Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν κορίτσια πήρα τηλέφωνο μου είπε να κάνω χοριακη το πρωί ξανά γιατί τόση πολύ καθυστέρηση μόνο εγκυμοσύνη λέει συμβαίνει δε βρίσκει άλλο λόγο,του έχει ξανατυχει είπε σε γυναίκα,τωρα δε θέλω να ελπίζω άδικα ρε κορίτσια,αν βγει αρνητική να παρω ή dufaston ή prezolon είπε για να μου έρθει.

Μακάρι να έχει γίνει κάποιο θαύμα, αλλά δεν θέλω να σου φουσκώνω τα μυαλά... Χοριακή μπορείς να κανεις οποιαδήποτε ώρα, δεν χρειάζεται να είναι πρωί!! Η αυξημένη θερμοκρασία υπάρχει πάντα στο δεύτερο μισό του κύκλου και πέφτει μόνο όταν έρχεται η περιοδος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Πρεζολον σου ειπε;;;

Το πρεζολον δεν είναι κορτιζόνη που τη δίνουν μετά την εμβρυομεταφορα ή κάνω λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariloux είπε:

Το πρεζολον δεν είναι κορτιζόνη που τη δίνουν μετά την εμβρυομεταφορα ή κάνω λάθος;

Ναι κορτιζονη ειναι γι αυτο μου εκανεεντυπωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Πω πω δεν σας προλαβαίνω τις τελευταίες μέρες... Κοριτσάκια μου απο όσο ξέρω το οτι δεν έρχεται η περιοδος μετά απο αρνητική χοριακή είναι λόγω των πολύ αυξημένων ορμονών, και αν δεν κάνω λάθος τον οιστρογόνων!! Σε μια μου προσπάθεια είχε κάνει γύρω στις 6 μέρες να έρθει & είναι αρκετά εκνευριστικό, τελικά όταν μου ήρθε ούτε συμπτωματα είχα ούτε τίποτα & για κάποιους κύκλους είχα πολύ λίγη ροη, μετά όμως επανήλθε στα φυσιολογικά!! 

Πως εισαι κοπελα μου? Εμενα μου ειπε πρεπει να εχω μεγαλη ροη ηια να πουμε οτι καθαρησα για να μην κανω αποξεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Πως εισαι κοπελα μου? Εμενα μου ειπε πρεπει να εχω μεγαλη ροη ηια να πουμε οτι καθαρησα για να μην κανω αποξεση!

Καλα είμαι!! Λυπάμαι πολύ που ακούω δυσάρεστα, δεν ξέρω τι να πω!! Εγώ όταν είχα την παλινδρομη περιμέναμε μέχρι την 8η εβδομάδα, τελικά αδιαθέτησα μόνη μου μόλις μπήκα στην 9η και δεν χρειάστηκε να κάνω απόξεση!! Είσαι σε πολύ μικρή εβδομάδα, πιστεύω πως θα αποβληθεί απο μόνο του & αν όχι δοκιμάστε πρώτα με ένα χαπάκι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ότι βρω μου είπε ή duphaston ή prezolon αλλά πρώτα χοριακη.εξηγηση δε πήρα δεν ξέρει είπε έπρεπε κανονικά να είχε έρθει κ του έχει ξανατυχει είπε να είναι εγκυμοσυνη.με αυτά τα φάρμακα θα κάνω κανονικα μετά ωορρηξία αν μου έρθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 κοριτσι μου εισαι σιγουρη οτι σου ειπε πρεζολον;;;; Πριν παρεις οτιδηποτε να τον ξαναρωτησεις.

Ή duphaston αυτό εγώ θα ψαξω να βρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Μηπως σου ειπε πριμολούτ;;;;

Αυτο μολις εγραφα... 

Αποκλειεται να παρεις prezolon για προκληση περιοδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μηπως σου ειπε πριμολούτ;;;;

πριμολουτ θα ειπε σιγουρα! πριμολουτ και ντουφαστον δινουν  για προκληση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια τι γνωρίζετε για την εξέταση του νίκα ή era πως λέγεται που βλέπεις αν υπάρχουν μικρόβια ή φλεγμονή στη μήτρα κ εμποδίζει τη σύλληψη.

Για εμένα οχι σε αυτές της εξετάσεις. Ουτε εγω ειχα καμια εμφύτευση μέχρις στιγμής σε καμία απο τις εννιά προσπάθειες μας. Όσο για τυχόν μικρόβια μου έδωσε ξαι εμενα θεραπεία για να μαστε σίγουροι να την  κάνουμε πριν απο ην επόμενη προσπάθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ απ τη προηγούμενη πέμπτη το πρωί έχω εφτα μέρες τώρα.

Παθαίνει και σοκ οργανισμός διαταραχές περιόδου υπαρχουν εφόσον έχουνε αποκλείσει κάθε πιθανότητα εμφύτευση  εμένα νου έρχονταν καί πριν τη χοριακη καί σταμάτημα χαπιών αλλά είχε τύχει κάι δέκα μέρες ι κάθε νερα ργανισμις αντιδρά διαφορετικά , κορτιζόνη όχι  ντουφαστον η πρεμουλιτ για να ερθει περίοδος ξεκινας και έρχεται απο δεύτερη έως πεντε εφτά μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια ότι βρω μου είπε ή duphaston ή prezolon αλλά πρώτα χοριακη.εξηγηση δε πήρα δεν ξέρει είπε έπρεπε κανονικά να είχε έρθει κ του έχει ξανατυχει είπε να είναι εγκυμοσυνη.με αυτά τα φάρμακα θα κάνω κανονικα μετά ωορρηξία αν μου έρθει;

Τίποτε δεν ξέρει τι σ@#@ σπούδασε συγνώμη κιόλας. Αλλα θυμωνω καί νευριαζω διαβάζοντας τετοια εχουμε δει καί γινει πόλλα από γιατρους. Τι άρπαξε τα ???και αυτο ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η karen είπε:

Για εμένα οχι σε αυτές της εξετάσεις. Ουτε εγω ειχα καμια εμφύτευση μέχρις στιγμής σε καμία απο τις εννιά προσπάθειες μας. Όσο για τυχόν μικρόβια μου έδωσε ξαι εμενα θεραπεία για να μαστε σίγουροι να την  κάνουμε πριν απο ην επόμενη προσπάθεια 

Τι θεραπεία έκανες για μικροβια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η karen είπε:

Παθαίνει και σοκ οργανισμός διαταραχές περιόδου υπαρχουν εφόσον έχουνε αποκλείσει κάθε πιθανότητα εμφύτευση  εμένα νου έρχονταν καί πριν τη χοριακη καί σταμάτημα χαπιών αλλά είχε τύχει κάι δέκα μέρες ι κάθε νερα ργανισμις αντιδρά διαφορετικά , κορτιζόνη όχι  ντουφαστον η πρεμουλιτ για να ερθει περίοδος ξεκινας και έρχεται απο δεύτερη έως πεντε εφτά μέρες. 

Ωχ συγγνώμη τώρα είδα τι έγραψα primolut μου είπε κ εγώ έγραψα prezolon άντε δε ξέρω τι παίρνω κ εγώ με τόσες ονομασίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τι θεραπεία έκανες για μικροβια;

Θα την κανω πρίν εξωσωματική και οι δύο μαζι και επαφές μονο με προφυλακτικό αντιβιωσεις ειναι για δυο μήνες valtrex vibramicin δεν τα θυμάμαι καλα οποτε σε περίπτωση που υπάρχει που είναι σίγουρος οτι κάτι είναι το οποίο δεν φαίνεται στις εξετάσεις αλλα υπάρχει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω αδιαθετησα πριν λιγο τωρα μενει να δω την ροη αλλα ποναω παααααααρα πολυ ειχα που ειχα θεμα με ποναγε παντα η κοιλια μου τωρα παραεγινε κοιλια κεφαλι χαλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Κοριτσια εγω αδιαθετησα πριν λιγο τωρα μενει να δω την ροη αλλα ποναω παααααααρα πολυ ειχα που ειχα θεμα με ποναγε παντα η κοιλια μου τωρα παραεγινε κοιλια κεφαλι χαλια!!!!!

Σίγουρα θα πρέπει μετά την περίοδο να κανεις έναν υπέρηχο για να δει ο γιατρός οτι δεν έχουν μεινει τυχόν υπολείμματα, πάρε κάποιο δυνατό παυσίπονο και ξάπλωσε να χαλαρώσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...