Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@Castrop rauxel καλωσήρθες και παλι! Με το καλο η νεα προσπαθεια! Να ειναι η τυχερη σας!

Εγω εχω την εντυπωση οτι ειναι καλο να γινεται ανεσως μετα το τελος της περιοδου στην παραγωγικη δηλαδη φαση του ενδομητριου ωστε να μην ειναι πολυ παχυ κ να μπορει ο γιατρος να το δει καλα .

Βεβαια, ισως παει κ αναλογως την περιπτωση. Εγω δυο φορες εκανα. Αμεσως μετα το τελος της περιοδου. Περιπου 9η μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αμβούργο τώρα. Αλλά πιάσε εσύ τα magaiverακια και στον στέλνω εγώ όταν ξανάρθει με όλα τα καλά και το παστίτσιο της @Bloublou85. Δεν ξέρεις τί χαρά θα κάνει!

bloublou ξέρω ότι υπάρχει κάτι και σε υπόθετο, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

Βρε κοριτσια ποτέ έχουμε τη χοριακη της @Magaiver αιώνας μου έχει φανεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Βρε κοριτσια ποτέ έχουμε τη χοριακη της @Magaiver αιώνας μου έχει φανεί.

Μπλουμπλουκα το τυραννάνε το κορίτσι μας οι Γερμανοί. Τις βάζουν αργά εκεί τις χοριακές. Σκληροί άνθρωποι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπλουμπλουκα το τυραννάνε το κορίτσι μας οι Γερμανοί. Τις βάζουν αργά εκεί τις χοριακές. Σκληροί άνθρωποι. 

Ούτε τις χοριακες ούτε τους δίνουν να τρώνε,ειναι μπροστά σου λέει ή χώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 @Πιου-πιου Δευτέρα η χοριακή μου. Σήμερα πήγα εκδρομή γιατί μέχρι την Δευτέρα που έχω την χοριακη θα σκάσω.. Δεν περνάει με τίποτα η ώρα ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Koritsia mou kalimera...Exw kairo na grapsw alla sas diavazw kathe mera!Noemvrio erxomai Ellada na kanw tin 3 mou prospatheia kai tha kanoume to makru protokolo...adiathetisa stis 18 tou minos kai metraw 21 meres gia na arxisw arvekap...Tha kanw usteroskopisi kai scratching alla diavazw alles kanoun stin arxi tis periodou kai alles apo 18 ews 25 mera periodou.Opoies exete kanei poia mera kanate?

Γεια σου Castro rauxel! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Εμένα μου είχε πει ο γιατρός στην Ελλάδα που είχε προτείνει υστεροσκοπηση για να δει το πάχος του ενδομητριου (που γενικά χτυπάει τεράστια νούμερα) να κάνω μεταξύ 8η-10η μέρα. Δεν έκανα βέβαια ακόμα. Αλλά αυτή ήταν η οδηγία ως προς το πότε πρέπει να γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα κάνεις υστεροσκοπηση, σκρατσιν και διέγερση στον ίδιο κύκλο;;

Nai giati???Den sunithizete???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Castrop rauxel καλωσήρθες και παλι! Με το καλο η νεα προσπαθεια! Να ειναι η τυχερη σας!

Εγω εχω την εντυπωση οτι ειναι καλο να γινεται ανεσως μετα το τελος της περιοδου στην παραγωγικη δηλαδη φαση του ενδομητριου ωστε να μην ειναι πολυ παχυ κ να μπορει ο γιατρος να το δει καλα .

Βεβαια, ισως παει κ αναλογως την περιπτωση. Εγω δυο φορες εκανα. Αμεσως μετα το τελος της περιοδου. Περιπου 9η μερα

Pws paei i egkumosini nikona???euxaristw gia tin euxi sou!!!Emena mou eipe apo 18 ews 24 mera...Den kserw ti na kanw!pffff

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ol

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Γεια σου Castro rauxel! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Εμένα μου είχε πει ο γιατρός στην Ελλάδα που είχε προτείνει υστεροσκοπηση για να δει το πάχος του ενδομητριου (που γενικά χτυπάει τεράστια νούμερα) να κάνω μεταξύ 8η-10η μέρα. Δεν έκανα βέβαια ακόμα. Αλλά αυτή ήταν η οδηγία ως προς το πότε πρέπει να γίνει..

Euxaristw....Kai esena sou euxomai mia terastia Xoriaki!!!Me provlimatizei polu giati oi perissoteres to idio lete kai genika exw diavasei...na exei logo pou mou eipe?i apla etsi kanei autos!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα κάνεις υστεροσκοπηση, σκρατσιν και διέγερση στον ίδιο κύκλο;;

Vasika tha kanw twra usteroskopisi kai scratsing...kai diergesi tha arxisw 18Noemvriou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Se euxaristw polu!Diladi ekanes usteroskopisi ligo prin arxiseis diergesi...Thumasai sou eipan sugkekrimenes meres i oxi?

Για την ακρίβεια έκανα 1 κύκλο πριν την διέγερση , την 22 μέρα του κύκλου μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 @Πιου-πιου Δευτέρα η χοριακή μου. Σήμερα πήγα εκδρομή γιατί μέχρι την Δευτέρα που έχω την χοριακη θα σκάσω.. Δεν περνάει με τίποτα η ώρα ?

 

? όλες ανυπομονούμε μαζί σου!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Ol

Euxaristw....Kai esena sou euxomai mia terastia Xoriaki!!!Me provlimatizei polu giati oi perissoteres to idio lete kai genika exw diavasei...na exei logo pou mou eipe?i apla etsi kanei autos!

Ευχαριστώ! Καλύτερα να τον ρωτήσεις τον ίδιο. Νιώθεις άνετα να συζητάς τις απορίες σου μαζί του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ευχαριστώ! Καλύτερα να τον ρωτήσεις τον ίδιο. Νιώθεις άνετα να συζητάς τις απορίες σου μαζί του?

Niwthw polu aneta an kai den ton exw gnwrisei akoma apo koda...Apla ama ton rwtisw tha pei oti ton amfisvitw....Perissotero rwtisa na dw an uparxoun kai alles kopeles pou kanane argotera...sigoura tha kanw otan mou eipe autos!Esu se poia polu tis Germania vriskesai???Eisai euxaristimeni me to kedro???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Niwthw polu aneta an kai den ton exw gnwrisei akoma apo koda...Apla ama ton rwtisw tha pei oti ton amfisvitw....Perissotero rwtisa na dw an uparxoun kai alles kopeles pou kanane argotera...sigoura tha kanw otan mou eipe autos!Esu se poia polu tis Germania vriskesai???Eisai euxaristimeni me to kedro???

Α,εχεις κάνει το πρώτο ραντεβού μόνο μέσω τηλεφώνου? Αν επιτρέπεται που θα κάνεις στην Ελλάδα την προσπάθεια? 

Εγώ είμαι στο Μόναχο. Τώρα εάν είμαι ευχαριστημένη δεν ξέρω τι να σου απαντήσω.. Θεωρητικά είναι ένα γνωστό ακαδημαϊκό κέντρο. Όμως επειδή είμαι εδώ λίγο καιρό δεν έχω τρόπο να πάρω πολλές συστάσεις (ξέρω μόνο ότι η κοπέλα που ήταν στην ωοληψια αυτή την φορά μαζί μου έχει κάνει το πρώτο της παιδάκι εκεί). Ως Ελληνίδα μου φαίνονται αρκετά πράγματα διαφορετικά και ξένα. Όμως είπα ότι αφού εδώ ζω εδώ πρέπει να βρω τα πατήματά μου. Για κάποια πράγματα νιώθω ανασφάλεια σε σχέση με εάν ήμουν Ελλάδα. Όμως αλλά πράγματα μου αρέσουν. 1)Συζητάω πολύ άνετα όλους τους προβληματισμούς μου με την γιατρο. 2)Είναι χαλαρή η ατμόσφαιρα και δεν με αγχώνει τόσο όσο οι γιατροί μέχρι τώρα στην Ελλάδα. 3)Μου δίνουν πολύ λίγα φάρμακα σε σχέση με Ελλάδα. Όμως επειδή είναι η τρίτη μου προσπάθεια και τελευταία που καλύπτει η ασφάλεια το 50% του κόστους εάν έχω αποτυχία θα πάω Ελλάδα και εγώ. Να σου πω την αλήθεια ήδη έχω ραντεβού προγραμματισμένα με κάποιους γιατρούς στην Αθήνα. Μόλις κάνω την χοριακη θα σου πω τελικά εάν είμαι ευχαριστημένη ?

Νομίζω για το δικό σου το θέμα καλό είναι να συζητήσεις με τον γιατρό τους προβληματισμούς σου. Εγώ σκέψου πάω στην γιατρό εδώ και της λέω τα πιο άκυρα όπως π.χ. διάβασα το τάδε στο ίντερνετ κλπ. Δεν σημαίνει ότι αμφισβητείς τον γιατρό για μένα όταν έχεις απορίες αλλά επειδή έχουμε άγνοια για αυτά που συμβαίνουν στον οργανισμό μας έχουμε δικαίωμα να γνωρίζουμε γιατί κάνουν αυτό που κάνουν οι γιατροί. Σκέψου είχα κάνει Ελλάδα το πρώτο χειρουργείο ενδομητριωσης και 6 μήνες ήμουν σε τεχνίτη εμμηνόπαυση. Όταν ήρθα στο Μόναχο και έκανα δεύτερη εγχείρηση μου βρήκαν πολλά πράγματα που έγιναν λάθος στην Ελλάδα (που ειχε ως αποτέλεσμα να συρρικνωθεί η μια μου ωοθήκη). Οπότε λέω Castrop ρώτα τον γιατρό σου έστω και τηλεφωνικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Nai giati???Den sunithizete???

Όχι επειδή δεν γνωρίζω ρωτησα για να ξέρω.απλα νόμιζα ότι αφήνουν ένα κυκλο αλλά δεν το γνωρίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είστε καλεεε; @Magaiver πήγα κ εγώ σήμερα εκδρομή αμε! Εσύ βλέπω τηρεις ολα τα πρωτόκολλα της εμβρυομεταφορας "κώλο" δεν εβαλες κάτω με το συμπαθειο.χαιρομαι που τι έχεις ευχαριστήθει τόσο! Ή @Πιου-πιου που είναι πήγε κι αυτή εκδρομή;συνεννοημενες ήμασταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Που είστε καλεεε; @Magaiver πήγα κ εγώ σήμερα εκδρομή αμε! Εσύ βλέπω τηρεις ολα τα πρωτόκολλα της εμβρυομεταφορας "κώλο" δεν εβαλες κάτω με το συμπαθειο.χαιρομαι που τι έχεις ευχαριστήθει τόσο! Ή @Πιου-πιου που είναι πήγε κι αυτή εκδρομή;συνεννοημενες ήμασταν.

'Ελα κορίτσι. Σάββατο σήμερα να μη σουλατσάρουμε; Το άλλο σκ άλλωστε όλα κομμένα βόλτες, ποτά ακόμα και το φαγητό. Πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2018 at 8:09 ΜΜ, ο/η Eleni73 είπε:

Αδιαθέτησα επιτέλους μετα απο 1 εβδομάδα!!!! Απο αυριο ξεκινάω τα χαπια για τροποποιημένο και την Τετάρτη ο πρώτος υπέρηχος!!! Αντε κουράγιο εναν κύκλο ακόμη!!!!! ?

 

Άντε με το καλό Ελένη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

'Ελα κορίτσι. Σάββατο σήμερα να μη σουλατσάρουμε; Το άλλο σκ άλλωστε όλα κομμένα βόλτες, ποτά ακόμα και το φαγητό. Πώς είσαι;

Σωστά,εσυ μέσα απ το άλλο σκ κι εγώ θα τρέχω στα μικροβιολογικά.κατσε τις βόλτες κ τα ποτά τα καταλαβαινω,το φαγητό γιατί θα το κόψουμε;καλα είμαι αλλά όταν περπαταω πολύ ώρα πρήζεται ή κοιλιά μου δεν ξέρω γιατί,μετραω κι εγώ τις μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορτιζόνη, η καλύτερη δίαιτα! Όχι γλυκά, όχι λιπαρά, όχι αλάτι. Σου στερούν και το βασικό δικαίωμα της εγκύου: το φαγητό. Και εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω, αν και δεν έχω πάρει γραμμάριο, η κοιλιά μου είναι μονίμως πρησμένη με την ε/τ. Και έκανα και φυσικό, υποτίθεται λιγότερα φάρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορτιζόνη, η καλύτερη δίαιτα! Όχι γλυκά, όχι λιπαρά, όχι αλάτι. Σου στερούν και το βασικό δικαίωμα της εγκύου: το φαγητό. Και εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω, αν και δεν έχω πάρει γραμμάριο, η κοιλιά μου είναι μονίμως πρησμένη με την ε/τ. Και έκανα και φυσικό, υποτίθεται λιγότερα φάρμακα. 

Γιατί δεν τρώνε τέτοια με την κορτιζόνη;εμενα δεν μου είχαν πει κάτι ετρωγα απ όλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2018 at 9:40 ΜΜ, ο/η Magaiver είπε:

Τόσα πολλά φάρμακα παίρνεις? Για ποίο λόγο είναι όλα αυτά? 

Κ εγώ πολλά είχα... folidex, cyclacur, salospir, prolutex, inohep κ βιταμίνη D... την επόμενη φορά μάλλον θα πάρω κ κορτιζόνη για να ολοκληρώσω το menu...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γιατί δεν τρώνε τέτοια με την κορτιζόνη;εμενα δεν μου είχαν πει κάτι ετρωγα απ όλα?

 Πρέπει να προσέχουμε γιατί κορτιζόνη έχει παρενέργειες όπως κατακράτηση υγρών, πρήξιμο, αύξηση βάρους, διαταραχή μεταβολισμού, οστεοπόρωση. Με σωστή διατροφή βοηθάμε να τις αποφύγουμε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

 Πρέπει να προσέχουμε γιατί κορτιζόνη έχει παρενέργειες όπως κατακράτηση υγρών, πρήξιμο, αύξηση βάρους, διαταραχή μεταβολισμού, οστεοπόρωση. Με σωστή διατροφή βοηθάμε να τις αποφύγουμε.

 

Α δεν το ήξερα αυτό θα το προσεξω αυτή τη φορά.αυριο θα δείτε την ωορρηξία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Όχι, δεν πρέπει να πατήσεις κάτι. Είσαι δοκιμαστικό μέλος και καθυστερούν να φανούν τα μηνύματα σου! Πρέπει να φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις για να εμφανίζονται αμέσως...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...