Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

 

 

Καλημέρα κορίτσια μου ! Εγώ περιμένω να αδιαθετησω 1/11 για να ξεκινήσω cyclacur δεύτερη μέρα ! Ανυπομονώ και αυτός ο μήνας δεν περνάει με τιποτα λες και έχει σταματήσει ο χρόνος!!! 

Θα περάσει απόλαυσε το!! Εγώ δε βιαζομαι πολύ θέλω να το απολαύσω όσο γίνεται.μπορει να συμπεσουμε στις ημερομηνίες.παντως βρε κορίτσια με διέγερση από την αρχή δεν έχω καμιά άλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα περάσει απόλαυσε το!! Εγώ δε βιαζομαι πολύ θέλω να το απολαύσω όσο γίνεται.μπορει να συμπεσουμε στις ημερομηνίες.παντως βρε κορίτσια με διέγερση από την αρχή δεν έχω καμιά άλλη;

Πρώτη φορα κάνεις ?

  Κα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 @Πιου-πιου @bebe2 κοριτσάρες καλημέρα !!!

Εγώ αδιαθέτησα νωρίτερα τελικά οπότε ήδη είμαι στην προετοιμασία με cyclacur.... Με βλέπω στο πρώτο 10ήμερο Νοεμβρίου για εμβρυομεταφορά των 3 κατεψυγμένων μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι δεύτερη διέγερση και τρίτη εμβρυομεταφορα.

Να πάνε όλα τέλεια και να είναι η τελευταία για όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μπραβοοοο άντε με το καλό!δε σας προλάβαινε μία μία πρέπει να τρεξω.

Όλες ταυτόχρονα θα είμαστε στην αναμονή της χοριακής !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@Πιου-πιου με το καλο ευχομαι! Εχω πολυ καλο φιλινγκ να ξερεις για την εμβρυομεταφορά σου. Πιστευω ο νοέμβρης θα μπει με το πρώτο ευχάριστο από σένα!!!

Το ίδιο νιώθω κ εγώ!!!! Άντε μία μία να πέρνει σειρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πολυ χαιρομαι για την ωραια παρεα που εχετε δημιουργησει. Μπραβο σας! 

Αντε κ με το καλο να συμπεθεριασουμε ευχαριστως! 

Καλη επιτυχια σε ολες! Εχει πολλη κινηση η παρεα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα ! Ερωτηση : Ειναι καποια απο σας που με τα τοσα cyclacur εχει ναυτιες και ανακατωσουρες ? Το εχετε παθει ποτε ή μονο εγω το παθαινω ? Μηπως φταινε τα tarontal ? Δυσκολευομαι πολυ σε καθε προετοιμασια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ! Ερωτηση : Ειναι καποια απο σας που με τα τοσα cyclacur εχει ναυτιες και ανακατωσουρες ? Το εχετε παθει ποτε ή μονο εγω το παθαινω ? Μηπως φταινε τα tarontal ? Δυσκολευομαι πολυ σε καθε προετοιμασια.... 

Πόσα παίρνεις;δε γνωρίζω να σου πω τρως κάτι πριν τα πάρεις;εγώ έπαιρνα εννιά δεν είχα κάτι τέτοιο αλλά ενημέρωσε κ το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ! Ερωτηση : Ειναι καποια απο σας που με τα τοσα cyclacur εχει ναυτιες και ανακατωσουρες ? Το εχετε παθει ποτε ή μονο εγω το παθαινω ? Μηπως φταινε τα tarontal ? Δυσκολευομαι πολυ σε καθε προετοιμασια.... 

Κοριτσάκι εγώ δεν είχα ποτέ παρενέργειες από τα φάρμακα εκτός από λίγο πρήξιμο κοιλίτσα και λίγο στήθος.  Ψyclacur όμως πήρα μόνο τα άσπρα. Θυμάμαι ότι τα είχα πάρει πολύ μικρή για κάτι διαταραχές περιόδου και έπαιρνα και τα καφέ. Λιποθυμία στο τρένο μου ερχόταν και εμετός κάθε πρωί. Αλλά τα καφέ μου το έκαναν (1 την ημέρα). Tarontal δεν έχω πάρει. Κάνε υπομονή!!!Είναι για καλό σκοπό. Θα κάνεις ένα ενδομήτριο σούπερ αυτή τη φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Λετε να ναι ψυχολογικο ? 

Ε, όχι βρε Εμμανουήλ. Είπαμε να μας βγάλουν τρελές για τα πονάκια, όχι όμως και για τις παρενέργειες των φαρμάκων! :D Είναι απλά ανάλογα τον οργανισμό. Εμένα αυτά της εξωσωματικής δεν μου φέρνουν ούτε υπνηλία, αλλά στη νάρκωση και στη μέθη παθαίνω αλλεργικά σοκ και μου βάζουν κορτιζόνη με τις μπουκάλες. Απλά υπομονή, έχουμε στόχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 πού είσαι συμπεθερούλα μου; Όλο πλάκα σου κάνω και δεν σε ρωτάω τί κάνεις. Πώς πάει η αναμονή; Λες να έχουμε καμία ευχάριστη έκπληξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ! Ερωτηση : Ειναι καποια απο σας που με τα τοσα cyclacur εχει ναυτιες και ανακατωσουρες ? Το εχετε παθει ποτε ή μονο εγω το παθαινω ? Μηπως φταινε τα tarontal ? Δυσκολευομαι πολυ σε καθε προετοιμασια.... 

Εγώ είχα και υπνηλια αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που να δυσκολεύομαι και είχα ρωτήσει και τον φαρμακοποιό και μου είχε πει ότι αυτό το φάρμακο κυκλοφορεί πάρα πολλα χρόνια και ποτέ καμία δεν είχε παραπονεθεί για αντίστοιχα συμπτώματα ! Εγώ μόλις τα έπαιρνα Παρ όλα αυτά δεν ένιωθα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Bloublou85 πού είσαι συμπεθερούλα μου; Όλο πλάκα σου κάνω και δεν σε ρωτάω τί κάνεις. Πώς πάει η αναμονή; Λες να έχουμε καμία ευχάριστη έκπληξη;

Να μαι συμπεθερουλα,τι να κάνω εδώ στην αναμονη τρώω τα λαχανικά μου τα φρούτα μου να χτίσω καλά ωαρια(μη ξεχνάμε πρέπει να πάρουν κ μπόι).αμα σου πω ότι αυτό δεν το έχω καν στο μυαλό μου περιμένω κανονικά εγώ.εσυ τι κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Να μαι συμπεθερουλα,τι να κάνω εδώ στην αναμονη τρώω τα λαχανικά μου τα φρούτα μου να χτίσω καλά ωαρια(μη ξεχνάμε πρέπει να πάρουν κ μπόι).αμα σου πω ότι αυτό δεν το έχω καν στο μυαλό μου περιμένω κανονικά εγώ.εσυ τι κάνεις;

 Και καλά θα είναι τα ωάρια και πολλά (και ψηλά). Γιατί να μην είναι, είσαι και μικρούλα εσύ. Και το πρωτόκολλο αυτό πολύ καλά θα πάει και εγώ το ίδιο έκανα απλά με menopur αντί για gonal και πολύ καλά πήγε. Σήμερα έφαγα τα τελευταία μου σοκολατάκια. Αύριο ξεκινάει η κορτιζόνη και τέλος. Δίαιτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

 Και καλά θα είναι τα ωάρια και πολλά (και ψηλά). Γιατί να μην είναι, είσαι και μικρούλα εσύ. Και το πρωτόκολλο αυτό πολύ καλά θα πάει και εγώ το ίδιο έκανα απλά με menopur αντί για gonal και πολύ καλά πήγε. Σήμερα έφαγα τα τελευταία μου σοκολατάκια. Αύριο ξεκινάει η κορτιζόνη και τέλος. Δίαιτα. 

Ποια φάρμακα θα πάρεις τώρα ξεκινας κ προγεστερόνη λογικά.να σου πω με αυτό το πρωτόκολλο πόσες μέρες πήρε μεχρι την ωοληψία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ποια φάρμακα θα πάρεις τώρα ξεκινας κ προγεστερόνη λογικά.να σου πω με αυτό το πρωτόκολλο πόσες μέρες πήρε μεχρι την ωοληψία;

Την 12η ημέρα ωοληψία, μπορεί και την 11η. Αλλά εκεί κάνω και ωορρηξία και κανονικά.  2 cyclacur, 3 utrogestan, 1 πρεζολον, 1 σαλοσπιρ, 1 crinone. Τα ίδια συνεχίζω και μετά την ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Την 12η ημέρα ωοληψία, μπορεί και την 11η. Αλλά εκεί κάνω και ωορρηξία και κανονικά.  2 cyclacur, 3 utrogestan, 1 πρεζολον, 1 σαλοσπιρ, 1 crinone. Τα ίδια συνεχίζω και μετά την ετ.

Και clexane - felicine εννοείται. Τόσα που είναι όλα ξεχνάω και κάποιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Την 12η ημέρα ωοληψία, μπορεί και την 11η. Αλλά εκεί κάνω και ωορρηξία και κανονικά.  2 cyclacur, 3 utrogestan, 1 πρεζολον, 1 σαλοσπιρ, 1 crinone. Τα ίδια συνεχίζω και μετά την ετ.

Τα κλασικα...εγώ κάνω κ innohep προληπτικα κ πετρώνει ή κοιλιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το πιστεύω αδιαθετησα νωρίτερα.ειναι 2 ή ώρα τη νύχτα τώρα ποτέ πρεπει να πάω για εξετάσεις κ να ξεκινησω ενεσεις;;;σε κατάσταση αμόκ βρίσκομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ! Ερωτηση : Ειναι καποια απο σας που με τα τοσα cyclacur εχει ναυτιες και ανακατωσουρες ? Το εχετε παθει ποτε ή μονο εγω το παθαινω ? Μηπως φταινε τα tarontal ? Δυσκολευομαι πολυ σε καθε προετοιμασια.... 

Εμμανουήλ μου τα tarontal μπορεί να είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Δεν το πιστεύω αδιαθετησα νωρίτερα.ειναι 2 ή ώρα τη νύχτα τώρα ποτέ πρεπει να πάω για εξετάσεις κ να ξεκινησω ενεσεις;;;σε κατάσταση αμόκ βρίσκομαι?

Υπολογίζεται σαν αυριο μην ανησυχείς ... ρώτησε το πρωί το γιατρό σου προλαβαίνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...