Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Να σου πω την αλήθεια;δεν τα κατάλαβα.εγω έχω στη μία πένα 75 και στην άλλη 75 έτσι νομίζω τουλάχιστον.αν πατήσω πχ 100 πως θα δω ότι έκανα 75 αφού θα έχει αδειάσει.οταν αδειάζει δε δείχνει 0;

Οχι, δεν δειχνει 0. 

Μηδεν θα δειξει αν ρυθμισεις την πενα στις 75 μοναδες.

Τωρα θα ρυθμισεις την πενα σε μεγαλυτερο αριθμο μοναδων. Θα κανεις την ενεση. Η ενεση θα αδειασει. Μετα, θα δεις τον αριθμο που γραφει επανω. Ας υποθεσουμε οτι την ειχες ρυθμισει στις 300 μοναδες. Αν γραφει στην πενα 200 σημαινει οτι οι μοναδες που ειχε μεσα ηταν 300-200=100. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θυμαμαι καλα, δεν ειμαι σιγουρη δες κ στο βιβλιαρακι με τις οδηγιες χρησης. Πρεπει να το εξηγει σε καποιο σημειο.

Γιατι, οπως σου ειπα παντα βαζουν καποιες μοναδες παραπανω μεσα ειναι καλο να ξερεις ακριβως ποσο εμεινε. Φαινεται στο 75 αλλα πρεπει να ειναι παραπανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Οχι, δεν δειχνει 0. 

Μηδεν θα δειξει αν ρυθμισεις την πενα στις 75 μοναδες.

Τωρα θα ρυθμισεις την πενα σε μεγαλυτερο αριθμο μοναδων. Θα κανεις την ενεση. Η ενεση θα αδειασει. Μετα, θα δεις τον αριθμο που γραφει επανω. Ας υποθεσουμε οτι την ειχες ρυθμισει στις 300 μοναδες. Αν γραφει στην πενα 200 σημαινει οτι οι μοναδες που ειχε μεσα ηταν 300-200=100. 

Ωραία δηλ.εγω έχω 75 αν τη ρυθμισω στο 100 θα δείξει 35?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nikona είπε:

25 θα δειξει. 

Αν οντως εχει μεσα 75.

Αλλα ρυθμισε το λιγο παραπανω καλυτερα. Πχ στο 200. 

αχαχαχχ, κλαιω με το 25. @Bloublou85 ασε τα θερμομετρα και προμηθευσου κομπιουτερακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η jazz είπε:

Puregon 300 μονάδες για 8 μέρες και 200 για άλλες 2 μέρες.. καλά πήγαμε δεν μπορώ να πω.. να δούμε στην απόψυξη τι θα γίνει... Το άγχος δεν τελειώνει..

δηλ...μπορει στην αποψυξη να καταστραφουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η nikona είπε:

25 θα δειξει. 

Αν οντως εχει μεσα 75.

Αλλα ρυθμισε το λιγο παραπανω καλυτερα. Πχ στο 200. 

Χαχαχαχαχαχα τώρα το συνειδητοποιησα!!!!να γιατί ημουνα πάντα σκραπας στα μαθηματικά!εντάξει βρε κορίτσια ένα λαθακι έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχχ, κλαιω με το 25. @Bloublou85 ασε τα θερμομετρα και προμηθευσου κομπιουτερακι!!!

Θα το λαβω υπόψην...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

δηλ...μπορει στην αποψυξη να καταστραφουν???

Είναι μια πολύ μικρή πιθανότητα. Μη σου μπει τώρα και αυτό το άγχος, αρκετά έχουμε. Καλή επιτυχία και σε σένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα το λαβω υπόψην...

Μπλουμπλούκα βλέπω έγραψες πάλι. Άντε κοριτσάκι μου με καλή αρχή αύριο. Όλα θα πάνε καλά. 

@nikona περιμένουμε τα νέα. Μακάρι να κάνει τα αποκαλυπτήρια. Είμαι σίγουρη ότι δεν σε νοιάζει και πολύ, αλλά θα είναι όμορφα να ξέρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου ένα λαθακι έκανα ή καημενουλα τόσα έχω στο κεφάλι μου? εσύ πως είσαι;

Αφού αν δε σε πειράξω δεν μπορώ. Και εγώ αγχώνομαι να τα κάνω όλα σωστά με τις ενέσεις. Για τις δύσκολες πάω στην αδερφή μου, που έχει σπουδάσει μαία, φοβάμαι μην κάνω λάθος. Μια χαρούλα είμαι. Πρήστηκα πολύ για πρώτη ημέρα, αλλά δε βαριέσαι. Μακάρι να μας πάνε όλα καλά σε όλες. Εύχομαι να έχουμε μόνο καλά νέα από εδώ και πέρα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αφού αν δε σε πειράξω δεν μπορώ. Και εγώ αγχώνομαι να τα κάνω όλα σωστά με τις ενέσεις. Για τις δύσκολες πάω στην αδερφή μου, που έχει σπουδάσει μαία, φοβάμαι μην κάνω λάθος. Μια χαρούλα είμαι. Πρήστηκα πολύ για πρώτη ημέρα, αλλά δε βαριέσαι. Μακάρι να μας πάνε όλα καλά σε όλες. Εύχομαι να έχουμε μόνο καλά νέα από εδώ και πέρα.

 

 

Αα έχεις τέτοια μέσα;;εγώ είναι μόνη μου δεν γνωρίζει κανένας τίποτα κι όπως καταλαβαίνεις μόνο τον άντρα μου έχω (και τους φαρμακοποιούς?)πρηστηκες;;;? Κάτσε τώρα δεν κάνεις ενεσεις έτσι;ή κανείς τη προγεστερόνη από το πωπουδακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αα έχεις τέτοια μέσα;;εγώ είναι μόνη μου δεν γνωρίζει κανένας τίποτα κι όπως καταλαβαίνεις μόνο τον άντρα μου έχω (και τους φαρμακοποιούς?)πρηστηκες;;;? Κάτσε τώρα δεν κάνεις ενεσεις έτσι;ή κανείς τη προγεστερόνη από το πωπουδακι;

Τέτοια μέσα έχω πολλά. Αλλά τί να σου κάνουν; Είπαμε λίγη τύχη χρειαζόμαστε και εκεί δεν έχω κανένα μέσον. Πρήζομαι από την κορτιζόνη και όλα τα άλλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Τέτοια μέσα έχω πολλά. Αλλά τί να σου κάνουν; Είπαμε λίγη τύχη χρειαζόμαστε και εκεί δεν έχω κανένα μέσον. Πρήζομαι από την κορτιζόνη και όλα τα άλλα. 

Σωπα καλέ έχεις εμενα! Έχω ρεντα τελευταία θα δεις.οτι προλάβαινετε γιατί δε μου κρατάει πολύ καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πάω το Σάββατο τελικά για ωοληψία με 1 ωοθηλάκιο μόνο τελικά!!! οκ αρκει να είναι ζουμερούλι το καλό μου!!!!

@Bloublou85 όταν έκανα την διέγερση με gonal η μαια μου είχε δώσει συριγγούλες με την ίδια μέτρηση με τις πένες και μου έδειξε πως από το μπροστινό μέρος της πένας (πριν βάλεις την βελόνα) υπάρχει ενα ελαστικό σημείο στο οποίο μπαίνει η βελόνα από την νέα σύριγγα ... με αυτό τον τρόπο συλλέγεις τα υπόλοιπα από τις πένες και δεν τρυπιέσαι πολλές φορές, Συγκεντρώνεις την δόση στην νέα σύριγγα . πες στους φιλους φαρμακοποιούς να σου βρουν μερικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Εγώ δεν έχω μπει σε διαδικασία εξωσωματικής. (Μονο αν θελήσεις κλασικό γυναικολόγο μπορώ να σου προτείνω, ο οποίος ίσως σε κατατοπίσει περαιτερω). Αν μπω στη διαδικασία αυτή πάντως σκεφτόμουν να συμβουλευθώ είτε την κολλητή μου και κουμπάρα μου που ειναι γιατρός (ενδοκρινολόγος) και μου έχει πει ότι μπορεί να μου πει ενα δυο κορυφαία για εκείνη ονόματα, ειδάλλως πραγματικά θα το πάω μέσω του γυναικολόγου μου πιθανώς (να μου συστήσει αυτός κάποιον).  Έχω πχ σκεφτεί ότι αν εκανα τέτοια προσπάθεια θα θελα να την κάνω σε φυσικό κύκλο γιατί μάλλον έχω τις προυποθέσεις. Για μένα το καλύτερο ειναι να βρείς καποιον, οκ σίγουρα καλό, αλλά να σου εμπνέει εμπιστοσύνη, ασφάλεια, να σε χαλαρώνει, και κυρίως να μπορέσεις να κουβεντιάσεις μαζί του τι θα θελες και εσύ ιδανικά.

Ναι πρέπει να βρεις κάποιον που να σου κολλήσει και νιώσεις καλή χημεία. Εμένα οι συστάσεις μου είναι από γυναίκες που κάνανε με αυτούς τους γιατρούς και πέτυχαν. Ειδικά με τον ένα γιατρό έχουν πετύχει με την πρώτη δυο γνωστές μου. Λόγω ότι έχω κάνει ήδη 3 εξωσωματικές και έχω το ιστορικό ελπίζω να τους βοηθήσει να πάρουμε την σωστή απόφαση ως προς το εάν θα κάνουμε με φάρμακα ή φυσικό τροποποιημένο. Προς το παρόν θέλω να δω τι είδους εξετάσεις θα προτείνει ο καθένας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 Καλή επιτυχία Ελενακι!!!! Γρήγορα μου φάνηκε.. Ποτέ πέρασαν κιόλας οι μέρες!?

@Bloublou85 ήμουν όλη μέρα χωρίς μπαταρία στο κινητό και διαβάζω τώρα μπλουμπλουδιηγηματα για να χαλαρώσω! Καλά δεν παίζεσαι! Είσαι μοναδική?

@Πιου-πιου ωχ ρε γαμωτο.. Που πρηστηκες? Στο πρόσωπο ή στο σώμα? Με μια μέρα και πρήζεσαι κατευθείαν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μα δε το θέλω κ κάθε μέρα μου ξεφυτρώνει κ κάτι.απο αύριο που θα πάω σε όλους θα έχω πολλά νεα.ειδες περνάει γρήγορα ο καιρός,για ποτε θα μπεις στο αεροπλάνο κ θα ερχεσαι ούτε που θα το καταλάβεις.πως νιώθεις γενικότερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 ελενιτσα με το καλο!!! Μπραβο! Χαιρομσι που προχωρας. Εισαι δυνατη. Να ειναι το τυχερο σας ευχομαι!!

 

Καλημερα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver μα δε το θέλω κ κάθε μέρα μου ξεφυτρώνει κ κάτι.απο αύριο που θα πάω σε όλους θα έχω πολλά νεα.ειδες περνάει γρήγορα ο καιρός,για ποτε θα μπεις στο αεροπλάνο κ θα ερχεσαι ούτε που θα το καταλάβεις.πως νιώθεις γενικότερα;

Μια χαρά είμαι. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν το πήρα βαριά. Μόνο λίγο επίπονη είναι η περίοδος αλλά κατά τα άλλα καλά. Ναι την άλλη Τετάρτη θα έρθουμε! Βέβαια Θεσσαλονίκη θα πετάξουμε γιατί τα εισιτήρια για Αθήνα είχαν 1400 ευρώ ? Κόστος μισής εξωσωματικής.. 

Περιμένω τα νέα σου τώρα!!! Έχω χαρεί που είστε τόσες για εμβρυομεταφορα! Εσύ λογικά θα κάνεις εμβρυομεταφορα σε περίπου 2-2.5 εβδομάδες. Να δούμε τώρα πως θα σου κάτσει αυτό το πρωτόκολλο. Πόσες μονάδες θα πάρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona ναι μου είχες δώσει το όνομα της γιατρού σου που συνεργάζεται με το new life. Την έχω υπόψη μου μια που εσείς πετύχατε με την πρώτη εκεί!!! Θα την πάρω σήμερα μπας και από τύχη έχει διαθέσιμο ραντεβού μιας που θα προσγειωθουμε και Θεσσαλονίκη. Μας βολεύει λίγο περισσότερο Αθήνα γιατί έχουμε σπίτι να μείνουμε. Ενώ στην Θεσσαλονίκη θα μας φιλοξενήσει η οικογένεια του άντρα μου. Τώρα σκέφτομαστε και όλα τα διαδικαστικά γιατί το να έρθουμε 1-2 μήνες Ελλάδα χωρίς να παραιτηθούμε από τις δουλειές μας εδώ θέλει έναν καλό προγραμματισμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver τόσο ακριβά έχει από γερμανια?? Πήγα τώρα για τις ορμονικές μόλις βγουν πάω και για υπέρηχο και ξεκιναω,θα κάνω 225 γοναλ για αρχή δεν ξέρω αν θα το αυξήσει μετά.τη προηγούμενη μόνο 9 μέρες έκανα κ πηγα για ωοληψία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...