Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

Τέλεια!!! Υπάρχει δηλαδή και κάτι άλλο που μπορούμε να ενισχύσουμε το ενδομήτριο;; Πχ εμένα κατά την διέγερση έφτασε 9, αλλά τελικά αποφασίσαμε να πάμε με κατεψυγμένα. Τρίτη εξωσωματική, αλλά πρώτη φορά κατάψυξη. Δεν το ξέρω το αντικείμενο ?? θα παρακολουθώ στενά την διαδρομή σου.. ισχύει ότι περιμένουμε την ωορρηξία συν 5 μέρες για την εμβρυομεταφορα;;; 

Αυτό πραγματικά είναι ένας γρίφος για μένα. Άλλοι λένε ότι το ενδομήτριο μετά την 18η μέρα εκφυλίζεται, άλλοι λένε ότι ο κύκλος είναι τεχνητός και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα....

Εσείς γιατί δεν προχωρήσατε σε εμβρυομεταφορά με τέτοιο σούπερ ενδομήτριο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

 @Bloublou85Μπλουμπλουκι καλο ξεκίνημα!!! Θα πάει πολύ καλά ! Το νου σου πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 3 θετικά να ισοφαρίσει για την Ελένη την Ζετα και εμένα.. Θα παρακολουθούμε την παραγωγή και ανάπτυξη των αυγών σου καλό μου♥

Ευχαριστώ πολύ πολύ mag μου,θα τα καταφέρουμε τι τρία δεκατρία εδώ μέσα έχει γίνει χαμός με το νοεμβρη,δ εν είναι τυχαίο που είναι ο μήνας της σποράς!ελα κι εσύ ελλαδα κ σήκωσε τους στον αέρα αντε γιατί τα χω πάρει γενικότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Bloublou85 μου μάλλον θα είμαστε πολύ κοντά νομίζω θα αδιαθετησω νωρίτερα ;))))

Παιδί μου είναι κολλητικο,κι εγώ σε δύο τρεις μέρες περίμενα το ίδιο κ ή @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αδιαθετησες νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Παιδί μου είναι κολλητικο,κι εγώ σε δύο τρεις μέρες περίμενα το ίδιο κ ή @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αδιαθετησες νωρίτερα.

Τι έγινε ρε κορίτσια σας κόλλησα όλες ? Κι εγώ 4 μέρες νωρίτερα αδιαθέτησα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Τι έγινε ρε κορίτσια σας κόλλησα όλες ? Κι εγώ 4 μέρες νωρίτερα αδιαθέτησα .

Ναι κι εγώ τρεις,σοι πάει το βασίλειο!τι νομίζατε θα είστε όλες μαζί κ ο ψωριάρης χωρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Αυτό πραγματικά είναι ένας γρίφος για μένα. Άλλοι λένε ότι το ενδομήτριο μετά την 18η μέρα εκφυλίζεται, άλλοι λένε ότι ο κύκλος είναι τεχνητός και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα....

Εσείς γιατί δεν προχωρήσατε σε εμβρυομεταφορά με τέτοιο σούπερ ενδομήτριο ?

Είχα παρα πολλά μικρά ωοθηλακια (μακρύ πρωτόκολλο) συν τα 11 που τελικά πήραμε. Μάλλον φοβήθηκαν για υπερδιέγερση και είπαμε να ηρεμήσει τελείως ο οργανισμός απ'τα φάρμακα και μετά. Από τα 9 που ήταν ώριμα, γονιμοποιηθηκαν τα 7 και πήραμε 4 βλαστοκυστες. Οι δύο καλές οι άλλες δύο όχι τόσο. Θα βάλουμε 2 (κάνω την προσπάθεια Θεσσαλονίκη, Παπαγεωργίου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Είχα παρα πολλά μικρά ωοθηλακια (μακρύ πρωτόκολλο) συν τα 11 που τελικά πήραμε. Μάλλον φοβήθηκαν για υπερδιέγερση και είπαμε να ηρεμήσει τελείως ο οργανισμός απ'τα φάρμακα και μετά. Από τα 9 που ήταν ώριμα, γονιμοποιηθηκαν τα 7 και πήραμε 4 βλαστοκυστες. Οι δύο καλές οι άλλες δύο όχι τόσο. Θα βάλουμε 2 (κάνω την προσπάθεια Θεσσαλονίκη, Παπαγεωργίου)

Jazz γεια σου και εγώ ακριβώς το ίδιο. Βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστή.  10 ώριμα, 9 γονιμ, 5 βλαστοκύστες και φόβος υπερδιέγερσης (είχα και υγρό στις ωοθήκες). Ούτε εμένα με άφησαν. Τον κύκλο εκείνο έχασα συν ένα για τις καλύτερες συνθήκες, όπως εσύ. Έβαλα τις 2 μία πολύ καλή και μία όχι τόσο καλή το Σεπτέμβρη και τίποτα. Τώρα θα βάλω τα άλλα 2 (άριστη και πολύ καλή) . Λένε τα ίδια ποσοστά έχει ο φρέσκος και ο κατεψυγμένος κύκλος. Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Πρώτη και τυχερή. Μια και έξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz χαρηκα που διαβασα τα νεα σου. 

Ευχομαι να ειναι τα τυχερα σας εμβρυακια!!!

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛμου κι εσυ με το καλο. Ευχομαι το νεο αυτο φαρμακο να βοηθησει το ενδομητριο σου!!.

@Magaiver επειδη ανεφερες την θεσσαλονικη θα ηθελα να σου πω, χωρις να θελω να σε μπερδεψω, οτι κι εμεις εκει καναμε κ πετυχαμε με την κυρια Κύρου Δήμητρα. Δεν θυμαμαι αν στο εχω ξαναπει. Απλα ενημερωτικα στο αναφερω. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Jazz γεια σου και εγώ ακριβώς το ίδιο. Βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστή.  10 ώριμα, 9 γονιμ, 5 βλαστοκύστες και φόβος υπερδιέγερσης (είχα και υγρό στις ωοθήκες). Ούτε εμένα με άφησαν. Τον κύκλο εκείνο έχασα συν ένα για τις καλύτερες συνθήκες, όπως εσύ. Έβαλα τις 2 μία πολύ καλή και μία όχι τόσο καλή το Σεπτέμβρη και τίποτα. Τώρα θα βάλω τα άλλα 2 (άριστη και πολύ καλή) . Λένε τα ίδια ποσοστά έχει ο φρέσκος και ο κατεψυγμένος κύκλος. Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Πρώτη και τυχερή. Μια και έξω.

Επίσης κοριτσάκι μου!!! Με το καλό... Εγώ υπολογίζω μάλλον από 30/11 ως 4/12 εμβρυομεταφορα.. αναλόγως πότε θα αδιαθετησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Επίσης κοριτσάκι μου!!! Με το καλό... Εγώ υπολογίζω μάλλον από 30/11 ως 4/12 εμβρυομεταφορα.. αναλόγως πότε θα αδιαθετησω

μπραβο.....κ εγω ιδιες μερες πιστευω θα κανω ετ...ποτεξεκινας προετοιμασια ενδομητριου????.Ομως να μας πουν οι παλιες εφοσον αδιαθετησουμε ποτε περιπου γινεται η ετ??? σε ποια μερα? δενεχω ιδεα εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Είχα παρα πολλά μικρά ωοθηλακια (μακρύ πρωτόκολλο) συν τα 11 που τελικά πήραμε. Μάλλον φοβήθηκαν για υπερδιέγερση και είπαμε να ηρεμήσει τελείως ο οργανισμός απ'τα φάρμακα και μετά. Από τα 9 που ήταν ώριμα, γονιμοποιηθηκαν τα 7 και πήραμε 4 βλαστοκυστες. Οι δύο καλές οι άλλες δύο όχι τόσο. Θα βάλουμε 2 (κάνω την προσπάθεια Θεσσαλονίκη, Παπαγεωργίου)

απο ενεσεις διεγερσης ποιο φαρμακο πηρες??? τελεια πηγες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

απο ενεσεις διεγερσης ποιο φαρμακο πηρες??? τελεια πηγες

Puregon 300 μονάδες για 8 μέρες και 200 για άλλες 2 μέρες.. καλά πήγαμε δεν μπορώ να πω.. να δούμε στην απόψυξη τι θα γίνει... Το άγχος δεν τελειώνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

μπραβο.....κ εγω ιδιες μερες πιστευω θα κανω ετ...ποτεξεκινας προετοιμασια ενδομητριου????.Ομως να μας πουν οι παλιες εφοσον αδιαθετησουμε ποτε περιπου γινεται η ετ??? σε ποια μερα? δενεχω ιδεα εγω

Δεύτερη μέρα περιόδου ξεκινάω.. περιμένω 12-15/11.. νομίζω 5 μέρες μετά την ωορρηξία γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι κι εγώ τρεις,σοι πάει το βασίλειο!τι νομίζατε θα είστε όλες μαζί κ ο ψωριάρης χωρια;

Βασικά κι εγώ αδιαθέτησα 6 μέρες νωρίτερα! τι γίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Jazz γεια σου και εγώ ακριβώς το ίδιο. Βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστή.  10 ώριμα, 9 γονιμ, 5 βλαστοκύστες και φόβος υπερδιέγερσης (είχα και υγρό στις ωοθήκες). Ούτε εμένα με άφησαν. Τον κύκλο εκείνο έχασα συν ένα για τις καλύτερες συνθήκες, όπως εσύ. Έβαλα τις 2 μία πολύ καλή και μία όχι τόσο καλή το Σεπτέμβρη και τίποτα. Τώρα θα βάλω τα άλλα 2 (άριστη και πολύ καλή) . Λένε τα ίδια ποσοστά έχει ο φρέσκος και ο κατεψυγμένος κύκλος. Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Πρώτη και τυχερή. Μια και έξω.

Μεγάλοκοπελα μεγάλοκοπελα μου έκανες δέκα ωάρια κ έκανες κ πέντε βλαστοκύστες;με έχεις φάει λάχανο!!!εγω απ τα δέκα μία βλαστοκυστη κατάφερα κ δύο τριών ημερών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η satya είπε:

Βασικά κι εγώ αδιαθέτησα 6 μέρες νωρίτερα! τι γίνεται?

Μεταδοτικό είναι μην αγχωνεσαι,ετσι θα γίνει κ με τις εγκυμοσύνες ή μία πίσω από την άλλη θα παμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δε το πιστεύω πόσες πολλές μαζευτηκαμε πρέπει να γράψω στο τετράδιό τη καθεμία δε θα τα θυμάμαι όλα!Μ'αρεσει πολυυυ θα κάνουμε παταγοοο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Μεγάλοκοπελα μεγάλοκοπελα μου έκανες δέκα ωάρια κ έκανες κ πέντε βλαστοκύστες;με έχεις φάει λάχανο!!!εγω απ τα δέκα μία βλαστοκυστη κατάφερα κ δύο τριών ημερών.

Μπλουμπλούκι, και που τις έκανα 1-2 θα είναι καλές. Ελπίζω σε αυτές που θα μπουν  τώρα να κρύβεται η νύφη σου. Ενώ εγώ όσα και να κάνεις θα τον έχω το γαμπρούλη μου στο τσεπάκι, εσένα σχεδόν όλα τα εμβρυάκια καλά θα είναι. 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια δε το πιστεύω πόσες πολλές μαζευτηκαμε πρέπει να γράψω στο τετράδιό τη καθεμία δε θα τα θυμάμαι όλα!Μ'αρεσει πολυυυ θα κάνουμε παταγοοο!!!

Περιμένω πλήρη κατάλογο. Τί κάθεσαι και δεν τον έχεις φτιάξει ακόμη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου θρεφομαι όσο το δυνατόν καλύτερα,πηρα κ μπανανες.αχ αχ να μη μας ματιασουν μέχρι στιγμής ξεκινάμε καλά!θα τη φτιαξω τώρα τη λίστα ελεγχα τις ενεσεις τώρα,καλες είναι μόνο που έχω ένα θεματακι από τις παλιές που θα κάνω έχω δυο τρακοσαρες κ δύο πένες που έχουν μέσα από 75 μονάδες ή καθεμία,πως θα τις κάνω αυτές που μένουν θα βαραω τρεις διαφορετικές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου θρεφομαι όσο το δυνατόν καλύτερα,πηρα κ μπανανες.αχ αχ να μη μας ματιασουν μέχρι στιγμής ξεκινάμε καλά!θα τη φτιαξω τώρα τη λίστα ελεγχα τις ενεσεις τώρα,καλες είναι μόνο που έχω ένα θεματακι από τις παλιές που θα κάνω έχω δυο τρακοσαρες κ δύο πένες που έχουν μέσα από 75 μονάδες ή καθεμία,πως θα τις κάνω αυτές που μένουν θα βαραω τρεις διαφορετικές;

Μμμμ ναι μπλουμπλου θα κανεις τρια τσιμπηματακια. Αλλα προσοχη γιατι μπορει να φαινεται στα 75 κ να ειναι παραπανω. Εκανα κι εγω γκοναλ κ ειχαν παραπανω μοναδες μεσα. Βαζουν παντα κατιτις περισσοτερο. 

Υπαρχει τροπος για να ελεγχεις ποσες μοναδες ειναι. Αν δεν ξερεις να στο πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μμμμ ναι μπλουμπλου θα κανεις τρια τσιμπηματακια. Αλλα προσοχη γιατι μπορει να φαινεται στα 75 κ να ειναι παραπανω. Εκανα κι εγω γκοναλ κ ειχαν παραπανω μοναδες μεσα. Βαζουν παντα κατιτις περισσοτερο. 

Υπαρχει τροπος για να ελεγχεις ποσες μοναδες ειναι. Αν δεν ξερεις να στο πω. 

Αυτό που στρίβουμε κ γράφει τον αριθμό;;μωρέ λιγότερες μην είναι φοβάμαι,εκανα την αφαίρεση από το σύνολο κ είδα πόσες μου έχουν μείνει αλλιώς δε καταλαβαίνω με το ματι.υπαρχει τρόπος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Αυτό που στρίβουμε κ γράφει τον αριθμό;;μωρέ λιγότερες μην είναι φοβάμαι,εκανα την αφαίρεση από το σύνολο κ είδα πόσες μου έχουν μείνει αλλιώς δε καταλαβαίνω με το ματι.υπαρχει τρόπος;;

Οταν θα ερθει η ωρα να χρησιμοποιησεις αυτο το υπολοιπο απο την ενεση θα κανεις το εξής.

Θα γυρισεις την πένα σε εναν αριθμο μοναδων μεγαλυτερο απο αυτο που φαινεται πως εχει. Πχ γυρνα το στις 300 μοναδες.

Θα κανεις την ενεση. Αυτη θα αδειασει. Μετα θα δεις πόσες μοναδες γραφει εκει στο σημειο που δειχνει τις μοναδες. Αν δειχνει 200 σημαινει οτι η πενα ειχε μεσα 100 μοναδες. Οπότε αν εσυ εχεις οδηγια να κανεις πχ 250 μοναδες γκοναλ θα παρεις την αλλη πενα που ειναι γεματη και θα κανεις τις υπολοιπες 150. Καταλαβες καθολου? Αν δεν τα εγραψα κατανοητα μπορω να στα ξαναρξηγήσω αν θες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Οταν θα ερθει η ωρα να χρησιμοποιησεις αυτο το υπολοιπο απο την ενεση θα κανεις το εξής.

Θα γυρισεις την πένα σε εναν αριθμο μοναδων μεγαλυτερο απο αυτο που φαινεται πως εχει. Πχ γυρνα το στις 300 μοναδες.

Θα κανεις την ενεση. Αυτη θα αδειασει. Μετα θα δεις πόσες μοναδες γραφει εκει στο σημειο που δειχνει τις μοναδες. Αν δειχνει 200 σημαινει οτι η πενα ειχε μεσα 100 μοναδες. Οπότε αν εσυ εχεις οδηγια να κανεις πχ 250 μοναδες γκοναλ θα παρεις την αλλη πενα που ειναι γεματη και θα κανεις τις υπολοιπες 150. Καταλαβες καθολου? Αν δεν τα εγραψα κατανοητα μπορω να στα ξαναρξηγήσω αν θες. 

Να σου πω την αλήθεια;δεν τα κατάλαβα.εγω έχω στη μία πένα 75 και στην άλλη 75 έτσι νομίζω τουλάχιστον.αν πατήσω πχ 100 πως θα δω ότι έκανα 75 αφού θα έχει αδειάσει.οταν αδειάζει δε δείχνει 0;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...