Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@Zeta. Ζετάκι μου χαίρομαι που σε ακούμε. Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου. Αν δεν πάνε σε εσένα, δεν είναι δυνατόν να πάνε σε καμία. Μην απογοητεύεσαι. Με την κορτιζόνη λίγο προσοχή μόνο και όλα οκ θα είναι. Πολλά φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Koritsia mou kalimera...Exw kairo na grapsw alla sas diavazw kathe mera!Noemvrio erxomai Ellada na kanw tin 3 mou prospatheia kai tha kanoume to makru protokolo...adiathetisa stis 18 tou minos kai metraw 21 meres gia na arxisw arvekap...Tha kanw usteroskopisi kai scratching alla diavazw alles kanoun stin arxi tis periodou kai alles apo 18 ews 25 mera periodou.Opoies exete kanei poia mera kanate?

Γεια σου κορίτσι!!! Μόλις βγήκα από μία αποτυχημένη εμβρυομεταφορά κ μου πρότεινε κ εμένα η γιατρός μου να κάνουμε scratching μέσω της υστεροσκόπησης ως τελευταία λύση την 15η μέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Α δεν το ήξερα αυτό θα το προσεξω αυτή τη φορά.αυριο θα δείτε την ωορρηξία;;

Ναι αύριο πρωί - πρωί. Μπορεί να χρειαστεί να πάω και το βράδυ ξανά. Θα παρακολουθούμε στενά το ωάριο - τέρας. Χα, χα στην αρχή τρομοκρατήθηκα αλλά τώρα χαίρομαι που θα τελειώνουμε γρήγορα με το τερατάκι. Πάω να ετοιμαστώ για το ραντεβού μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 @Πιου-πιου Δευτέρα η χοριακή μου. Σήμερα πήγα εκδρομή γιατί μέχρι την Δευτέρα που έχω την χοριακη θα σκάσω.. Δεν περνάει με τίποτα η ώρα ?

 

Άντε βρε κοριτσάκι μου με το καλό!!! Προσεύχομαι για σένα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ναι αύριο πρωί - πρωί. Μπορεί να χρειαστεί να πάω και το βράδυ ξανά. Θα παρακολουθούμε στενά το ωάριο - τέρας. Χα, χα στην αρχή τρομοκρατήθηκα αλλά τώρα χαίρομαι που θα τελειώνουμε γρήγορα με το τερατάκι. Πάω να ετοιμαστώ για το ραντεβού μου!

Άντε αντε καλή ωορρηξία!!!θα περιμένουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Niwthw polu aneta an kai den ton exw gnwrisei akoma apo koda...Apla ama ton rwtisw tha pei oti ton amfisvitw....Perissotero rwtisa na dw an uparxoun kai alles kopeles pou kanane argotera...sigoura tha kanw otan mou eipe autos!Esu se poia polu tis Germania vriskesai???Eisai euxaristimeni me to kedro???

Αχ κορίτσι μου να ρωτάς τον γιατρό σου για οτιδήποτε... πέρνουμε απόψεις κ εμπειρίες μεταξύ μας, αλλά πρέπει να μας καλύπτει ο γιατρός μας... Δυστυχώς μπορεί να γινόμαστε φορτικές μερικές φορές, αλλά η διαδικασία της εξωσωματικής δεν είναι εύκολη κ μας επηρεάζει πολύ ψυχολογικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι επειδή δεν γνωρίζω ρωτησα για να ξέρω.απλα νόμιζα ότι αφήνουν ένα κυκλο αλλά δεν το γνωρίζω.

Ετσι μου είπαν κ εμένα... Οτι γινεται την 15η μέρα του κύκλου. Μετά περιμένω την επόμενη περίοδο για να ξεκινήσω πρωτόκολλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Άντε βρε κοριτσάκι μου με το καλό!!! Προσεύχομαι για σένα!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Ζετακι! Νομίζω το πρωί θα κάνω τεστ από το φαρμακείο.. Είδα ότι έχω ένα που λήγει Νοέμβριο του 2018 οπότε λέω να το αξιοποιήσω και ό,τι γίνει..

Εσύ πώς είσαι? Σε νιώθω καλά αλλά.. ήταν απογοήτευση και δεν ξέρω πως την διαχειρίζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Που είστε καλεεε; @Magaiver πήγα κ εγώ σήμερα εκδρομή αμε! Εσύ βλέπω τηρεις ολα τα πρωτόκολλα της εμβρυομεταφορας "κώλο" δεν εβαλες κάτω με το συμπαθειο.χαιρομαι που τι έχεις ευχαριστήθει τόσο! Ή @Πιου-πιου που είναι πήγε κι αυτή εκδρομή;συνεννοημενες ήμασταν.

Μπράβο μπλουμπλουκι! Που πήγες εσύ εκδρομή? Πραγματικά δεν έχω κάτσει ιδιαίτερα αλλά είμαι καλά ψυχολογικά και αυτό δεν θα το κατάφερνα μέσα στο σπίτι συνέχεια. Μέχρι τώρα πάντως έχω μια κάποια ελπίδα αφού δεν μου ήρθε περίοδος ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Ζετακι! Νομίζω το πρωί θα κάνω τεστ από το φαρμακείο.. Είδα ότι έχω ένα που λήγει Νοέμβριο του 2018 οπότε λέω να το αξιοποιήσω και ό,τι γίνει..

Εσύ πώς είσαι? Σε νιώθω καλά αλλά.. ήταν απογοήτευση και δεν ξέρω πως την διαχειρίζεσαι.

Έπαιξα τζόκερ μετά από πόσα χρόνια... Άτυχη όσο δεν πάει λέω στην εξωσωματική, μπορεί να είμαι τυχερή αλλού... καλά είμαι... με κάνει αγγαλίτσες ο αντρούλης μου, με πάει βόλτες, δεν έχω παράπονο... θα ξεκουραστούμε λίγο κ θα βάλω τα 2 τελευταία μου εμβρυάκια αρχές Γενάρη... Μήπως μας πάει καλύτερα το 2019...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μπράβο μπλουμπλουκι! Που πήγες εσύ εκδρομή? Πραγματικά δεν έχω κάτσει ιδιαίτερα αλλά είμαι καλά ψυχολογικά και αυτό δεν θα το κατάφερνα μέσα στο σπίτι συνέχεια. Μέχρι τώρα πάντως έχω μια κάποια ελπίδα αφού δεν μου ήρθε περίοδος ακόμη.

Καλό σημάδι αυτό ναι!! Μακάρι magaiver μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Γεια σου κορίτσι!!! Μόλις βγήκα από μία αποτυχημένη εμβρυομεταφορά κ μου πρότεινε κ εμένα η γιατρός μου να κάνουμε scratching μέσω της υστεροσκόπησης ως τελευταία λύση την 15η μέρα... 

Τι είναι το scratching?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μπράβο μπλουμπλουκι! Που πήγες εσύ εκδρομή? Πραγματικά δεν έχω κάτσει ιδιαίτερα αλλά είμαι καλά ψυχολογικά και αυτό δεν θα το κατάφερνα μέσα στο σπίτι συνέχεια. Μέχρι τώρα πάντως έχω μια κάποια ελπίδα αφού δεν μου ήρθε περίοδος ακόμη.

Πήγα αργος κ ναυπλιο είναι οι κουμπάροι μας εκεί.πιστευω πολύ δυνατά ότι είσαι έγκυος σε παίζω και στο στοίχημα άμα θες,ασε που χτες το βράδυ είδα ένα μπιζέλι αρακά στον ύπνο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Άντε με το καλό Ελένη μου!!!

Πως είσαι Ζετούλα; Είσαι λίγο καλύτερα;

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορτιζόνη, η καλύτερη δίαιτα! Όχι γλυκά, όχι λιπαρά, όχι αλάτι. Σου στερούν και το βασικό δικαίωμα της εγκύου: το φαγητό. Και εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω, αν και δεν έχω πάρει γραμμάριο, η κοιλιά μου είναι μονίμως πρησμένη με την ε/τ. Και έκανα και φυσικό, υποτίθεται λιγότερα φάρμακα. 

Κι εγώ με την κοιλίτσα τουμπανο είμαι... λογικά όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Τι είναι το scratching?

Είναι μία υστεροσκοπική τεχνική...προκαλεί <γρατζουνιές> στο ενδομήτριο εικάζεται ότι απελευθερώνει αυξητικούς παράγοντες που συμβάλλουν στη βελτίωση της εμφύτευσης του εμβρύου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver,

στις πριν 7 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Ζετακι! Νομίζω το πρωί θα κάνω τεστ από το φαρμακείο.. Είδα ότι έχω ένα που λήγει Νοέμβριο του 2018 οπότε λέω να το αξιοποιήσω και ό,τι γίνει..

Εσύ πώς είσαι? Σε νιώθω καλά αλλά.. ήταν απογοήτευση και δεν ξέρω πως την διαχειρίζεσαι.

(Αν τελικά το κάνεις )ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ  Magaiver μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Το έκανα το τεστ και βγήκε αρνητικό. Θα μπορούσα να ελπίζω ότι ήταν λάθος όμως ταυτόχρονα πριν λίγο είδα και προεόρτια περιόδου ? 

@Bloublou85 μην παίξεις μπλουμπλουκι το στοίχημα. Επισήμως αύριο φυσικά με την χοριακη αλλά πάει για 0 στα 3. Ο Οκτώβρης δεν θα φέρει χαρές στο φόρουμ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Έπαιξα τζόκερ μετά από πόσα χρόνια... Άτυχη όσο δεν πάει λέω στην εξωσωματική, μπορεί να είμαι τυχερή αλλού... καλά είμαι... με κάνει αγγαλίτσες ο αντρούλης μου, με πάει βόλτες, δεν έχω παράπονο... θα ξεκουραστούμε λίγο κ θα βάλω τα 2 τελευταία μου εμβρυάκια αρχές Γενάρη... Μήπως μας πάει καλύτερα το 2019...

Χαχαχα μου αρέσει η ιδέα του παίζω Τζόκερ μια που δεν πέτυχε η εξωσωματική! Πως το σκέφτηκες???

Αυτό ειναι πολύ σημαντικό. Να είστε δεμένοι και δυνατοί σε αυτό και στις άλλες τις δυσκολίες που φέρνει η ζωή! Μέχρι τον Γενάρη την επόμενη φορά θα τα πούμε για ευχές. Δεν σου εύχομαι από τώρα. Ενδιαμεσα θα το αφήσετε χαλαρά για φυσική σύλληψη που έλεγες κιόλας ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Το έκανα το τεστ και βγήκε αρνητικό. Θα μπορούσα να ελπίζω ότι ήταν λάθος όμως ταυτόχρονα πριν λίγο είδα και προεόρτια περιόδου ? 

@Bloublou85 μην παίξεις μπλουμπλουκι το στοίχημα. Επισήμως αύριο φυσικά με την χοριακη αλλά πάει για 0 στα 3. Ο Οκτώβρης δεν θα φέρει χαρές στο φόρουμ??

Λυπάμαι τόσο δεν έχω λόγια ? δεν μας ήθελε τελικά αυτή τη φορά!!!!

Πάμε όμως στην επόμενη, δεν τελειώνει τίποτα εδώ , μια στάση είναι θα περάσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver κοριτσάκι έχε μια μικρή ελπίδα μέχρι αύριο. Άλλο το τεστ, αλλο η χοριακη. Αλλιώς COME BACK HOME. Εδώ στην Ελλαδίτσα θα τα καταφέρεις. Να δεις αυτό φταίει τα magaiverκακία δε θέλουν τη Γερμανία, θέλουν το μικρό μας Ελλαδιστάν. Σε φιλώ πολύ - πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 @Bloublou85 @Πιου-πιου ναι κορίτσια μου δεν στεναχωριέμαι τόσο. Θα συνεχίσω σίγουρα! Πιο πολύ στεναχωριέμαι για το 0/3 που είχαμε ομαδικώς με Ελένη και Ζετα παρά για το αρνητικό μου τεστ. Μου κάνει εντύπωση πως είμαστε τόσο ατυχές ενώ θεωρητικά τα ποσοστά της εξωσωματικής δεν είναι τόσο χαμηλά. Μπας και μας δουλεύουν? Τεσπα, κάντε εσείς ένα θαύμα να ακούσουμε 1 καλό νέο επιτέλους εδώ μέσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 @Bloublou85 @Πιου-πιου ναι κορίτσια μου δεν στεναχωριέμαι τόσο. Θα συνεχίσω σίγουρα! Πιο πολύ στεναχωριέμαι για το 0/3 που είχαμε ομαδικώς με Ελένη και Ζετα παρά για το αρνητικό μου τεστ. Μου κάνει εντύπωση πως είμαστε τόσο ατυχές ενώ θεωρητικά τα ποσοστά της εξωσωματικής δεν είναι τόσο χαμηλά. Μπας και μας δουλεύουν? Τεσπα, κάντε εσείς ένα θαύμα να ακούσουμε 1 καλό νέο επιτέλους εδώ μέσα!!!

Εγώ είχα μια ατυχία στην ετ οπότε κρατούσα μικρό καλάθι!!!! Μετά την προσπάθεια του γιατρού έλεγξε ο εμβρυολόγος το καθετηράκι και βρήκε το έμβρυο πάλι μέσα!!!  Πονεσα και με τις συσπάσεις γύρισε πίσω...

το βάλαμε με την δεύτερη και μου είπε ο γιατρός πως ταλαιπωρήθηκε ... ελπίζω να είναι αυτό αυτή τη φορά!!! και βασικά ευχαρίστησα και τον γιατρό μου που μου το είπε ποιος ξέρει πόσες φορές συμβαίνει αυτό και δεν μας λένε τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Τι είναι το scratching?

Θα μου βάλουν κάμερα στο ενδομήτριο κ μήτρα να τσεκάρουν ότι δεν υπάρχει κάτι που δεν φαινεται στον υπέρηχο κ αν είναι όλα καλά θα « ξύσουν» ένα σημείο στη μήτρα, ώστε οταν γινει η εμβρυομεταφορά να πάνε κ  να κολλήσουν κατευθείαν εκεί πάνω... κάτι σαν όργωμα της μήτρας δηλαδή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Εγώ είχα μια ατυχία στην ετ οπότε κρατούσα μικρό καλάθι!!!! Μετά την προσπάθεια του γιατρού έλεγξε ο εμβρυολόγος το καθετηράκι και βρήκε το έμβρυο πάλι μέσα!!!  Πονεσα και με τις συσπάσεις γύρισε πίσω...

το βάλαμε με την δεύτερη και μου είπε ο γιατρός πως ταλαιπωρήθηκε ... ελπίζω να είναι αυτό αυτή τη φορά!!! και βασικά ευχαρίστησα και τον γιατρό μου που μου το είπε ποιος ξέρει πόσες φορές συμβαίνει αυτό και δεν μας λένε τίποτα

Ελενη ναι;;κ εγώ παρόμοια εμπειρία με πόνεσε κ ματωσε ο καθετήρας,ειπε μετά φερε άλλο αλλά δε ξέρω καθόλου αν ήταν το έμβρυο μέσα κ στην οθόνη δεν το ειδα να πετάγεται όπως τη πρώτη φορά που είδα δυο ασπρακια.κ σηκώνοντας το κεφάλι είδα που κούνησε απογοητευμένα τα χείλη αλλά εμένα δε μίλησε δεν είπε τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...