Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Χαχαχαχαχα βρε μήπως να σας πάρω μαζί μου στο γιατρό να του πω έφερα και τις δικηγορινες μου μαζί να τον δω.

μην το γελας, η κολλητη μου ελεγε οτι φοβουνται λογω ιδιοτητας μη βρουν κανα μπελα. αχαχαχχα. Ωχ πονεσες στη σαλπιγγο ρε μπλουμπλουκι ε; Εμενα ειχε πλακα γιατι εχω οπισθια κλιση μητρας και με γυρισε καθετα σα νυχτεριδα για να μου βαλει το μανταλακι. Αλλα ηταν θεος ο τυπος, ελαφροχερης. Για το Δημοσιο εκανες πολυ καλα παντως. Γιατι τουλαχιστον δε νιωθεις οτι πετας τα λεφτα σου, και οι γιατροι ειναι κατα την προσωπικη μου γνωμη πολυ καλοι. Στην Αθηνα απλα το κακο ειναι οι αναμονες βασικα, και ισως οτι δεν τους βρισκεις ευκολα αν θες να ρωτησεις κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου η μονη μεθοδος για να εχει ο γιατρος οπτικη επαφη με τις σαλπιγγες και να μπορεσει να επεμβει σε περιπτωση που χρειαστει ειναι η λαπαροσκόπηση. Οπότε ισως σου προτείνει αυτην την λυση αν του εκφρασεις τους προβληματισμούς σου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Χαχαχαχαχα βρε μήπως να σας πάρω μαζί μου στο γιατρό να του πω έφερα και τις δικηγορινες μου μαζί να τον δω.

Εγώ έρχομαι όχι για δικηγόρος (αν και μια ιατρική αμέλεια την πετάω να φοβηθούν αν θέλεις), αλλά γιατί οι Χιώτες πάνε δυο-δύο. Και αν έρθει και η κατ-κατ και πάμε τρεις -τρεις ακόμα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@foteini.am  πώς είσαι εσύ κορίτσι μου; 

@Ν_S υπομονή θα έρθει και θα ηρεμήσεις κιόλας. Ελπίζω να είσαι λίγο καλύτερα.

@bebe2,  που είσαι μπεμπακι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εγώ έρχομαι όχι για δικηγόρος (αν και μια ιατρική αμέλεια την πετάω να φοβηθούν αν θέλεις), αλλά γιατί οι Χιώτες πάνε δυο-δύο. Και αν έρθει και η κατ-κατ και πάμε τρεις -τρεις ακόμα καλύτερα!

Αχ ρε γαμωτο είστε μακριά άμα εμενα κι εγώ αθηνα θα σας ελεγα να έρθετε.δυο δικηγόροι κι ή μπλουμπλου στη μέση να γκρινιάζει,μα γιατρε ποναω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Πιου-πιου πολυ πετυχημενο! Γελασα!!! 

Βέβαια έχει τα κέφια της ή φιλενάδα έχουμε τον υπέρηχο αύριο και ποιος τη πιάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αχ ρε γαμωτο είστε μακριά άμα εμενα κι εγώ αθηνα θα σας ελεγα να έρθετε.δυο δικηγόροι κι ή μπλουμπλου στη μέση να γκρινιάζει,μα γιατρε ποναω.

Ρε ό,τι επρεπε θα στο εκανε λεμε :P Λοιπον, για να ανασκουμπωνομαστε παντως. Εσυ μεθαυριο εκλεισες ραντεβου; Πιστευω θα ηρεμησεις πολυ. Δεν ειμαι φαν των ατελειωτων εξετασεων, αλλα πιστευω οτι στις αγχωμενες κανει καλο στο τελος, να χουν τσεκάρει 5 βασικα σημεια που θεωρουν ότι οντως μπορει να επηρεασουν καπου, και να ξερουν που πατανε και που βρισκονται. Θα νιωσεις ανακουφιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Πιου-πιου πολυ πετυχημενο! Γελασα!!! 

Α, έτσι έλεγε η γιαγιά μου "Γιατί οι Χιώτες πάνε δυο-δύο ; Γιατι ο,τι δεν κοφτει του ενός, κοφτει του αλλουνου" . Άρα τρεις ακόμα καλύτερα! 

@Bloublou85. Κέφια δεν το λες, άγχος έχω. Αλλά χωρίς γέλιο δε βγαίνει και τίποτα. Πάντως αν πηγαίναμε και οι τρεις μαζί θα τον τρελαιναμε. Ξέρεις τώρα θα είχαμε κάνει μελέτη ενδελεχή και εμπεριστατωμένη (καλό ε;) και οι τρεις και θα αναλυαμε όλα τα ενδεχόμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ρε ό,τι επρεπε θα στο εκανε λεμε :P Λοιπον, για να ανασκουμπωνομαστε παντως. Εσυ μεθαυριο εκλεισες ραντεβου; Πιστευω θα ηρεμησεις πολυ. Δεν ειμαι φαν των ατελειωτων εξετασεων, αλλα πιστευω οτι στις αγχωμενες κανει καλο στο τελος, να χουν τσεκάρει 5 βασικα σημεια που θεωρουν ότι οντως μπορει να επηρεασουν καπου, και να ξερουν που πατανε και που βρισκονται. Θα νιωσεις ανακουφιση.

Γιατί μου εξέτασαν κ τίποτα;τα βασικά ορμόνες σαλπιγγογραφια κ σπέρμα δεν έχω ψάξει κάτι άλλο.βασικα δεν το κάνω από άγχος πρέπει να γίνει για να μπει ένα τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Α, έτσι έλεγε η γιαγιά μου "Γιατί οι Χιώτες πάνε δυο-δύο ; Γιατι ο,τι δεν κοφτει του ενός, κοφτει του αλλουνου" . Άρα τρεις ακόμα καλύτερα! 

@Bloublou85. Κέφια δεν το λες, άγχος έχω. Αλλά χωρίς γέλιο δε βγαίνει και τίποτα. Πάντως αν πηγαίναμε και οι τρεις μαζί θα τον τρελαιναμε. Ξέρεις τώρα θα είχαμε κάνει μελέτη ενδελεχή και εμπεριστατωμένη (καλό ε;) και οι τρεις και θα αναλυαμε όλα τα ενδεχόμενα.

Άμα δεις το τετράδιο μου κάθε μέρα που μου έρχεται μία απορία τη γράφω,θα μπω λοιπόν στο γραφείο κ θα του πω εχω κάνει μία ενδελεχή και εμπεριστατωμένη μελέτη,πες μου κι άλλα να τα σημειωσω να τα πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άμα δεις το τετράδιο μου κάθε μέρα που μου έρχεται μία απορία τη γράφω,θα μπω λοιπόν στο γραφείο κ θα του πω εχω κάνει μία ενδελεχή και εμπεριστατωμένη μελέτη,πες μου κι άλλα να τα σημειωσω να τα πω.

ετσι πηγα στον αιματολογο αλλα καταλαβα οτι ηθελε να με πεταξει εξω. αχαχχαχαχα. ΜΑζευε ομως αποριες, καλυτερο ειναι να τα λυνεις ολα. ΘΑ δεις και αιματολογο ή καποια αλλη ειδικοτητα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ετσι πηγα στον αιματολογο αλλα καταλαβα οτι ηθελε να με πεταξει εξω. αχαχχαχαχα. ΜΑζευε ομως αποριες, καλυτερο ειναι να τα λυνεις ολα. ΘΑ δεις και αιματολογο ή καποια αλλη ειδικοτητα?

Όχι δε νομιζω μόνο που στην επόμενη προσπάθεια δε σας ειπα θα τα βάλω κ τα τρία!αααα επίσης αδιαθετησα μπραβο μου νωρίς νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι δε νομιζω μόνο που στην επόμενη προσπάθεια δε σας ειπα θα τα βάλω κ τα τρία!αααα επίσης αδιαθετησα μπραβο μου νωρίς νωρίς.

τελειο αυτο!!! ηθελα να σε ρωτησω, αλλα θυμομουν την ταλαιπωρια τελευταια φορα και λεω αστο. Μπράβο τουλαχιστον επανηλθες αμεσα και ευκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikona είπε:

Γεια σου @Ν_S

Δυστυχώς το κόστος ειναι ενα μεγάλο αγκάθι για τους περισσότερους που μπαίνουν σε αυτο το μονοπάτι. Πολλοι μαλιστα ειναι κ ανεργοι ή χαμηλόμισθοι οπότε τα πραγματα ειναι παρα πολυ δυσκολα εως απαγορευτικα.

Μιλησες με τον γιατρο σου για την περιοδο? 

Κανονικα επρεπε,νομιζω, να εχει ερθει. Μιλα μαζι του καλυτερα. Θα σε καθοδηγησει. 

Μιλησα με τον γιατρο...

Σε 5-10 μέρες μετά την διακοπή των φαρμάκων...θα μου έρθει.....!

Τι τραβάει και αυτό το σώμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

τελειο αυτο!!! ηθελα να σε ρωτησω, αλλα θυμομουν την ταλαιπωρια τελευταια φορα και λεω αστο. Μπράβο τουλαχιστον επανηλθες αμεσα και ευκολα.

Ναι κ φοβόμουν μη πάθω πάλι διαταραχή αλλά ευτυχώς,χτες εκοψα τα φάρμακα απόψε αδιαθετησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι κ φοβόμουν μη πάθω πάλι διαταραχή αλλά ευτυχώς,χτες εκοψα τα φάρμακα απόψε αδιαθετησα.

τελειο αυτο. Εσυ κανε τις επαφες με το γιατρο σου αλλα κανε και τις επαφες με τον αντρα σου παραλληλα. Δεν ξερεις ποτε. Οποτε ψαχνοντας να μη μενεις με σταυρωμενα χερια. Αντε να μας πεις νεα την πεμπτη, για ποτε δρομολογειτε και τι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άμα δεις το τετράδιο μου κάθε μέρα που μου έρχεται μία απορία τη γράφω,θα μπω λοιπόν στο γραφείο κ θα του πω εχω κάνει μία ενδελεχή και εμπεριστατωμένη μελέτη,πες μου κι άλλα να τα σημειωσω να τα πω.

Επίσης από εδώ και πέρα μπορείς να λες (πιστεύω η κατ αποκλείεται να διαφωνεί), δε μιλάω χωρίς την παρουσία του δικηγόρου μου ή αν σε εκνευρίζουν να λες " από εδώ και πέρα θα μιλάτε μόνο με τη δικηγόρο μου". ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Επίσης από εδώ και πέρα μπορείς να λες (πιστεύω η κατ αποκλείεται να διαφωνεί), δε μιλάω χωρίς την παρουσία του δικηγόρου μου ή αν σε εκνευρίζουν να λες " από εδώ και πέρα θα μιλάτε μόνο με τη δικηγόρο μου". ?

και ξερεις ποσο εκνευριστικες μπορουμε να γινουμε αν θελουμε. αχαχχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Επίσης από εδώ και πέρα μπορείς να λες (πιστεύω η κατ αποκλείεται να διαφωνεί), δε μιλάω χωρίς την παρουσία του δικηγόρου μου ή αν σε εκνευρίζουν να λες " από εδώ και πέρα θα μιλάτε μόνο με τη δικηγόρο μου". ?

Μπορώ να λέω και ένσταση που μου αρέσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Μπορώ να λέω και ένσταση που μου αρέσει;

Ω ναι, μπορείς να ακούς με προσοχή και μετά να λες Γιατρέ τις ενστάσεις μου τώρα ! και ένα σωρό αλλα πιασαρικα και ακαταλαβιστικα και ποιος μας πιάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Η αλήθεια είναι ότι είμαι καινούρια εδώ, σας διαβάζω, αλλά έχω λίγο μπερδευτεί Υπάρχει κορίτσι που περιμένει χοριακη; Οι υπόλοιπες κοπέλες σε τι φάση είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ω ναι, μπορείς να ακούς με προσοχή και μετά να λες Γιατρέ τις ενστάσεις μου τώρα ! και ένα σωρό αλλα πιασαρικα και ακαταλαβιστικα και ποιος μας πιάνει!

Εντάξει στους προηγούμενους είχε έρθει ή εμβρυολογος στο γραφείο κ έλεγε τα δικά της και για να τη διωξω λέω μπορούμε να αποδεσμευσουμε τη κοπέλα τώρα ε ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 τι έχεις καλό μου? Μην πέφτεις.. Λίγες μέρες ακόμα έμειναν. Δώσε μας λίγο ελπίδα♥♥

@Πιου-πιου να είναι όλα καλά αύριο!

@satya καλή επιτυχία με την ωοληψια!

@Bloublou85 με την λαπαροσκόπηση θα δει όλα τα όργανα. Όμως εάν δεν είναι απαραίτητο θα το απέφευγα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...