Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Κορίτσια κάποια στιγμή τελικά τρελαίνονται η ορμόνες μας... πάω χθες για υπέρηχο πριν αδιαθετήσω να κανονιστεί η διέγερση... δυστυχώς μου βρήκε κυστικό στην αριστερή και μου εκλεισε ραντεβού να με ξαναδεί την επόμενη Παρασκευή γιατί όπως τα έβλεπε δεν θα αδιαθετούσα μέχρι τότε..... εγώ αδιαθέτησα σήμερα .... Τώρα;? Πάει η διέγερση.... 

Παρε τον τηλέφωνο δεν προλαβαίνετε;  Το λέω βέβαια γιατί στο βραχύ ξεκινάμε τη δεύτερη ημέρα περιόδου ,  Δεν ξέρω τι κάνετε βέβαια,  μη λέω και ο,τι να είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρόβλημα είναι το κυστικό ωάριο που δεν θα προλάβει να απορροφηθεί οπότε δεν μπορώ να κάνω διέγερση γι αυτό ,,, ευελπιστούσαμε να εχει υποχωρήσει την Παρασκευή... τωρα που τον πήρα μου είπε θα ξεκινήσω seprafar αυριο για τροποποιημένο και βλέποντας και κάνοντας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

το πρόβλημα είναι το κυστικό ωάριο που δεν θα προλάβει να απορροφηθεί οπότε δεν μπορώ να κάνω διέγερση γι αυτό ,,, ευελπιστούσαμε να εχει υποχωρήσει την Παρασκευή... τωρα που τον πήρα μου είπε θα ξεκινήσω seprafar αυριο για τροποποιημένο και βλέποντας και κάνοντας 

Α κάτι τέτοιο θα σου έλεγα τωρα,να δούμε ελενακι μου μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

το πρόβλημα είναι το κυστικό ωάριο που δεν θα προλάβει να απορροφηθεί οπότε δεν μπορώ να κάνω διέγερση γι αυτό ,,, ευελπιστούσαμε να εχει υποχωρήσει την Παρασκευή... τωρα που τον πήρα μου είπε θα ξεκινήσω seprafar αυριο για τροποποιημένο και βλέποντας και κάνοντας 

Εντάξει τότε μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου καλή είναι και αυτή η εναλλακτική. Ευτυχώς, να μην πάει χαμένος ο κύκλος. Καλή επιτυχία εύχομαι στην προσπάθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 Ελενακι τώρα μπήκα και είδα το μήνυμα. Μην στεναχωριέσαι! Μια χαρά και αυτή η λύση με τον τροποποιημένο φυσικό ? Τι να κάνουμε!!? Η άτιμη η περίοδος οπότε θέλει μπορεί να έρθει για να σου αλλάξει τα σχέδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα, σήμερα σηκώθηκα με πόνο κάπως σα να είναι σφιγμενη ή μήτρα δε μπορώ να το περιγράψω αλλά νιώθω δυσφορία.

Καλημέρα κορίτσι μου ! Πήρες τον ιατρό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα, σήμερα σηκώθηκα με πόνο κάπως σα να είναι σφιγμενη ή μήτρα δε μπορώ να το περιγράψω αλλά νιώθω δυσφορία.

Κ μπήκα να δω τι κάνεις κοριτσάκι μου. Είμαι σε ταξίδι κ δεν προλάβαινα να δω τα νέα σας. Μην αγχώνεσαι... μπορεί να είναι για καλό... να εμφυτεύτηκαν τα εμβρυάκια σου!!!! Θετική σκέψη είπαμε!!!  Όλα θα πάνε καλά!!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Πήρες τον ιατρό ?

Καλημέρα,οχι δεν πήρα ξανακοιμηθηκα και τώρα με άφησε,σημερα είναι ή μέρα που γίνεται κανονικά ή εμφύτευση κ από τη μία χαίρομαι που έστω κάτι κάνει έστω κι αυτούς τους πόνους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κ μπήκα να δω τι κάνεις κοριτσάκι μου. Είμαι σε ταξίδι κ δεν προλάβαινα να δω τα νέα σας. Μην αγχώνεσαι... μπορεί να είναι για καλό... να εμφυτεύτηκαν τα εμβρυάκια σου!!!! Θετική σκέψη είπαμε!!!  Όλα θα πάνε καλά!!!!!!?

Ναι ζετακι μου ευχαριστώ,να περάσεις όμορφα στο ταξίδι σου❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 για καλό θα ναι ? 

Άντε να δούμε!σήμερα το μεσημέρι λέμε να πάνε για ένα φαγητό λέτε να μη κάνει;θα βγω από το αυτοκίνητο κ θα καθισω στο τραπέζι κατευθείαν αλλά με το αυτοκίνητο δεν ξέρω τα τραντάγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η France είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Τι είναι ο τροποποιημένος φυσικός κύκλος;

Είναι μία παραλλαγή του φυσικού κύκλου που χρησιμοποιούν πολύ χαμηλή δόση φαρμακων ώστε να πάρουν σίγουρα ένα με δύο ωάρια,κ το κάνουν κάθε μήνα μέχρι να μαζέψουν τουλάχιστον τρία καλά εμβρυα κ να κάνουν εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άντε να δούμε!σήμερα το μεσημέρι λέμε να πάνε για ένα φαγητό λέτε να μη κάνει;θα βγω από το αυτοκίνητο κ θα καθισω στο τραπέζι κατευθείαν αλλά με το αυτοκίνητο δεν ξέρω τα τραντάγματα.

 Ίσως δεν κάνει για τα τραντάγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άντε να δούμε!σήμερα το μεσημέρι λέμε να πάνε για ένα φαγητό λέτε να μη κάνει;θα βγω από το αυτοκίνητο κ θα καθισω στο τραπέζι κατευθείαν αλλά με το αυτοκίνητο δεν ξέρω τα τραντάγματα.

Εάν προσέχετε με το αμάξι τις λακκούβες αποκλείεται να μην κάνει. Βέβαια δεν είμαι ειδικός. Αλλά εάν μπήκανε δύο καλά εμβρυακια σε μια υγιή μήτρα θα τους πειράξει το αμάξι?! Άλλωστε που θα πάτε? Στα κατσάβραχα με off-road αυτοκίνητο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Εάν προσέχετε με το αμάξι τις λακκούβες αποκλείεται να μην κάνει. Βέβαια δεν είμαι ειδικός. Αλλά εάν μπήκανε δύο καλά εμβρυακια σε μια υγιή μήτρα θα τους πειράξει το αμάξι?! Άλλωστε που θα πάτε? Στα κατσάβραχα με off-road αυτοκίνητο? 

Τώρα διαβάζω κ τις οδηγίες που μου έδωσε λέει τετραήμερο ανάπαυση στο σπίτι,μαλλον δε θα το διακινδυνευσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τώρα διαβάζω κ τις οδηγίες που μου έδωσε λέει τετραήμερο ανάπαυση στο σπίτι,μαλλον δε θα το διακινδυνευσω.

Α οκ τότε άστο καλύτερα. Και μόνο για ψυχολογικους λόγους για να μην νιώθεις τύψεις ότι έκανες κάτι λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 Ελενακι τώρα μπήκα και είδα το μήνυμα. Μην στεναχωριέσαι! Μια χαρά και αυτή η λύση με τον τροποποιημένο φυσικό ? Τι να κάνουμε!!? Η άτιμη η περίοδος οπότε θέλει μπορεί να έρθει για να σου αλλάξει τα σχέδια..

Άστα να πάνε κάνουμε σχέδια και ο Θεός γελάει!!!! Θα πάω έτσι κι ότι γίνει δεν πειράζει ... τον επόμενο μέσα στις γιορτές εγώ θα κάνω διέγερση!!! Καλά να είμαστε!!!!

@Bloublou85 νομίζω πως είναι καλός οιωνός η δυσφορία σου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Άστα να πάνε κάνουμε σχέδια και ο Θεός γελάει!!!! Θα πάω έτσι κι ότι γίνει δεν πειράζει ... τον επόμενο μέσα στις γιορτές εγώ θα κάνω διέγερση!!! Καλά να είμαστε!!!!

@Bloublou85 νομίζω πως είναι καλός οιωνός η δυσφορία σου ❤️ 

Ελενακι δε πειράζει τράβα μπρος κ μη σε νοιάζει! Εγώ βγηκα τελικά κορίτσια θα εσκαγα,πηρα και τζατζίκι και πατζαρια και έφαγα χαχαχα όμως τώρα αμέσως σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ελενακι δε πειράζει τράβα μπρος κ μη σε νοιάζει! Εγώ βγηκα τελικά κορίτσια θα εσκαγα,πηρα και τζατζίκι και πατζαρια και έφαγα χαχαχα όμως τώρα αμέσως σπίτι.

Μπλουμπλουκα καλα εκανες. Πιστευω πως αυτη η 4ημερη αναπαυση ειναι λιγο υπερβολη των γιατρων και μαλιστα των εξωσωματικων κυριως γιατι δε θελουν να ρισκαρουν τιποτα (που στην ουσια δεν υπαρχει ρισκο). Αν εμφυτευτει το εμβρυο δεν ξεγαντζωνεται ετσι για να το πω λαικα, ουτε φυσικα δεν εμφυτευεται επειδη περπατησες 5 λεπτα. Αλλιως καμια δε θα εκανε κανενα παιδι. Οι περισσοτερες μενουν ενω κανουν γυμναστηριο. Εγω ξεκινησα γυμναστηριο οπως σου ειπα εν μεσω προσπαθειεων (καλα δε σου λεω να πας για βαρη :P ) Απλα υπαρχουν και λιγο πιο υπερβολικοι γιατροι γιατι, εχουν κατηγορηθει πολλες φορες πιστευω απο ασθενεις, τα απαγορευουν ολα και εκεινοι εχουν και λιγο το κεφαλι τους ησυχο μετα. Για μενα καλυτερο ειναι να παιρνεις και λιγο αερα βρε αδερφε. Υπαρχει και η ψυχολογια......Αντε λιγη υπομονουλα και μετα θα δεις ολα θα χουν παει περιφημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μπλουμπλουκα καλα εκανες. Πιστευω πως αυτη η 4ημερη αναπαυση ειναι λιγο υπερβολη των γιατρων και μαλιστα των εξωσωματικων κυριως γιατι δε θελουν να ρισκαρουν τιποτα (που στην ουσια δεν υπαρχει ρισκο). Αν εμφυτευτει το εμβρυο δεν ξεγαντζωνεται ετσι για να το πω λαικα, ουτε φυσικα δεν εμφυτευεται επειδη περπατησες 5 λεπτα. Αλλιως καμια δε θα εκανε κανενα παιδι. Οι περισσοτερες μενουν ενω κανουν γυμναστηριο. Εγω ξεκινησα γυμναστηριο οπως σου ειπα εν μεσω προσπαθειεων (καλα δε σου λεω να πας για βαρη :P ) Απλα υπαρχουν και λιγο πιο υπερβολικοι γιατροι γιατι, εχουν κατηγορηθει πολλες φορες πιστευω απο ασθενεις, τα απαγορευουν ολα και εκεινοι εχουν και λιγο το κεφαλι τους ησυχο μετα. Για μενα καλυτερο ειναι να παιρνεις και λιγο αερα βρε αδερφε. Υπαρχει και η ψυχολογια......Αντε λιγη υπομονουλα και μετα θα δεις ολα θα χουν παει περιφημα!

Και καλά μέσα σ αυτό το τετραήμερο είναι να γίνει ή εμφύτευση κ σκέφτομαι μήπως πάνε να κολλήσουν αυτά κ εγώ τα τρανταξα με το αυτοκίνητο κ δε κόλλησαν;ε τώρα από αυριο θα είμαι πιο χαλαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Και καλά μέσα σ αυτό το τετραήμερο είναι να γίνει ή εμφύτευση κ σκέφτομαι μήπως πάνε να κολλήσουν αυτά κ εγώ τα τρανταξα με το αυτοκίνητο κ δε κόλλησαν;ε τώρα από αυριο θα είμαι πιο χαλαρά.

οχι ρε συ ετσι δε θα εμενε καμια εγκυος και δε θα εκανε παιδια. Ξερεις εστω και μια που εμεινε φυσιολογικα (που η εμφυτευση καμια διαφορα δεν εχει ειτε εισαι απο φυιολογικη συλληψη ειτε απο εξωσωματικη), να εκατσε σπιτι της υπολογιζοντας περιπου ποτε θα γινοταν αυτη με βαση την ωορρηξια της; Τιποτα κακο δεν κανεις. Μη μου ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ελενακι δε πειράζει τράβα μπρος κ μη σε νοιάζει! Εγώ βγηκα τελικά κορίτσια θα εσκαγα,πηρα και τζατζίκι και πατζαρια και έφαγα χαχαχα όμως τώρα αμέσως σπίτι.

Καλά έκανες!! Ανέβασες την ψυχολογία σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...