Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.

@Bloublou85, μια μέρα μας έμεινε! Μόνο σήμερα!

@Magaiver, Mag μου από ότι καταλαβαίνω ευτυχώς έχουμε σημαντικές εξελίξεις και θα πάνε όλα καλά! Έλα στην Ελλαδιτσα μας και θα τα καταφέρεις! Επίσης αυτή η κοιλιοκάκη δεν φαίνεται κάτι σοβαρό και αυτό είναι επίσης πολύ σημαντικό! Άκου το γιατρό και μη φοβάσαι τίποτα. Τόση πρόοδο κάνατε εξ αποστάσεως κιόλας. Το νέο έτος θα ξεκινήσει με ευχάριστα νέα από σένα. Είμαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα @Πιου-πιου ναι μόνο μία? δε θελωωωω

Έλα μπλουμπλουκα θάρρος. Και εγώ φοβόμουν, αλλά από την άλλη τρωγομουνα να ξέρω. Ακόμα και τώρα μη δω μικροβιολογικό να μπω μέσα θέλω και ας τρέμω. Εσύ δεν τρωγεσαι να μάθεις;

@bebe2. Καλημέρα μπεμπακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Έλα μπλουμπλουκα θάρρος. Και εγώ φοβόμουν, αλλά από την άλλη τρωγομουνα να ξέρω. Ακόμα και τώρα μη δω μικροβιολογικό να μπω μέσα θέλω και ας τρέμω. Εσύ δεν τρωγεσαι να μάθεις;

@bebe2. Καλημέρα μπεμπακι. 

Πραγματικά δε θέλω καθόλου να πάω ούτε να μάθω με έχει πιάσει μία άρνηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Πραγματικά δε θέλω καθόλου να πάω ούτε να μάθω με έχει πιάσει μία άρνηση.

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!! Βρε κ αν είσαι εγκυούλα;;;; Που είναι η Μπλουμπλού που ξέρουμε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!! Βρε κ αν είσαι εγκυούλα;;;; Που είναι η Μπλουμπλού που ξέρουμε;;;;

Άσε ζετακι έχει κ ή μπλουμπλου τις μαύρες της.καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Καλημέρα beboula μου!!!! Πως νιώθεις;;;;

Μια χαρά είμαι ! Τώρα θα πάω μια βολτουλα ! Γενικά έχω καλή ψυχολογία ! Εσύ ? Όλα καλά ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! 

@Bloublou85 δεν το περιμενα αυτο απο σενα!!! Ημουν σιγουρη οτι θα εισαι μες την ανυπομονησια!!!Αυριο με το καλο λοιπον! 

@bebe2 εσυ ολα καλα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona κι όμως δεν ανυπομονω καθολου,λεω να είχα μερικές μερουλες ακόμα.να σας ρωτησω έβαλα το ουτροτζεσταν κολπικά στις 8.30 όμως 10.30 πήγα τουαλετα κ βγήκε όχι τελείως λιωμενο δε ξέρω τώρα αν απορροφήθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@nikona καλά είμαι ήρεμη ήσυχη ! Έχω μέρες εγώ μέχρι το Σάββατο ! :) Εσυ ? 

Μπραβο μπεμπε μου. Χαιρομαι που εισαι καλα. Με το καλο λοιπον το Σαββατο. Εδω θα ειμαστε μαζι ολες.

@Bloublou85 η ατιμη η αγωνια μας κανει αλλους ανθρωπους. Υπομονη μεχρι αυριο. Ειμαι πολυ αισιοδοξη.

Στη θεση σου δεν θα με απασχολουσε το ουτρο. Μην το σκεφτεσαι και αγχωνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άσε ζετακι έχει κ ή μπλουμπλου τις μαύρες της.καλημερα!

Λογικό είναι, αυτή η αναμονή.... θα κάνεις τεστ πρώτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Μια χαρά είμαι ! Τώρα θα πάω μια βολτουλα ! Γενικά έχω καλή ψυχολογία ! Εσύ ? Όλα καλά ? 

 Εγώ χαλαρουίτα... Ξεκινάω Αρχές Δεκεμβρίου με το scratching κ αν όλα καλά αρχές του χρόνου η ετ. Περιμένω όμως πολλές θετικές χοριακές από εσάς μέχρι τότε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 ρε μπλουμπλουκι τι σε έπιασε?! Οκ εσύ δεν θες να μάθεις εάν είσαι έγκυος... Όλες εμάς που αγωνιούμε δεν μας σκέφτεσαι? Έχω θετικό προαίσθημα! Αύριο σαμπάνια σου λέω? 

@sansa @Bloublou85 αυτό που πρότεινε ο γιατρός για τα αντισυλληπτικά είναι να τα ξεκινήσω στις 18 Δεκεμβρίου που θα είναι πρώτη μέρα περιόδου και να τα πάρω για 2 εβδομάδες ώστε να φτάσει 3 Ιανουαρίου (όπου και θα ξανααδιαθετησω) που θα ανοίξει το κέντρο. Δεν θα πάρω δηλαδή για να φτιάξουμε τον κύκλο αλλά για τον πάμε σε μέρα που βολεύει. Τέσπα... Για να το προτείνει δεν θα επηρεάζει αρνητικά.. 

@Πιου-πιου ναι κάτι βγαίνει από τις εξετάσεις! Είναι πολύ καλό που τις κάνω όχι μόνο για εγκυμοσύνη αλλά και για την γενικότερη κατάσταση της υγείας μου. 

@bebe2 τι ωραία που αισθάνεσαι όμορφα! Πολύ καλό αυτό για αρχή εγκυμοσύνης! Να το πας βόλτα το εμβρυακι σου σήμερα Κυριακή γιατί και αυτό θα βαρεθει όλη μέρα σπίτι♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@Bloublou85ka αγωνιούμε κι εμείς μαζί σου!!! Μεγάλη αγκαλιά!!!!!

@bebe2 και σ΄εσένα! Όλα καλά απ ότι διαβάζω ε; Προχωράμε!

@Magaiver δεν είναι ιδανικό με τα αντισυλληπτικά κι εμένα θα με ενοχλούσε ... νομίζω όμως πως δεν θα παίξει ρόλο στο αποτέλεσμα οπότε μην σε αγχώνει τόσο... έλα με το καλό και όλα θα πάνε καλά!!!! ❤️ Μίλησες με την Σοφία;

@nikona  @Πιου-πιου τι κάνουν οι εγκυούλες μας;;;

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ που είσαι κορίτσι μου όλα καλά;;

@Zeta. @sansa @satya @jazz @Kat-Cat σας φιλώ !

@antzy9 τι κάνεις που βρίσκεσαι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Πραγματικά δε θέλω καθόλου να πάω ούτε να μάθω με έχει πιάσει μία άρνηση.

Εύχομαι καλή επιτυχία αύριο με μια τριψήφια χοριακή.Μη σκέφτεσαι αρνητικά.Και άσε τα δε θέλω να πάω,εγώ πάντα ήθελα να πηγαίνω πιο νωρίς να ξέρω τί έγινε να ξεμπερδεύω.Ότι έγινε έγινε,αύριο θα μάθουμε.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Γεια σου @Eleni73 μου!!! Ειμαι καλα,ευχαριστω πολυ. Εσυ?? Πότε με το καλό η διεγερση??

@nikona χαίρομαι έτσι θα πάει μέχρι το τέλος! Εγώ εμφάνισα ένα κυστικό στην αριστερή και δεν με άφησε για διέγερση θα πάμε τον επόμενο μάλλον ... την άλλη εβδομάδα ωοληψία σε φυσικό πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μπηκα να δω αν εκανες κανα τεστακι γιατι κατι τετοια μας ελεγες. Ειδα οτι θα πας αυριο για χοριακη απευθειας. Ευχομαι να πανε ολα καλα.

Ειδα και κατι συζητησεις για αντιφωσφολιπιδικα και κορτιζονες και χασιμοτο. Δεν ξερω ρε κοριτσια. Ο καθε γιατρος δινει αγωγη αναλογα και την περιπτωση. Εγω το μονο που εχω βρει απο αυτά που εχω ψάξει δηλαδη, ειναι χασιμοτο με αυξημενα πολυ αντισωματα. Η κολλητη και κουμπαρα μου ειναι ενδο και με παρακολουθει στενα μου χει πει οχι κορτιζονη για την περιπτωση μου τουλαχιστον. Είναι ρυθμισμένος και τέλος. Επισης ο αιματολογος μου απαγορευσε προληπτικα να παιρνω σαλοσπιρ ή ασπιρινες ή οτιδηποτε τετοιο. Διαφωνει καθετα με το γυναικολογο. Το ιδιο και η ενδο οποτε τα εκοψα (Μου χε πει να παιρνω προληπτικα σε επομενη εγκυμοσυνη). Οι αλλοι γιατροι ομως θεωρουν οτι το κοστος μπορει να ναι χειροτερο απο το οποιο οφελος. Γενικα επειδη ο καθε γιατρος ειναι τελειως διαφορετικος οπως και η καθε περιπτωση θα ελεγα να ακουει η καθε μια το γιατρο της, και οχι τι κανουν αλλες περιπτωσεις τοσο πολυ. Επισης να ακουτε τον καθε γιατρο στον τομεα του. Ο γυναικολογος ειναι ειδικος για το κυημα και μονο, για αιματολογικα, ορμονολογικα κλπ, δυστυχως δεν γνωριζει, και ας παιρνει πρωτοβουλιες ενιοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@nikona χαίρομαι έτσι θα πάει μέχρι το τέλος! Εγώ εμφάνισα ένα κυστικό στην αριστερή και δεν με άφησε για διέγερση θα πάμε τον επόμενο μάλλον ... την άλλη εβδομάδα ωοληψία σε φυσικό πάλι. 

Με το καλο Ελενη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον,δεν έκανα τέστ γιατί δεν ήθελε ο άντρας μου έτσι κι αλλιώς θα έπρεπε να κάνω και χοριακη οπότε μία και καλή.δεν γράφω γιατί δε θέλω να σας ρίχνω με τη διάθεση μου όμως σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι απολυτα λογικο το αγχος. Εδω καθε μηνα που ειναι οι μερες της περιοδου και μας ζωνουν τα φιδια. Ειναι λογικοτατο! Αναφορικα με το τεστ, εννοειται οπως νιωθεις εσυ και ο,τι αποφασισεις μετον αντρα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
    • @Antonia2μ δυστυχώς ειναι δύσκολος ο δρόμος π χρειάζεται να διανύσουμε για να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας  το /τα μωράκια μας🙏🤰👶🏻 Έχει πολυ άγχος, αγωνία, πίεση γιαυτο πρέπει η μια στηρίζει την αλλη… ειναι πολυ σημαντικο να εχεις κάποιων να εκφράζεις τις ανησυχίες σ κ να μπορεί να σε καταλάβει  🥰🙏🌈  
    • @Mpourmpoulo τωρα βρηκα ευκαιρια να σ απαντησω. Εγω σ αυτό τον υπερηχο μετα την αποξεση πολυ ειχα επηρεαστει. Που δ υπηρχε εμβρυο πια. Στα νεα σου τωρα. Εφοσον πιανεις με σπερματεγχυση δ υπάρχει λογος να πατε με εξωσωματικη. Καλα θα κανετε κ θα τ ψαξετε ωστοσο ευχομαι οι ατυχίες σας να ήταν τυχαίο γεγονός. Οσο για την περιοδο μπορει να σ ρθει κ κανονικα. Ποτε δ ξερεις. Εμενα μ ειχε ερθει στις 23 μερες μετα την αποξεση. Μετα στις 31, μετα στις 24, μετα στις 32 μερες και καπου στον 5ο κυκλο εστρωσε στο φυσιολογικό 27 με28 μερες. Π παλι τρελες αποκλισεις τυπου 40 50 μερες δ ειχα. Μακαρι να σ ρθει σε νορμαλ πλαίσια ωστε να ξεκινήσετε αμεσα εφόσον εχεις το οκ. Πολυ αισιοδοξο που μπορεις αμεσα να πας παρακατω. Ακόμα και οι εξετασεις π πρεπει να γινουν, καθε εξεταση σε φερνει και πιο κοντα στο.ονειρο. Εύχομαι απο την καρδια μ ν σας προλαβει τ ουράνιο τοξο σας! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...