Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια διάβασα τα νέα σας ελπίζω και εύχομαι η Παναγίτσα να μας Βοηθήσει όλες και να αποκτήσουμε τα θαύματακια μας.εγω αυτόν τον μήνα έκανα την πρώτη εξωσωματική είμαι 6 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Καλημερα κοριτσια, καλη εβδομαδα.

@Magaiver μου πηγες για αιμα?

@Kat-Cat χαιρομαι που σε ηρεμησε ο καινουριος γιατρος. Το χρειαζόσουν αυτο. Ειμαι πολυ αισιοδοξη για σενα, θα ερθει το μπεμπε συντομα! 

 

Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. Χιχιχι. Σε ευχαριστώ πολυ πολυ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σας!! Να κάνω μια ερώτηση? Σας πονάει το στήθος σας? Εγώ όπως έχω πει το Σάββατο θα κάνω τη χοριακή, το Σάββατο όμως θα μου ερχόταν και η περίοδος και με πονάει το στήθος. Σαν τα σημάδια της περιόδου..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

@Magaiver Λυπάμαι πολύ με τα νέα σου. Δεν μας παίρνει όμως από κάτω και καλό είναι να εκτονώνουμε ότι μας στεναχωρεί αλλιώς επιβαρύνουμε την υγεία μας. 

ναι προσπαθώ να κλάψω λίγο για να το βγάλω από μέσα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου να ξερεις σε σκεφτομαι. 

@foteini.am μην σκεφτεσαι τα συμπτωματα. Και κυριως μην σκεφτεσαι αρνητικα. Με τις ορμονες λογικο να συμβαινουν διαφορα στο σωμα μας. Υπομονη μεχρι το Σαββατο!

@Λίτσα 88 καλωσηρθες!!! Ευχομαι να ειναι η πρωτη κ τυχερη σας προσπαθεια! Πότε με το καλό εχεις χοριακη? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λίτσα 88, καλή επιτυχία κορίτσι. Άρα χοριακή τέλος εβδομάδας; Εύχομαι να έχουμε τα ευχάριστα. Άντε βρε κορίτσι να αλλάξει το κλίμα αυτό το μήνα!

@Magaiverακι , κοριτσάκι μου, μη μου στεναχωριέσαι! Θα έρθεις Ελλαδίτσα και όλα θα πάνε καλά. Έκανες το αίμα;

@foteini.am μην ψάχνεις συμπτώματα. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Άντε κοριτσάκι μου και εσύ με το καλό. Να αλλάξει ο Οκτώβρης!

@nikona Μου καλημέρα!

@Bloublou85. Μπλουμπλούκα σήμερα υπόσχομαι περισσότερα κέφια, όταν βρω χρόνο με τόσους γιατρούς βέβαια. Πρέπει να φτιάξουμε το κέφι της Mag. Εσύ τί κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εχω τεράστιο άγχος. @nikona @Πιου-πιου @Bloublou85 με συγκινείτε κορίτσια! Έδωσα το αίμα το πρωί και σε 1.5 ώρα θα έχω τα αποτελέσματα. Δεν έχω ιδιαίτερες ελπίδες με το αρνητικό τεστ που είδα χθές.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η foteini.am είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας!! Να κάνω μια ερώτηση? Σας πονάει το στήθος σας? Εγώ όπως έχω πει το Σάββατο θα κάνω τη χοριακή, το Σάββατο όμως θα μου ερχόταν και η περίοδος και με πονάει το στήθος. Σαν τα σημάδια της περιόδου..?

Φυσιολογικό είναι αυτό. Μην σε προβληματιζει. Νομίζω στις περισσότερες γυναίκες πρήζεται το στήθος και πονάει.. Μην απογοητεύεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λίτσα 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια διάβασα τα νέα σας ελπίζω και εύχομαι η Παναγίτσα να μας Βοηθήσει όλες και να αποκτήσουμε τα θαύματακια μας.εγω αυτόν τον μήνα έκανα την πρώτη εξωσωματική είμαι 6 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα .

 

Καλή επιτυχία!!! Δώσε μας μια θετική χοριακη γιατί εχουμε πήξει στην στεναχώρια τελευταία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλή επιτυχία!!! Δώσε μας μια θετική χοριακη γιατί εχουμε πήξει στην στεναχώρια τελευταία..

Να ξερες πόσο θα ήθελα να στη δώσω.. Αμάν αυτά τα άτιμα τα εμβρυακια δεν λένε να κάτσουν μέσα στη κοιλιά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εχω τεράστιο άγχος. @nikona @Πιου-πιου @Bloublou85 με συγκινείτε κορίτσια! Έδωσα το αίμα το πρωί και σε 1.5 ώρα θα έχω τα αποτελέσματα. Δεν έχω ιδιαίτερες ελπίδες με το αρνητικό τεστ που είδα χθές.. 

 

Άμα γίνει καμιά καλή και ήτανε λάθος το χαζοτεστ θα σε ξεμαλλιάσω για την τόση στεναχώρια. ?

Μετά όμως θα σε φιλήσω πολύ - πολύ για τη χαρά και θα φτιάξουμε παστίτσια με τη μπλουμπλούκα να σου τα στείλουμε. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver αχ μωρέ γλυκουλα❤

@Λίτσα 88 σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!!βλαστοκύστες εβαλες;

Ναι βλαστοκυστες βάλαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλή επιτυχία!!! Δώσε μας μια θετική χοριακη γιατί εχουμε πήξει στην στεναχώρια τελευταία..

Ευχαριστώ πολύ μακάρι να έχω ευχάριστα νέα και όλες να έχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Λίτσα 88, καλή επιτυχία κορίτσι. Άρα χοριακή τέλος εβδομάδας; Εύχομαι να έχουμε τα ευχάριστα. Άντε βρε κορίτσι να αλλάξει το κλίμα αυτό το μήνα!

@Magaiverακι , κοριτσάκι μου, μη μου στεναχωριέσαι! Θα έρθεις Ελλαδίτσα και όλα θα πάνε καλά. Έκανες το αίμα;

@foteini.am μην ψάχνεις συμπτώματα. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Άντε κοριτσάκι μου και εσύ με το καλό. Να αλλάξει ο Οκτώβρης!

@nikona Μου καλημέρα!

@Bloublou85. Μπλουμπλούκα σήμερα υπόσχομαι περισσότερα κέφια, όταν βρω χρόνο με τόσους γιατρούς βέβαια. Πρέπει να φτιάξουμε το κέφι της Mag. Εσύ τί κάνεις;

Χοριακη έχω τέλος του μήνα μου είπε 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα μακάρι να πάνε για όλες μας καλά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι όντως αρνητικό το τεστ κορίτσια. Πήρα τα αποτελέσματα μόλις... ?

Σας παρακαλώ εσείς κορίτσια που είστε στην αναμονή μετά από εμβρυομεταφορα δώστε ένα θετικό νέο.. ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Λίτσα 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια διάβασα τα νέα σας ελπίζω και εύχομαι η Παναγίτσα να μας Βοηθήσει όλες και να αποκτήσουμε τα θαύματακια μας.εγω αυτόν τον μήνα έκανα την πρώτη εξωσωματική είμαι 6 μέρα μετά την εμβρυομεταφορα .

 

Σου εύχομαι μία τεράστια χοριακή Κορίτσι!!! Κάνε την αρχή γιατί δεν μας πήγε καθόλου καλά αυτός ο μήνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λίτσα 88 Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια μήπως ο Οκτώβριος φύγει με καλά μαντάτα!

@Magaiver Βγες έξω με τον αντρούλη σου και πηγαίνετε κάπου όμορφα να φάτε και να πιείτε ένα κρασάκι. Ηρεμήστε και πιο μετά σκέφτεστε το επόμενο βήμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου αλήθεια πολυ στεναχωρεθηκα. 

Ευχομαι η επόμενη προσπαθεια εδω στην Ελλαδα να ειναι η τυχερη σου! 

Αχ κοριτσια...τι εγινε? Πολλη μαυριλα επεσε. Τοσο κριμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Είναι όντως αρνητικό το τεστ κορίτσια. Πήρα τα αποτελέσματα μόλις... ?

Σας παρακαλώ εσείς κορίτσια που είστε στην αναμονή μετά από εμβρυομεταφορα δώστε ένα θετικό νέο.. ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ!

Μη μου λυπασαι θα το ξεπεράσουμε κι αυτό θα δεις θα έρθεις εδώ κ θα αισθανθεις μεγαλύτερη αισιοδοξία όταν θα αλλαξεις γιατρό κ θα είναι μία νέα προσπάθεια. @Πιου-πιου τα βλέπεις;εδώ έχουμε κλαματακια τι θα κάνουμε γι αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Είναι όντως αρνητικό το τεστ κορίτσια. Πήρα τα αποτελέσματα μόλις... ?

Σας παρακαλώ εσείς κορίτσια που είστε στην αναμονή μετά από εμβρυομεταφορα δώστε ένα θετικό νέο.. ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ!

Αχ βρε κοριτσάκι μου... Μου έχουν στερέψει τα λόγια πραγματικά... ας είναι έστω η Τρίτη φορά μας κ τυχερή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η foteini.am είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας!! Να κάνω μια ερώτηση? Σας πονάει το στήθος σας? Εγώ όπως έχω πει το Σάββατο θα κάνω τη χοριακή, το Σάββατο όμως θα μου ερχόταν και η περίοδος και με πονάει το στήθος. Σαν τα σημάδια της περιόδου..?

Βασικά προσπάθησε όσο μπορείς να μην σκέφτεσαι συμπτώματα. Πολλές φορές τα συμπτώματα περιόδου συγχέονται με της εγκυμοσύνης οπότε κάνε λίγο υπομονή ακόμη, τον έφαγες τον γάιδαρο..... Να έχεις μια μεγάλη χοριακή σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Είναι όντως αρνητικό το τεστ κορίτσια. Πήρα τα αποτελέσματα μόλις... ?

Σας παρακαλώ εσείς κορίτσια που είστε στην αναμονή μετά από εμβρυομεταφορα δώστε ένα θετικό νέο.. ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ!

Βγες έξω με τον αντρούλη σου και πηγαίνετε κάπου όμορφα να φάτε και να πιείτε ένα κρασάκι. Ηρεμήστε και πιο μετά σκέφτεστε το επόμενο βήμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μη μου λυπασαι θα το ξεπεράσουμε κι αυτό θα δεις θα έρθεις εδώ κ θα αισθανθεις μεγαλύτερη αισιοδοξία όταν θα αλλαξεις γιατρό κ θα είναι μία νέα προσπάθεια. @Πιου-πιου τα βλέπεις;εδώ έχουμε κλαματακια τι θα κάνουμε γι αυτό;

Δεν ξέρω σήμερα μ' έπιασε μια αγωνιστικότητα άλλο πράγμα (Στρατηγέ @Eleni73 στας διαταγάς σας). Δεν θα πέσουμε με τίποτα. Πρώτον έχουμε τα καινούργια τα κορίτσια, που θα τα πάνε καλά. Δε θα βγει ο Οκτώβρης  χωρίς θετικές χοριακές, αλλιώς όλοι οι γιατροί και οι εμβρυολόγοι να πάνε να σκίσουνε τα πτυχία τους. Δεύτερον βάλε τα δυνατά σου να κάνουμε τα κορίτσια να χαρούν τον άλλο μήνα. Τρίτον τι θα κάνουμε για τα κλαματάκια; Μωρέ και τους καραγκιόζηδες θα κάνουμε. Δε θέλω να στεναχωριέται η Mag. Είναι και εκεί μακρυά και φοβάμαι μην είναι μόνα τους τα παιδιά. Θα έρθει σπίτι και όλα πάνε καλά. Το τί έχει να γίνει στην επόμενη χοριακή της που θα είναι τεράστια δε λέγεται. Το έχω ξαναπεί και το εννοώ θα πάρω πτυχίο με όλες τις συμφοιτήτριές μου (και ας χρειαστεί να σκίσουν οι γιατροί τα δικά τους).

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...