Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Εγώ είχα και υπνηλια αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που να δυσκολεύομαι και είχα ρωτήσει και τον φαρμακοποιό και μου είχε πει ότι αυτό το φάρμακο κυκλοφορεί πάρα πολλα χρόνια και ποτέ καμία δεν είχε παραπονεθεί για αντίστοιχα συμπτώματα ! Εγώ μόλις τα έπαιρνα Παρ όλα αυτά δεν ένιωθα καλά 

@bebe2 μήπως έπαιρνες και προγεστερόνη ; Αυτή είναι που προκαλεί τις υπνηλίες....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Υπολογίζεται σαν αυριο μην ανησυχείς ... ρώτησε το πρωί το γιατρό σου προλαβαίνεις

Δηλαδή θα ξεκινησω μεθαύριο ή αύριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Δηλαδή θα ξεκινησω μεθαύριο ή αύριο;

 

Δεύτερη μέρα περιόδου συνήθως.. Δαλαδή αύριο... καλή αρχή κοριτσάκι μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

@bebe2 μήπως έπαιρνες και προγεστερόνη ; Αυτή είναι που προκαλεί τις υπνηλίες....  

Όχι τπτ από μόνο cyclacur τη προγεστερόνη τη ξεκίνησα τη 13 μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

@Bloublou85 με το καλο!!! Παρε τον γιατρο σου τηλεφωνο να τον ρωτησεις ποτε ακριβως να πας για τις εξετασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85. Μπλουμπλούκι καλή αρχή. Αύριο θα αρχίσεις. Το μετράνε με τα 24ωρα. Εγώ πάντα βράδυ αδιαθετώ και έτσι το μετράνε. Μυρίστηκε τη νύφη ο γαμπρός και βιάζεται. 

@nikona πότε είναι ο υπέρηχος κορίτσι μου; Αυτές τις μέρες δεν είναι;

Κοριτσάκια καλή επιτυχία σε όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες πήρα τηλ.αυριο θα ξεκινησω!!? @Zeta. @nikona @Πιου-πιου ευχαριστώ κορίτσια για ένα περίεργο λόγο έχω ένα άγχος στη κοιλιά αλλααα περίοδο κανονικοτατα μη τη ματιασω.ενταξει συμπεθέρα απίστευτο δε το περιμενα όπου πάει ή νύφη από πίσω κι εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Κοριτσαρες πήρα τηλ.αυριο θα ξεκινησω!!? @Zeta. @nikona @Πιου-πιου ευχαριστώ κορίτσια για ένα περίεργο λόγο έχω ένα άγχος στη κοιλιά αλλααα περίοδο κανονικοτατα μη τη ματιασω.ενταξει συμπεθέρα απίστευτο δε το περιμενα όπου πάει ή νύφη από πίσω κι εμείς!

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου. Θα κάνεις πολλά εμβρυάκια και θα τον ψάχνουμε το γαμπρό. Ε, αφού ξέρεις τί λένε : Τρίχα @@@@ καράβια σέρνει. Εμείς θα κάνουμε την εξαίρεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου. Θα κάνεις πολλά εμβρυάκια και θα τον ψάχνουμε το γαμπρό. Ε, αφού ξέρεις τί λένε : Τρίχα @@@@ καράβια σέρνει. Εμείς θα κάνουμε την εξαίρεση;

Χαχαχαχα έχω και πονηρουλα συμπεθέρα?πάντως ή όλες μαζί ή καμιά είμαστε εδώ μέσα. πω πω δεν έχω ελέγξει κ τις παλιές γοναλ να δω αν είναι εντάξει,αν κ πήρα τηλ κ μου είπαν ότι από 2 μέχρι 8 βαθμούς διατηρούνται αλλά να κοιτάξω αν είναι το υγρό καθαρό μέσα,θα το βάλω κάτω απ τη λάμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 αντε καλη αρχη σε αυτον τον τοσο ιδιαιτερο κύκλο. Εχω πολύ καλό προαίσθημα για όσες θα προσπαθήσετε τώρα. Δεν ξέρω, ο Οκτώβρης μου φάνηκε βαρύς και ασήκωτος γενικά. νομίζω θα έχετε πολλ΄'α ομορφα νεα. Με το καλό να ξεκινήσεις από αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Bloublou85 αντε καλη αρχη σε αυτον τον τοσο ιδιαιτερο κύκλο. Εχω πολύ καλό προαίσθημα για όσες θα προσπαθήσετε τώρα. Δεν ξέρω, ο Οκτώβρης μου φάνηκε βαρύς και ασήκωτος γενικά. νομίζω θα έχετε πολλ΄'α ομορφα νεα. Με το καλό να ξεκινήσεις από αυριο!!

Ευχαριστώ πολυkat-cat μου,θα το παταξουμε το κακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 σε κανω εικονα κατω απο λαμπα με τις γκοναλ για έλεγχο!!! 

Αντε με το καλο και παλι!!!

Ηρεμια και αισιοδοξια!!!! 

@Πιου-πιου μου αυριο το πρωι εχουμε ραντεβου. Σε ευχαριστω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@satya την άλλη εβδομάδα κατεβαινουμε Ελλάδα να γνωρίσουμε πιθανους γιατρούς που θα εμπιστευτούμε να μας κουραρουν.

@Λίτσα 88 υπομονή! Σκέψου ένα πράγμα: είτε θετικό είτε αρνητικό εσύ αυτή την στιγμή κουβαλάς μέσα σου τα εμβρυακια σας. Κάνε όσο το δυνατόν πιο όμορφα πράγματα για να τα βοηθήσεις να εμφυτευθουν! Οπότε νιώθεις να μας γράφεις :) εδω κάνουμε πλάκα και προσπαθούμε να χαλαρώνουμε ομαδικώς ? Όλα να πάνε καλά!

Κοριτσια κρατήστε και κανένα μωρό ελεύθερο.. Μην τα λογοδωσετε όλα από τώρα! Αν και εγώ σκέφτομαι να κάνω πρόταση στην @nikona  που το έχω και σίγουρακι αλλά μόλις μας πει το φυλο ? Δεν πιστεύω να το λογοδωσατε ήδη και τούτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Bloublou85Μπλουμπλουκι καλο ξεκίνημα!!! Θα πάει πολύ καλά ! Το νου σου πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 3 θετικά να ισοφαρίσει για την Ελένη την Ζετα και εμένα.. Θα παρακολουθούμε την παραγωγή και ανάπτυξη των αυγών σου καλό μου♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Κοριτσαρες πήρα τηλ.αυριο θα ξεκινησω!!? @Zeta. @nikona @Πιου-πιου ευχαριστώ κορίτσια για ένα περίεργο λόγο έχω ένα άγχος στη κοιλιά αλλααα περίοδο κανονικοτατα μη τη ματιασω.ενταξει συμπεθέρα απίστευτο δε το περιμενα όπου πάει ή νύφη από πίσω κι εμείς!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου ! Να είσαι ήρεμη και όλα να πάνε τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ναι μου έχουν προτείνει δύο. Αθήνα τώρα και έχω στο νου άλλο ένα Θεσσαλονίκη. Ανάλογα πώς θα πάνε αυτά τα ραντεβού θα δουμε εάν θα κάνουμε κι άλλο. Εσύ έχεις κάποιο καλό γιατρό που εμπιστεύεσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Kat-Cat ναι μου έχουν προτείνει δύο. Αθήνα τώρα και έχω στο νου άλλο ένα Θεσσαλονίκη. Ανάλογα πώς θα πάνε αυτά τα ραντεβού θα δουμε εάν θα κάνουμε κι άλλο. Εσύ έχεις κάποιο καλό γιατρό που εμπιστεύεσαι? 

Εγώ δεν έχω μπει σε διαδικασία εξωσωματικής. (Μονο αν θελήσεις κλασικό γυναικολόγο μπορώ να σου προτείνω, ο οποίος ίσως σε κατατοπίσει περαιτερω). Αν μπω στη διαδικασία αυτή πάντως σκεφτόμουν να συμβουλευθώ είτε την κολλητή μου και κουμπάρα μου που ειναι γιατρός (ενδοκρινολόγος) και μου έχει πει ότι μπορεί να μου πει ενα δυο κορυφαία για εκείνη ονόματα, ειδάλλως πραγματικά θα το πάω μέσω του γυναικολόγου μου πιθανώς (να μου συστήσει αυτός κάποιον).  Έχω πχ σκεφτεί ότι αν εκανα τέτοια προσπάθεια θα θελα να την κάνω σε φυσικό κύκλο γιατί μάλλον έχω τις προυποθέσεις. Για μένα το καλύτερο ειναι να βρείς καποιον, οκ σίγουρα καλό, αλλά να σου εμπνέει εμπιστοσύνη, ασφάλεια, να σε χαλαρώνει, και κυρίως να μπορέσεις να κουβεντιάσεις μαζί του τι θα θελες και εσύ ιδανικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Bloublou85 @Πιου-πιου @bebe2 κοριτσάρες καλημέρα !!!

Εγώ αδιαθέτησα νωρίτερα τελικά οπότε ήδη είμαι στην προετοιμασία με cyclacur.... Με βλέπω στο πρώτο 10ήμερο Νοεμβρίου για εμβρυομεταφορά των 3 κατεψυγμένων μας.

 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ με το καλό..! Εγώ θα πρέπει να περιμένω την περίοδο του Νοεμβρίου για να ξεκινήσω προετοιμασία για μεταφορά κατεψυγμένων.. με πόσα cyclacour ξεκίνησες; θα μεταφέρετε 3 έμβρυα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η jazz είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ με το καλό..! Εγώ θα πρέπει να περιμένω την περίοδο του Νοεμβρίου για να ξεκινήσω προετοιμασία για μεταφορά κατεψυγμένων.. με πόσα cyclacour ξεκίνησες; θα μεταφέρετε 3 έμβρυα;;

Καλημέρα @jazz ! Σ'ευχαριστώ πολύ ! Εγώ έχω ιστορία με τα cyclacur... το ενδομήτριο μου δεν ανταποκρίνεται δυστυχώς, έχω φτάσει να παίρνω μέχρι και 9 / ημέρα για 20 ημέρες αλλά το ενδομήτριο σταθερό το πολύ μέχρι 6,5 mm πάει. Ωστόσο, τόσο πάει και σε φυσικό κύκλο οπότε αυτή τη φορά είπαμε να μην αυξήσουμε τόσο την δόση των cyclacur (μιας και δεν κάνει διαφορά). Σ'αυτή την προσπάθεια λοιπόν θα προσπαθήσουμε μια νέα αγωγή για το ενδομήτριο, η οποία ακούγεται πολλά υποσχόμενη.. Για να δούμε...  Έχουμε 3 έμβρυα και θα τα μεταφέρουμε όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα @jazz ! Σ'ευχαριστώ πολύ ! Εγώ έχω ιστορία με τα cyclacur... το ενδομήτριο μου δεν ανταποκρίνεται δυστυχώς, έχω φτάσει να παίρνω μέχρι και 9 / ημέρα για 20 ημέρες αλλά το ενδομήτριο σταθερό το πολύ μέχρι 6,5 mm πάει. Ωστόσο, τόσο πάει και σε φυσικό κύκλο οπότε αυτή τη φορά είπαμε να μην αυξήσουμε τόσο την δόση των cyclacur (μιας και δεν κάνει διαφορά). Σ'αυτή την προσπάθεια λοιπόν θα προσπαθήσουμε μια νέα αγωγή για το ενδομήτριο, η οποία ακούγεται πολλά υποσχόμενη.. Για να δούμε...  Έχουμε 3 έμβρυα και θα τα μεταφέρουμε όλα. 

Εμμανουήλ ερώτηση: είσαι άνω των 40 και θα βάλεις τρία; Γιατί μέχρι  40 επιτρέπεται μέχρι 2  για αυτό ρωτάω. Νομίζω ότι είσαι μικρότερη και από εμένα. Εσύ σε κάθε περίπτωση καλά θα κάνεις. Απλά εμένα μου το έχουν ξεκαθαρίσει ότι δεν γίνεται και λέω γιατί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα @jazz Σ'αυτή την προσπάθεια λοιπόν θα προσπαθήσουμε μια νέα αγωγή για το ενδομήτριο, η οποία ακούγεται πολλά υποσχόμενη.. Για να δούμε...  Έχουμε 3 έμβρυα και θα τα μεταφέρουμε όλα. 

Τέλεια!!! Υπάρχει δηλαδή και κάτι άλλο που μπορούμε να ενισχύσουμε το ενδομήτριο;; Πχ εμένα κατά την διέγερση έφτασε 9, αλλά τελικά αποφασίσαμε να πάμε με κατεψυγμένα. Τρίτη εξωσωματική, αλλά πρώτη φορά κατάψυξη. Δεν το ξέρω το αντικείμενο ?? θα παρακολουθώ στενά την διαδρομή σου.. ισχύει ότι περιμένουμε την ωορρηξία συν 5 μέρες για την εμβρυομεταφορα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εμμανουήλ ερώτηση: είσαι άνω των 40 και θα βάλεις τρία; Γιατί μέχρι  40 επιτρέπεται μέχρι 2  για αυτό ρωτάω. Νομίζω ότι είσαι μικρότερη και από εμένα. Εσύ σε κάθε περίπτωση καλά θα κάνεις. Απλά εμένα μου το έχουν ξεκαθαρίσει ότι δεν γίνεται και λέω γιατί;

Είμαι 38. Ναι, ξέρω περί νομοθεσίας , αλλά είπαμε θα τα βάλουμε και τα 3. Τώρα δε ξέρω αν θα αλλάξει κάτι τελευταία στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...