Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Μα ειπε οτι μπορει να ναι κ βλακεια αυτο που σκεφτηκα. 

Απλα εγω θα εκανα εναν υπερηχο. Ισως μου εφευγε το αγχος μετα κ ηρεμουσα. Γιατι κ λογω στρες μπορει να μην σου ερχεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μα ειπε οτι μπορει να ναι κ βλακεια αυτο που σκεφτηκα. 

Απλα εγω θα εκανα εναν υπερηχο. Ισως μου εφευγε το αγχος μετα κ ηρεμουσα. Γιατι κ λογω στρες μπορει να μην σου ερχεται. 

Λογικά θα μου πει να με δει,γενικα αυτή τη φορά ημουνα πιο ψύχραιμη από τη προηγούμενη,την άλλη φορά έκλαιγαν όλη μέρα επαθα κρίση πανικού κλείστηκαν σπίτι παρ όλα αυτά μου ήρθε αμέσως.τι να πω κι έχω χαλαρώσει γενικά πήγα και για τα μπάνια μου το σκ κ είχα κ τις επαφές μου χαλαρα,ομως κ ή θερμοκρασία δεν θα έπρεπε να πέσει συνήθως όταν είναι να μ έρθει πέφτει πάντα 36.9 αυτη ακόμα εκεί να μην έχει πέσει ακόμα ή προγεστερόνη το να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bloublou85 χίλια συγνώμη,δε θέλω να σε ταράξω γιατί ξέρω πόσο δύσκολο είναι αυτό που περνάς αλλά το ενδεχόμενο μιας εγκυμοσύνης το έχει απορρίψει τελείως ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Δε ξέρω ρε κορίτσια την πρώτη μέρα την περνάς με άρνηση και θυμό.την δεύτερη με ελπίδα ότι ίσως κάτι έχει γίνει λάθος,την Τρίτη μέρα παρακαλάς έστω να έρθει η ρημάδα να το χωνέψεις και μετα τι??ακόμη φοράω και την ζώνη της Αγίας ειρήνης!!!και μου έρχεται να την βγάλω και να την πετάξω αλλά μετά λέω αμαρτία θα με τιμωρήσει.αλλα και άλλο???

Καλησπέρα φοράω την ζώνη 2 χρόνια...Και έχω τάμα να δώσω το όνομα στην Χάρη Της!!!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη και να εκπληρώσω το Τάμα μου... μην χάνεις τη πίστη σου.....

Κάνε υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2018 at 11:07 ΠΜ, ο/η love30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια από εμένα δυστυχώς τίποτα παλυνδρομη πάλι....

Όχι ψυχή μου πάλι ξανα ???αχ τωρα διάβασα λυπάμαι πολυ, πολυ πιο δύσκολο αυτό που περνάς σε σχέση με τις δικές  μας αρνητικές επαναλαμβανόμενες αποτυχίες. Γιατι ;γιατι ; Ποιος ο λόγος τι ευθύνεται τι σου πέ ο γιατρός σας ξανα;Δύναμη γλυκιά μου κουραγιο Πίστη ελπίδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

Bloublou85 χίλια συγνώμη,δε θέλω να σε ταράξω γιατί ξέρω πόσο δύσκολο είναι αυτό που περνάς αλλά το ενδεχόμενο μιας εγκυμοσύνης το έχει απορρίψει τελείως ο γιατρός;

Δεν με ταράζει ταραγμένη είμαι απ την αναμονή για να πάω παρακάτω.ειπε ότι αποκλείεται αφού είχε βγει αρνητική ή χοριακη.ομως είπε ότι μέχρι πέμπτη πρέπει να έχει έρθει κ δεν το βλέπω,αυριο θα κάνω ένα τεστ για το τυπικό κ βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η renaki69 είπε:

Καλησπέρα φοράω την ζώνη 2 χρόνια...Και έχω τάμα να δώσω το όνομα στην Χάρη Της!!!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη και να εκπληρώσω το Τάμα μου... μην χάνεις τη πίστη σου.....

Κάνε υπομονή 

Κορίτσια επειδή απ αυτά δεν ξέρω,ναι πάω εκκλησία προσεύχομαι αλλά τάμα δεν έχω κάνει ποτέ,πως γίνεται πρέπει να πας κάπου;εντάξει θα με πείτε χαζή τώρα αλλά δε πειράζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η karen είπε:

Όχι ψυχή μου πάλι ξανα ???αχ τωρα διάβασα λυπάμαι πολυ, πολυ πιο δύσκολο αυτό που περνάς σε σχέση με τις δικές  μας αρνητικές επαναλαμβανόμενες αποτυχίες. Γιατι ;γιατι ; Ποιος ο λόγος τι ευθύνεται τι σου πέ ο γιατρός σας ξανα;Δύναμη γλυκιά μου κουραγιο Πίστη ελπίδα.. 

Το δικό μου ποιο δύσκολο κοπέλα μου λίγο παλεύεις εσύ? Τίποτα τώρα το ρίξαμε στα ινομοιωματα συνήθως δεν τα βγάζουν όταν είναι κάτω από 4 εκατοστά αλλά εμένα λόγο των φαρμάκων πήγε στο 6 και δεν υπάρχει κάτι να πεις μήπως φταίει αυτό και λέμε να τα βγάλουμε αλλά πρώτα πρέπει να έρθει η περίοδος μέχρι την Παρασκευή αλλιώς θα πρέπει να κάνω αποξεση θα δούμε ελπίζω να έρθει ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Δεν με ταράζει ταραγμένη είμαι απ την αναμονή για να πάω παρακάτω.ειπε ότι αποκλείεται αφού είχε βγει αρνητική ή χοριακη.ομως είπε ότι μέχρι πέμπτη πρέπει να έχει έρθει κ δεν το βλέπω,αυριο θα κάνω ένα τεστ για το τυπικό κ βλέπουμε.

Απλά σκέφτομαι αν παίζει ρόλο αν η αρνητική χοριακη είναι κοντά στο 0 ή κοντά στο 5... τώρα μάλλον λέω μπούρδες απλά εγώ σε όλες τις χοριακες έπαιρνα 0 ...κουλούρι ολοστρόγγυλο τρομάρα μου...για αυτό... μακάρι βρε κοπέλα μου να έρθει να ηρεμήσεις ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια επειδή απ αυτά δεν ξέρω,ναι πάω εκκλησία προσεύχομαι αλλά τάμα δεν έχω κάνει ποτέ,πως γίνεται πρέπει να πας κάπου;εντάξει θα με πείτε χαζή τώρα αλλά δε πειράζει.

Το τάμα μπορείς να το κάνεις όπου θες εγώ π.χ είχα πει αν ποτέ κάνω παιδιά θα δώσω το όνομα του Αγίου Ραφαήλ και κάποια στιγμή πήγα και στη Μυτιλήνη και το είπα και εκεί όταν προσευχομουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Το δικό μου ποιο δύσκολο κοπέλα μου λίγο παλεύεις εσύ? Τίποτα τώρα το ρίξαμε στα ινομοιωματα συνήθως δεν τα βγάζουν όταν είναι κάτω από 4 εκατοστά αλλά εμένα λόγο των φαρμάκων πήγε στο 6 και δεν υπάρχει κάτι να πεις μήπως φταίει αυτό και λέμε να τα βγάλουμε αλλά πρώτα πρέπει να έρθει η περίοδος μέχρι την Παρασκευή αλλιώς θα πρέπει να κάνω αποξεση θα δούμε ελπίζω να έρθει ....

Μακάρι να έρθει μη χρειαστεί πάλι να μπεις σε αυτή την διαδικασία.Ρε γαμωτο κάτι φταίει δεν γίνεται να συνεχίζεις με τον ίδιο φοβο και την αγωνία για το πώς θα εξελιχθεί  δεν θέλουμε ίσως τυχόν ευθύνες αιτία πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό ...Να βρεθεί τι ευθύνεται ν αντιμετωπιστεί και μετά ξανά συνεχίζετε πόσο εβδομάδων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Απλά σκέφτομαι αν παίζει ρόλο αν η αρνητική χοριακη είναι κοντά στο 0 ή κοντά στο 5... τώρα μάλλον λέω μπούρδες απλά εγώ σε όλες τις χοριακες έπαιρνα 0 ...κουλούρι ολοστρόγγυλο τρομάρα μου...για αυτό... μακάρι βρε κοπέλα μου να έρθει να ηρεμήσεις ...!!!

Εμενα βγαίνει πάντα <2 οπότε είναι κοντά στο κουλούρι κ μένα.τωρα δε ξέρω αν παίζει ρόλο που πηγα την ένατη μέρα πρωί πρωί στις 8 να μην είχε ανέβει μπααα μπούρδες λέω κ εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 καθολου χαζη ερωτηση.

Το ταμα ειναι κατι προσωπικο για τον καθενα. Μπορεις να ταξεις ό,τι θες. Αλλοι ταζουν ονομα, αλλοι λαμπαδα, αλλοι ενα χρυσαφικο κ το κρεμανε στην εικονα. 

Εμενα η μαμα μου πηρε απο την εκκλησια του χωριου μου ενα ταμα κ το φορουσα πανω μου καποιες ημερες. Μετα πηγα κ το κρεμασα στην εικονα του Αγιου Παντελεημονα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Το τάμα μπορείς να το κάνεις όπου θες εγώ π.χ είχα πει αν ποτέ κάνω παιδιά θα δώσω το όνομα του Αγίου Ραφαήλ και κάποια στιγμή πήγα και στη Μυτιλήνη και το είπα και εκεί όταν προσευχομουν...

Α μάλιστα κατάλαβα,εγω κάποια φορά έλεγα τη προσευχή της αγίας αννας κ είχα πει ότι αν έκανα κοριτσάκι θα το έλεγα αννα,αλλα πάνω στη στεναχώρια μας λέμε συνέχεια κ αλλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μπήκα στην 7η αυτό είπα στο γιατρό μια μια εβδομάδα θα πάμε παρακάτω κάθε φορά?μα είναι όλα οκ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις τι να πω πραγματικά δεν ξέρω... Αυτή τη φορά να σου πω ένιωσα οργή για όλα λέω ώπα τι έγινε πάλι γιατί πάλι πάμε από το μηδέν με το ινομοιωμα προς θεού δεν είμαι αχάριστη γιατί είναι πολύ θετικό που μετά από τις τρεις πρώτες έχω θετικά αποτελέσματα παλιά ούτε μια εμφύτευση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Α μάλιστα κατάλαβα,εγω κάποια φορά έλεγα τη προσευχή της αγίας αννας κ είχα πει ότι αν έκανα κοριτσάκι θα το έλεγα αννα,αλλα πάνω στη στεναχώρια μας λέμε συνέχεια κ αλλά.

Τότε όταν με το καλό έρθει να το πεις Άννα .... και αυτά που είπε η @nikona μπορείς να κάνεις λαμπάδα είχα πάει και εγώ αλλά ένα μυαλό τι να θυμηθώ να είσαι καλά τα είχα ξεχάσει αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ άνοιξα την εκκλησία του Αγίου Φανουρίου κάναμε λειτουργία  και προσευχήθηκα για όλες τις γυναίκες που προσπαθούν να γίνουν μανουλες.Εγω έχω τάξει όταν μείνω έγκυος και γέννησε με το καλό θα δέσω τις βέρες μας και θα της άφησω στην Παναγία Τήνου... Τελευταία φορά που πήγα στη Παναγια Προυσιωτισσα άφησα ένα βραχιόλι.Την Αγία ζώνη την πήρε και εγώ δεν τη φόρεσα και το φυτίλι μου φέραν.Πιστη επιμονή αισιοδοξία το έχω Ξαναπεί πει ο Θεός δεν μας έχει ξεχάσει απλά μας καθυστερεί λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Α μάλιστα κατάλαβα,εγω κάποια φορά έλεγα τη προσευχή της αγίας αννας κ είχα πει ότι αν έκανα κοριτσάκι θα το έλεγα αννα,αλλα πάνω στη στεναχώρια μας λέμε συνέχεια κ αλλά.

Είναι ο θυμός και η οργή που μας κυριεύει και ο εγωισμός και το αναθεματιζμενο γιατί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@karen μπήκα στην 7η αυτό είπα στο γιατρό μια μια εβδομάδα θα πάμε παρακάτω κάθε φορά?μα είναι όλα οκ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις τι να πω πραγματικά δεν ξέρω... Αυτή τη φορά να σου πω ένιωσα οργή για όλα λέω ώπα τι έγινε πάλι γιατί πάλι πάμε από το μηδέν με το ινομοιωμα προς θεού δεν είμαι αχάριστη γιατί είναι πολύ θετικό που μετά από τις τρεις πρώτες έχω θετικά αποτελέσματα παλιά ούτε μια εμφύτευση.....

Δεύτερη παλινδρόμη είναι έχω μπερδευτεί με άλλη; Δεν είχες κατάψυξη τελείωσαν και πάλι διέγερση δε θυμάμαι ,το καλό είναι ότι έχεις εμφύτευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

Κορίτσια μου εγώ άνοιξα την εκκλησία του Αγίου Φανουρίου κάναμε λειτουργία  και προσευχήθηκα για όλες τις γυναίκες που προσπαθούν να γίνουν μανουλες.Εγω έχω τάξει όταν μείνω έγκυος και γέννησε με το καλό θα δέσω τις βέρες μας και θα της άφησω στην Παναγία Τήνου... Τελευταία φορά που πήγα στη Παναγια Προυσιωτισσα άφησα ένα βραχιόλι.Την Αγία ζώνη την πήρε και εγώ δεν τη φόρεσα και το φυτίλι μου φέραν.Πιστη επιμονή αισιοδοξία το έχω Ξαναπεί πει ο Θεός δεν μας έχει ξεχάσει απλά μας καθυστερεί λίγο.

Κι εγώ κάθε φορά που κάνω προσπαθεια αναβω δύο κεράκια ένα για το δικό μας κ ένα για όλες τις μανούλες που προσπαθούν κ αυτό πιστεύω πρέπει να κάνουμε όλες να προσευχόμαστε η μία για την άλλη γιατί τότε οι ευχές πιάνουν πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εμενα βγαίνει πάντα <2 οπότε είναι κοντά στο κουλούρι κ μένα.τωρα δε ξέρω αν παίζει ρόλο που πηγα την ένατη μέρα πρωί πρωί στις 8 να μην είχε ανέβει μπααα μπούρδες λέω κ εγώ.

Μακάρι να έρθει και να ξεμπερδεψεις.. διαφορετικά ο γιατρός πρέπει να σου δώσει μια εξήγηση, οδηγίες κάτι βρε παιδι μου...τι πάει να πει δεν ξέρω και δεν ξέρω... αρκετά ταλαιπωρήθηκες φτάνει!συγνώμη και πάλι αν σε ταραξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Μπλουμπλου είσαι από αποτυχημένη προσπάθεια ηλαθοσ κανωσυγνώμη αλλά έχω καιρό να μπω και έχω χάσει συζητήσεις

Ναι δεύτερη αποτυχημένη,με ανεξήγητο το αποτέλεσμα,δηλαδη έναν γιατρό που μου είπε έπρεπε να είχες μείνει δεν ξέρω γιατί δεν μένεις κ είμαι στο 0 ξανά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Μακάρι να έρθει και να ξεμπερδεψεις.. διαφορετικά ο γιατρός πρέπει να σου δώσει μια εξήγηση, οδηγίες κάτι βρε παιδι μου...τι πάει να πει δεν ξέρω και δεν ξέρω... αρκετά ταλαιπωρήθηκες φτάνει!συγνώμη και πάλι αν σε ταραξα...

Το ξέρω αυτός δεν είναι υπεύθυνος ακόμα;δηλ.κ που σταμάτησα απ αυτόν χαιρετηθηκαμε δηλαδή όμως αυτό έχει γίνει απ τη προσπάθειά μαζί του που να απευθυνθω εγώ τώρα με τα θα κ τσ θα που λέει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...