Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 @Bloublou85 @Πιου-πιου ναι κορίτσια μου δεν στεναχωριέμαι τόσο. Θα συνεχίσω σίγουρα! Πιο πολύ στεναχωριέμαι για το 0/3 που είχαμε ομαδικώς με Ελένη και Ζετα παρά για το αρνητικό μου τεστ. Μου κάνει εντύπωση πως είμαστε τόσο ατυχές ενώ θεωρητικά τα ποσοστά της εξωσωματικής δεν είναι τόσο χαμηλά. Μπας και μας δουλεύουν? Τεσπα, κάντε εσείς ένα θαύμα να ακούσουμε 1 καλό νέο επιτέλους εδώ μέσα!!!

Αχ βρε magaiver κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι μα τι γίνεται;τώρα τι έχεις σκεφτει(βέβαια να δούμε κ τη χοριακη έτσι) θα αφήσεις λίγο χρόνο ή θα σε έχουμε μαζί μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Εγώ είχα μια ατυχία στην ετ οπότε κρατούσα μικρό καλάθι!!!! Μετά την προσπάθεια του γιατρού έλεγξε ο εμβρυολόγος το καθετηράκι και βρήκε το έμβρυο πάλι μέσα!!!  Πονεσα και με τις συσπάσεις γύρισε πίσω...

το βάλαμε με την δεύτερη και μου είπε ο γιατρός πως ταλαιπωρήθηκε ... ελπίζω να είναι αυτό αυτή τη φορά!!! και βασικά ευχαρίστησα και τον γιατρό μου που μου το είπε ποιος ξέρει πόσες φορές συμβαίνει αυτό και δεν μας λένε τίποτα

Ναι και εμένα πήραν τον καθετήρα και πήγαν μέσα και τον έλεγχαν και μετά έβγαιναν έξω και έλεγαν εάν το έμβρυο ήταν κολλημένο στον καθετήρα. Εμένα την εμβρυομεταφορα όμως δεν την κάνουν με υπερηχογράφικη καθοδήγηση. Μετά την διαδικασία μας έδειχνε η γιατρός που βρίσκονται τα έμβρυα μετά στην μήτρα. Εσένα ήταν με υπέρηχο? Δηλαδή είπε ο γιατρός ότι μπορεί να επηρέασε αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Είναι μία υστεροσκοπική τεχνική...προκαλεί <γρατζουνιές> στο ενδομήτριο εικάζεται ότι απελευθερώνει αυξητικούς παράγοντες που συμβάλλουν στη βελτίωση της εμφύτευσης του εμβρύου

Ουφ... για να το δούμε κ αυτό... καλά είμαι Ελένη μου... σαν να συνηθίσαμε πλέον με το αποτέλεσμα... θα προσπαθήσω πάλι το Γενάρη... Εσύ πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Αχ βρε magaiver κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι μα τι γίνεται;τώρα τι έχεις σκεφτει(βέβαια να δούμε κ τη χοριακη έτσι) θα αφήσεις λίγο χρόνο ή θα σε έχουμε μαζί μας;

Ελπίζω μπλουμπλου μου να έχουμε ευχάριστα με τις δικές σας τις προσπάθειες τώρα ♥

Τώρα που ξέρω ότι ήταν μια αποτυχημένη προσπάθεια θα αλλάξω γιατρό. Έχω ήδη υπόψην μου ένα γιατρό στην Αθήνα που με είδε το καλοκαίρι και την άλλη εβδομάδα έχω ακόμη δυο ραντεβού με δύο άλλους γιατρούς πάλι στην Αθήνα (τα είχα από παλιά κανονίσει σε περίπτωση αποτυχίας). Μόλις τους δουμε θα αποφασίσουμε. Δεν θα αφήσω πολύ διάστημα πάντως. 1-2 μήνες ίσως να ηρεμήσει και λίγο ο οργανισμός από τις ορμόνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 @Bloublou85 @Πιου-πιου ναι κορίτσια μου δεν στεναχωριέμαι τόσο. Θα συνεχίσω σίγουρα! Πιο πολύ στεναχωριέμαι για το 0/3 που είχαμε ομαδικώς με Ελένη και Ζετα παρά για το αρνητικό μου τεστ. Μου κάνει εντύπωση πως είμαστε τόσο ατυχές ενώ θεωρητικά τα ποσοστά της εξωσωματικής δεν είναι τόσο χαμηλά. Μπας και μας δουλεύουν? Τεσπα, κάντε εσείς ένα θαύμα να ακούσουμε 1 καλό νέο επιτέλους εδώ μέσα!!!

Lupamai gia to arnitiko ?Emas edw sigoura mas doulevoun gia ta koritsia stin Ellada den nomizw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Το έκανα το τεστ και βγήκε αρνητικό. Θα μπορούσα να ελπίζω ότι ήταν λάθος όμως ταυτόχρονα πριν λίγο είδα και προεόρτια περιόδου ? 

@Bloublou85 μην παίξεις μπλουμπλουκι το στοίχημα. Επισήμως αύριο φυσικά με την χοριακη αλλά πάει για 0 στα 3. Ο Οκτώβρης δεν θα φέρει χαρές στο φόρουμ??

Λυπάμαι κοριτσάκι μου... κάνε κ τη χοριακή μήπως κ... η ελπίδα πέθαινε πάντα τελευταία αν κ δεν είμαι το κατάλληλο παράδειγμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni73 είπε:

Λυπάμαι τόσο δεν έχω λόγια ? δεν μας ήθελε τελικά αυτή τη φορά!!!!

Πάμε όμως στην επόμενη, δεν τελειώνει τίποτα εδώ , μια στάση είναι θα περάσει! 

Έτσι είναι Ελένη μου!!!! Θα έρθει κ η σειρά μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Χαχαχα μου αρέσει η ιδέα του παίζω Τζόκερ μια που δεν πέτυχε η εξωσωματική! Πως το σκέφτηκες???

Αυτό ειναι πολύ σημαντικό. Να είστε δεμένοι και δυνατοί σε αυτό και στις άλλες τις δυσκολίες που φέρνει η ζωή! Μέχρι τον Γενάρη την επόμενη φορά θα τα πούμε για ευχές. Δεν σου εύχομαι από τώρα. Ενδιαμεσα θα το αφήσετε χαλαρά για φυσική σύλληψη που έλεγες κιόλας ή όχι?

Όχι δεν θα κάνουμε φυσικά... ας προσπαθήσουμε κ με τα δύο τελευταία κ βλέπουμε. 7.500.000 εκατομμύρια το τζόκερ. Να τα κέρδιζα, να σας κεράσω εξωσωματικές βρε κορίτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι και εμένα πήραν τον καθετήρα και πήγαν μέσα και τον έλεγχαν και μετά έβγαιναν έξω και έλεγαν εάν το έμβρυο ήταν κολλημένο στον καθετήρα. Εμένα την εμβρυομεταφορα όμως δεν την κάνουν με υπερηχογράφικη καθοδήγηση. Μετά την διαδικασία μας έδειχνε η γιατρός που βρίσκονται τα έμβρυα μετά στην μήτρα. Εσένα ήταν με υπέρηχο? Δηλαδή είπε ο γιατρός ότι μπορεί να επηρέασε αυτό?

Ναι ήταν με κολπική καθοδήγηση κιόλας γι αυτό και πόνεσα δεν ήξερα τι μπαίνει και τι βγαίνει ?. Ο γιατρός μου ήταν στεναχωρημένος με την εξέλιξη , βγαίνοντας μου είπε χαρακτηριστικά <μην ανησυχείς κι αν δεν είναι αυτή τη φορά! θα τα καταφέρουμε!> Εκανα όμως ότι έπρεπε να κάνω κανονικά για να του δώσω μια πραγματική ευκαιρία!   Τώρα την Τετάρτη θα τα πούμε καλύτερα απο κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Ουφ... για να το δούμε κ αυτό... καλά είμαι Ελένη μου... σαν να συνηθίσαμε πλέον με το αποτέλεσμα... θα προσπαθήσω πάλι το Γενάρη... Εσύ πως είσαι; 

Καλύτερα μερα με την μέρα ...σε νέα τροχιά τώρα! Πάω για συλλογή εμβρύων . Να έχω κάτι να μεταφέρω μαζί σας!!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ελπίζω μπλουμπλου μου να έχουμε ευχάριστα με τις δικές σας τις προσπάθειες τώρα ♥

Τώρα που ξέρω ότι ήταν μια αποτυχημένη προσπάθεια θα αλλάξω γιατρό. Έχω ήδη υπόψην μου ένα γιατρό στην Αθήνα που με είδε το καλοκαίρι και την άλλη εβδομάδα έχω ακόμη δυο ραντεβού με δύο άλλους γιατρούς πάλι στην Αθήνα (τα είχα από παλιά κανονίσει σε περίπτωση αποτυχίας). Μόλις τους δουμε θα αποφασίσουμε. Δεν θα αφήσω πολύ διάστημα πάντως. 1-2 μήνες ίσως να ηρεμήσει και λίγο ο οργανισμός από τις ορμόνες.

Magaiver δε ξέρω τί να πω,μόλις διάβασα ότι έκανες το τεστ,λυπάμαι πολύ.Αν και έχω ακούσει ότι πολλά τεστ που ήταν αρνητικά είχαν θετική χοριακή,σε μένα βέβαια δε συνέβη ποτέ,αλλά σε πολλές κοπέλες έχει γίνει.Ξέρω ότι δεν υπάρχουν λόγια,το έχω ζήσει πάρα πολλές φορές όλο αυτό,αλλά ας περιμένουμε αύριο και τη χοριακή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Όχι δεν θα κάνουμε φυσικά... ας προσπαθήσουμε κ με τα δύο τελευταία κ βλέπουμε. 7.500.000 εκατομμύρια το τζόκερ. Να τα κέρδιζα, να σας κεράσω εξωσωματικές βρε κορίτσια!!!!

Πόσο τέλεια ιδέα! Μακάρι να κάτσει το Τζόκερ! Ποτέ κληρώνει? Εγώ ευχαρίστως θα δεχόμουν κέρασμα εξωσωματική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sansa είπε:

Magaiver δε ξέρω τί να πω,μόλις διάβασα ότι έκανες το τεστ,λυπάμαι πολύ.Αν και έχω ακούσει ότι πολλά τεστ που ήταν αρνητικά είχαν θετική χοριακή,σε μένα βέβαια δε συνέβη ποτέ,αλλά σε πολλές κοπέλες έχει γίνει.Ξέρω ότι δεν υπάρχουν λόγια,το έχω ζήσει πάρα πολλές φορές όλο αυτό,αλλά ας περιμένουμε αύριο και τη χοριακή σου.

Ναι Sansa μου λένε ότι μπορεί να μην δείξει το τεστ αλλά εγώ πιστεύω ότι στην δική μου περίπτωση θα έδειχνε γιατί πάνε 11 μέρες από την εμβρυομεταφορα μου.. Άσε που είδα και λίγο αίμα σα να μου έρχεται περίοδος. Οπότε δυστυχώς τα νέα και για μένα δεν φαίνονται καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Lupamai gia to arnitiko ?Emas edw sigoura mas doulevoun gia ta koritsia stin Ellada den nomizw!

Μακάρι να φταίει η χώρα και η επόμενη στην Ελλαδιτσα να είναι η τυχερή μας! Ελπίζω να έχεις δίκιο!!! Τόση ταλαιπωρία και να μην αποδώσει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πόσο τέλεια ιδέα! Μακάρι να κάτσει το Τζόκερ! Ποτέ κληρώνει? Εγώ ευχαρίστως θα δεχόμουν κέρασμα εξωσωματική?

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πόσο τέλεια ιδέα! Μακάρι να κάτσει το Τζόκερ! Ποτέ κληρώνει? Εγώ ευχαρίστως θα δεχόμουν κέρασμα εξωσωματική?

Σήμερα το βράδυ... τι καλά θα ήταν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Ελπίζω μπλουμπλου μου να έχουμε ευχάριστα με τις δικές σας τις προσπάθειες τώρα ♥

Τώρα που ξέρω ότι ήταν μια αποτυχημένη προσπάθεια θα αλλάξω γιατρό. Έχω ήδη υπόψην μου ένα γιατρό στην Αθήνα που με είδε το καλοκαίρι και την άλλη εβδομάδα έχω ακόμη δυο ραντεβού με δύο άλλους γιατρούς πάλι στην Αθήνα (τα είχα από παλιά κανονίσει σε περίπτωση αποτυχίας). Μόλις τους δουμε θα αποφασίσουμε. Δεν θα αφήσω πολύ διάστημα πάντως. 1-2 μήνες ίσως να ηρεμήσει και λίγο ο οργανισμός από τις ορμόνες.

Τέλεια!καλύτερα να κάνεις με την ησυχία σου τα ραντεβού σου κ να αποφασισεις θα είσαι με το ζετακι μετά(μπορεί κ με μένα?). @Zeta. εύχομαι να σου κληρωσει απόψε χαχαχα μην εξαφανιστεις μετα!θα μας λεει ή ζετα τι δώρο θέλετε από μία εξωσωματική μωρέ! Επίσης magaiver αυτό που στη γερμανια τα βάζουν χωρίς υπερηχογράφημα καθοδήγηση με ξεπερνάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τέλεια!καλύτερα να κάνεις με την ησυχία σου τα ραντεβού σου κ να αποφασισεις θα είσαι με το ζετακι μετά(μπορεί κ με μένα?). @Zeta. εύχομαι να σου κληρωσει απόψε χαχαχα μην εξαφανιστεις μετα!θα μας λεει ή ζετα τι δώρο θέλετε από μία εξωσωματική μωρέ! Επίσης magaiver αυτό που στη γερμανια τα βάζουν χωρίς υπερηχογράφημα καθοδήγηση με ξεπερνάει.

Πράγματι μπορεί και πάλι να είμαι με την @Zeta. εάν περάσουν 2 μήνες. Και εμένα μπλουμπλου μου κάνει εντύπωση που δεν χρησιμοποιούν παράλληλα υπέρηχο. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν έχουν λεφτά να εξοπλισουν το κέντρο πάντως στην πιο πλούσια πόλη της Γερμανίας.. Πάντως τώρα τελευταία φορά εδώ. Από την επόμενη Ελλάδα και ελπίζω σε μεγαλύτερη τύχη!

Εσένα ποτέ θα σου έρθει η περίοδος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πράγματι μπορεί και πάλι να είμαι με την @Zeta. εάν περάσουν 2 μήνες. Και εμένα μπλουμπλου μου κάνει εντύπωση που δεν χρησιμοποιούν παράλληλα υπέρηχο. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν έχουν λεφτά να εξοπλισουν το κέντρο πάντως στην πιο πλούσια πόλη της Γερμανίας.. Πάντως τώρα τελευταία φορά εδώ. Από την επόμενη Ελλάδα και ελπίζω σε μεγαλύτερη τύχη!

Εσένα ποτέ θα σου έρθει η περίοδος?

Πιστεύω θα τα πας καλύτερα εδώ,ειμαι 23η μέρα πιστεύω σε 5-6 μερουλες θα έρθει.θα πέσει κ στην αργία θα σηκωσω γιατρούς κ μικροβιολόγους στα τηλέφωνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Πιστεύω θα τα πας καλύτερα εδώ,ειμαι 23η μέρα πιστεύω σε 5-6 μερουλες θα έρθει.θα πέσει κ στην αργία θα σηκωσω γιατρούς κ μικροβιολόγους στα τηλέφωνα.

σωστά πέφτει 28 Οκτωβρίου.. ξέρεις εσύ όμως πως να τους πιέσεις για να γίνει σωστά η δουλειά! Προετοίμασε τους μην τυχόν είναι πουθενα λόγω αργίας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

σωστά πέφτει 28 Οκτωβρίου.. ξέρεις εσύ όμως πως να τους πιέσεις για να γίνει σωστά η δουλειά! Προετοίμασε τους μην τυχόν είναι πουθενα λόγω αργίας..

Καλα μη τρελαθουμε το έχω ήδη πει δε πάνε πουθενά,ηταν το πρώτο που είπα.τωρα σκέφτομαι τι θα χρειαστω από φαρμακείο να τα έχω έτοιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από εσένα!!! 

@Πιου-πιου ποτέ θα κάνεις τον υπέρηχο?

Τον έκανα Mag μου. Σε ευχαριστώ πολύ. Όλα πολύ καλά. Αλλά έχω στεναχωρηθεί. Αλήθεια τώρα κορίτσια έχετε πολλές πιθανότητες εσεις και δεν είναι δίκαιο. Εντάξει όταν είσαι μεγαλύτερη ξέρεις ότι δεν είναι και πολλά τα υπέρ σου. Αλλά για εσάς κορίτσια... δεν μπορώ να το χωνεψω.Εκτός αν γίνει καμιά έκπληξη αύριο.Αλλά και αν δε γίνει, θα γίνει στην Ελλάδα. Άλλος ο αέρας της πατρίδας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Τον έκανα Mag μου. Σε ευχαριστώ πολύ. Όλα πολύ καλά. Αλλά έχω στεναχωρηθεί. Αλήθεια τώρα κορίτσια έχετε πολλές πιθανότητες εσεις και δεν είναι δίκαιο. Εντάξει όταν είσαι μεγαλύτερη ξέρεις ότι δεν είναι και πολλά τα υπέρ σου. Αλλά για εσάς κορίτσια... δεν μπορώ να το χωνεψω.Εκτός αν γίνει καμιά έκπληξη αύριο.Αλλά και αν δε γίνει, θα γίνει στην Ελλάδα. Άλλος ο αέρας της πατρίδας. 

Το έγινε με την ωορρηξία έκανες;έφυγε το γιγαντακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...