Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις On 18/6/2018 at 1:15 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

@love30 πως εισαι εσυ;κι εγω το ιδιο εχω ακουσει οτι βοηθαει το καλοκαιρι.

@Bloublou85 υπομονη. Θα ερθει. Ευχομαι να βρειτε εναν γυναικολογο να ταιριασεις μαζι του. 

 

Καλησπερα τι κανεις εγω καλα τελειωνει σιγα σιγα και η περιοδος μου και την αλλη εβδομαδα θα παω να με δει οτι ειχα ειχα πεμπτη παρασκευη απο αιμα τωρα βλεπουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2018 at 1:27 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Κοριτσιαααα εβγαλα απαλό αίμα επιτέλους!!!!ελπίζω να έχω κανονική ροή ότι θα χαιρομουν τόσο δε το φανταζομουν.

Αντε bravo κοπελα μου επιτελους σιγα σιγα θα ερθει και κανονικα η ροη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα πας κ στον γυναικολόγο ή μόνο ενδοκρινολογο;να τους ρωτήσεις για τα πάντα,θα πάω κ εγώ όταν τελειώσει ή περίοδος για υπέρηχο σε άλλη γιατρό να μου πει κ αυτή τη γνώμη της.

Ότι μου πει ο Ενδοκρινολογος!!!φαντάζομαι ότι θα με στείλει και στον γυναικολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Τι έγινε κορίτσι μου @elviraice?

Πάω για νέο κύκλο εξετάσεων γιατί οι χρωμοσωμικες ανωμαλίες των εμβρυων μου οφείλονται στα ωαρια!!!δε κάνω καλά ωαρια.εκανα υπέρηχο όλα οκ!!!πάω και για υστεροσκοπηση την Παρασκευή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Πάω για νέο κύκλο εξετάσεων γιατί οι χρωμοσωμικες ανωμαλίες των εμβρυων μου οφείλονται στα ωαρια!!!δε κάνω καλά ωαρια.εκανα υπέρηχο όλα οκ!!!πάω και για υστεροσκοπηση την Παρασκευή!

Καλημέρα,κοιτα αυτό μου ακούγεται λίγο κάπως γιατί το άκουσα κ εγω τη πρώτη φορά.τι ανωμαλία των εμβρύων αφού έκανες προεμφυτευτικο σε αυτά τα δυο,κ επίσης ακομα κ αν μία βλαστοκυστη έχει ανωμαλία μου είχε εξηγήσει ότι δεν έχει λόγο να μην εμφυτευτει απλά μετά αποβάλλει ή γυναίκα,δηλαδη υπάρχει πρόβλημα στην εμφύτευση.τα λέω γιατί τη πρώτη φορά ετσι μου είπαν κ μένα κ μετά τα άλλαξαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @Bloublou85! Εχεις δικιο σε αυτο που λες.

Η @elviraice ομως μαλλον εννοει για τα ωαρια της κ οχι για τα εμβρυα. Γιατι αν θυμαμαι καλα ειχε περισσοτερες βλαστοκυστες κ εμειναν μονο 2 υγιεις. 

Καλη επιτυχια @elviraice στην υστεροσκοπηση! Κ στις υπολοιπες εξετασεις. 

Όποτε εχεις χρόνο πες μας τι εξετάσειςσου ειπε οτι θα κανεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα @Bloublou85! Εχεις δικιο σε αυτο που λες.

Η @elviraice ομως μαλλον εννοει για τα ωαρια της κ οχι για τα εμβρυα. Γιατι αν θυμαμαι καλα ειχε περισσοτερες βλαστοκυστες κ εμειναν μονο 2 υγιεις. 

Καλη επιτυχια @elviraice στην υστεροσκοπηση! Κ στις υπολοιπες εξετασεις. 

Όποτε εχεις χρόνο πες μας τι εξετάσειςσου ειπε οτι θα κανεις. 

Ναι για τα ωάρια είπε αλλά σε αυτά τα δύο που έβαλε είχαν δημιουργηθεί υγιή εμβρυα άρα πως είχαν θέμα τα ωάρια;οκ στο σύνολο μπορεί να μην ήταν αλλά αυτά τα δύο γιατί δεν εμφυτευτηκαν;κ το λένε σε όλες όταν δεν βρίσκουν άλλο λιγο να πουν κ σε μένα τη πρώτη φορά αυτό είπαν αλλά τότε τους τα είπα ένα αεράκι κ τώρα έλεγαν ή τυχη φταίει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@elviraice κι εγώ απορώ, πως το έριξαν στα ωάρια; δεν έκανες προεμφυτευτικό; (χωρίς να το αποκλείω βέβαια) τι σου είπε γι αυτό ... πως το δικαιολόγησε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως καταλαβα οτι ο γιατρος της της μιλησε για τις μη υγιεις βλαστοκυστες. 

Σε οτι αφορα την αποτυχια κοριτσια νομιζω παιζει ρολο κ η τυχη. Εγω τουλαχιστον το πιστευω αυτο. 

Ας περιμενουμε να δουμε τι θα μας πει η @elviraice.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως εγω ξερω πως -οπως και στην περιπτωση μου- οταν το ωαριο δεν ειναι καλης ποιοτητας οταν γονιμοποιηθει- και μπορει μεχρι και να εμφυτευθει- μετα να μην εχει την δυναμικη να συνεχισει και να εξελιχθει σε κανονικη εγκυμοσυνη. Αυτο ομως δεν ειναι απολυτο καθως και μετριας ποιοτητας ζυγωτο μπορει να καταληξει σε τελειομηνη εγκυμοσυνη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Παντως εγω ξερω πως -οπως και στην περιπτωση μου- οταν το ωαριο δεν ειναι καλης ποιοτητας οταν γονιμοποιηθει- και μπορει μεχρι και να εμφυτευθει- μετα να μην εχει την δυναμικη να συνεχισει και να εξελιχθει σε κανονικη εγκυμοσυνη. Αυτο ομως δεν ειναι απολυτο καθως και μετριας ποιοτητας ζυγωτο μπορει να καταληξει σε τελειομηνη εγκυμοσυνη!

 

@melisanthi drakou εμεις ομως αναφερομαστε οχι στην ποιοτητα που φαινεται εξωτερικα. Δηλαδη σε αυτο που κατατασσουν ολοι τα εμβρυα αναλογα με την μορφη τους. 

Γιατι μπορει ενα εμβρυο να ειναι α ποιοτητας αλλα αν γινει προεμφυτευτικος ελεγχος να φανουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melisanthi drakou θα συμφωνήσω κι εγω το ίδιο ξέρω.... πάντως κορίτσια κατάλαβα στην τελευταία μου απόπειρα πως το υποψιάζονται οι εμβρυολόγοι... η τωρινή μου μετά απο την ωοληψία με πήρε και μου είπε  πως δεν βλεπει να εχει την δυναμική και να μην το προχωρήσουμε ... κάτι που οι προηγούμενοι φυσικά και θα το εκαναν εμβρυάκι και θα μου το μετέφεραν με όλα τα επακόλουθα      

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@melisanthi drakou εμεις ομως αναφερομαστε οχι στην ποιοτητα που φαινεται εξωτερικα. Δηλαδη σε αυτο που κατατασσουν ολοι τα εμβρυα αναλογα με την μορφη τους. 

Γιατι μπορει ενα εμβρυο να ειναι α ποιοτητας αλλα αν γινει προεμφυτευτικος ελεγχος να φανουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες. 

Κορίτσια το θέμα είναι ότι εδώ είχε γίνει προεμφυτευτικο κ είχαν δύο υγιή επομένως πως λέει ότι δεν ήταν καλά τα ωάρια; @elviraice που είσαι άνοιξε πολύ καυτό θέμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια το θέμα είναι ότι εδώ είχε γίνει προεμφυτευτικο κ είχαν δύο υγιή επομένως πως λέει ότι δεν ήταν καλά τα ωάρια; @elviraice που είσαι άνοιξε πολύ καυτό θέμα!!

Ναι γιατί είναι μεγάλος καημός ... και το βασικό πρόβλημα των περισσοτέρων απο εμάς... απλά μας εκμεταλλεύονται...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια το θέμα είναι ότι εδώ είχε γίνει προεμφυτευτικο κ είχαν δύο υγιή επομένως πως λέει ότι δεν ήταν καλά τα ωάρια; @elviraice που είσαι άνοιξε πολύ καυτό θέμα!!

Μα ακριβως επειδη μιλησε για ωαρια εγω υποθετω οτι αναφερθηκε στο οτι μονο οι 2 ηταν υγιεις. Κ ισως θελουν να βρουν γιατι οι αλλες 4 δεν ηταν. 

Τελος παντων θα περιμενουμε την @elviraice οπως λες @Bloublou85 να μας λυσει τιςαποριες στο καυτο θεμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μα ακριβως επειδη μιλησε για ωαρια εγω υποθετω οτι αναφερθηκε στο οτι μονο οι 2 ηταν υγιεις. Κ ισως θελουν να βρουν γιατι οι αλλες 4 δεν ηταν. 

Τελος παντων θα περιμενουμε την @elviraice οπως λες @Bloublou85 να μας λυσει τιςαποριες στο καυτο θεμα. 

Ε κι αυτός ο γιατρός τι θέλει να τα έχουμε όλα υγιή,οι περισσότερες που κάνουμε αρκετά ωάρια στο τέλος δύο τρία μενουν δε γίνεται να είναι όλα τόσο ωριμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγνωμη ήμουν εκτός!!!Ναι μιλήσαμε κυρίως για τις βλαστοκύστες που είχαν θέμα!!!Αυτό αποδεικνύει ότι δεν έχω καλά ωαρια!!!Όσο αφορά τις 2 που ήταν εντάξει μου το έριξε ασφαλώς στην τυχη και βέβαια με έβαλε να κάνω μια υστεροσκοπηση να δούμε αν μας έχει ξεφύγει τίποτα!!!Τώρα για να δούμε αν κάτι τρέχει στα ωαρια με έβαλε να κάνω κυτταρογενετικο έλεγχο!!Και φυσικά τις κλασικές ορμονολογικες!!!έκανα καπάκι και έναν υπέρηχο 3d και είδαμε ότι η μήτρα και όλα τα υπολοιπα είναι οκ!!!τον ρώτησα για αμη μου είπε ότι εδώ και 10 χρόνια είναι ξεπερασμένη αυτή η εξέταση άλλωστε στην δική μου περίπτωση θα έδειχνε έτσι και αλλιως αυξημένη,τον ρώτησα για Νικα μου είπε εγώ απατεωνιές δεν κάνω!!δε ξέρω τα έχω χάσει λίγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης αναφέρθηκε και στην ηλικία μου γιατί θεωρητικά ειμαι μικρή ακόμα για να μη βγάζω καλά ωαρια!!!Άρα κάτι άλλο τρέχει!!!και πρέπει να αντιμετωπίσουμε και αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσια συγνωμη ήμουν εκτός!!!Ναι μιλήσαμε κυρίως για τις βλαστοκύστες που είχαν θέμα!!!Αυτό αποδεικνύει ότι δεν έχω καλά ωαρια!!!Όσο αφορά τις 2 που ήταν εντάξει μου το έριξε ασφαλώς στην τυχη και βέβαια με έβαλε να κάνω μια υστεροσκοπηση να δούμε αν μας έχει ξεφύγει τίποτα!!!Τώρα για να δούμε αν κάτι τρέχει στα ωαρια με έβαλε να κάνω κυτταρογενετικο έλεγχο!!Και φυσικά τις κλασικές ορμονολογικες!!!έκανα καπάκι και έναν υπέρηχο 3d και είδαμε ότι η μήτρα και όλα τα υπολοιπα είναι οκ!!!τον ρώτησα για αμη μου είπε ότι εδώ και 10 χρόνια είναι ξεπερασμένη αυτή η εξέταση άλλωστε στην δική μου περίπτωση θα έδειχνε έτσι και αλλιως αυξημένη,τον ρώτησα για Νικα μου είπε εγώ απατεωνιές δεν κάνω!!δε ξέρω τα έχω χάσει λίγο!!!

Λίγο απ όλα δηλαδή.πιστευω δεν μπορεί να σου πει δεν κάνεις καλά ωαρια από τη στιγμή που καταφέρνεις να έχεις υγιή εμβρυα ακόμα κ αν είναι ένα,την αιτία που δεν εμφυτευονται πρέπει να βρούμε.κ αμα ή αιτία είναι ή τυχη φεξε μου κ γλιστρησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Λίγο απ όλα δηλαδή.πιστευω δεν μπορεί να σου πει δεν κάνεις καλά ωαρια από τη στιγμή που καταφέρνεις να έχεις υγιή εμβρυα ακόμα κ αν είναι ένα,την αιτία που δεν εμφυτευονται πρέπει να βρούμε.κ αμα ή αιτία είναι ή τυχη φεξε μου κ γλιστρησα.

Κορίτσι μου δε ξέρω προφανώς την Παρασκευή που θα κάνω υστεροσκοπηση θα ξέρουμε και από εκεί.αν δε δείξει τιποτα τότε θα πω και εγω τύχη ήταν δεν μπορώ να πω κάτι άλλο!!!θα εκραγω!!!!Όπως και να έχει το γεγονός ότι 4/6 βλαστοκύστες μου είχα χρωμοσωμικες ανωμαλίες είναι σοβαρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσι μου δε ξέρω προφανώς την Παρασκευή που θα κάνω υστεροσκοπηση θα ξέρουμε και από εκεί.αν δε δείξει τιποτα τότε θα πω και εγω τύχη ήταν δεν μπορώ να πω κάτι άλλο!!!θα εκραγω!!!!Όπως και να έχει το γεγονός ότι 4/6 βλαστοκύστες μου είχα χρωμοσωμικες ανωμαλίες είναι σοβαρο

Μην πανικοβάλλεσαι σκεψου ότι εγώ εβγαλα δέκα ωάρια κ μόνο δυο προχώρησαν σε βλαστοκυστες.τι να πω μάλλον πρέπει να δεχτούμε τη τύχη τελικά.να δούμε κ τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για τις βλαστοκύστες μου είπε ότι το γεγονός ότι από 13 γονιμοποίημενα εφτασαν 6 βλαστοκύστες αυτό είναι σούπερ γιατί 1 στα 5 φτάνει σε βλαστοκύστες!!!σε κάποια ειμαι φαινόμενο δηλαδή και σε άλλα είμαι άστα να πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Πανικοβαλλομαι γιατί όλο αυτο θα πάρει χρόνο πάλι και μέχρι να μπω στην επόμενη προσπάθεια θα περάσουν μήνες!!!

Αυτό ακριβώς νιώθω κι εγώ που πρέπει να βρω άλλο γιατρό να ξεκινησω από το μηδέν να στρώσει κ το σώμα μας,μεχρι το σεπτεμβρη δε θα μπορέσει να ξανά προσπαθήσει τι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...