Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

δηλ να πιω 3 ποτηρια γυρω στις 9 κτο ραντεβου ειναι 10.30 ειμαι οκ???? γιατι παρατηρησα τωρα με τη κορτιζονη κ τα σικλακουρ δεν κρατιεμαι οταν νιωσω την αναγκη

Εγω αντζυ μου στην δευτερη εμβρυομεταφορα, ζοριστηκα με αυτο το θεμα ακριβως διοτι ενω ειχαμε ραντεβου συγκεκριμενη ωρα αργησαν να μας βαλουν μεσα κι εγω κοντευα να σκασω. Οπότε αυτην την τελευταια φορα ηπια νερο αφού φτάσαμε στο κεντρο εξωσωματικης. 

Εσυ πιες το πριν πας αλλα μην φουσκωσεις εντελως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 , μπεμπακι σε καταλαβαίνω όσο δε φαντάζεσαι. Όμως αφού όλα πάνε καλά, θα είναι η αγωνία ένα κακό όνειρο. Το πιστεύω και το εύχομαι πολύ πολύ δυνατά ότι θα πάνε όλα τέλεια, παρά την πρόσκαιρη ταλαιπωρία. Φιλιά πολλά.

@Rinaki88 καλή επιτυχία κοριτσάκι. Υπομονή και ηρεμία. Εύχομαι  να πάρεις το ωραιότερο δώρο της ζωής σου αυτά τα Χριστούγεννα...μια τεράστια χοριακη. 

@Eleni73, υπομονή Ελενάκι μου. Και καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου.

Θα κλείσω με τα δικά μου νέα που είναι ευχάριστα δεδομένης της κατάστασης. Ευτυχώς επανηλθα πλήρως. Ταλαιπωρήθηκα μεν αλλά γλίτωσα την επέμβαση και το ενδομήτριο είναι σε άριστη κατάσταση.

Σας φιλώ κορίτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

δηλ να πιω 3 ποτηρια γυρω στις 9 κτο ραντεβου ειναι 10.30 ειμαι οκ???? γιατι παρατηρησα τωρα με τη κορτιζονη κ τα σικλακουρ δεν κρατιεμαι οταν νιωσω την αναγκη

Ναι κοριτσάκι μια χαρά θα είσαι... να γεμίσει η κύστη τόσο όσο χωρίς υπερβολές.

@bebe2 μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα και υπομονή αφού το εμβρυάκι είναι καλά ...όλα θα πάνε καλά!

@Πιου-πιου είμαστε αγωνίστριες εμείς... κι εμείς θα δείξουμε το τέλος.... πάμε πάλι μέχρι την τελευταία επιτυχημένη ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου Σ ευχαριστώ γλυκούλα μου. Όλες μας σιγά σιγά να έχουμε μόνο καλά νέα. 

Μια ερώτηση ήθελα να σας κάνω. Εμένα ο γιατρός μου χθες δεν μου έδωσε cyclacur μόνο αντιπηκτικες ενέσεις και ξαφνιάστηκα. Εσείς είχατε παρόμοια εμπειρία; Με άλλη κοπέλα που συζήτησα μου είπε ότι δεν χρειάζεται αν κάνεις εμβρυομεταφορα μετά από διεγερση και έχεις ικανοποιητικο ενδομήτριο. Αλλά σκεφτόμουν μήπως αν παχαίνει ακόμη περισσότερο ίσως ήταν καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

εγω κοριτσια εκανα σημερα παλι υπερηχο...16η μερα και ειχα ενδομητριο 7.9....μου ειπε να συνεχισω σικλακουρ 6 και το σαββατο prolutex και 1 utrogestan....κ την τριτη 18/12 ετ.....Απο βραδις πρεπει να προσεξω κατι η το πρωινο της ετ???? μου ειπαν να παω με κυστη γεματη...πολυ νερο..εγω πιστευω δεν θα κρατηθω!!!!..εχετε κατι να μου πειτε για αυτα η κατι αλλο που δεν ξερω?????

Άντε με το καλό κορίτσι!!!! Έφτασε η ώρα!!!!  Όλα καλά θα πάνε. Εμένα μου δίνανε προληπτικά κ αντιβίωση. Προσπάθησε να κρατηθείς με γεμάτη κύστη γιατί μετά θα πρέπει να την γεμίσεις εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Έχω χάσει πολλά νέα απ΄ότι βλέπω. Εγώ ακόμα περιμένω αποτελέσματα Νίκα και δεν πήγα για ωοληψία στον προηγούμενο κύκλο, κουράστηκα και λέω άστο στον επόμενο. Οπότε είμαι σε αναμονή περιόδου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Zeta. Μου εσυ πώς εισαι?

@Rinaki88 ημουν στην ιδια θεση με εσενα τον ιουλιο. Ειμαι στον 6ο μηνα. 

Ευχομαι εσυ κ ολα τα κοριτσια εδω με το καλοοο!!! 

Καλά @nikona μου. Μόνο έντονη συχνοουρία κ φούσκωμα το βράδυ έχω. Περιμένω να δούμε πότε θα κάνω την λήψη τροφοβλαστης τώρα... εσύ πως είσαι; Τι ημερομηνία σου έδωσε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Καλά @nikona μου. Μόνο έντονη συχνοουρία κ φούσκωμα το βράδυ έχω. Περιμένω να δούμε πότε θα κάνω την λήψη τροφοβλαστης τώρα... εσύ πως είσαι; Τι ημερομηνία σου έδωσε;

γιατι ληψη τροφοβλαστης?? σαν αποτελεσμα ειναι ιδιο με της αμνιοπαρακεντησης???? με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Ζετούλα έχουμε ταλαιπωρηθεί όλες τόσο... ας μην το ζορίζουμε για καλύτερες επιλογές! Ελπίζω το 2019 να μας φερθεί  καλύτερα!!!!

Θα μας φερθεί Ελένη μου!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

γιατι ληψη τροφοβλαστης?? σαν αποτελεσμα ειναι ιδιο με της αμνιοπαρακεντησης???? με το καλο

Η αμνιοπαρακέντηση γίνετε την 18 εβδομαδα ενώ η λήψη τροφοβλάστης την 12η. Μέσα Γενάρη δηλαδή θα την κάνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ξέρετε μήπως αν γίνει τεστ την 21η μέρα θα δείξει; Έχω πάρει το clear blue έξι μέρες νωρίτερα.σημερα εκοψα το duphaston και φοβαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antzy9 με το καλό εύχομαι και σε εσένα να προχωρήσουν όλα  κορίτσι μου. Με ένα υπέροχο Χριστουγεννιάτικο δωράκι - μωράκι και εσύ. 

@Zeta. Μου όλα θα πάνε καλά. Υπομονή, Μέσα Γενάρη θα πετάς από χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ξέρετε μήπως αν γίνει τεστ την 21η μέρα θα δείξει; Έχω πάρει το clear blue έξι μέρες νωρίτερα.σημερα εκοψα το duphaston και φοβαμαι.

Θέλουν 11 ημέρες από την ωορρηξία για να δείξουν τουλάχιστον. Εδώ η χοριακή θέλει 10 από την ωορρηξία. Είσαι νωρίς πιστεύω 21η μέρα. Πότε να έκανες ωορρηξία την 9η-10η;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

γιατι ληψη τροφοβλαστης?? σαν αποτελεσμα ειναι ιδιο με της αμνιοπαρακεντησης???? με το καλο

Το αποτέλεσμα ειναι ίδιο ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ξέρετε μήπως αν γίνει τεστ την 21η μέρα θα δείξει; Έχω πάρει το clear blue έξι μέρες νωρίτερα.σημερα εκοψα το duphaston και φοβαμαι.

Bloublouka μου ξέρω για το predictor early οτι δείχνει 6 μερες πριν. Μία φίλη μου το εκανε, της βγήκε θετικό κ η χοριακή της την ίδια μέρα ηταν μόλις 19.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Έχω χάσει πολλά νέα απ΄ότι βλέπω. Εγώ ακόμα περιμένω αποτελέσματα Νίκα και δεν πήγα για ωοληψία στον προηγούμενο κύκλο, κουράστηκα και λέω άστο στον επόμενο. Οπότε είμαι σε αναμονή περιόδου! 

Καλημέρα!!!! Καλά έκανες χαλάρωσε λίγο και το σώμα και το πνεύμα.... εδώ εμείς το παλεύουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Θέλουν 11 ημέρες από την ωορρηξία για να δείξουν τουλάχιστον. Εδώ η χοριακή θέλει 10 από την ωορρηξία. Είσαι νωρίς πιστεύω 21η μέρα. Πότε να έκανες ωορρηξία την 9η-10η;

Τη δωδέκατη έκανα περίπου,γιατι λέει το τεστ εξι μέρες νωρίτερα εγώ έχω κύκλο 26 ημερών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Bloublouka μου ξέρω για το predictor early οτι δείχνει 6 μερες πριν. Μία φίλη μου το εκανε, της βγήκε θετικό κ η χοριακή της την ίδια μέρα ηταν μόλις 19.

Ποια μέρα το έκανε ξέρεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια, χτες ημουν στην 11η μεεα διεγερσης και ειχα προγεστερονη 2 οιστραδιολη 212 και lh 39!!! Δεν ξερω τι σημαινει αυτο το 39, ρωτησα το γιατρο και μου ειπε οτι αυτα ειναι τεχνικα θεματα που θα τα ελεγξει ο ιδιος. Πεμπτη πρωι μου ειπε να παω για ωοληψια, λετε να καταφερουμε να παρουμε εστω 2 καλα? Εχω 5 αλλα μονο τα 2 δειχνουν δυναμικη! Ειμαι να σκασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ποια μέρα το έκανε ξέρεις;

5 μερες πριν την αναμμένομενη περίοδο... τώρα έχει ένα μπέμπαρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Καλημερα κοριτσια, χτες ημουν στην 11η μεεα διεγερσης και ειχα προγεστερονη 2 οιστραδιολη 212 και lh 39!!! Δεν ξερω τι σημαινει αυτο το 39, ρωτησα το γιατρο και μου ειπε οτι αυτα ειναι τεχνικα θεματα που θα τα ελεγξει ο ιδιος. Πεμπτη πρωι μου ειπε να παω για ωοληψια, λετε να καταφερουμε να παρουμε εστω 2 καλα? Εχω 5 αλλα μονο τα 2 δειχνουν δυναμικη! Ειμαι να σκασω!

Δέσποινα να ξέρεις πως και τα δύο καλά είναι ... ας είναι αυτά τα τυχερά .... υπάρχουν κοπέλες που δε τα καταφέρνει ούτε ένα τους... τώρα δεν θα έχεις απόθεμα οκ... μπορεί να μην χρειαστείς όμως... ας σκεφτόμαστε θετικά και να τα παίρνουμε ένα ένα ... μην αγχώνεσαι εκ των προτέρων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Δέσποινα να ξέρεις πως και τα δύο καλά είναι ... ας είναι αυτά τα τυχερά .... υπάρχουν κοπέλες που δε τα καταφέρνει ούτε ένα τους... τώρα δεν θα έχεις απόθεμα οκ... μπορεί να μην χρειαστείς όμως... ας σκεφτόμαστε θετικά και να τα παίρνουμε ένα ένα ... μην αγχώνεσαι εκ των προτέρων 

Ειμαι αγχωμενη και απογοητευμενη. Δεν περιμενα και πολλα, αλλα περιμενα εστω 3-4 ρε παιδι μου για να πω οτι εχω καποιες πιθανοτητες! Τωρα αν μου παρει μονο 2 δεν ξερω αν θα καταφερουν να επιβιωσουν, πφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Ειμαι αγχωμενη και απογοητευμενη. Δεν περιμενα και πολλα, αλλα περιμενα εστω 3-4 ρε παιδι μου για να πω οτι εχω καποιες πιθανοτητες! Τωρα αν μου παρει μονο 2 δεν ξερω αν θα καταφερουν να επιβιωσουν, πφφφφφ

Κορίτσι μην απογοητεύεσαι. Να ελπίζεις σε αυτά τα 2 και ίσως και σε καμία έκπληξη, γιατί όχι. Έχει συμβεί πολλές φορές τελικά να είναι ώριμα παραπάνω. Έχεις να κάνεις και την τελευταία ένεση άλλωστε που τα ωριμάζει. Όπως και να έχει όλες κάνουμε την προσπάθεια μας και όπως πάει, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι παραπάνω για αυτό, οπότε μη στεναχωριέσαι. Σημασία έχει να πετύχουμε το ένα το καλό! Σου το εύχομαι ολόψυχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πλατανακη ΔεσποιναΔεσποινα οταν λες μονο τα δυο φαινονται να εχουν δυναμικη τι εννοεις? Ως προς το μεγεθος? Καλη επιτυχια στην ωοληψια σου ευχομαι.

@Rinaki88 εγω δεν πηρα καθολου cyclacur αυτη τη φορα που πετυχαμε. Ουτε ενα. Ηταν καλο το ενδομητριο, παχυ, και μου ειπε η γιατρος οτι δεν χρειαζόταν. 

@Zeta. Ζετούλα με το καλο να φτασει η ωρα της εξετασης κι ολα να ειναι καλα! Εγω εχω ημερομηνια 4/4

@Πιου-πιου μου πολυ χαρηκα που επιτελους τελειωσε αυτη η δυσκολη κατασταση και εισαι καλα και κλινικά. Ευχομαι να ειναι ολα ευχάριστα απο δω κ πέρα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Πλατανακη ΔεσποιναΔεσποινα οταν λες μονο τα δυο φαινονται να εχουν δυναμικη τι εννοεις? Ως προς το μεγεθος? Καλη επιτυχια στην ωοληψια σου ευχομαι.

@Rinaki88 εγω δεν πηρα καθολου cyclacur αυτη τη φορα που πετυχαμε. Ουτε ενα. Ηταν καλο το ενδομητριο, παχυ, και μου ειπε η γιατρος οτι δεν χρειαζόταν. 

@Zeta. Ζετούλα με το καλο να φτασει η ωρα της εξετασης κι ολα να ειναι καλα! Εγω εχω ημερομηνια 4/4

@Πιου-πιου μου πολυ χαρηκα που επιτελους τελειωσε αυτη η δυσκολη κατασταση και εισαι καλα και κλινικά. Ευχομαι να ειναι ολα ευχάριστα απο δω κ πέρα. 

 

Σ ευχαριστώ πολύ για την ενημερωση. Είσαι έγκυος δηλαδη; Τα καταφέρατε; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...