Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!

@satya μου θα πω αλήθεια στεναχωριεμαι πολύ αλλά πρέπει να προχωρησω.

@Magaiver ένα από τα δύο θα κάνω καλέ ότι μου πει τη πέμπτη έχουμε ραντεβού.θα πάω τα έχω γράψει όλα στο τετράδιό δε φεύγω από κει αν δε βρει τι συμβαίνει.

@Kat-Catμουφα τα ποσοστά για τις εξωσωματικές,πιο εύκολα μένεις φυσικά.δε φανταζομουν ποτέ ότι θα φτάσω να μιλάω για τέταρτη εμβρυομεταφορα.

@bebe2 εσύ μην ακους όλα θα πάνε τελεια❤

Στεναχωρησα και τη συμπεθέρα @Πιου-πιου τρέχω όμως φιλενάδα βλέπεις όσο μπορώ τρεχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωματαξυ χτες στο όνειρο μου βλέπω να τηγανιζω ψάρια που έπλεαν στο λάδι.σημερα πάλι άσχημα και μεγάλα ψάρια μέσα στη θάλλασα και μετά μία αρκούδα ξαφνικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εντωματαξυ χτες στο όνειρο μου βλέπω να τηγανιζω ψάρια που έπλεαν στο λάδι.σημερα πάλι άσχημα και μεγάλα ψάρια μέσα στη θάλλασα και μετά μία αρκούδα ξαφνικά?

Η αρκούδα με ξεπερνάει. ?Μέχρι τα ψάρια καταλάβαίνω τη σύνδεση. Εγώ δεν παθαίνω τίποτα μπλουμπλουκα, εσύ μη μου στεναχωριέσαι . Καλημέρα κορίτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Η αρκούδα με ξεπερνάει. ?Μέχρι τα ψάρια καταλάβαίνω τη σύνδεση. Εγώ δεν παθαίνω τίποτα μπλουμπλουκα, εσύ μη μου στεναχωριέσαι . Καλημέρα κορίτσια. 

Χθες μου λέει ο άντρας μου,θα πάω να πάρω του γιατρού ένα κουτί φυσίγγια για το κυνήγι,λεω δε πας καλά.λες να το συνέχεια με αρκούδα εγώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Ισχύει αυτό που λες. Απειρα παραδείγματα ανθρώπων που ξεκίνησαν εξωσωματικές ή γενικά υποβοηθούμενη, απετυχαν και τελικά επιασαν φυσιολογικά. Τέλοσπαντων. Το θετικό ειπαμε ειναι η ηλικία σου, γιατί εχεις χρόνο  να διορθώσεις το οτιδήποτε. Για μενα αυτό ειναι το μεγαλύτερο προσόν στην αναπαραγωγή. Αλλο χρονο εχω να διορθώσω εγώ αν χρειαστεί κάτι (γιαυτο και κανω μονη μου εξετάσεις συνεχεια απτο φοβο μου) και άλλο εσυ. Κανεις καλά εμβρυα, κανεις ωάρια. Εχεις τα πάντα, και θα δεις τώρα μηπως κατι αλλο μπλοκάρει την εμφύτευση, να το διορθώσεις και αρχες του χρόνου να προχωρήσεις και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Ζετα μου στο πανεπιστημιακό στα γιαννενα έκανα την εξωσωματική κ εκεί θα πάω και τώρα είναι πολύ καλός ο γιατρός όμως κατι αλλο φταίει και πρέπει να βρεθεί.

Λυπάμαι @Bloublou85 μου!! Θα έρθει η τυχερή στιγμή σου! Ότι και να γίνει μην αφήνετε τις επαφές σας.. φίλη μου έκανε την 4η εξωσωματική τον Ιούνιο και τον Αύγουστο έμεινε φυσιολογικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85κα εισαι δυνατη κ θα προχωρησεις συντομα. Ανυπομονουμε κι εμεις για την Πεμπτη να μας πεις τι συζητησατε. 

 

Εσύ νικονα έχεις κάνει κι από τα δύο,στην υστεροσκοπηση μπορούν να δουν τις σάλπιγγες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Bloublou85 Ισχύει αυτό που λες. Απειρα παραδείγματα ανθρώπων που ξεκίνησαν εξωσωματικές ή γενικά υποβοηθούμενη, απετυχαν και τελικά επιασαν φυσιολογικά. Τέλοσπαντων. Το θετικό ειπαμε ειναι η ηλικία σου, γιατί εχεις χρόνο  να διορθώσεις το οτιδήποτε. Για μενα αυτό ειναι το μεγαλύτερο προσόν στην αναπαραγωγή. Αλλο χρονο εχω να διορθώσω εγώ αν χρειαστεί κάτι (γιαυτο και κανω μονη μου εξετάσεις συνεχεια απτο φοβο μου) και άλλο εσυ. Κανεις καλά εμβρυα, κανεις ωάρια. Εχεις τα πάντα, και θα δεις τώρα μηπως κατι αλλο μπλοκάρει την εμφύτευση, να το διορθώσεις και αρχες του χρόνου να προχωρήσεις και πάλι!

Άμα οι γιατροί δε δείχνουν διάθεση να βρουν τι συμβαίνει όμως τα χρόνια θα περάσουν έτσι κάνοντας συνέχεια ανεπιτυχείς προσπάθειες.ας πούμε τώρα μου είπε έλα τον επόμενο να βάλουμε τα κατεψυγμένα δεν μου είπε να βρούμε τι συμβαίνει.και του λέω με συγχωρειτε αλλά θα κανουμε πρώτα ή υστεροσκοπηση ή λαπαροσκόπηση εσείς θα διαλεξετε κ μετά θα προσπαθήσω πάλι.δεν είπε τίποτα,αν δεν επιμεινεις μόνος σου δε νοιάζεται κανένας άλλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Χθες μου λέει ο άντρας μου,θα πάω να πάρω του γιατρού ένα κουτί φυσίγγια για το κυνήγι,λεω δε πας καλά.λες να το συνέχεια με αρκούδα εγώ;

Αυτό που μου αρέσει είναι ότι δεν χάνεις το χιούμορ σου! Σε θαυμάζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Bloublou85 συμφωνώ μαζί σου,οι γιατροί δεν ασχολούνται με εξειδικευμένες εξετάσεις,πρέπει εμείς να προτείνουμε τί να κάνουμε,είναι πολύ λίγοι αυτοί που θα μας πουν κάνε εκείνο και το άλλο και πάλι πρέπει να έχουμε πολλές αποτυχίες.Εγώ ότι εξετάσεις έχω κάνει μόνη μου τις πρότεινα και τις έκανα ακόμα και όταν μου είπαν δεν είναι απαραίτητες.Εύχομαι να βρείτε μια άκρη στη συζήτηση που θα κάνετε.Εγώ κορίτσια σήμερα αδιαθέτησα,12η μέρα μετά την ωοληψία και αύριο έχω υπέρηχο να δούμε αν ο κύκλος είναι καλός,αν έχει και κανένα ωοθυλάκιο για να προχωρήσουμε.Ελπίζω τα primolut nor να βοήθησαν και να μην υπάρχει κυστικό.Αύριο θα δείξει,αν ακυρωθεί πάλι ο κύκλος θα ξεκινήσω τη θεραπεία για την εξέταση του Νίκα και στην επόμενη ωοληψία θα δώσω δείγμα και ο Θεός βοηθός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άμα οι γιατροί δε δείχνουν διάθεση να βρουν τι συμβαίνει όμως τα χρόνια θα περάσουν έτσι κάνοντας συνέχεια ανεπιτυχείς προσπάθειες.ας πούμε τώρα μου είπε έλα τον επόμενο να βάλουμε τα κατεψυγμένα δεν μου είπε να βρούμε τι συμβαίνει.και του λέω με συγχωρειτε αλλά θα κανουμε πρώτα ή υστεροσκοπηση ή λαπαροσκόπηση εσείς θα διαλεξετε κ μετά θα προσπαθήσω πάλι.δεν είπε τίποτα,αν δεν επιμεινεις μόνος σου δε νοιάζεται κανένας άλλος.

Μωρε δεν ειναι ακριβώς ετσι. Οσοι εχουμε γιατρούς στο στενό περιβάλλον και έχουμε πει και δυο κουβέντες παραπάνω, θα καταλάβουν τι εννοώ. Οι περισσότεροι γιατρόι, θεωρούν τις περισσότερες εξετάσεις ανευ λόγου και αιτίας. Οταν ακούς γιατρό να σε ξετινάζει στην εξέταση, περισσότερο να επιφυλάσσεσαι παρά να ενθουσιάζεσαι. Υπάρχουν πολλοί που το κάνουν από καθαρή εκμετάλλευση του ασθενους (συνεργασίες με άλλες ειδικότητες, να παιρνουν της λαπαροσκοπήσεις υστεροσκοπήσεις κλπ), χωρις να εχει αποδειχτει καποιο οφελος τελικα απο ολο αυτο. Γενικά ο σωστός γιατρός θα ζυγίσει πάντα το όφελος και το κόστος από την οποιαδήποτε εξέταση ή επέμβαση, θα ελεγξει τα στατιστικα, το ιστορικό σου και θα αποφασίσει αναλόγως. Τα περισσότερα (της μοδας) δεν εχει αποδειχτει τελικα αν επηρεαζουν ή οχι μια ενδεχομενη εμφυτευση. Φιλη μου με ενδομητριωση, χαμηλη ΑΜΗ, ψηλη FSH, και διαφορα αλλα μικροθεματακια, δεν πετυχαινε με τιποτα με υποβοηθουμενη και εμεινε 2 φορες εγκυος. Ο δε γιατρος την ειχε ξετιναξει, σε σημειο που εκεινη ψυχολογικα ηταν χαλια καθε μερα. Σου μιλαω εγώ που όλες τις εξτάσεις τις εχω κανει μονη μου, και καταλαβαίνω εσένα σε αυτό και οτι θες να ψαξεις τα παντα πριν κανεις αλλη εμβρυομετφορα. Μαζι σου, να ψαχτεις, γιατι ηταν η τριτη φορά και φυσικά δε θες να τα ρίχνεις όλα στην τύχη και ειναι απόλυτα λογικό. Αλλα με ενα μετρο. Να το θυμασαι αυτο. Ρωτα τον τι ακριβως θεωρει οτι ΠΡΕΠΕΙ να κοιταξετε και καντο ως εκει. Πολλές φορές οι απειρες εξετάσεις έχουν τα αντίθετα αποτελεσματα. Το σίγουρο ειναι οτι θα κρατήσεις παιδακι. Στο εγγυώμαι και στο υπογράφω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου οχι, στην υστεροσκοπηση δεν μπορει να δει τις σαλπιγγες παρα μονο τα ακρα τους κ φυσικα μονο εξωτερικα. Δεν εχει επαφη καθολου με το εσωτερικο της σαλπιγγας. Σε λιγο θα δω κ τον φακελο μου κ θα σου πω κ την ακριβη ορολογία αυτού που βλέπει.

Συμφωνω με την @Kat-Cat

Το ότι δεν σου ειπε να κανεις υστεροσκόπηση ή λαπαροσκοπηση δεμ σημαινει κατι. Εγω το βλεπω ως τακτικη. Καθε γιατρος ακολουθει την δικη του. Φυσικα δεν αναφερομαι σε ακραιες περιπτωσεις απατεωνων. Γενικα μιλαω. 

Ομως προσωπικα συμφωνω να κανεις υστεροσκοπηση. 

Για την λαπαροσκοπηση δεν ξερω αν ενδεικνυται να την κανεις. Μπορει να μην ειναι ενα ανοιχτο χειρουργειο αλλα δεν παυει να ειναι χειρουργειο. Δεν μπαινουμε ετσι διχως λογο σοβαρο ή διχως ενδειξεις. 

@sansa καλη επιτυχια! Ευχομαι να ειναι καλος αυτος ο κυκλος!!! Θα περιμενουμε να μας πεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 μου οχι, στην υστεροσκοπηση δεν μπορει να δει τις σαλπιγγες παρα μονο τα ακρα τους κ φυσικα μονο εξωτερικα. Δεν εχει επαφη καθολου με το εσωτερικο της σαλπιγγας. Σε λιγο θα δω κ τον φακελο μου κ θα σου πω κ την ακριβη ορολογία αυτού που βλέπει.

Συμφωνω με την @Kat-Cat

Το ότι δεν σου ειπε να κανεις υστεροσκόπηση ή λαπαροσκοπηση δεμ σημαινει κατι. Εγω το βλεπω ως τακτικη. Καθε γιατρος ακολουθει την δικη του. Φυσικα δεν αναφερομαι σε ακραιες περιπτωσεις απατεωνων. Γενικα μιλαω. 

Ομως προσωπικα συμφωνω να κανεις υστεροσκοπηση. 

Για την λαπαροσκοπηση δεν ξερω αν ενδεικνυται να την κανεις. Μπορει να μην ειναι ενα ανοιχτο χειρουργειο αλλα δεν παυει να ειναι χειρουργειο. Δεν μπαινουμε ετσι διχως λογο σοβαρο ή διχως ενδειξεις. 

@sansa καλη επιτυχια! Ευχομαι να ειναι καλος αυτος ο κυκλος!!! Θα περιμενουμε να μας πεις. 

Ευχαριστώ κορίτσι και εγώ το εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Τι κάνεις εσύ πως είσαι;

Εγώ το παλεύω....! Η δεύτερη αποτυχία μου έπεσε βαριά! 

Θα πάω στο γιατρό με το νέο έτος....!

Να χαλαρώσουμε και να αναζωογόνηθουμε....! 

Έτσι  για πλάκα....2 προσπάθειες και έφυγε σχεδόν το μισό ετήσιο εισόδημα Μου! 

Έχω αρχίσει και σκέφτομαι να κάνω άλλη μια προσπάθεια σε Ιδιωτικό και μετά να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο....Αλλά δεν ξέρω καθόλου...τι γίνεται εκεί.....

 

99% θα κάνω διαγνωστική υστεροσκοπηση. 

Keep calm.... Christmas is coming....Και ποτέ δεν ξέρεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αγαπημένα....

Εδώ ακούω για θρομβοφυλιες,αυτοανοσα κτλ

Εσείς έχετε κάνει διατριβή....!

Γιατί δεν μας κάνουν τσεκ απ full extra Πριν μπούμε στην διαδικασία της εξωσωματικής????

Ευτυχώς που έχω και εσάς.....

 

Έχω μια ερωτηση:χοριακη ΑΡΝΗΤΙΚΉ....έπρεπε να είχα αδειαθετησει από την προηγούμενη εβδομάδα....Αλλά τίποτα...!

Τι γίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

 Το σίγουρο ειναι οτι θα κρατήσεις παιδακι. Στο εγγυώμαι και στο υπογράφω :P

@Bloublou85, άμα το υπογράφει η @Kat-Cat να ξέρεις δεν είναι ότι να ' ναι. Λόγω επαγγέλματος έχει ιδιαίτερη βαρύτητα η υπογραφή και η σφραγίδα της.:D

Μη μου αγχώνεσαι μπλουμπλούκι όλα θα γίνουν. Τώρα με το δίκιο σου να κάνεις ό,τι πιστεύεις καλύτερο. Και όλα θα πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Bloublou85 συμφωνώ μαζί σου,οι γιατροί δεν ασχολούνται με εξειδικευμένες εξετάσεις,πρέπει εμείς να προτείνουμε τί να κάνουμε,είναι πολύ λίγοι αυτοί που θα μας πουν κάνε εκείνο και το άλλο και πάλι πρέπει να έχουμε πολλές αποτυχίες.Εγώ ότι εξετάσεις έχω κάνει μόνη μου τις πρότεινα και τις έκανα ακόμα και όταν μου είπαν δεν είναι απαραίτητες.Εύχομαι να βρείτε μια άκρη στη συζήτηση που θα κάνετε.Εγώ κορίτσια σήμερα αδιαθέτησα,12η μέρα μετά την ωοληψία και αύριο έχω υπέρηχο να δούμε αν ο κύκλος είναι καλός,αν έχει και κανένα ωοθυλάκιο για να προχωρήσουμε.Ελπίζω τα primolut nor να βοήθησαν και να μην υπάρχει κυστικό.Αύριο θα δείξει,αν ακυρωθεί πάλι ο κύκλος θα ξεκινήσω τη θεραπεία για την εξέταση του Νίκα και στην επόμενη ωοληψία θα δώσω δείγμα και ο Θεός βοηθός.

Καλή επιτυχία! Έδωσα κι εγώ και περιμένω αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ν_S είπε:

Κορίτσια αγαπημένα....

Εδώ ακούω για θρομβοφυλιες,αυτοανοσα κτλ

Εσείς έχετε κάνει διατριβή....!

Γιατί δεν μας κάνουν τσεκ απ full extra Πριν μπούμε στην διαδικασία της εξωσωματικής????

Ευτυχώς που έχω και εσάς.....

 

Έχω μια ερωτηση:χοριακη ΑΡΝΗΤΙΚΉ....έπρεπε να είχα αδειαθετησει από την προηγούμενη εβδομάδα....Αλλά τίποτα...!

Τι γίνεται?

Γεια σου @Ν_S

Δυστυχώς το κόστος ειναι ενα μεγάλο αγκάθι για τους περισσότερους που μπαίνουν σε αυτο το μονοπάτι. Πολλοι μαλιστα ειναι κ ανεργοι ή χαμηλόμισθοι οπότε τα πραγματα ειναι παρα πολυ δυσκολα εως απαγορευτικα.

Μιλησες με τον γιατρο σου για την περιοδο? 

Κανονικα επρεπε,νομιζω, να εχει ερθει. Μιλα μαζι του καλυτερα. Θα σε καθοδηγησει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ν_S είπε:

Κορίτσια αγαπημένα....

Εδώ ακούω για θρομβοφυλιες,αυτοανοσα κτλ

Εσείς έχετε κάνει διατριβή....!

Γιατί δεν μας κάνουν τσεκ απ full extra Πριν μπούμε στην διαδικασία της εξωσωματικής????

Ευτυχώς που έχω και εσάς.....

 

Έχω μια ερωτηση:χοριακη ΑΡΝΗΤΙΚΉ....έπρεπε να είχα αδειαθετησει από την προηγούμενη εβδομάδα....Αλλά τίποτα...!

Τι γίνεται?

Τίποτα, όλα καλά απλά αποσυντονίζεται ο οργανισμός με τόσα φάρμακα. Θα σου έρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@satya μου καλα αποτελέσματα! Να μας ενημερωσεις, ναι? 

Ναι φυσικά! Έχω ακόμα, τώρα προς το παρόν ετοιμάζομαι για ωοληψία να δούμε τι θα πάρουμε αυτόν το μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...