Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Ναι ως προς το μεγεθος! Χτες εκανα οιστραδιολη κ απο 212 επεσε στο 119, ο γιατρος ειπε οτι επεσε γτ εκανα την cetrotide, αλλα δεν τον πιστευω! Ειμαι πληρως απογοητευμενη απο τον εαυτο μου

´Οχι βρε κορίτσι κ απογοητευμένη από τον εαυτό σου... δεν θέλω τέτοια... έχεις περάσει τόσα που μόνο περήφανη μπορεί να εισαι!!! 1 καλό ωαριάκι χρειάζεσαι για να γίνει 1 καλό εμβρυάκι κ μετά 1 super μπεμπάκι!!!! Εγώ είχα υπερβολικά πολλά ωάρια λόγω πολυκυστικών ωοθηκών κ τα πιο πολλά δεν ηταν καλής ποιότητας. Τι να λέει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! Ακόμα τα ίδια ! :( Και η ψυχολογία μου πέφτει 

Υπομονή κοριτσάκι μου κ όλα θα πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! Ακόμα τα ίδια ! :( Και η ψυχολογία μου πέφτει 

Μπεμπεκάκι μου εγώ πιστεύω και εύχομαι ότι όλα θα πάνε καλά. Σίγουρα είναι αγχωτικό, αλλά θα πάνε όλα καλά. Πότε έχεις ξανά υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πλατανακη Δεσποινα, αν ήταν στο χέρι μας θα είχαμε τα σούπερ έμβρυα, το σούπερ ενδομήτριο και τις σουπερ ορμόνες και όλα σούπερ γενικώς. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να τα βάζεις με τον εαυτό σου. Ούτε τώρα, αλλά και γενικά στο θέμα αυτό. Δεν είναι ότι έκανες κάτι λάθος ώστε να κατηγορείς στον εαυτό σου.  Εύχομαι να πάνε όλα καλά και πιστεύω ότι όση απογοήτευση και να νιώθεις, με λίγη τύχη που τη χρειαζόμαστε όλες, θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. 

@Magaiverακι ευχαριστούμε για τη φωτό. Πέρνα τέλεια!!!

@Bloublou85 @nikona. Μπλουμπλουδάκι, νικονάκι τα φιλιά μου. Νικόνα είδα ότι έχεις πητ 4/4. Τί σημαίνει αυτό πρακτικά; Από πότε ως πότε να περιμένουμε το μπέμπη; :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου μου, μακαρι να ξερα κι εγω. Ως πιθανη ημερομηνια την δινουν. Μπορει και νωριτερα μπορει κ αργοτερα αν δεν θελει να βγει ο μπεμπουλης. Θα δουμε οσο πλησιαζει ο καιρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπεμπεκάκι μου εγώ πιστεύω και εύχομαι ότι όλα θα πάνε καλά. Σίγουρα είναι αγχωτικό, αλλά θα πάνε όλα καλά. Πότε έχεις ξανά υπέρηχο;

Αύριο βράδυ έχουμε ιατρό ! Άντε να δούμε ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Ναι ως προς το μεγεθος! Χτες εκανα οιστραδιολη κ απο 212 επεσε στο 119, ο γιατρος ειπε οτι επεσε γτ εκανα την cetrotide, αλλα δεν τον πιστευω! Ειμαι πληρως απογοητευμενη απο τον εαυτο μου

Καλησπέρα κορίτσι.Δε μπορώ να διανοηθώ ότι γιατρός έχει πει τέτοιο πράγμα.Ότι έπεσε η ε2 γιατί έκανες την cetrotide;Απαράδεκτος.Φυσικά αυτό το πράγμα δεν ισχύει να ξέρεις.Σε εμένα όσες φορές έπεφτε η ε2 ήταν γιατί δε προχωρούσαν τα ωοθυλάκια.Δε θυμάμαι ακριβώς εσύ πόσα έχεις,στον υπέρηχο πόσα είδατε;Και εγώ κάθε φορά για 2 ή 3 πάω το πολύ,μην απογοητεύεσαι,καλή επιτυχία.Αλλά ο γιατρός σου δεν υπάρχει,το άκουσα και αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Να ρωτήσω αν στο σπερμοδιάγραμμα οι φυσιολογικές μορφές είναι στο 2% χρειάζονται παραπάνω εξετάσεις στο σπέρμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγχωρείτε για την παρέμβαση όμως επειδή όλες ξέρουμε πόσο αγχωτική είναι η περίοδος της εξωσωματικής καλό είναι να έχουμε υπόψιν μας όλες τις παραμέτρους πριν σχολιάσουμε προσπάθειες και γιατρούς και στεναχωρεσουμε την κάθε κοπέλα. Φυσικά και μπορεί να πέσει η Ε2 μετά την ένεση του ανταγωνιστή,το έχω πάθει προσωπικά καθώς και πολλές άλλες και μετά επανέρχεται και ανεβαίνει. Έχουν γίνει και έρευνες και δεν έχει καμία επίπτωση στο αποτέλεσμα για επιτυχημένη ωοληψια,γονιμοποίηση και εγκυμοσύνη. 

https://www.fertstert.org/article/S0015-0282(02)03439-8/fulltext 

Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://www.fertstert.org/article/S0015-0282(02)03439-8/fulltext# 

Το ξαναβαζω γιατί δεν μου το βγάζει σαν λινκ. Αν δεν ξαναβγει μια αντιγραφή θα δειξει και μια απο τις έρευνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Να ρωτήσω αν στο σπερμοδιάγραμμα οι φυσιολογικές μορφές είναι στο 2% χρειάζονται παραπάνω εξετάσεις στο σπέρμα?

Για φυσικη συλληψη μαριλια?

Ή με υποβοήθηση?

Γενικα οι φυσιολογικες μορφες πρεπει να ειναι τουλαχιστον 4% και στους περισσοτερους ανδρες αυτο ειναι το ποσοστο. 

Αν πας για εξωσωματικη ή σπερματεγχυση που το επεξεργαζονται το σπερμα ισως δεν χρειαζεται κατι περαιτερω. Αλλα δεν στο λεω με σιγουρια. Εμας ο συζυγος εχει τεσσερα τοις εκατο παρόλα αυτα καναμε και την εξεταση για κατακερματισμο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η donnat είπε:

https://www.fertstert.org/article/S0015-0282(02)03439-8/fulltext#

Το ξαναβαζω γιατί δεν μου το βγάζει σαν λινκ. Αν δεν ξαναβγει μια αντιγραφή θα δειξει και μια απο τις έρευνες. 

Like! Το διαβάζω και εγώ το fertility and sterility κατά διαστήματα. Καλά έκανες και το έστειλες. Όμως είσαι λίγο αυστηρή με την @sansa

Η κάθε κοπέλα εδώ μέσα γράφει απόψεις και γενικά αυτό που άκουσε ή της είπαν. Επίσης η καθε κοπέλα που διαβάζει κάτι εδώ μέσα πρέπει να αντιλαμβάνεται ότι μπορεί να διαβάζει ανακριβιες ή και τελείως μπούρδες (χωρίς να θέλω να προσβάλλω καμία και βάζω και εμένα μέσα ότι μπορεί να πω μπούρδα γιατί δεν είμαι ειδική στις τεχνικές υποβοηθουμενης αναπαραγωγής). Μην είσαι τόσο αυστηρή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 κουράγιο! Σε σκέφτομαι να ξέρεις. Ελπίζω να περάσει σύντομα η αγωνία και να μπεις σε μια ομαλή φάση εγκυμοσύνης! ♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Like! Το διαβάζω και εγώ το fertility and sterility κατά διαστήματα. Καλά έκανες και το έστειλες. Όμως είσαι λίγο αυστηρή με την @sansa

Η κάθε κοπέλα εδώ μέσα γράφει απόψεις και γενικά αυτό που άκουσε ή της είπαν. Επίσης η καθε κοπέλα που διαβάζει κάτι εδώ μέσα πρέπει να αντιλαμβάνεται ότι μπορεί να διαβάζει ανακριβιες ή και τελείως μπούρδες (χωρίς να θέλω να προσβάλλω καμία και βάζω και εμένα μέσα ότι μπορεί να πω μπούρδα γιατί δεν είμαι ειδική στις τεχνικές υποβοηθουμενης αναπαραγωγής). Μην είσαι τόσο αυστηρή?

Α καμία αυστηρότητα πίστεψε με! Απλά έγραψα γιατί δεν υπάρχει λόγος να στεναχωρουμε αναίτια και να βγάζουμε με κάθε βεβαιότητα άχρηστους ουσιαστικά γιατρούς που δεν είναι επειδή απλά δεν μας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ώστε να το ψάξουμε! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η donnat είπε:

Α καμία αυστηρότητα πίστεψε με! Απλά έγραψα γιατί δεν υπάρχει λόγος να στεναχωρουμε αναίτια και να βγάζουμε με κάθε βεβαιότητα άχρηστους ουσιαστικά γιατρούς που δεν είναι επειδή απλά δεν μας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ώστε να το ψάξουμε! :roll:

θεωρώ ότι η @Πλατανακη Δεσποινα είναι σε θέση να φιλτράρει κάποια πράγματα. Και εγώ αμφισβητούσα αρκετά την γιατρό μου στην Γερμανία και θυμάμαι που έγραψα ότι μου κάνουν εμβρυομεταφορα χωρίς υπερηχογράφικη καθοδήγηση και όταν πήγα Ελλάδα ένας γιατρός μου είπε ότι δεν έχει αποδειχθεί ότι βελτιώνει τα ποσοστά. Πάνω κάτω το συμπέρασμα του είναι ότι σε κάποιες χώρες που το κάνουν είναι πιο πολύ για να είναι συμμετοχοι και οι δύο από το ζευγάρι. Όπως και επίσης και το εάν θα ακούσεις καρδιά. Σε πολλές χώρες δεν κάνουν ντοπλερ. Εάν πίστευα αυτά που διάβαζα έτσι χύμα θα πήγαινα κατευθείαν Δαφνί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η donnat είπε:

Α καμία αυστηρότητα πίστεψε με! Απλά έγραψα γιατί δεν υπάρχει λόγος να στεναχωρουμε αναίτια και να βγάζουμε με κάθε βεβαιότητα άχρηστους ουσιαστικά γιατρούς που δεν είναι επειδή απλά δεν μας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ώστε να το ψάξουμε! :roll:

Κοίτα γιατί ίσως να παρεξηγηθηκαμε λιγάκι,πρώτον εγώ δεν αναφέρθηκα ότι σώνει και καλά αυτό που έγινε στην κοπέλα είναι ότι δεν προχωράνε τα ωοθυλακια,είπα ότι αυτό συνέβαινε σε μένα όταν έπεφτε η ε2.Ζήτησε γνώμες και είπα τη δική μου.Όσο για το γιατρό αυτή είναι η άποψη μου,επειδή έχω κάνει συνολικά 11 ωοληψιες και 11 διεγερσεις ξέρω πολύ καλά αρκετά πράγματα γιατί μου έχουν συμβεί σχεδόν όλες οι ακραίες περιπτώσεις.Και αυτό με την ένεση cetrodite ούτε εγώ,ούτε άλλη κοπέλα που γνωρίζω το έχει ξανακούσει.Σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να στεναχωρήσω την κοπέλα αλίμονο,αλλά όταν ρωτας για εμπειρίες είσαι ετοιμη να ακούσεις τα πάντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Για φυσικη συλληψη μαριλια?

Ή με υποβοήθηση?

Γενικα οι φυσιολογικες μορφες πρεπει να ειναι τουλαχιστον 4% και στους περισσοτερους ανδρες αυτο ειναι το ποσοστο. 

Αν πας για εξωσωματικη ή σπερματεγχυση που το επεξεργαζονται το σπερμα ισως δεν χρειαζεται κατι περαιτερω. Αλλα δεν στο λεω με σιγουρια. Εμας ο συζυγος εχει τεσσερα τοις εκατο παρόλα αυτα καναμε και την εξεταση για κατακερματισμο. 

 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Για εξωσωματική με απασχολεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@bebe2 κουράγιο! Σε σκέφτομαι να ξέρεις. Ελπίζω να περάσει σύντομα η αγωνία και να μπεις σε μια ομαλή φάση εγκυμοσύνης! ♥

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Για εξωσωματική με απασχολεί!!

Μαρίλια, κοριτσάκι στην εξωσωματική υπάρχει και η δυνατότητα της μικρογονιμοποισης. Δηλαδή γονιμοποίηση του ωαρίου με σπερματοζωάριο καλής μορφολογίας με επιλογή του εμβρυολογου σε περίπτωση που το σπέρμα δεν τα "καταφέρνει" μόνο του. Τα θεματακια με το σπέρμα ευτυχώς στην εξωσωματική συνηθως λύνονται. Σου εύχομαι τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2.  Μπεμπακι ύπνο γρήγορα! Γιατί μου είσαι ξύπνια ακόμη; Όλα καλά είναι, περιμένω τα νέα αύριο. Έχω και δικαιώματα στη νύφη αν είναι κοριτσάκι, μην ξεχνιόμαστε και μπορώ να μαλώνω! Αλλά κακιά πεθερά να γίνω αποκλείεται, στο ορκίζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

ζήλεψες εσύ εεε? ?

Ε τώρα με το εεεπ τί γίνεται εδώ να μην κάνω εικόνα τη Μπλουμπλουκα α λα Παπαγιαννόπουλος να μπαίνει μέσα και να λέει εεεεπ τί γίνεται εδώ (δε θα μου το κάνετε εμένα Αμέρικαν Μπαρ).?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ε τώρα με το εεεπ τί γίνεται εδώ να μην κάνω εικόνα τη Μπλουμπλουκα α λα Παπαγιαννόπουλος να μπαίνει μέσα και να λέει εεεεπ τί γίνεται εδώ (δε θα μου το κάνετε εμένα Αμέρικαν Μπαρ).?

Χαχαχαχαχα κλαιωω! Εγώ θυμάμαι στο είσαι το ταίρι μου στο μπαρ που λέει ή στελλα "γρηγορη σε πειραξανε"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...