Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μπραβο πιου πιου μου!!! Με το καλο λοιπον την τεταρτη να δειτε σακο!! Ολα ετσι καλα να συνεχισουν!

 Σ' ευχαριστώ νικονακι μου.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου άντε με τ καλο κορίτσι μ βήμα βήμα κ όλα θα πάνε καλά.

@Magaiver αν σχετίζεται με ρη θρομβοφιλια θα σ ξεκινήσουν σαλοσπιρ κ θα κανεις αντιπηκτικες από την αρχή. Δεν είναι κάτι. Έπαιρνα σαλοσπιρ πριν μεινω εγκυος την πρώτη φορά γτ κ μένα μια τιμή είχε βγει ανεβασμένη δ θυμάμαι όμως ποια. Τα συνέχισα αε όλη την εγκυμοσύνη κ έκανα κ αντιπηκτικες μέχρι κ την Αυχενική. Τώρα πάλι με την θετική χοριακη ξεκίνησα σαλοσπιρ Κ αντιπηκτικες τις κόψαμε μετά την Αυχενική κ θα τις κανω πάλι στο τέλος. Τα ΝΚ άλλοι γιατροί τα αποδέχονται κ άλλοι όχι. Ειναι τα κύτταρα π έχει ο οργανισμός μας για να επιτίθενται σε ιούς, μικρόβια κτλ έχουν σχέση με τ ανοσοποιητικό μας δηλαδή. Όταν είναι πολύ υψηλά οι γιατροί π τα αποδέχονται υποστηρίζουν ότι ευθύνονται για αποβολές καθώς αναγνωρίζουν ρ έμβρυο ως ξένο σώμα Κ τ επιτιθονται. Σε ακραίες περιπτώσεις ότι ακόμη κ να γίνει εμφυτευση δ τ άφηνει καν να προχωρήσει δηλαδή δ φθάνεις στην καθυστέρηση. Όταν είναι πιο χαμηλά δ πιστεύω να  έχεις θεμα όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κοριτσάκια γεια σας.

Με εμένα ευτυχώς όλα καλά. Ανέβηκε όπως έπρεπε η χοριακη. Υπέρηχο την Τετάρτη.

@Magaiver και εγώ μόνο ότι κάτι έχει να κάνει με θρομβοφιλια ξέρω. 

@Bloublou85 μπλουμπλουκι ή δε σημαίνει τίποτα ή είναι καλό αυτό. Μη δίνεις τόση βάση και αγχώνεσαι. 

@bebe2 πώς είσαι σήμερα; 

 

Μπράβο κορίτσι συγχαρητήρια,άντε με το καλό ο υπέρηχος την Τετάρτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Ξέρεις μήπως εάν μπορεί να εμποδίζει την εμφύτευση?

Δεν νομίζω με αποβολές σχετίζεται ! Και εγώ προληπτικά αντιπηκτικες κάνω λόγω της προηγούμενης αποβολής ! Δεν είναι κάτι μην σε αγχωνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κοριτσάκια γεια σας.

Με εμένα ευτυχώς όλα καλά. Ανέβηκε όπως έπρεπε η χοριακη. Υπέρηχο την Τετάρτη.

@Magaiver και εγώ μόνο ότι κάτι έχει να κάνει με θρομβοφιλια ξέρω. 

@Bloublou85 μπλουμπλουκι ή δε σημαίνει τίποτα ή είναι καλό αυτό. Μη δίνεις τόση βάση και αγχώνεσαι. 

@bebe2 πώς είσαι σήμερα; 

 

Μπράβο κοριτσάρα μου ! Από το πρωί σε σκέφτομαι ! Πολύ χαίρομαι !!!! :D καλά είμαι δεν μπορώ να πω φουσκώνω από το τσιμπολογημα :) εχω το άγχος μου αλλά νομίζω σε επίπεδα νορμάλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Μπράβο κοριτσάρα μου ! Από το πρωί σε σκέφτομαι ! Πολύ χαίρομαι !!!! :D καλά είμαι δεν μπορώ να πω φουσκώνω από το τσιμπολογημα :) εχω το άγχος μου αλλά νομίζω σε επίπεδα νορμάλ 

Χι,χι,χι θα φουσκωσεις και από τα μπεμπέ, μπεμπέκι μου. Φταίει και το τσιγάρο για το τσιμπολογημα. Πηγές καμιά βολτίτσα; Κοίτα να βγεις το σκ, να αλλάξεις παραστάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιουΟχι δεν εχψ βγει καθόλου το σκ λέω καμία βόλτα αν το επιτρέψει ο καιρός ! Και το κάπνισμα και είμαι όλη μέρα μόνη μου μέχρι να έρθει ο άντρας μου από τη δουλειά ! Αφού γυρνάει και του μιλαω ακατάπαυστα ! ! Από Δευτέρα δουλειά ! :) Πωε νιώθεις εσύ ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Πιου-πιουΟχι δεν εχψ βγει καθόλου το σκ λέω καμία βόλτα αν το επιτρέψει ο καιρός ! Και το κάπνισμα και είμαι όλη μέρα μόνη μου μέχρι να έρθει ο άντρας μου από τη δουλειά ! Αφού γυρνάει και του μιλαω ακατάπαυστα ! ! Από Δευτέρα δουλειά ! :) Πωε νιώθεις εσύ ??

 

Βγες βρε κοριτσάκι θα τρελαθείς. Ακόμα και να βρέχει Αθήνα είμαστε πόσο πια θα βρέξει; Αν και με αυτά που βλέπουμε λόγω κλιματικής αλλαγής δεν ξέρουμε πια τί μας περιμένει. Πάτε για ένα καφεδάκι, ας σε αφήσει απέξω με το αμαξι.  Εγώ μια χαρούλα είμαι, έχω κάτι ψιλά από συμπτώματα, αλλά η ανησυχία υπάρχει πάντα εκεί στο πίσω μέρος του μυαλού, την παλεύω όμως μια χαρά.

@Bloublou85, βλέπω σου έρχονται βροχές και καταιγίδες συμπεθερα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Βγες βρε κοριτσάκι θα τρελαθείς. Ακόμα και να βρέχει Αθήνα είμαστε πόσο πια θα βρέξει; Αν και με αυτά που βλέπουμε λόγω κλιματικής αλλαγής δεν ξέρουμε πια τί μας περιμένει. Πάτε για ένα καφεδάκι, ας σε αφήσει απέξω με το αμαξι.  Εγώ μια χαρούλα είμαι, έχω κάτι ψιλά από συμπτώματα, αλλά η ανησυχία υπάρχει πάντα εκεί στο πίσω μέρος του μυαλού, την παλεύω όμως μια χαρά.

@Bloublou85, βλέπω σου έρχονται βροχές και καταιγίδες συμπεθερα μου!

Να σκέφτεσαι θετικά καρδούλα μου ! Όλο αυτό που σου συμβαίνει όπως έχουν γίνει τα πράγματα έχεις ένα μικρό θαυματακι μέσα σου καταλαβαίνω τις ανησυχίες σου αλλά να το ευχαριστιεσαι κιόλας ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου και έλεγα ποτέ θα μας πει τα νέα!!! Σαν ψέμα μου φαίνεται ακόμα... δηλαδή τώρα τέλος με τις χοριακες? Μόνο υπερηχους έχει το πρόγραμμα? Αχχχ ρε συ πόσο καταπληκτικό είναι που τα καταφέρατε!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Πιου-πιου άντε με τ καλο κορίτσι μ βήμα βήμα κ όλα θα πάνε καλά.

@Magaiver αν σχετίζεται με ρη θρομβοφιλια θα σ ξεκινήσουν σαλοσπιρ κ θα κανεις αντιπηκτικες από την αρχή. Δεν είναι κάτι. Έπαιρνα σαλοσπιρ πριν μεινω εγκυος την πρώτη φορά γτ κ μένα μια τιμή είχε βγει ανεβασμένη δ θυμάμαι όμως ποια. Τα συνέχισα αε όλη την εγκυμοσύνη κ έκανα κ αντιπηκτικες μέχρι κ την Αυχενική. Τώρα πάλι με την θετική χοριακη ξεκίνησα σαλοσπιρ Κ αντιπηκτικες τις κόψαμε μετά την Αυχενική κ θα τις κανω πάλι στο τέλος. Τα ΝΚ άλλοι γιατροί τα αποδέχονται κ άλλοι όχι. Ειναι τα κύτταρα π έχει ο οργανισμός μας για να επιτίθενται σε ιούς, μικρόβια κτλ έχουν σχέση με τ ανοσοποιητικό μας δηλαδή. Όταν είναι πολύ υψηλά οι γιατροί π τα αποδέχονται υποστηρίζουν ότι ευθύνονται για αποβολές καθώς αναγνωρίζουν ρ έμβρυο ως ξένο σώμα Κ τ επιτιθονται. Σε ακραίες περιπτώσεις ότι ακόμη κ να γίνει εμφυτευση δ τ άφηνει καν να προχωρήσει δηλαδή δ φθάνεις στην καθυστέρηση. Όταν είναι πιο χαμηλά δ πιστεύω να  έχεις θεμα όμως.

Περιμένω να βγει όλο το πακέτο με τις εξετάσεις γιατί μάλλον έχω κάποιο αυτοανοσο.. Για την εγκυμοσύνη γενικά λύνεται με τις ενέσεις. Εσύ γιατί την είχες ανεβασμενη ξέρεις? Σου είπαν ότι έχεις επίκτητη θρομβοφυλλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 @nikona @bebe2 βλέπω οι απόψεις διίστανται για το εάν εμποδίζει εμφύτευση.. Θα ρωτήσω το γιατρό να δω τι γνώμη έχει και θα σας πω. Ευχαριστώ κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 @nikona @bebe2 βλέπω οι απόψεις διίστανται για το εάν εμποδίζει εμφύτευση.. Θα ρωτήσω το γιατρό να δω τι γνώμη έχει και θα σας πω. Ευχαριστώ κορίτσια!

@Bloublou85 μου εσυ για ποιο απο τα δυο θεματα που ρωτησε η μαγκαιβερ ειπες οτι επηρεαζει την εμφυτευση?

Εγω το ειπα για την θρομβοφιλια. 

Λεω μηπως εσυ εννοουσες για τα νκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 @nikona @bebe2 βλέπω οι απόψεις διίστανται για το εάν εμποδίζει εμφύτευση.. Θα ρωτήσω το γιατρό να δω τι γνώμη έχει και θα σας πω. Ευχαριστώ κορίτσια!

Ναι μαγκάιβερ μου ρωτα τον γιατρο σου και πες μας κι εμας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 @nikona @bebe2 βλέπω οι απόψεις διίστανται για το εάν εμποδίζει εμφύτευση.. Θα ρωτήσω το γιατρό να δω τι γνώμη έχει και θα σας πω. Ευχαριστώ κορίτσια!

Η θρομβοφιλια δεν εμποδίζει την εμφύτευση τώρα συνδιαστηκα με αλλες εξετάσεις δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου και έλεγα ποτέ θα μας πει τα νέα!!! Σαν ψέμα μου φαίνεται ακόμα... δηλαδή τώρα τέλος με τις χοριακες? Μόνο υπερηχους έχει το πρόγραμμα? Αχχχ ρε συ πόσο καταπληκτικό είναι που τα καταφέρατε!!! ?

Ναι επιτέλους! Σ' ευχαριστώ Mag μου.  Μη στεναχωριεσαι γιατί  η θρομβοφιλια λύνεται πολύ εύκολα. Αυτό για το αυτοάνοσο στο είπε κάποιος; Πάνω από όλα πρέπει να είσαι εσύ  καλά και σε φόρμα και το μπεμπέ θα γίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2018 at 6:58 ΜΜ, ο/η bebe2 είπε:

Την προηγούμενη φορά το ένιωθα οτι είμαι και μετά όταν απεβαλα πάλι το ένιωθα ! Τώρα δεν νιώθω τπτ ! Μακάρι να πάνε όλα καλά έχω πολλές μέρες μέχρι τη χοριακη και η ψυχολόγια μου αρχίζει και πέφτει

Μπράβο @Πιου Πίου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona τα αντισώματα καρδιολιπινης είναι ή κυρία μορφή των αντιφωσφολιπιδικο αντισωμάτων(ή θρομβοφιλια ειναι άλλο πραγμα).τα φωσφολιπίδια είναι απαραίτητα για την εμφύτευση του εμβρύου,αν δεχθούν επίθεση από αντισώματα μέσω δημιουργίας θρομβων εμποδίζεται ή καλή λειτουργία του αίματος κ επηρεάζεται αρνητικά ή εμφύτευση.εγω γι αυτό έκανα προληπτικα τις ενεσεις αυτά μου είχε εξηγήσει,ο. Ως για να δούμε τι θα πουν κ στη @Magaiver

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Βγες βρε κοριτσάκι θα τρελαθείς. Ακόμα και να βρέχει Αθήνα είμαστε πόσο πια θα βρέξει; Αν και με αυτά που βλέπουμε λόγω κλιματικής αλλαγής δεν ξέρουμε πια τί μας περιμένει. Πάτε για ένα καφεδάκι, ας σε αφήσει απέξω με το αμαξι.  Εγώ μια χαρούλα είμαι, έχω κάτι ψιλά από συμπτώματα, αλλά η ανησυχία υπάρχει πάντα εκεί στο πίσω μέρος του μυαλού, την παλεύω όμως μια χαρά.

@Bloublou85, βλέπω σου έρχονται βροχές και καταιγίδες συμπεθερα μου!

Μονο έρχονται από το πρωί βρεχει όλη μερα,αλλα εγώ βγηκα βόλτα κ σας έχασα!!! Ε ρε τη τεταρτη θα δούμε τη νυφουλα μου θα κάνει εμφάνιση.δε πιστεύω να έχω χάσει κ τίποτα άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona τα αντισώματα καρδιολιπινης είναι ή κυρία μορφή των αντιφωσφολιπιδικο αντισωμάτων(ή θρομβοφιλια ειναι άλλο πραγμα).τα φωσφολιπίδια είναι απαραίτητα για την εμφύτευση του εμβρύου,αν δεχθούν επίθεση από αντισώματα μέσω δημιουργίας θρομβων εμποδίζεται ή καλή λειτουργία του αίματος κ επηρεάζεται αρνητικά ή εμφύτευση.εγω γι αυτό έκανα προληπτικα τις ενεσεις αυτά μου είχε εξηγήσει,ο. Ως για να δούμε τι θα πουν κ στη @Magaiver

Ουαου μπλουμπλου και μετά λες ότι δεν τα λες επιστημονικά.

Τώρα πέρα από πλάκα, εύχομαι όλα να είναι καλά για τη  Mag  μας. Αν και από ότι καταλαβαίνω δεν είναι κάτι φοβερό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ουαου μπλουμπλου και μετά λες ότι δεν τα λες επιστημονικά.

Τώρα πέρα από πλάκα, εύχομαι όλα να είναι καλά για τη  Mag  μας. Αν και από ότι καταλαβαίνω δεν είναι κάτι φοβερό.

Απλά αυτό το είχα κάνει φύλλο κ φτερό,ειχα πάει στο γιατρό κ του λέω τι γνώμη έχετε για τα αντιφωσφολιπιδικα;κ το συζητησαμε εκτενώς.δεν είναι τίποτα γιατί κ στις δυο περιπτώσεις τις ίδιες ενεσεις κανεις κι όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Τοσο καλα δεν το εχω ψαξει, δεν τα γνωριζω. 

Ειχα την αισθηση οτι προκειται για καποια μορφη επικτητης θρομβοφιλιας. 

 

Όχι είναι διαφορετικά ή θρομβοφιλια είναι είτε κληρονομική ή δημιουργείται από εξωτερικούς παραγοντες δεν έχει σχέση με αντισώματα αλλά με μεταλλάξεις σε κάποια γονιδια που ελέγχουν τη λήξη του αίματος.αλλα πάλι αντιπηκτικες κάνουν κ στις δύο περιπτώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι είναι διαφορετικά ή θρομβοφιλια είναι είτε κληρονομική ή δημιουργείται από εξωτερικούς παραγοντες δεν έχει σχέση με αντισώματα αλλά με μεταλλάξεις σε κάποια γονιδια που ελέγχουν τη λήξη του αίματος.αλλα πάλι αντιπηκτικες κάνουν κ στις δύο περιπτώσεις.

Πήξη,χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...