Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Εγω περνω σικλακουρ κ νομιζω οτι ναι μπορεις να τραβηξεις τον κυκλο σου περισσοτερο αλλα οχι πολυ γτ κινδυνευει να χαθει το παραθυρο εμφυτευσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

κοντεύεις δηλαδή!!! Την άλλη εβδομάδα θα γίνει η δουλειά ?

Η συνομιλία πιου-πιου με bloublou85 είναι τόσο διασκεδαστικη! Σας ευχαριστώ κορίτσια που με χαλαρωνετε τις τελευταίες μέρες αναμονής!

Εσύ το εφαγες το στρουντελ;με μήλο το πήρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Faith είπε:

9η μερα κυκλου με 5 χιλ ενδομητριο.τι λετε?

Είναι λίγο λεπτό ακόμη. Παίρνεις κάτι για παχυνση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εσύ το εφαγες το στρουντελ;με μήλο το πήρες;

Αχ ναι μπλουμπλουκι! Με μήλο σταφίδες βουτηγμένο μέσα σε καυτή κρέμα βανίλιας.. Καταπληκτικό! Και τώρα έχω κανονίσει να πάω να φάω και ένα σνιτσελακι για βραδινό ? Μέχρι την χοριακη θα γίνω τοφαλος.. ( εν τω μεταξύ πριν την διέγερση το καλοκαίρι ήμουν 46 κιλά... Δεν ανεβαίνω σε ζυγαριά ούτε για αστείο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni73 είπε:

Αδιαθέτησα επιτέλους μετα απο 1 εβδομάδα!!!! Απο αυριο ξεκινάω τα χαπια για τροποποιημένο και την Τετάρτη ο πρώτος υπέρηχος!!! Αντε κουράγιο εναν κύκλο ακόμη!!!!! ?

 

Μπράβο Ελεναρα! Βημα βήμα θα παρακολουθούμε πώς πηγαίνει. Προς το παρόν καλή επιτυχία για την Τετάρτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ήταν δυνατόν να μην έχεις; Εγώ όμως θα σου πάρω το πιο εξελιγμένο μέχρι καφέ θα φτιάχνει. Άσε το σκέφτηκα και αυτό. Την ημέρα του ''ΟΧΙ'' πώς θα μου πει εμένα η τύχη "ΝΑΙ''; Αλλά σε όλα ανάποδη είμαι, οπότε δεν ξέρεις.

@Eleni73, @Faith  δεν έχω καταλάβει. Στον κύκλο με φάρμακα δεν υπάρχει περιθώριο να φτιάξεις το ενδομήτριο με τα φάρμακα και να κάνεις την ε/τ όποτε είναι κατάλληλες οι συνθήκες; Πάλι υπάρχουν συγκεκριμένες ημέρες που πρέπει να γίνει;

@antzy9, εγώ στο φυσικό ξεκινάω από τον ίδιο κύκλο. Αδιαθετώ, περιμένω την ωορρηξία και από την επόμενη παίρνω cyclacur, utrogestan, prezolon, ενέσεις Klexane, σαλοσπίρ και τα αγαπημένα σε όλες μας feliine και την 5η ημέρα θα βάλω τα εμβρυάκια.

Τόσα πολλά φάρμακα παίρνεις? Για ποίο λόγο είναι όλα αυτά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Αχ ναι μπλουμπλουκι! Με μήλο σταφίδες βουτηγμένο μέσα σε καυτή κρέμα βανίλιας.. Καταπληκτικό! Και τώρα έχω κανονίσει να πάω να φάω και ένα σνιτσελακι για βραδινό ? Μέχρι την χοριακη θα γίνω τοφαλος.. ( εν τω μεταξύ πριν την διέγερση το καλοκαίρι ήμουν 46 κιλά... Δεν ανεβαίνω σε ζυγαριά ούτε για αστείο)

Πω μίαμ μίαμ να τρώει ή μάνα κ του παιδιού να μη δίνει.τι 46 καλέ φαε!εγώ ημουνα 50 όταν ξεκίνησα κ τώρα έχω πάει 53.τωρα που θα ξανά ξεκινησω θα ανεβω κι άλλο.ναι ναι πρόσεχε μην ανεβεις κ σπάσει, @Πιου-πιου στα δώρα εκτος απ το θερμόμετρο βάλε κ μία ζυγαριά για τη magaiver!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια οταν  κανετε ετ , τι προετοιμασια κανετε σε χαπια???? και αν τα εμβρυα ειναι κατεψυγμενα ποτε ξεκιναει η προετοιμασια??? στο συγκεκριμενο κυκλο η απο τον προηγουμενο???

Δεν είχα ποτέ την πολυτέλεια των κατεψυγμένων και δεν γνωρίζω.Θα σε βοηθήσουν τα υπόλοιπα κορίτσια. Σου έστειλα όμως για να ευχηθώ καλή επιτυχία στην προσπάθεια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver εδω στην Ελλαδα οι περισσοτεροι γιατροι δινουν αυτα τα φαρμακα που εγραψε η αντζυ. Εγω στην δευτερη προσπαθεια με τα κατεψυγμενα επαιρνα 18/ημερα συν μια ενεση. 

Η ενεση ειναι αντιπηκτικη. Στις περισσοτερες περιοτωσεις την δινουν προληπτικα.

Το πρεζολον ειναι κορτιζονη. Την δινουν σε μικρη δοση γιατι θεωρουν οτι βοηθαει ριχνοντας λιγο το ανοσοποιητικο.

Τα αλλα που ειπε η αντζυ ειναι η προγεστερονη, τα οιστρογονα και το φυλικο οξυ. 

 

Εγω κορτιζονη πηρα κ σε αυτην την προσπαθεια. Την σταματησα μαζι με την προγεστερονη μετα την αυχενικη. Και αντιπηκτικη ενεση κανω ακομη καθημερινα κσι θα με παει ως το τελος. 

 

Διορθώνω: η πιου πιου τα εγραψε αυτα τα φαρμακα. Μπεδευτηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Εάν κάνω και εγώ στην Ελλάδα σε επόμενη προσπάθεια εάν τώρα είναι αποτυχημένη να γνωρίζω το μενού πάνω κάτω. Εδώ δεν δίνουν τίποτα... Μόνο προγεστερονη υπόθετα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@nikona ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Εάν κάνω και εγώ στην Ελλάδα σε επόμενη προσπάθεια εάν τώρα είναι αποτυχημένη να γνωρίζω το μενού πάνω κάτω. Εδώ δεν δίνουν τίποτα... Μόνο προγεστερονη υπόθετα ?

Ευχομαι ολόψυχα να μην χρειαστει επόμενη μαγκαιβερ μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ευχομαι ολόψυχα να μην χρειαστει επόμενη μαγκαιβερ μου!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Για να δούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε ακούσει για υπόθετα ή κρέμα που επαναφέρουν τη χλωρίδα του κόλπου;με τσουζει ρε κορίτσια πολύ από αυτό κ έχω φοβηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ήταν δυνατόν να μην έχεις; Εγώ όμως θα σου πάρω το πιο εξελιγμένο μέχρι καφέ θα φτιάχνει. Άσε το σκέφτηκα και αυτό. Την ημέρα του ''ΟΧΙ'' πώς θα μου πει εμένα η τύχη "ΝΑΙ''; Αλλά σε όλα ανάποδη είμαι, οπότε δεν ξέρεις.

@Eleni73, @Faith  δεν έχω καταλάβει. Στον κύκλο με φάρμακα δεν υπάρχει περιθώριο να φτιάξεις το ενδομήτριο με τα φάρμακα και να κάνεις την ε/τ όποτε είναι κατάλληλες οι συνθήκες; Πάλι υπάρχουν συγκεκριμένες ημέρες που πρέπει να γίνει;

@antzy9, εγώ στο φυσικό ξεκινάω από τον ίδιο κύκλο. Αδιαθετώ, περιμένω την ωορρηξία και από την επόμενη παίρνω cyclacur, utrogestan, prezolon, ενέσεις Klexane, σαλοσπίρ και τα αγαπημένα σε όλες μας feliine και την 5η ημέρα θα βάλω τα εμβρυάκια.

Ναι είναι δυνατόν φτάνει να μην τραβήξει πολύ  πίσω σε μέρες (με τις cetritide) η ωοληψία  και χαθεί το παράθυρο εμφύτευσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπράβο κορίτσι. Θα ηρεμήσεις κιόλας. Θα κάνεις και ε/τ ή  μόνο ωοληψία; Καλή επιτυχία και πολύ τύχη, Ελενάκι μου. Θέλω τοοοσο πολύ να τα καταφέρεις. 

❤️ μαλλον μόνο ωοληψία ... δεν νομίζω να με ξαναπείσει ο γιατρούλης τόσο εύκολα για ετ...

αν δεν συγκεντρώσω 3 καλά δεν την κάνω.... ελπίζω μόνο σε καλή ποιότητα αυτό είναι το ζητούμενο μου.... για ετ θα ετοιμάσω ενδομήτριο αυτή τη φορά ... οχι ετσι όλα μαζί

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

❤️ μαλλον μόνο ωοληψία ... δεν νομίζω να με ξαναπείσει ο γιατρούλης τόσο εύκολα για ετ...

αν δεν συγκεντρώσω 3 καλά δεν την κάνω.... ελπίζω μόνο σε καλή ποιότητα αυτό είναι το ζητούμενο μου.... για ετ θα ετοιμάσω ενδομήτριο αυτή τη φορά ... οχι ετσι όλα μαζί

 

Ναι καλύτερα μάλλον μόνο ωοληψια για να αυξηθούν οι πιθανότητες με τα περισσότερα έμβρυα! 

Θα γίνει Ελενακι! Πλησιάζει και για σενα η μέρα ♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver, τα υποθετα τα ξέχασα τα δίνουν και αυτά. Αλλά ΔΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ. Εδώ βλέπω στρουντελ, σνίτσελ τί να λέμε τώρα.

@Bloublou85 τί ζυγαριά να της πάρω; Αυτή είναι κατηγορία φτερό. Λέω καλύτερα να της στείλουμε μια νταλίκα φαγητά από την Ελλάδα. Θα της τα παραδώσει ο κ. Πιου-Πιου αυτοπροσώπως που τη Δευτέρα πάει Γερμανία. 

@Faith κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε. Θα τα καταφέρεις και θα είμαστε και παρέα από βδομάδα. 

@Eleni73. Ό, τι είναι καλύτερο να κάνεις.  Μην απορρίπτεις τίποτα. Θα τα καταφέρεις κορίτσι όπως και να έχει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου  κατάλαβα.. Φάρμακα μπαίνουν στο σώμα από παντού... Σοβαρά έρχεται ο κ.Πιου-πιου στην Γερμανία?? Σε ποια πόλη? Μήπως Μόναχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου  κατάλαβα.. Φάρμακα μπαίνουν στο σώμα από παντού... Σοβαρά έρχεται ο κ.Πιου-πιου στην Γερμανία?? Σε ποια πόλη? Μήπως Μόναχο?

@Πιου-πιου να φτιάξουμε κανένα παστίτσιο να της στείλουμε!καλημέρα κορίτσια!!! @Magaiver εφαγες πρωινό έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχετε ακούσει για υπόθετα ή κρέμα που επαναφέρουν τη χλωρίδα του κόλπου;με τσουζει ρε κορίτσια πολύ από αυτό κ έχω φοβηθεί.

Μόνο ένα σαπουνακι ξέρω για την ευαίσθητη περιοχή που επαναφέρει το σωστό ph. Το χρησιμοποιώ γενικά αλλά μόνο εξωτερικά. Λέγεται intim-care της hydrovit.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou kalimera...Exw kairo na grapsw alla sas diavazw kathe mera!Noemvrio erxomai Ellada na kanw tin 3 mou prospatheia kai tha kanoume to makru protokolo...adiathetisa stis 18 tou minos kai metraw 21 meres gia na arxisw arvekap...Tha kanw usteroskopisi kai scratching alla diavazw alles kanoun stin arxi tis periodou kai alles apo 18 ews 25 mera periodou.Opoies exete kanei poia mera kanate?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου  κατάλαβα.. Φάρμακα μπαίνουν στο σώμα από παντού... Σοβαρά έρχεται ο κ.Πιου-πιου στην Γερμανία?? Σε ποια πόλη? Μήπως Μόναχο?

Αμβούργο τώρα. Αλλά πιάσε εσύ τα magaiverακια και στον στέλνω εγώ όταν ξανάρθει με όλα τα καλά και το παστίτσιο της @Bloublou85. Δεν ξέρεις τί χαρά θα κάνει!

bloublou ξέρω ότι υπάρχει κάτι και σε υπόθετο, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Koritsia mou kalimera...Exw kairo na grapsw alla sas diavazw kathe mera!Noemvrio erxomai Ellada na kanw tin 3 mou prospatheia kai tha kanoume to makru protokolo...adiathetisa stis 18 tou minos kai metraw 21 meres gia na arxisw arvekap...Tha kanw usteroskopisi kai scratching alla diavazw alles kanoun stin arxi tis periodou kai alles apo 18 ews 25 mera periodou.Opoies exete kanei poia mera kanate?

Καλώς να μας έρθεις!!!! Και ευχομαι να είναι η τρίτη και τυχερή σου φορά!!!! Απο ότι θυμάμαι υστεροσκόπηση  για scrathing στο οποιο μου έβγαλαν και ένα πολυποδάκι!!! που βρήκαν έκανα πριν την περίοδο κάποιες μέρες! Μετά ακολουθησε ωοληψία και αργότερα ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni73 είπε:

Καλώς να μας έρθεις!!!! Και ευχομαι να είναι η τρίτη και τυχερή σου φορά!!!! Απο ότι θυμάμαι υστεροσκόπηση  για scrathing στο οποιο μου έβγαλαν και ένα πολυποδάκι!!! που βρήκαν έκανα πριν την περίοδο κάποιες μέρες! Μετά ακολουθησε ωοληψία και αργότερα ετ

Se euxaristw polu!Diladi ekanes usteroskopisi ligo prin arxiseis diergesi...Thumasai sou eipan sugkekrimenes meres i oxi?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Se euxaristw polu!Diladi ekanes usteroskopisi ligo prin arxiseis diergesi...Thumasai sou eipan sugkekrimenes meres i oxi?

Θα κάνεις υστεροσκοπηση, σκρατσιν και διέγερση στον ίδιο κύκλο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ' ευχαριστώ για το γλυκό σου μήνυμα!!!😍
    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...