Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

 

 

Καλημέρα κορίτσια μου ! Εγώ περιμένω να αδιαθετησω 1/11 για να ξεκινήσω cyclacur δεύτερη μέρα ! Ανυπομονώ και αυτός ο μήνας δεν περνάει με τιποτα λες και έχει σταματήσει ο χρόνος!!! 

Θα περάσει απόλαυσε το!! Εγώ δε βιαζομαι πολύ θέλω να το απολαύσω όσο γίνεται.μπορει να συμπεσουμε στις ημερομηνίες.παντως βρε κορίτσια με διέγερση από την αρχή δεν έχω καμιά άλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα περάσει απόλαυσε το!! Εγώ δε βιαζομαι πολύ θέλω να το απολαύσω όσο γίνεται.μπορει να συμπεσουμε στις ημερομηνίες.παντως βρε κορίτσια με διέγερση από την αρχή δεν έχω καμιά άλλη;

Πρώτη φορα κάνεις ?

  Κα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 @Πιου-πιου @bebe2 κοριτσάρες καλημέρα !!!

Εγώ αδιαθέτησα νωρίτερα τελικά οπότε ήδη είμαι στην προετοιμασία με cyclacur.... Με βλέπω στο πρώτο 10ήμερο Νοεμβρίου για εμβρυομεταφορά των 3 κατεψυγμένων μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι δεύτερη διέγερση και τρίτη εμβρυομεταφορα.

Να πάνε όλα τέλεια και να είναι η τελευταία για όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μπραβοοοο άντε με το καλό!δε σας προλάβαινε μία μία πρέπει να τρεξω.

Όλες ταυτόχρονα θα είμαστε στην αναμονή της χοριακής !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@Πιου-πιου με το καλο ευχομαι! Εχω πολυ καλο φιλινγκ να ξερεις για την εμβρυομεταφορά σου. Πιστευω ο νοέμβρης θα μπει με το πρώτο ευχάριστο από σένα!!!

Το ίδιο νιώθω κ εγώ!!!! Άντε μία μία να πέρνει σειρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πολυ χαιρομαι για την ωραια παρεα που εχετε δημιουργησει. Μπραβο σας! 

Αντε κ με το καλο να συμπεθεριασουμε ευχαριστως! 

Καλη επιτυχια σε ολες! Εχει πολλη κινηση η παρεα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα ! Ερωτηση : Ειναι καποια απο σας που με τα τοσα cyclacur εχει ναυτιες και ανακατωσουρες ? Το εχετε παθει ποτε ή μονο εγω το παθαινω ? Μηπως φταινε τα tarontal ? Δυσκολευομαι πολυ σε καθε προετοιμασια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ! Ερωτηση : Ειναι καποια απο σας που με τα τοσα cyclacur εχει ναυτιες και ανακατωσουρες ? Το εχετε παθει ποτε ή μονο εγω το παθαινω ? Μηπως φταινε τα tarontal ? Δυσκολευομαι πολυ σε καθε προετοιμασια.... 

Πόσα παίρνεις;δε γνωρίζω να σου πω τρως κάτι πριν τα πάρεις;εγώ έπαιρνα εννιά δεν είχα κάτι τέτοιο αλλά ενημέρωσε κ το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ! Ερωτηση : Ειναι καποια απο σας που με τα τοσα cyclacur εχει ναυτιες και ανακατωσουρες ? Το εχετε παθει ποτε ή μονο εγω το παθαινω ? Μηπως φταινε τα tarontal ? Δυσκολευομαι πολυ σε καθε προετοιμασια.... 

Κοριτσάκι εγώ δεν είχα ποτέ παρενέργειες από τα φάρμακα εκτός από λίγο πρήξιμο κοιλίτσα και λίγο στήθος.  Ψyclacur όμως πήρα μόνο τα άσπρα. Θυμάμαι ότι τα είχα πάρει πολύ μικρή για κάτι διαταραχές περιόδου και έπαιρνα και τα καφέ. Λιποθυμία στο τρένο μου ερχόταν και εμετός κάθε πρωί. Αλλά τα καφέ μου το έκαναν (1 την ημέρα). Tarontal δεν έχω πάρει. Κάνε υπομονή!!!Είναι για καλό σκοπό. Θα κάνεις ένα ενδομήτριο σούπερ αυτή τη φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Λετε να ναι ψυχολογικο ? 

Ε, όχι βρε Εμμανουήλ. Είπαμε να μας βγάλουν τρελές για τα πονάκια, όχι όμως και για τις παρενέργειες των φαρμάκων! :D Είναι απλά ανάλογα τον οργανισμό. Εμένα αυτά της εξωσωματικής δεν μου φέρνουν ούτε υπνηλία, αλλά στη νάρκωση και στη μέθη παθαίνω αλλεργικά σοκ και μου βάζουν κορτιζόνη με τις μπουκάλες. Απλά υπομονή, έχουμε στόχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 πού είσαι συμπεθερούλα μου; Όλο πλάκα σου κάνω και δεν σε ρωτάω τί κάνεις. Πώς πάει η αναμονή; Λες να έχουμε καμία ευχάριστη έκπληξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ! Ερωτηση : Ειναι καποια απο σας που με τα τοσα cyclacur εχει ναυτιες και ανακατωσουρες ? Το εχετε παθει ποτε ή μονο εγω το παθαινω ? Μηπως φταινε τα tarontal ? Δυσκολευομαι πολυ σε καθε προετοιμασια.... 

Εγώ είχα και υπνηλια αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που να δυσκολεύομαι και είχα ρωτήσει και τον φαρμακοποιό και μου είχε πει ότι αυτό το φάρμακο κυκλοφορεί πάρα πολλα χρόνια και ποτέ καμία δεν είχε παραπονεθεί για αντίστοιχα συμπτώματα ! Εγώ μόλις τα έπαιρνα Παρ όλα αυτά δεν ένιωθα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Bloublou85 πού είσαι συμπεθερούλα μου; Όλο πλάκα σου κάνω και δεν σε ρωτάω τί κάνεις. Πώς πάει η αναμονή; Λες να έχουμε καμία ευχάριστη έκπληξη;

Να μαι συμπεθερουλα,τι να κάνω εδώ στην αναμονη τρώω τα λαχανικά μου τα φρούτα μου να χτίσω καλά ωαρια(μη ξεχνάμε πρέπει να πάρουν κ μπόι).αμα σου πω ότι αυτό δεν το έχω καν στο μυαλό μου περιμένω κανονικά εγώ.εσυ τι κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Να μαι συμπεθερουλα,τι να κάνω εδώ στην αναμονη τρώω τα λαχανικά μου τα φρούτα μου να χτίσω καλά ωαρια(μη ξεχνάμε πρέπει να πάρουν κ μπόι).αμα σου πω ότι αυτό δεν το έχω καν στο μυαλό μου περιμένω κανονικά εγώ.εσυ τι κάνεις;

 Και καλά θα είναι τα ωάρια και πολλά (και ψηλά). Γιατί να μην είναι, είσαι και μικρούλα εσύ. Και το πρωτόκολλο αυτό πολύ καλά θα πάει και εγώ το ίδιο έκανα απλά με menopur αντί για gonal και πολύ καλά πήγε. Σήμερα έφαγα τα τελευταία μου σοκολατάκια. Αύριο ξεκινάει η κορτιζόνη και τέλος. Δίαιτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

 Και καλά θα είναι τα ωάρια και πολλά (και ψηλά). Γιατί να μην είναι, είσαι και μικρούλα εσύ. Και το πρωτόκολλο αυτό πολύ καλά θα πάει και εγώ το ίδιο έκανα απλά με menopur αντί για gonal και πολύ καλά πήγε. Σήμερα έφαγα τα τελευταία μου σοκολατάκια. Αύριο ξεκινάει η κορτιζόνη και τέλος. Δίαιτα. 

Ποια φάρμακα θα πάρεις τώρα ξεκινας κ προγεστερόνη λογικά.να σου πω με αυτό το πρωτόκολλο πόσες μέρες πήρε μεχρι την ωοληψία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ποια φάρμακα θα πάρεις τώρα ξεκινας κ προγεστερόνη λογικά.να σου πω με αυτό το πρωτόκολλο πόσες μέρες πήρε μεχρι την ωοληψία;

Την 12η ημέρα ωοληψία, μπορεί και την 11η. Αλλά εκεί κάνω και ωορρηξία και κανονικά.  2 cyclacur, 3 utrogestan, 1 πρεζολον, 1 σαλοσπιρ, 1 crinone. Τα ίδια συνεχίζω και μετά την ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Την 12η ημέρα ωοληψία, μπορεί και την 11η. Αλλά εκεί κάνω και ωορρηξία και κανονικά.  2 cyclacur, 3 utrogestan, 1 πρεζολον, 1 σαλοσπιρ, 1 crinone. Τα ίδια συνεχίζω και μετά την ετ.

Και clexane - felicine εννοείται. Τόσα που είναι όλα ξεχνάω και κάποιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Την 12η ημέρα ωοληψία, μπορεί και την 11η. Αλλά εκεί κάνω και ωορρηξία και κανονικά.  2 cyclacur, 3 utrogestan, 1 πρεζολον, 1 σαλοσπιρ, 1 crinone. Τα ίδια συνεχίζω και μετά την ετ.

Τα κλασικα...εγώ κάνω κ innohep προληπτικα κ πετρώνει ή κοιλιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το πιστεύω αδιαθετησα νωρίτερα.ειναι 2 ή ώρα τη νύχτα τώρα ποτέ πρεπει να πάω για εξετάσεις κ να ξεκινησω ενεσεις;;;σε κατάσταση αμόκ βρίσκομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ! Ερωτηση : Ειναι καποια απο σας που με τα τοσα cyclacur εχει ναυτιες και ανακατωσουρες ? Το εχετε παθει ποτε ή μονο εγω το παθαινω ? Μηπως φταινε τα tarontal ? Δυσκολευομαι πολυ σε καθε προετοιμασια.... 

Εμμανουήλ μου τα tarontal μπορεί να είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Δεν το πιστεύω αδιαθετησα νωρίτερα.ειναι 2 ή ώρα τη νύχτα τώρα ποτέ πρεπει να πάω για εξετάσεις κ να ξεκινησω ενεσεις;;;σε κατάσταση αμόκ βρίσκομαι?

Υπολογίζεται σαν αυριο μην ανησυχείς ... ρώτησε το πρωί το γιατρό σου προλαβαίνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...