Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 57 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Οχι 5ης μέρας. Βλαστοκύστες.. Τώρα πείτε μου μπανιο να κανω αυριο η μεθαύριο.. Γιατι λενε διάφορα 

Εγώ είχα κάτσει 4 μέρες αλλά ήταν Γενάρη χαχαχα και την πέμπτη μέρα με χλιαρό νερό με τον άντρα μου να με λούζει χαχαχα τι έχει τραβήξει το κακομοίρη μου γενικά όλο αυτό τον καιρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Τέλεια κορίτσι και σου εύχομαι ολόψυχα να φωλιάζουν και τα δύο μέσα σου εμένα φωτογραφία μου είχαν δώσει από τα ζουζούνια μου . Τώρα χαλαρή μουσικούλα και υπομονή μέχρι την χοριακη να ξέρεις ο Μάιος είναι μήνας χαράς και θετικοτιτας οπότε cross fingers 

@Sunshine 88 ο μαιος ειναι μηνας χαρας κ θετικοτητας οντως???? 

να ηξερες ποσο θελω να σε πιστεψω!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Sunshine 88 ο μαιος ειναι μηνας χαρας κ θετικοτητας οντως???? 

να ηξερες ποσο θελω να σε πιστεψω!

 

 

Έχω μάθει ότι τα θαύματα γίνοντε και ότι ποτέ δεν πρέπει να χάσουμε την ελπίδα αλλά να κυνηγάμε όσο μπορούμε τα όνειρα μας ?? και ο Μάιος είναι ο μήνας που όλα γεννιούνται που όλα ανθίζουν πίστεψε στο όνειρο σου και μην χάνεις την ελπίδα καμία από μας δεν πρέπει να την χάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Έχω μάθει ότι τα θαύματα γίνοντε και ότι ποτέ δεν πρέπει να χάσουμε την ελπίδα αλλά να κυνηγάμε όσο μπορούμε τα όνειρα μας ?? και ο Μάιος είναι ο μήνας που όλα γεννιούνται που όλα ανθίζουν πίστεψε στο όνειρο σου και μην χάνεις την ελπίδα καμία από μας δεν πρέπει να την χάσει 

σε ευχαριστω για τα θερμα και εμψυχωτικα λογια.ειναι σημαντικο να τα υπεθμιζουμε η μια στην αλλη.

σε ρωτησα γιατι εμενα ο μαιος μονο θλιψη μου εφερε.ας ελπισουμε οι επομενοι να ειναι καλυτεροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

σε ευχαριστω για τα θερμα και εμψυχωτικα λογια.ειναι σημαντικο να τα υπεθμιζουμε η μια στην αλλη.

σε ρωτησα γιατι εμενα ο μαιος μονο θλιψη μου εφερε.ας ελπισουμε οι επομενοι να ειναι καλυτεροι!

Εγώ είχα πάντα με το Σεπτέμβρη σε σημείο που αν μπορούσα Παλιά θα το έσβηνα να που το ζουζούνι μου Σεπτέμβριο θα γεννηθεί και μάλλον θα γινει ο αγαπημένος μου μήνας ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Εγώ είχα πάντα με το Σεπτέμβρη σε σημείο που αν μπορούσα Παλιά θα το έσβηνα να που το ζουζούνι μου Σεπτέμβριο θα γεννηθεί και μάλλον θα γινει ο αγαπημένος μου μήνας ?? 

τι καλα!μαλλον ο σεπτεμβρης θα σου δωσει μαζεμενη ολη τη χαρα που σου ειχε στερησει!με το καλο!!

εμενα παντα ο μαιος ηταν ο αγαπημενος μου  μηνας για τους λογους που προειπες.αλλα περσυ μαυρισε.ειχα μια ελπιδα ο φετινος να ηταν καλυτερος.τωρα ελπιζω για τον επομενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μου.. Τι αγχος με το τι πρέπει να κάνω στα πλαίσια ξεκούρασης;;; πχ αν οδηγαει ο αντρας μου μπορώ να μπω στο αμαξι και να παμε μες το χωριο βόλτα; μπορω να περπατήσω δεκα βηματα εκτος σπιτιού μεχρι το περίπτερο που ναι δίπλα ή πρέπει αυστηρα να μεινω μεσα; τι λέτε εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι Καλή Επιτυχία είναι γουρλου...Έχω ένα γιο με την πρώτη εξωσωματική και χθες πήρα θετική χοριακη Στη δεύτερη προσπάθεια..Στην πρώτη μου ήμουν συνέχεια ξαπλα...Τώρα και να ήθελα Δεν γίνεται Έχω το μικρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Οχι 5ης μέρας. Βλαστοκύστες.. Τώρα πείτε μου μπανιο να κανω αυριο η μεθαύριο.. Γιατι λενε διάφορα 

Κατσε τρεις μερες μετα την εμβρυομεταφορα και μετα κανε μπανακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η sansa είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι.Πρώτη φορά τις μέτρησα.Είμαι στην 3η μέρα ετ.Σήμερα η Ε2 ήταν 1334 και η προγεστερόνη 117.70.Ο γιατρός δε με πήρε ακόμα τηλέφωνο,υποθέτω ότι είναι καλές οι τιμές.Γνωρίζει καμιά κοπέλα αν εκτός από την ανταπόκριση στα φάρμακα,αν δείχνουν κάτι άλλο αυτές οι ορμόνες κατά τη διάρκεια της ετ;Έχω πάντως σήμερα πόνους περιόδου και μ έχει πιάσει φόβος.

Μια χαρα ειναι οι τιμες απο αυτα που ξερω ! Οι πονοι περιοδου δεν ειναι κατι μη σε ανχονει!!!ποτε κανεις χωριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Μια χαρα ειναι οι τιμες απο αυτα που ξερω ! Οι πονοι περιοδου δεν ειναι κατι μη σε ανχονει!!!ποτε κανεις χωριακη?

Στις 21-5 χοριακή.Ο γιατρός είπε ότι είναι μια χαρά οι ορμόνες,αλλά δείχνουν μόνο ότι ανταποκρίνομαι στα φάρμακα και δε μπορούμε δυστυχώς να καταλάβουμε αν έγινε κάτι.Την Πέμπτη πάλι θα τις ξανακάνω μήπως αλλάξουμε τις δόσεις.Τί να πω βρε κορίτσι προσπαθώ να σκέφτομαι ότι οι πόνοι δε σημαίνουν κάτι,γιατί και στην προηγούμενη ετ που είχα πολύ λίγα πονάκια και καθόλου πρησμένο στήθος πάλι αρνητικό πήρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Βρε κορίτσια μου.. Τι αγχος με το τι πρέπει να κάνω στα πλαίσια ξεκούρασης;;; πχ αν οδηγαει ο αντρας μου μπορώ να μπω στο αμαξι και να παμε μες το χωριο βόλτα; μπορω να περπατήσω δεκα βηματα εκτος σπιτιού μεχρι το περίπτερο που ναι δίπλα ή πρέπει αυστηρα να μεινω μεσα; τι λέτε εσείς; 

Εγώ θα σου έλεγα όχι σε όλα αυτά κάτσε μερικές μέρες τουλάχιστον 5 χαλαρά σπιτάκι μετά να βγεις αλλά και πάλι λίγα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

τι καλα!μαλλον ο σεπτεμβρης θα σου δωσει μαζεμενη ολη τη χαρα που σου ειχε στερησει!με το καλο!!

εμενα παντα ο μαιος ηταν ο αγαπημενος μου  μηνας για τους λογους που προειπες.αλλα περσυ μαυρισε.ειχα μια ελπιδα ο φετινος να ηταν καλυτερος.τωρα ελπιζω για τον επομενο.

θα μαυρισουμε ολο το ημερολογιο οπως παμε, καθως εμενα ο Μαρτης ειναι ο χαλια μηνας για την ωρα βεβαια, γιατι η ζωη δε σταματα να σε εκπλήσσει. Βεβαια μπορεί να συμβεί και το άλλο, εσύ να γεννήσεις πχ Μαιο, ή εγώ Μάρτιο και να γίνουν οι αγαπημένοι μας ξαφνικά! αχαχαχ (Δεν μπορεις να πεις ε?? Δεν εχεις ακουσει κατι ΠΙΟ αισιοδοξο απο το στομα μου :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η sansa είπε:

Στις 21-5 χοριακή.Ο γιατρός είπε ότι είναι μια χαρά οι ορμόνες,αλλά δείχνουν μόνο ότι ανταποκρίνομαι στα φάρμακα και δε μπορούμε δυστυχώς να καταλάβουμε αν έγινε κάτι.Την Πέμπτη πάλι θα τις ξανακάνω μήπως αλλάξουμε τις δόσεις.Τί να πω βρε κορίτσι προσπαθώ να σκέφτομαι ότι οι πόνοι δε σημαίνουν κάτι,γιατί και στην προηγούμενη ετ που είχα πολύ λίγα πονάκια και καθόλου πρησμένο στήθος πάλι αρνητικό πήρα.

Και εσύ 21-5 και εγώ τότε πολλές θα κάνουμε την ίδια μέρα μακάρι είναι και του Αγίου Κωνσταντίνου & Ελένης να μας πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

θα μαυρισουμε ολο το ημερολογιο οπως παμε, καθως εμενα ο Μαρτης ειναι ο χαλια μηνας για την ωρα βεβαια, γιατι η ζωη δε σταματα να σε εκπλήσσει. Βεβαια μπορεί να συμβεί και το άλλο, εσύ να γεννήσεις πχ Μαιο, ή εγώ Μάρτιο και να γίνουν οι αγαπημένοι μας ξαφνικά! αχαχαχ (Δεν μπορεις να πεις ε?? Δεν εχεις ακουσει κατι ΠΙΟ αισιοδοξο απο το στομα μου :P )

ας γινει το καλυτερο! γενναω ολους τους μηνες αρκει να πανε ολα καλα!

ετσι σε θελω παντως.....αισιοδοξη!

θα λεμε συνεχως οτι τα καλα ειναι μπροστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Και εσύ 21-5 και εγώ τότε πολλές θα κάνουμε την ίδια μέρα μακάρι είναι και του Αγίου Κωνσταντίνου & Ελένης να μας πάνε καλά

μακαρι κοριτσακια! αναμενουμε κ εμεις μαζι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83Κατι σκεφτομουν τις προαλλες, που παλια (που ημουν νεα και απροετοιμαστη για τα γεγονοτα) ελεγα πχ μη γεννησω αυτο το μηνα δε μου αρεσει το ζωδιο πχ, και χτες σκεφτομουν ρε ας γεννησω και ας ειναι και οφιουχος. αχαχαχαχ. Τα καλα ειναι μπροστα οντως και γενικα ασχετα αν με παιρνει απο κατω πολλες φορες οντως πιστευω οτι μετα την συνεχη σκ@τιλα ερχεται και μια περιοδος τυχης και ευτυχιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Dim83Κατι σκεφτομουν τις προαλλες, που παλια (που ημουν νεα και απροετοιμαστη για τα γεγονοτα) ελεγα πχ μη γεννησω αυτο το μηνα δε μου αρεσει το ζωδιο πχ, και χτες σκεφτομουν ρε ας γεννησω και ας ειναι και οφιουχος. αχαχαχαχ. Τα καλα ειναι μπροστα οντως και γενικα ασχετα αν με παιρνει απο κατω πολλες φορες οντως πιστευω οτι μετα την συνεχη σκ@τιλα ερχεται και μια περιοδος τυχης και ευτυχιας

ετσι ελπιζω κ εγω!εχω αναγκη να πιστεψω τη θεωρια περι ουρανιου τοξου.

εγω απο @σκα......λα....αλλο τπτ. ελπιζω να μου επιφυλλασει κ τπτ καλυτερο η ζωη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

ετσι ελπιζω κ εγω!εχω αναγκη να πιστεψω τη θεωρια περι ουρανιου τοξου.

εγω απο @σκα......λα....αλλο τπτ. ελπιζω να μου επιφυλλασει κ τπτ καλυτερο η ζωη.

ε, σιγουρα. Σταστιστικα και μονο να το παρεις ουτε καποιος μπορει να ναι κωλοφαρδος μονιμως ούτε μονίμως άτυχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Και εσύ 21-5 και εγώ τότε πολλές θα κάνουμε την ίδια μέρα μακάρι είναι και του Αγίου Κωνσταντίνου & Ελένης να μας πάνε καλά

Μακάρι κορίτσι,αλλά για μένα δε το βλέπω.Οι πόνοι περιόδου έγιναν πιο έντονοι,από τώρα;Είναι μόλις 4η μέρα.Εγώ πάντως κορίτσια δεν έχω τύχη καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Τι σημαίνουν βρε κορίτσια οι πόνοι περιόδου δλδ; 

Καλημέρα!!Είναι απόλυτος φυσιολογικά τα κάνει όλα το αγαπημένο σε όλες μας ουτρογεσταν εσύ χαλαρά μην δώσεις σημασία καθόλου αν δεν μπορείς να αντέξεις καθόλου τηλ στον γιατρό αν μπορείς να πάρεις μπουσκοπαν ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 καλημερα και σε σενα!!! Χθες ειχα για κανα 5λεπτο τετοια πονακια αλλα μου χει πει η γιατρός μου αν είναι για παραπάνω να παρω depon ή spasmapotel ή ponstan.. Φαντάζομαι και οι αναγουλες απ τα χαπια είναι!!! Δεν με νοιαζει κορίτσια... Ας ξερνάω κ ολη μερα αρκει να έχουμε αποτέλεσμα :)

Ο άντρας μου κάνει σχέδια.. Εγω κρατιέμαι γτ αν παρω φορα δεν θα μπορέσω να διαχειριστω μια αλλη κατάσταση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@Sunshine 88 καλημερα και σε σενα!!! Χθες ειχα για κανα 5λεπτο τετοια πονακια αλλα μου χει πει η γιατρός μου αν είναι για παραπάνω να παρω depon ή spasmapotel ή ponstan.. Φαντάζομαι και οι αναγουλες απ τα χαπια είναι!!! Δεν με νοιαζει κορίτσια... Ας ξερνάω κ ολη μερα αρκει να έχουμε αποτέλεσμα :)

Ο άντρας μου κάνει σχέδια.. Εγω κρατιέμαι γτ αν παρω φορα δεν θα μπορέσω να διαχειριστω μια αλλη κατάσταση!! 

Χαχαχα εμένα ο εμβρυολογος μου είπε 100% θα μένεις κάτι ήξερε ο άνθρωπος αλλά εγώ ούτε 10% δεν πίστευα μέσα μου ότι θα γίνει τιποτα χαχαχαχ ο άντρας μου το έδεσεαπό εκείνη την ημερα είσαι και είναι αγορι και να που είχε δίκαιο ο κύριος ?? πιστεύω  ότι η άνδρες έχουν άλλο ένστικτο πιο δυνατό από το δικό μάς να τον εμπιστεύεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...