Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η satya είπε:

 

Είπαν ότι έχω μικρό τράχηλο,δυο εκατοστά κ ξέρω ότι αν υπάρξει εγκυμοσύνη είναι επικίνδυνο και κάνουν περίδεση,μου το είχε ξαναδεί κ στη σαλπιγγογραφια ότι εχω μικρό τράχηλο.αλλα σκέφτομαι αυτο το κοιτανε αφού μείνεις ή έγκυος ή μπορεί να επηρεάζει κ τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Είπαν ότι έχω μικρό τράχηλο,δυο εκατοστά κ ξέρω ότι αν υπάρξει εγκυμοσύνη είναι επικίνδυνο και κάνουν περίδεση,μου το είχε ξαναδεί κ στη σαλπιγγογραφια ότι εχω μικρό τράχηλο.αλλα σκέφτομαι αυτο το κοιτανε αφού μείνεις ή έγκυος ή μπορεί να επηρεάζει κ τώρα.

Αυτό δεν είναι καθόλου πρόβλημα, και η αδερφή μου όταν έμεινε έγκυος μετά από κάποιο καιρό της κάνανε περίδεση και έτσι έκανε 2 παιδιά. Πραγματικά δεν είναι τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Είπαν ότι έχω μικρό τράχηλο,δυο εκατοστά κ ξέρω ότι αν υπάρξει εγκυμοσύνη είναι επικίνδυνο και κάνουν περίδεση,μου το είχε ξαναδεί κ στη σαλπιγγογραφια ότι εχω μικρό τράχηλο.αλλα σκέφτομαι αυτο το κοιτανε αφού μείνεις ή έγκυος ή μπορεί να επηρεάζει κ τώρα.

Ναι ασχολούνται με αυτό πολύ μετά, οπότε βγάλτο από το μυαλό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η satya είπε:

Αυτό δεν είναι καθόλου πρόβλημα, και η αδερφή μου όταν έμεινε έγκυος μετά από κάποιο καιρό της κάνανε περίδεση και έτσι έκανε 2 παιδιά. Πραγματικά δεν είναι τίποτα

Οπότε δεν παίζει ρόλο στη σύλληψή τώρα δε την εμποδίζει,γιατι λέγανε να την κάνουν χτες.ειναι κάτι που δεν το γνωρίζω καθόλου τι είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η satya είπε:

Μην απογοητεύεσαι! το έχω περάσει πάρα πολλές φορές! 1 θα είναι καλό και θα κάνεις παιδάκι μην ανησυχείς!

Σας ευχαριστώ κορίτσια. Ευχαριστώ πολύ satya.

Με φυσικό κύκλο είμαι.

Δεν είπαν λόγο, συμβαίνει σε κύκλους να είναι χωρίς ωάριο. Το ήξερα ότι δεν έχουν όλοι οι κύκλοι ωάριο αλλά νόμιζα ούτε καν ωοθυλάκιο.

Πολλές φορές satya σου έχει συμβεί; Είναι πιθανό δλδ και στον επόμενο κύκλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η France είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια. Ευχαριστώ πολύ satya.

Με φυσικό κύκλο είμαι.

Δεν είπαν λόγο, συμβαίνει σε κύκλους να είναι χωρίς ωάριο. Το ήξερα ότι δεν έχουν όλοι οι κύκλοι ωάριο αλλά νόμιζα ούτε καν ωοθυλάκιο.

Πολλές φορές satya σου έχει συμβεί; Είναι πιθανό δλδ και στον επόμενο κύκλο; 

Φαντάσου ότι εμένα σε έναν κύκλο με Gonal έβαλα ένα και δεν είχε μέσα αυγό! Σε φυσικό έβγαλα 2 και δεν γονιμοποιήθηκε κανένα. Σε άλλους φυσικούς ο ένας μετά τον άλλο γονιμοποιήθηκαν 2 σερί! Οπότε μην ψάχνεις λογική δεν υπάρχει. Αυτό συζήταγα και με μια φίλη που έχω κάνει από το κέντρο που πάω. Μου έλεγε ότι φίλη της με μεγάλο απόθεμα έκανε 3 ετ και έκατσε η τελευταία και η ξαδέρφη της μόνο με ένα που κατάφερε να μαζέψει έμεινε έγκυος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Οπότε δεν παίζει ρόλο στη σύλληψή τώρα δε την εμποδίζει,γιατι λέγανε να την κάνουν χτες.ειναι κάτι που δεν το γνωρίζω καθόλου τι είναι.

Κοίτα, το να συζητάνε να σου κάνουν περίδεση πριν καν μείνεις έγκυος αποκλείεται, μάλλον κάτι κατάλαβες λάθος. Στο λεω γιατί το ξέρω από την αδερφή μου. Νομίζω μπήκε 3 μηνών για να της κάνουν περίδεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η satya είπε:

Κοίτα, το να συζητάνε να σου κάνουν περίδεση πριν καν μείνεις έγκυος αποκλείεται, μάλλον κάτι κατάλαβες λάθος. Στο λεω γιατί το ξέρω από την αδερφή μου. Νομίζω μπήκε 3 μηνών για να της κάνουν περίδεση

Κοίτα όταν ξεκίνησε δυσκολευόταν στο να πιαστεί ο τράχηλος κ μου λένε βηξε δυνατά για να κατέβει.μετα λέει ο γιατρός έχει μικρό τράχηλο κ απαντάει αυτός που μετρούσε είναι 2 εκατοστά,μετα πετάγεται μία γυναίκα κ λέει να της κάνουμε περίδεση;κ λέει ο γιατρός όχι εντάξει.αυτος ο διάλογος έγινε γι αυτό φοβηθηκα.απλα καλό είναι που το ξέρω γιατί αν μείνω θα πρέπει να το παρακολουθούν λογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.Δυστυχώς τα νέα δεν είναι καλά.Πριν μία ώρα με πήρε τηλέφωνο η εμβρυολόγος,από τα 2 το ένα ήταν ώριμο,το ήξερα και αυτό δυστυχώς δεν έδειξε σημάδια γονιμοποίησης.Θα το παρακολουθήσει και αύριο και θα με πάρει τηλέφωνο.Όσες φορές πάντως το περίμεναν μήπως δείξει κάτι δεν ήταν ποτέ αξιοποιήσιμο.Έχω στεναχωρεθεί τόσο πολύ,όλη η προσπάθεια πήγε τζάμπα,δε πρόκειται να μαζέψω μου φαίνεται άλλα έμβρυα,τα ωάρια είναι προφανώς πολύ χάλια.Ειλικρινά έχω πελαγώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@France λυπαμαι πολυ που τελικα δεν υπηρχε μεσα αυγουλακι. Μην πεσεις ψυχολογικα. Ο επομενος κυκλος θα ειναι διαφορετικος. Δυστυχως συμβαινουν αυτα στους φυσικους. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa Σανσουλα ποσο κριμα. Λυπαμαι ειλικρινα. Εχεις δικιο να απογοητευεσαι. Ομως πρεπει να φανεις δυνατη κ να συνεχισεις. 

Θα μιλησετε και με τον γιατρο και θα δειτε μηπως αλλαξετε κατι που ούτως ή αλλως το σκεφτόσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κοίτα όταν ξεκίνησε δυσκολευόταν στο να πιαστεί ο τράχηλος κ μου λένε βηξε δυνατά για να κατέβει.μετα λέει ο γιατρός έχει μικρό τράχηλο κ απαντάει αυτός που μετρούσε είναι 2 εκατοστά,μετα πετάγεται μία γυναίκα κ λέει να της κάνουμε περίδεση;κ λέει ο γιατρός όχι εντάξει.αυτος ο διάλογος έγινε γι αυτό φοβηθηκα.απλα καλό είναι που το ξέρω γιατί αν μείνω θα πρέπει να το παρακολουθούν λογικά.

Καλά εννοείται δεν το συζητάμε. Απλά εγώ ήξερα για χαλαρό τράχηλο όχι μικρό. Δεν ξέρω εαν είναι το ίδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa Σανσουλα ποσο κριμα. Λυπαμαι ειλικρινα. Εχεις δικιο να απογοητευεσαι. Ομως πρεπει να φανεις δυνατη κ να συνεχισεις. 

Θα μιλησετε και με τον γιατρο και θα δειτε μηπως αλλαξετε κατι που ούτως ή αλλως το σκεφτόσουν. 

Δε ξέρω πλέον τί άλλο να κάνω.Έχουν χειροτερέψει πολύ τα πράγματα.Εχθές που πήγα για οδηγίες,είπαμε μόλις αδιαθετήσω να κάνουμε υπέρηχο και αν είναι όλα καλά να ξεκινήσουμε πάλι,αν και είπε αυτός θέλει να αφήνει ένα μήνα κενό.Τί να αφήσει,δε βλέπει τί γίνεται;Δε ξέρουμε πλέον αν θα υπάρξει καλός μήνας.Θα πάρω τα primolut nor για μια βδομάδα μήπως αποφύγω καμιά κύστη που συνήθως δημιουργείται μετά την ωοληψία και βλέπουμε.Απλά του είπα επειδή τη 2η μέρα του κύκλου βλέπουμε 4 με 5 ωοθυλάκια και αυτός μου δίνει τη 3η μέρα femara και την 4η τις ενέσεις μήπως ξεκινήσουμε τη 2η μέρα τις ενέσεις και τα σπρώξουμε και μεγαλώσουν.Δε ξέρω τί να πω κορίτσια,αν και είπε δε νομίζει ότι φταίει αυτό,είναι οι ωοθήκες,τα ωοθυλάκια και η ηλικία.Έλεος πια,τόση ατυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι @sansa θυμαμαι αυτην σας την κουβεντα.

Προφανως ο γιατρος θελει να αφησει τον οργανισμο σου να ξεκουραστει λιγο απο τις ορμονες συνεχεια. Θα εχει τον λογο του παντως. Ωστοσο εννοειται οτι καταλαβαινω και την δικη σου ψυχολογια που θελεις να μην σταματησεις καθολου. Ομως κι ο οργανισμος θελει κ λιγο να ηρεμησει. 

Ισως σου κανει καλο αυτο το διαλειμμα. 

Τωρα για τα υπολοιπα, δεν γνωριζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλημέρα.Δυστυχώς τα νέα δεν είναι καλά.Πριν μία ώρα με πήρε τηλέφωνο η εμβρυολόγος,από τα 2 το ένα ήταν ώριμο,το ήξερα και αυτό δυστυχώς δεν έδειξε σημάδια γονιμοποίησης.Θα το παρακολουθήσει και αύριο και θα με πάρει τηλέφωνο.Όσες φορές πάντως το περίμεναν μήπως δείξει κάτι δεν ήταν ποτέ αξιοποιήσιμο.Έχω στεναχωρεθεί τόσο πολύ,όλη η προσπάθεια πήγε τζάμπα,δε πρόκειται να μαζέψω μου φαίνεται άλλα έμβρυα,τα ωάρια είναι προφανώς πολύ χάλια.Ειλικρινά έχω πελαγώσει.

Κορίτσι μου κάνε λίγο υπομονή μη ντο βάζεις κάτω! Συνέχισε όσο μπορείς οικονομικά και θα έρθει η ώρα θα αποζημιωθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου ? αλήθεια στενοχωρήθηκα,ελπιζω να βρείτε μία καλή λυση,δε ξέρω ρε κορίτσια θέλω να πω την εμπειρία μου χτες από γυναίκες άνω των 42 ετών που ήμασταν μαζί κ είχαν κάνει τέσσερα ωαρια κ σε σκέφτηκα τότε.λεω πως γίνεται ρε γαμωτο 44 να είχε 6 κ να ήταν τα 4 ώριμα;το μόνο που ρωτησα ήταν ότι έκανε το ίδιο πρωτόκολλο με μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@sansa μου ? αλήθεια στενοχωρήθηκα,ελπιζω να βρείτε μία καλή λυση,δε ξέρω ρε κορίτσια θέλω να πω την εμπειρία μου χτες από γυναίκες άνω των 42 ετών που ήμασταν μαζί κ είχαν κάνει τέσσερα ωαρια κ σε σκέφτηκα τότε.λεω πως γίνεται ρε γαμωτο 44 να είχε 6 κ να ήταν τα 4 ώριμα;το μόνο που ρωτησα ήταν ότι έκανε το ίδιο πρωτόκολλο με μένα.

Και εγώ δε ξέρω κορίτσι τί να πω.Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.Αυτές είναι σπάνιες περιπτώσεις,είναι και τυχερές.Εγώ από τύχη τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa έχω λυπηθεί πολύ. Δεν ξέρω τι να σου πω. Είναι μεν που σε πιέζει ο χρόνος λόγω ωοθηκικων αποθεμάτων άλλα είναι και τα ψυχικά αποθέματα... που και αυτά λιγοστεύουν... Είναι βαρύ όλο αυτό με τις συνεχόμενες απογοητεύσεις. Σε καταλαβαίνω. Έχετε ήδη κάποια έμβρυα στην κατάψυξη,σωστα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Magaiver είπε:

@sansa έχω λυπηθεί πολύ. Δεν ξέρω τι να σου πω. Είναι μεν που σε πιέζει ο χρόνος λόγω ωοθηκικων αποθεμάτων άλλα είναι και τα ψυχικά αποθέματα... που και αυτά λιγοστεύουν... Είναι βαρύ όλο αυτό με τις συνεχόμενες απογοητεύσεις. Σε καταλαβαίνω. Έχετε ήδη κάποια έμβρυα στην κατάψυξη,σωστα? 

Έχω 2,δε βλέπω να καταφέρνω να βάζω άλλα έτσι όπως πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@sansa μου ? αλήθεια στενοχωρήθηκα,ελπιζω να βρείτε μία καλή λυση,δε ξέρω ρε κορίτσια θέλω να πω την εμπειρία μου χτες από γυναίκες άνω των 42 ετών που ήμασταν μαζί κ είχαν κάνει τέσσερα ωαρια κ σε σκέφτηκα τότε.λεω πως γίνεται ρε γαμωτο 44 να είχε 6 κ να ήταν τα 4 ώριμα;το μόνο που ρωτησα ήταν ότι έκανε το ίδιο πρωτόκολλο με μένα.

Τα ώριμα δεν σημαίνει και ποιοτικά.

Κορίτσια μην το βάζετε κάτω!! Θέλει κυνήγι ναι, αλλά θα τα καταφέρετε να βρείτε το ένα ωάριο που θα σας χαρίζει το μωρο σας.

Στα 36 μου, χρειάστηκαν δύο εξωσωματικές και 6 γονιμοποιημένα (3 + 3) για να κάνω τον γιο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Έχω 2,δε βλέπω να καταφέρνω να βάζω άλλα έτσι όπως πάει.

Τα δύο είναι ωραίος αριθμός, μην απογοητευεσαι.

Γιατί δεν προχωράτε με αυτά σε εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Και εγώ δε ξέρω κορίτσι τί να πω.Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.Αυτές είναι σπάνιες περιπτώσεις,είναι και τυχερές.Εγώ από τύχη τίποτα.

Να μην το βάζεις κατω όπως κ βλέπω ότι το κάνεις κ παλεύει κ μπράβο.ομως νομίζω ήρθε ή ώρα να συζητήσετε με το γιατρό σου κ κάποια άλλη προσπαθεια οπ ς σου είπαν κ τα κορίτσια είτε τον φυσικό κύκλο(συζήτησε το μη τον απορριπτεις αμέσως) είτε κάτι άλλο και δεν ξέρω για τα εμβρυα που ήδη έχεις καταψυξει τι σου έχει πει ο γιατρός δεν μπορείς να δοκιμάσει μία εμβρυομεταφορα;πρέπει να γίνουν τρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Τα ώριμα δεν σημαίνει και ποιοτικά.

Κορίτσια μην το βάζετε κάτω!! Θέλει κυνήγι ναι, αλλά θα τα καταφέρετε να βρείτε το ένα ωάριο που θα σας χαρίζει το μωρο σας.

Στα 36 μου, χρειάστηκαν δύο εξωσωματικές και 6 γονιμοποιημένα (3 + 3) για να κάνω τον γιο μου.

Κορίτσια έτσι είναι όταν είναι να έρθει θα έρθει είτε είσαι 20 είτε 40.κι εγώ στα 30 μου ειμαι στη τρίτη προσπάθεια έχω ξεκινήσει απ τα 29 δεν είχα ούτε μία θετική χοριακή.δεν έχει να κάνει ούτε με τον αριθμό των προσπαθειών ούτε με τίποτα,οταν θελήσει το μωράκι μας να έρθει θα ερθει αρκεί να μην τα παραταμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @cat12 καλησπέρα και από μένα! Επειδή έχω κάνει "διατριβή" (δηλαδή έχω βγάλει τα μάτια μου 🤣🤣🤣) στα τεστακια ταινίες της home από την εμπειρία μου σου λέω ότι είναι θετικό!! Μάλιστα και εγώ τότε δύο εμβρυακια 3ημερων είχα μεταφέρει, τα μοναδικά που είχαν προκύψει από σύνολο 14 ωαρίων, πολύ μέτρια.. όπως καταλαβαίνεις οι ελπίδες ήταν σίγουρα μηδαμινές για εμένα τότε.. και όμως το θαύμα είχε γίνει!! Μάλιστα θυμάμαι εγώ έβλεπα το θετικό από τη 5η μέρα ετ.. στις φωτογραφίες δεν φαινόταν ξεκάθαρα, οι φίλες μου δεν το έβλεπαν, ο άντρας μου άρχισε να αμφιβάλλει για την ψυχική μου υγεία..!!! Χαχαχαχαχα!! Έφτασα να πάρω από φαρμακείο της first step & predictor early που ανιχνεύουν από 10 μονάδες όπου πλέον βγήκαν και ξεκάθαρα θετικά και αυτό το έκανα για να μην "τρελαθώ" καθώς μόνο εγώ το έβλεπα..!!! Παρόλα αυτά όμως τα αγαπάω της hometest.. ήταν το πρώτο θετικό που πήρα στη ζωή μου και ας "με τρέλαναν"!! Χαχαχαχαχα  Σου ανεβάζω φωτό για να δείς να γελάσεις.. της home τα είχα βάλει μάλιστα στη σειρά για να φανεί και η αύξηση της χοριακής μέρα με τη μέρα.. όχι πες μου εσύ αν βλέπεις στην αρχή γραμμουλα!!! 🤣🤣🤣 Εγώ είμαι σίγουρη για σένα πάντως!! Βουρ στο φαρμακείο για early!! Χαχαχαχαχα!!  
    • @Kate1992θα περιμένουμε και τα επόμενα τεστακια σου  @Mpourmpoulo πηγες στο γιατρο; τι νεότερα έχεις να μας πεις;
    • Ωωω τι όμορφα νέα ❤️ εύχομαι καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️  Με το καλό κορίτσι μου , όλα θα πάνε καλά ❤️
    • Καλησπέρα! Κι εγώ είχα πολύ πρησμένο στήθος πριν καν την αναμενόμενη περίοδο. Όπως επίσης και πονάκια στην κοιλιά. Που και τα 2 ήταν για μένα και συμπτώματα περιόδου. Λίγο πιο μετά ξεκίνησα να έχω και συχνοουρια και ναυτία. Με το καλό σου εύχομαι, να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!
    • Όχι εμεις την papa τα κανουμε 10η εβ κ στέλνονται τα αποτελέσματα στη γιατρο για να είναι έτοιμα στην αυχενική να γίνει αμέσως το ριπορτ!   Αυτες οι εξετάσεις αίματος ήταν πολύ καλύτερες από την πρώτη εγκυμοσύνη  Φύλο είναι 60% σίγουρη είναι με επιφύλαξη απλά επειδή δε θελουμε να ξέρουμε ακόμη μας το έβαλε σε φάκελο να το δώσουμε στη γιατρο για επιβεβαίωση… αλλά επειδή θελουμε να κάνουμε πάλι πάρτυ δε θελουμε να ξέρουμε ακόμη 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...