Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Κορίτσια θέλω κι εγώ να μπω στην παρέα σας! Λίγα λόγια για την δική μου ιστορία. Ξεκίνησα τις προσπάθειες 2 χρόνια πριν με διαγνωσμένη χαμηλή ανταπόκριση ωοθηκών. Δυστυχώς και με φάρμακα δεν βγάζω πάνω από 1-2 ωάρια. Πέρασα πολλούς κύκλους με πειράματα από χάπια και φάρμακα, με αποτυχημένες γονιμοποιήσεις ωαρίων και 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορές. Η πρώτη είναι σαν να μην μετράει βέβαια διότι το μεγάλο ωάριο έσπασε πριν μου το πάρουν επειδή έπεφτε Κυριακή και φυσικά ο γιατρός δεν μπορούσε να μου κάνει ωοληψία, οπότε είπε να πάρει ένα μικρότερο και αμφιβόλου και ότι γίνει, ποιος ξέρει τι ποιότητας ήταν. Στην 2η εμβρυομεταφορά μάζεψα με πολύ κόπο 3 βλαστοκύστες και μου βάλανε τις 2. Όταν έκανα χοριακή είχα 5.1 και κατάλαβα βέβαια ότι δεν θα προχωρούσε. Έτσι άρχισε πάλι ο αγώνας συλλογής ωαρίων σε φυσικό κύκλο με τον 3ο γιατρό που άλλαξα και με τον οποίο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη . Θα έκανα εβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο, αλλά λόγω υψηλής προγεστερόνης θα με πάει στον επόμενο. Οπότε αναμένω κι εγώ τον επόμενο κύκλο μου να δούμε τι θα γίνει.  Ελπίζω όντως ο Νοέμβριος να είναι ο τυχερός μήνας για όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η vergadou είπε:

Κορίτσια θέλω κι εγώ να μπω στην παρέα σας! Λίγα λόγια για την δική μου ιστορία. Ξεκίνησα τις προσπάθειες 2 χρόνια πριν με διαγνωσμένη χαμηλή ανταπόκριση ωοθηκών. Δυστυχώς και με φάρμακα δεν βγάζω πάνω από 1-2 ωάρια. Πέρασα πολλούς κύκλους με πειράματα από χάπια και φάρμακα, με αποτυχημένες γονιμοποιήσεις ωαρίων και 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορές. Η πρώτη είναι σαν να μην μετράει βέβαια διότι το μεγάλο ωάριο έσπασε πριν μου το πάρουν επειδή έπεφτε Κυριακή και φυσικά ο γιατρός δεν μπορούσε να μου κάνει ωοληψία, οπότε είπε να πάρει ένα μικρότερο και αμφιβόλου και ότι γίνει, ποιος ξέρει τι ποιότητας ήταν. Στην 2η εμβρυομεταφορά μάζεψα με πολύ κόπο 3 βλαστοκύστες και μου βάλανε τις 2. Όταν έκανα χοριακή είχα 5.1 και κατάλαβα βέβαια ότι δεν θα προχωρούσε. Έτσι άρχισε πάλι ο αγώνας συλλογής ωαρίων σε φυσικό κύκλο με τον 3ο γιατρό που άλλαξα και με τον οποίο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη . Θα έκανα εβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο, αλλά λόγω υψηλής προγεστερόνης θα με πάει στον επόμενο. Οπότε αναμένω κι εγώ τον επόμενο κύκλο μου να δούμε τι θα γίνει.  Ελπίζω όντως ο Νοέμβριος να είναι ο τυχερός μήνας για όλες μας! 

Καλώς ήρθες στη παρέα μας!!!ελπίζω κ εύχομαι να έχεις καλή επιτυχία σε αυτή σου τη προσπαθεια.ολες θα είμαστε εδώ κ θα περιμένουμε τα νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η vergadou είπε:

Κορίτσια θέλω κι εγώ να μπω στην παρέα σας! Λίγα λόγια για την δική μου ιστορία. Ξεκίνησα τις προσπάθειες 2 χρόνια πριν με διαγνωσμένη χαμηλή ανταπόκριση ωοθηκών. Δυστυχώς και με φάρμακα δεν βγάζω πάνω από 1-2 ωάρια. Πέρασα πολλούς κύκλους με πειράματα από χάπια και φάρμακα, με αποτυχημένες γονιμοποιήσεις ωαρίων και 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορές. Η πρώτη είναι σαν να μην μετράει βέβαια διότι το μεγάλο ωάριο έσπασε πριν μου το πάρουν επειδή έπεφτε Κυριακή και φυσικά ο γιατρός δεν μπορούσε να μου κάνει ωοληψία, οπότε είπε να πάρει ένα μικρότερο και αμφιβόλου και ότι γίνει, ποιος ξέρει τι ποιότητας ήταν. Στην 2η εμβρυομεταφορά μάζεψα με πολύ κόπο 3 βλαστοκύστες και μου βάλανε τις 2. Όταν έκανα χοριακή είχα 5.1 και κατάλαβα βέβαια ότι δεν θα προχωρούσε. Έτσι άρχισε πάλι ο αγώνας συλλογής ωαρίων σε φυσικό κύκλο με τον 3ο γιατρό που άλλαξα και με τον οποίο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη . Θα έκανα εβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο, αλλά λόγω υψηλής προγεστερόνης θα με πάει στον επόμενο. Οπότε αναμένω κι εγώ τον επόμενο κύκλο μου να δούμε τι θα γίνει.  Ελπίζω όντως ο Νοέμβριος να είναι ο τυχερός μήνας για όλες μας! 

καλωσόρισες!! :)))  καλη επιτυχια με αισιοδοξια και δυναμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η vergadou είπε:

Κορίτσια θέλω κι εγώ να μπω στην παρέα σας! Λίγα λόγια για την δική μου ιστορία. Ξεκίνησα τις προσπάθειες 2 χρόνια πριν με διαγνωσμένη χαμηλή ανταπόκριση ωοθηκών. Δυστυχώς και με φάρμακα δεν βγάζω πάνω από 1-2 ωάρια. Πέρασα πολλούς κύκλους με πειράματα από χάπια και φάρμακα, με αποτυχημένες γονιμοποιήσεις ωαρίων και 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορές. Η πρώτη είναι σαν να μην μετράει βέβαια διότι το μεγάλο ωάριο έσπασε πριν μου το πάρουν επειδή έπεφτε Κυριακή και φυσικά ο γιατρός δεν μπορούσε να μου κάνει ωοληψία, οπότε είπε να πάρει ένα μικρότερο και αμφιβόλου και ότι γίνει, ποιος ξέρει τι ποιότητας ήταν. Στην 2η εμβρυομεταφορά μάζεψα με πολύ κόπο 3 βλαστοκύστες και μου βάλανε τις 2. Όταν έκανα χοριακή είχα 5.1 και κατάλαβα βέβαια ότι δεν θα προχωρούσε. Έτσι άρχισε πάλι ο αγώνας συλλογής ωαρίων σε φυσικό κύκλο με τον 3ο γιατρό που άλλαξα και με τον οποίο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη . Θα έκανα εβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο, αλλά λόγω υψηλής προγεστερόνης θα με πάει στον επόμενο. Οπότε αναμένω κι εγώ τον επόμενο κύκλο μου να δούμε τι θα γίνει.  Ελπίζω όντως ο Νοέμβριος να είναι ο τυχερός μήνας για όλες μας! 

Καλώς ήρθες!!! ο Νοέμβριος θα είναι γεμάτος εμβρυομεταφορες και πιστεύουμε θετικές χοριακες επίσης!!!

Για την χαμηλή ανταπόκριση είναι σίγουρο? Δεν παράγουμε πάντοτε ίδια ποσότητα. Τι πρωτόκολλα έχεις κάνει? Ξέρεις για ποίο λόγο δεν ανταποκρίθηκαν οι ωοθηκες σου?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η vergadou είπε:

@bebe2 Ευχαριστώ πολύ-πολύ, απ΄ότι βλέπω μάλλον μαζί θα είμαστε στις μέρες πάνω κάτω

ειμαστε αρκετες για νοεμβρη! θα τα καταφερουμε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver Καλώς σας βρήκα! Μακάρι να πάνε όλα κατ΄ευχήν!

Ναι δυστυχώς είναι σίγουρο παρακολουθώ κάθε κύκλο μου τα τελευταία 2 χρόνια. Τι να σου πρωτο αναφέρω για πρωτόκολλα: βραχύ κύκλο πάντα - με gonal + cetrotide, serpafar kai femara, puregon, orgalutran, έχω πάρει και ενδιάμεσα για ενίσχυση DHEA, serpafar σε συνδυασμό με gonal. Gonal με 300 μονάδες καθημερινά, βασικά λίγο πολύ έχω κάνει πολλά! Φαντάσου σε αυτή την τελευταία διέγερση με gonal 300 iu μου κάνανε ωοληψία πήρανε 1 και μέσα δεν είχε αυγό, δεν το είχα πάθει ποτέ αυτό. Οι ωοθήκες δεν ανταποκρίνονται διότι όποια γυναίκα έχει χαμηλή ανταπόκριση ωοθηκών μπορεί να είναι από διάφορους λόγους, από χειρουργεία μέχρι και κάποια κληρονομικότητα. Και φαντάσου εγώ είμαι και 40, υπάρχουν κοπέλες μικρότερης ηλικίας που έχουν χαμηλή ΑΜΗ και κατ' επέκταση (όχι πάντα) χαμηλή ανταπόκριση ωοθηκών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!! Διαβάζω συνέχεια αυτά που γράφετε γιατί μόνο με εσάς νιώθω πως υπάρχει σημείο επαφης. Εγώ έκανα  την πρώτη μου εμβρυομεταφορά τη Δευτέρα 15/10 και έχω χοριακή το Σάββατο 27/10. Δεν περνάνε οι μέρες με τπτ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα.Χάθηκα λιγάκι,είχα κάποια τρεχάματα,δε πρόλαβα να γίνω επιτέλους καλά με τη λοίμωξη του αναπνευστικού που είχα πάθει,με έπιασε το δόντι για απονεύρωση,έχω τελειώσει το δεύτερο ραντεβού.Τί να πω με έχουν φτύσει τελείως,δε ξέρω.Πρέπει να φωνάξω ένα παπά.Διαβάζω τα νέα σας και στεναχωρέθηκα με την Eleni και  τη Zeta.Ζετάκι κουράγιο τί να πω κάνε και τη χοριακή να δούμε μήπως δείξει κάτι διαφορετικό.Να ευχηθώ και καλή επιτυχία στη Magaiver,με μια τριψήφια χοριακή κορίτσι.Εγώ κορίτσια πήγα σήμερα για υπέρηχο είναι η 24η μέρα του κύκλου να δούμε εκείνο το 17αρι αν έφυγε και έγινε κυστικό,κάτι από το ωχρό σωμάτιο μου είπε δε κατάλαβα και καλά,αλλά είναι μεγάλο 3εκ ρε γαμώτο και μου έδωσε για μια βδομάδα primolut nor,προγεστερόνη για να συρρικνωθεί.Εγώ όμως φοβάμαι επειδή είναι μεγάλο και έχω τρελαθεί,θα είναι ο 3ος κύκλος συνεχόμενος αν ακυρωθεί και θα αρχίσω να τσιρίζω.Δε μπορώ να ξεκινήσω διέγερση όλο και κάτι γίνεται.Εντωμεταξύ αν ακυρωθεί πάει και το μενοπούρ,είχε ήδη λήξει το Σεπτέμβριο και το έχω και ανοιχτό από τις 27-9 οπότε πάνε οι 1200 μονάδες θα τρελαθώ.Δε θα μπορέσω ποτέ βρε κορίτσια να ολοκληρώσω τις 3 ωοληψίες;Τί γίνεται πάει τέλος με τα ωάρια;Έχω στεναχωρεθεί πάρα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa, μου πάρε τα primolut και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι. Και εγώ είχα κύστη και κάποιο κορίτσι πρόσφατα νομίζω η Magaiver αλλά συρρικνώθηκαν και κάναμε μια χαρά τη διέγερση και όλα πήγαν καλά. Τί εννοείς τα έχεις ανοιχτά το menopur; Είσαι Αθήνα; Αν πάνε όλα καλά και μείνω βρε κοριτσάκι μου τώρα, θα έχω να σου χαρίσω, με όλη μου την καρδιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa καλά τα λέει η πιου-πιου. Είχα και εγώ 2 εκατοστά κυστη πριν έρθει η περίοδος και είχα φοβηθεί ότι θα ακυρωθεί η προσπάθεια. Όμως η κύστη συρρικνώθηκε και μόλις ήρθε η περίοδος σταμάτησε να εκκρινει οιστρογόνα στις ωοθηκες. Έγινε δηλαδή ανενεργη και έτσι και ξεκίνησα με την διέγερση.

Δυο πράγματα έχω να σου πω:1) Οιστραδιολη μέτρησατε? Αυτό θα σου δείξει τι ρόλο παίζει εκεί μέσα η κύστη.. 2) Είναι τόσα πολλά τα άγχη (κύστη,φαρμακα που λήγουν κ.α. που θα ερθουν) που φέρνεις μπροστά σου για να τα λύσεις ταυτόχρονα τα οποία φαντάζουν βουνό και δεν παίζει να αντέξεις. Θα τρελαθεις κυριολεκτικά όμως. Ένα ένα βρε κορίτσι μου! Πως θα επιτύχεις κύηση και διατήρηση αυτής όντας σε τέτοια ψυχολογικη κατάσταση? Θυμάμαι ότι αγχώνοσουν και για την ηλικία και ότι δεν υπάρχει χρόνος κλπ. 

Ειλικρινά επειδή συμπάσχω και θέλω πολύ να τα καταφέρεις γι αυτό στα λέω έτσι χύμα. Δεν προσπαθώ να στα πω ευγενικά γιατί έτσι θα μιλούσα σε έναν άνθρωπο για τον οποίον νοιάζομαι. Ίσως δεν φαίνομαι τόσο ευγενική μέσα από αυτό το μήνυμα αλλά αυτά νιώθω οτι θέλω να σου πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η foteini.am είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!! Διαβάζω συνέχεια αυτά που γράφετε γιατί μόνο με εσάς νιώθω πως υπάρχει σημείο επαφης. Εγώ έκανα  την πρώτη μου εμβρυομεταφορά τη Δευτέρα 15/10 και έχω χοριακή το Σάββατο 27/10. Δεν περνάνε οι μέρες με τπτ.. 

Γεια σου!σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!!!!περιμένουμε τα νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa νιώθω ότι ήμουν λίγο απότομη. Απλά αλήθεια πιστεύω ότι θα βρεθούν οι λύσεις στα προβλήματα σου αλλά μια μια. Είδες με τα φάρμακα ήδη βρέθηκε εναλλακτική και θα πάρεις της πιου-πιου γιατί εκείνη θα μείνει τώρα έγκυος και δεν θα τα χρειάζεται πια ? Λίγο αισιοδοξία και πίστη ότι θα βρεθεί λύση δείξε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η foteini.am είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!! Διαβάζω συνέχεια αυτά που γράφετε γιατί μόνο με εσάς νιώθω πως υπάρχει σημείο επαφης. Εγώ έκανα  την πρώτη μου εμβρυομεταφορά τη Δευτέρα 15/10 και έχω χοριακή το Σάββατο 27/10. Δεν περνάνε οι μέρες με τπτ.. 

Καλή επιτυχία!!! Είναι δύσκολη η αναμονή.. Θα περάσεις πιο ανώδυνα και εύκολα μαζί μας στο φορουμ!Και εγώ στην ίδια φάση είμαι.. Χοριακη σε λίγες μέρες εχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85. Πού είσαι κορίτσι μου; Είσαι έτοιμη για αύριο; Δεν είναι με μέθη η εξέταση αφού είναι σαν ε/τ να υποθέσω. Μη μένουμε και συνέχεια νηστικές...

@Magaiver, δε νομίζω ότι η sansa μας δεν καταλαβαίνει την καλή σου πρόθεση. Μακάρι να τα καταφέρω και να της τα δώσω, Έχω τουλάχιστον 1500 μονάδες που της λείπουν. Και δεν έχω πάρει και τα δεύτερα, μόνο τα μισά από την πρώτη. Πώς είσαι εσύ; Δε θέλω μωρέ να αγχώνεσαι. Σ' έχω συνέχεια στο μυαλό μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου καλά τηλεπάθεια έχουμε;;μόλις ετοιμαζομουν να σου γράψω! Ναι  είμαι έτοιμη αν δεν ακούσετε νεα μου μέχρι το μεσημέρι θα είμαι λιποθυμη.ειδες φεραμε κ νέο κόσμο μας θέλουν τελικά! Τώρα όμως στεναχωριεμαι με τη @sansa γιατί πραγματικά καταλαβαίνω τη θέση της κ όλες θέλουμε να βοηθήσουμε κ πραγματικά να τα καταφέρουμε όλες και να της δώσουμε με χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται ότι μας θέλουν. Σκεφτόμουνα θα είμαι μόνη μου (αν δεν σκάσει μύτη καμία άλλη είδες πώς έρχονται μία-μία) τέλος του μήνα που θα βάλω τα εμβρυάκια. Και μετά λέω θα κάνει η Bloublou μου τις ενέσεις όμως και θα είναι σε μεγάλα ''κέφια'' θα τρέμουν όλες οι φαρμακαποθήκες και τα φαρμακεία, δε θα μ' αφήσει έτσι, θα γελάω κάθε μέρα. Μη φοβάσαι όλα καλά θα πάνε αύριο, πιστεύω είναι κάτι σαν πρόβα generale για την ε/τ άρα για καλό είναι. Θα κάνουμε ό,τι καλύτερο για τη sansa, μη μου στεναχωριέσαι. Και θα τα καταφέρει και αυτή. Είπαμε όλες θα φύγουμε από εδώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εννοείται ότι μας θέλουν. Σκεφτόμουνα θα είμαι μόνη μου (αν δεν σκάσει μύτη καμία άλλη είδες πώς έρχονται μία-μία) τέλος του μήνα που θα βάλω τα εμβρυάκια. Και μετά λέω θα κάνει η Bloublou μου τις ενέσεις όμως και θα είναι σε μεγάλα ''κέφια'' θα τρέμουν όλες οι φαρμακαποθήκες και τα φαρμακεία, δε θα μ' αφήσει έτσι, θα γελάω κάθε μέρα. Μη φοβάσαι όλα καλά θα πάνε αύριο, πιστεύω είναι κάτι σαν πρόβα generale για την ε/τ άρα για καλό είναι. Θα κάνουμε ό,τι καλύτερο για τη sansa, μη μου στεναχωριέσαι. Και θα τα καταφέρει και αυτή. Είπαμε όλες θα φύγουμε από εδώ. 

Εγώ πάντως αύριο θα ρωτησω τη γιατρό για τους βαθμούς στο ψυγείο γιατί το έχω αγχος κ σκέφτηκα αν ξαναπαω στο φαρμακείο να τους πω να ξαναρωτησουν κ για τις gonal που τις είχα όλο το καλοκαίρι στους 7 βαθμούς.λες να με κοροιδευουνε;όταν κάνω τις ενεσεις να δεις τελετουργικό,απλωνω πετσέτα καθαρή,περνανε χέρια με αντισηπτικό κάνουμε μία ώρα να δουμε αν έχει φύγει ή φουσκαλα από μέσα κ τις βγάζω από το ψυγείο αργά αργά σα να μεταφέρω αυγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.Magaiver δεν ήσουν απότομη και δεν παρεξηγιέμαι καθόλου.Πες ότι θέλεις δε με πειράζει.Πιου-πιου μου σ¨ευχαριστώ πολύ,μακάρι να τα καταφέρεις.Όταν λέω άνοιξα το κουτί εννοώ ότι στις 27-9 ξεκίνησα διέγερση και στις 1-10 ακυρώθηκε γιατί δεν προχωρούσαν τα ωοθυλάκια,ατυχία πάλι.Οπότε έχει ήδη λήξει το κουτί τον Σεπτέμβριο,είναι και ανοιχτό και αν ακυρωθεί η προσπάθεια αυτή θα πάμε για Νοέβριο και θα είναι άχρηστο.Μακάρι να φύγει η κύστη,απλά είναι μεγάλη και δε ξέρω αν θα φτάσουν οι 7 μέρες.Όχι οιστραδιόλη δε μετρήσαμε,μου είπε να πάρω κατευθείαν τα χάπια και όταν αδιεθετήσω ορμονικό έλεγχο και υπέρηχο.Το βράδυ θα με πάρει και ο γυναικολόγος μου εκτός του κέντρου που έχω για να ακούσω τη γνώμη του,δηλαδή αν υπάρχει ελπίδα να υποχωρήσει.Βρε κορίτσια λέμε να μην υπάρχει άγχος,πιο πολύ τα νεύρα μου με πιάνουν γιατί από τον Ιούλιο που ξεκίνησα έχω κάνει μόνο μία διέγερση και καταλαβαίνετε πώς είναι όταν υπάρχει καθυστέρηση.Και δε φτάνει αυτό λήγουν και τα φάρμακα.Κλαίω από τα νεύρα μου καμιά φορά γιατί έχω κουραστεί,ήμουν ένα μήνα άρρωστη και πρέπει να κάνω και θεραπεία για την εξέταση του Νίκα και πλύσεις.Νιώθω τόση κούραση,αλλά τουλάχιστον βρε παιδί μου να μην ακυρώνονται οι κύκλοι,τζάμπα τόσα λεφτά στις βιταμίνες;Τί να πω να μη σας ζαλίζω άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.Magaiver δεν ήσουν απότομη και δεν παρεξηγιέμαι καθόλου.Πες ότι θέλεις δε με πειράζει.Πιου-πιου μου σ¨ευχαριστώ πολύ,μακάρι να τα καταφέρεις.Όταν λέω άνοιξα το κουτί εννοώ ότι στις 27-9 ξεκίνησα διέγερση και στις 1-10 ακυρώθηκε γιατί δεν προχωρούσαν τα ωοθυλάκια,ατυχία πάλι.Οπότε έχει ήδη λήξει το κουτί τον Σεπτέμβριο,είναι και ανοιχτό και αν ακυρωθεί η προσπάθεια αυτή θα πάμε για Νοέβριο και θα είναι άχρηστο.Μακάρι να φύγει η κύστη,απλά είναι μεγάλη και δε ξέρω αν θα φτάσουν οι 7 μέρες.Όχι οιστραδιόλη δε μετρήσαμε,μου είπε να πάρω κατευθείαν τα χάπια και όταν αδιεθετήσω ορμονικό έλεγχο και υπέρηχο.Το βράδυ θα με πάρει και ο γυναικολόγος μου εκτός του κέντρου που έχω για να ακούσω τη γνώμη του,δηλαδή αν υπάρχει ελπίδα να υποχωρήσει.Βρε κορίτσια λέμε να μην υπάρχει άγχος,πιο πολύ τα νεύρα μου με πιάνουν γιατί από τον Ιούλιο που ξεκίνησα έχω κάνει μόνο μία διέγερση και καταλαβαίνετε πώς είναι όταν υπάρχει καθυστέρηση.Και δε φτάνει αυτό λήγουν και τα φάρμακα.Κλαίω από τα νεύρα μου καμιά φορά γιατί έχω κουραστεί,ήμουν ένα μήνα άρρωστη και πρέπει να κάνω και θεραπεία για την εξέταση του Νίκα και πλύσεις.Νιώθω τόση κούραση,αλλά τουλάχιστον βρε παιδί μου να μην ακυρώνονται οι κύκλοι,τζάμπα τόσα λεφτά στις βιταμίνες;Τί να πω να μη σας ζαλίζω άλλο.

Καλά μη ξαναμπείς ότι μας ζαλιζεις ποτέ! Γιατί εμείς τι κάνουμε δε λέμε κάθε φορά το άγχος μας;καταλαβαίνω πως είναι όταν προκύπτουν τέτοια θέματα είναι σπάσιμο νευρων,ετσι δε πέρασα όλο το καλοκαίρι με τη κύστη κ τη διαταραχή;θα περάσει κ αυτό το ξέρω πιέζει ο χρόνος αλλά ένας ακόμη μήνας υπομονή είναι,να το κάνετε με τις καλύτερες προϋποθέσεις κ πάντα όχι σε σύγχυση.νομιζω έχεις κάποια εμβρυα ή έμβρυο που περιμενουν?θα τα καταφέρεις ακούς μία ακόμα δυσκολία είναι.❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου ευχομαι να ξεπεραστει κι αυτο το εμποδιο της κυστης.

Φυσικα η @Magaiver εχει πολυ καλη διαθεση και σου ειπε αυτες τις σκεψεις της. Ξερουμε οτι εχεις ταλαιπωρηθει αλλα προσπαθησε οσο γινεται να εισαι ηρεμη που μονο καλο θα σου κανει.

@foteini.am και @vergadou καλωσηρθατε!!! Καλη σας επιτυχια!

@Bloublou85 εισαι δυνατη κ θα πανε ολα καλα αυριο. Θα περιμενουμε!!! 

Σας ευχαριστω κ παλι για τα λογια σας, ειστε πολυ καλα κοριτσια ολες!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ πάντως αύριο θα ρωτησω τη γιατρό για τους βαθμούς στο ψυγείο γιατί το έχω αγχος κ σκέφτηκα αν ξαναπαω στο φαρμακείο να τους πω να ξαναρωτησουν κ για τις gonal που τις είχα όλο το καλοκαίρι στους 7 βαθμούς.λες να με κοροιδευουνε;όταν κάνω τις ενεσεις να δεις τελετουργικό,απλωνω πετσέτα καθαρή,περνανε χέρια με αντισηπτικό κάνουμε μία ώρα να δουμε αν έχει φύγει ή φουσκαλα από μέσα κ τις βγάζω από το ψυγείο αργά αργά σα να μεταφέρω αυγά.

Νομίζω ότι θα πάθουν σοκ στο φαρμακείο! Θα πάνε να κοιτάξουν τους βαθμούς στο δικό τους ψυγείο!   Άντε με το καλό να αρχίσει το τελετουργικό. Καλή επιτυχία αύριο. Περιμένουμε τα νέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...