Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου εγώ καλά είμαι γενικά. Αυτοί οι πόνοι περιόδου συνεχίζουν αλλά δεν ασχολούμαι..τους αγνοώ. Νόμιζα οτι είδα αίμα και το πρωί αλλά τελικά φολς αλαρμ. Όμως έχω επηρεαστεί πολύ με την @Zeta. που δεν ήταν επιτυχημένη η προσπάθεια. Σκέφτομαι ότι προς το παρόν 0/3 ούτε η Ελένη ούτε η Ζετα τα καταφέρανε. Και είχα καλό προαίσθημα γενικά αλλά τζίφος...

@Zeta. ειλικρινά έχω λυπηθεί πολύ. Ελπίζω να κάνετε άμεσα την επόμενη προσπάθεια! Τι μπορεί να έφταιξε είπε η γιατρός σου? 

Θα κάνουμε κάποιες εξετάσεις μήπως βρούμε κάτι... εσύ μην στεναχωριέσαι.. άντε να μας βγάλεις ασπροπρόσωπες!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

Θα κάνουμε κάποιες εξετάσεις μήπως βρούμε κάτι... εσύ μην στεναχωριέσαι.. άντε να μας βγάλεις ασπροπρόσωπες!!!?

Δεν γίνεται να μην στεναχωριέμαι..

Στείλε νέα από την γιατρό.Ελπιζω να έχει μια εξήγηση που θα βελτιώσει την πρόγνωση για την επόμενη φορά. Δεν θυμάμαι σε ποίο κέντρο είσαι.. Στο new life Θεσσαλονίκη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Δεν γίνεται να μην στεναχωριέμαι..

Στείλε νέα από την γιατρό.Ελπιζω να έχει μια εξήγηση που θα βελτιώσει την πρόγνωση για την επόμενη φορά. Δεν θυμάμαι σε ποίο κέντρο είσαι.. Στο new life Θεσσαλονίκη?

Κράτα γερά κοριτσάκι!!! Είσαι η ελπίδα μας!!! :D

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 ωορρηξία ήτανε, όλα καλά θα πάνε. Ο δικός μου μου είπε ότι όλα αυτά τα έχουμε ξαναπάθει αλλά δε δίναμε σημασία παλιά. Μάλλον δίκιο έχει αφού δε μας ένοιαζε, αετό αμολούσαμε. Κάνε υπομονή θα περάσουμε τις μέρες παρεούλα. 

@Magaiver σε παρακαλώ μην πέφτεις. Είπαμε τη μάχη χάσαμε, όχι τον πόλεμο. Θα μας βγάλεις ασπροπρόσωπες. Μην πέφτεις κάν' το για μένα το γεροντοπιπινάκι που είμαι η επόμενη απ' ότι βλέπω. Είσαι η ελπίδα μας, όπως είπε και η Ελενίτσα. Άλλωστε η Ζετούλα μας είναι παλληκάρι.

@Zeta. μου μπράβο κορίτσι μου που είσαι τόσο ψύχραιμη, ειλικρινά σε θαυμάζω. Θα τα καταφέρεις κορίτσι μου την επόμενη φορά. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια.

@Bloublou85 , μη φοβάσαι, αφού το λέει ο @nikona δε θα πονέσεις.  Επίσης ΝΑΙ!!! Το Νοέμβρη θα γίνει χαμός. 'Ολα θα πάνε καλά για όλες. Αλλά θα βγει ωραία και ο Οκτώβρης, θα έχουμε τα ευχάριστα από τη @Magaiver

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@bebe2 ωορρηξία ήτανε, όλα καλά θα πάνε. Ο δικός μου μου είπε ότι όλα αυτά τα έχουμε ξαναπάθει αλλά δε δίναμε σημασία παλιά. Μάλλον δίκιο έχει αφού δε μας ένοιαζε, αετό αμολούσαμε. Κάνε υπομονή θα περάσουμε τις μέρες παρεούλα. 

@Magaiver σε παρακαλώ μην πέφτεις. Είπαμε τη μάχη χάσαμε, όχι τον πόλεμο. Θα μας βγάλεις ασπροπρόσωπες. Μην πέφτεις κάν' το για μένα το γεροντοπιπινάκι που είμαι η επόμενη απ' ότι βλέπω. Είσαι η ελπίδα μας, όπως είπε και η Ελενίτσα. Άλλωστε η Ζετούλα μας είναι παλληκάρι.

@Zeta. μου μπράβο κορίτσι μου που είσαι τόσο ψύχραιμη, ειλικρινά σε θαυμάζω. Θα τα καταφέρεις κορίτσι μου την επόμενη φορά. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια.

@Bloublou85 , μη φοβάσαι, αφού το λέει ο @nikona δε θα πονέσεις.  Επίσης ΝΑΙ!!! Το Νοέμβρη θα γίνει χαμός. 'Ολα θα πάνε καλά για όλες. Αλλά θα βγει ωραία και ο Οκτώβρης, θα έχουμε τα ευχάριστα από τη @Magaiver

Αυτό το φόρουμ άνοιξε με ευχάριστα κ έτσι θα κλείσει,το ξεκίνησε ή κοπέλα που έχει διδυμακια συνεχίσαμε με τη νικονα,ειχαμε μερικα εμπόδια ενδιάμεσα αλλά τα πηδαμε δεν είναι τίποτα,μονο και όταν τα καταφερουμε ολες μας θα κλείσει αυτό το θέμα.θυμαμαι όταν πρωτομπηκα δεν είχα ιδέα για τίποτα δεν ήξερα καν πως γονιμοποιήσει το ωάριο,μαζι σας τα έμαθα όλα.εξω δεν ηξερα να μιλήσω να υποστήριξω τον εαυτό μου και τα θέλω μου φοβόμουν.τωρα πια καταλαβαίνω ότι αυτό που ζούμε είναι ή μεγαλύτερη εμπειρία που μας κάνει τόσο δυνατές που στο μέλλον θα μπορούμε να αντιμετωπίσουμε τα πάντα.μεγαλυτερη δύναμη μας δίνει ο θεός το πιστεύω.τα βήματα είναι δυσκολία,θλιψη,κουραγιο,προσπαθεια,δυναμη,υπομονη,επιμονη κ τέλος ανταμοιβή.καλη επιτυχια σε όλες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Έχω κανονική περίοδο από το πρωί κορίτσι μου... ακόμα κ η γιατρός μου έχασε όσες ελπίδες είχε...

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου...σου είπε κάτι η γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 Μου δίνεις πολύ κουράγιο Ελενακι!!!!

@Πιου-πιου θα βάλω τα δυνατά μου!!! Νιώθω ο νταρντανιαν στους 3 σωματοφύλακες τώρα (τι ευθύνη!). Όλες για μία και μια για όλες κορίτσια!!! Μακάρι να σας κάνω ποδαρικό. Τον Νοέμβριο να γίνει ΠΑΝΙΚΟΣ :) Να  μην τα προλαβαίνουμε τα έμβρυα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου η αληθεια ειναι οτι ειχα ξεχασει πως ειχες πονέσει τόσο πολυ στην ετ σου. Θυμόμουν το αίμα αλλα οχι τον πόνο. Πιστεύω ομως οτι ετυχε κ δεν θα ειναι παντα ετσι. Γιατι γενικα ειναι μία εντελώς ανώδυνη διαδικασια. Κουραγιο κ καλη επιτυχια για αυριο. Ολα για καλο γινονται και πλησιαζεις το ονειρο. Τι ωρα εχεις ραντεβου?

@Magaiver μου υπομονη, λιγες ημερες εμειναν. Λογικο να στεναχωριεσαι για τα κοριτσια της παρεας αλλα καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Εσυ τωρα να εισαι οσο μπορεις αισιοδοξη. Καλα κανεις κ παραβλεπεις τα πονακια. Πιστευω ειναι απο τα φαρμακα αυτες οι ενοχλησεις. Ελπιζω να ειναι και για καλο φυσικα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Αχ βρε @Zeta. Πολύ στεναχωρήθηκα ! :( Μη σε πάρει από κάτω κορίτσι μου ! Εδώ είμαστε μαζί σου ! 

´Οχι κορίτσι μου... απογοητεύτηκα πιο πολύ... υγεία να έχουμε κ όλα θα γίνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Πεθανα στο πόνο στην εμβρυομεταφορα δε την έβρισκε τη διαδρομη.κ εντάξει ξέρεις πόσο αγχωδης γίνομαι μέχρι να γινει. @Zeta. ζετακι λυπάμαι κορίτσι μου αλλά συνεχίζουμε,εχεις αλλά δύο που σε περιμένουν τι σου είπε ο γιατρός μπορείς να ξεκινήσεις τώρα;

Μπορούμε, αλλά σκεφτόμαστε να το ψάξουμε λίγο παραπάνω κ να κάνουμε φυσικά... απλά μετά εχουμε τον προγεννητικό έλεγχο την 12η εβδομάδα κ παίζει το ενδεχόμενο της μεσογειακής αναιμείας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Δεν γίνεται να μην στεναχωριέμαι..

Στείλε νέα από την γιατρό.Ελπιζω να έχει μια εξήγηση που θα βελτιώσει την πρόγνωση για την επόμενη φορά. Δεν θυμάμαι σε ποίο κέντρο είσαι.. Στο new life Θεσσαλονίκη?

Ναι. Θα το ψάξουμε με εξετάσεις κ σκεφτόμαστε μήπως κάνουμε κ φυσικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni73 είπε:

@Zeta. Ζετούλα λυπάμαι πολύ :( μια μεγάλη αγκαλιά από μένα ! 

Αχ βρε Ελένη μου... Ένα θαύμα το περίμενα είναι η αλήθεια μέχρι τελευταία στιγμή... Σκέφτομαι οταν θα τα καταφέρουμε κ γίνουμε μανούλες θα τα σκεφτόμαστε κ θα γελάμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου...σου είπε κάτι η γιατρός;

Θα πάω μετά τη δουλειά να συζητήσουμε... για εξετάσεις κατι είπαμε μήπως εχω κατι που δεν εχουμε δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 μου η αληθεια ειναι οτι ειχα ξεχασει πως ειχες πονέσει τόσο πολυ στην ετ σου. Θυμόμουν το αίμα αλλα οχι τον πόνο. Πιστεύω ομως οτι ετυχε κ δεν θα ειναι παντα ετσι. Γιατι γενικα ειναι μία εντελώς ανώδυνη διαδικασια. Κουραγιο κ καλη επιτυχια για αυριο. Ολα για καλο γινονται και πλησιαζεις το ονειρο. Τι ωρα εχεις ραντεβου?

@Magaiver μου υπομονη, λιγες ημερες εμειναν. Λογικο να στεναχωριεσαι για τα κοριτσια της παρεας αλλα καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Εσυ τωρα να εισαι οσο μπορεις αισιοδοξη. Καλα κανεις κ παραβλεπεις τα πονακια. Πιστευω ειναι απο τα φαρμακα αυτες οι ενοχλησεις. Ελπιζω να ειναι και για καλο φυσικα!!!

 

Ευχαριστώ!!!Έχω στις 10,ναι με πόνεσε γιατί έσπρωχνε ενώ δεν ήταν αυτή ή κλίση.γι αυτό τώρα ο γιατρός φοβήθηκε κ είπε καλύτερα να ξέρει ακριβώς ποιο δρόμο να ακολουθήσει. @Magaiver λίγη υπομονή ακόμα,οι ενοχλησεις όντως είναι από τα φαρμακα όλοι αυτό λενε μη ξεχνάμε είναι όλα ορμονικά σκευάσματα.μ όνο αισιοδοξία κοπέλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αυτό το φόρουμ άνοιξε με ευχάριστα κ έτσι θα κλείσει,το ξεκίνησε ή κοπέλα που έχει διδυμακια συνεχίσαμε με τη νικονα,ειχαμε μερικα εμπόδια ενδιάμεσα αλλά τα πηδαμε δεν είναι τίποτα,μονο και όταν τα καταφερουμε ολες μας θα κλείσει αυτό το θέμα.θυμαμαι όταν πρωτομπηκα δεν είχα ιδέα για τίποτα δεν ήξερα καν πως γονιμοποιήσει το ωάριο,μαζι σας τα έμαθα όλα.εξω δεν ηξερα να μιλήσω να υποστήριξω τον εαυτό μου και τα θέλω μου φοβόμουν.τωρα πια καταλαβαίνω ότι αυτό που ζούμε είναι ή μεγαλύτερη εμπειρία που μας κάνει τόσο δυνατές που στο μέλλον θα μπορούμε να αντιμετωπίσουμε τα πάντα.μεγαλυτερη δύναμη μας δίνει ο θεός το πιστεύω.τα βήματα είναι δυσκολία,θλιψη,κουραγιο,προσπαθεια,δυναμη,υπομονη,επιμονη κ τέλος ανταμοιβή.καλη επιτυχια σε όλες μας!!!!

❤️❤️❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Αχ βρε Ελένη μου... Ένα θαύμα το περίμενα είναι η αλήθεια μέχρι τελευταία στιγμή... Σκέφτομαι οταν θα τα καταφέρουμε κ γίνουμε μανούλες θα τα σκεφτόμαστε κ θα γελάμε...

Θα γίνει  και θα συναντιόμαστε όλες με θέμα ¨<αλλαγή πάνας>!!!!!

Δεν ήρθε μαλλον ακόμη το πλήρωμα του χρόνου .... θα έρθει όμως το πιστεύω αυτό!!!

Θέλει λίγο κουράγιο τώρα σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

@Eleni73 είχαμε μήπως καμιά εμφάνιση περιόδου;

Οχι βρε παιδί μου μόνο εμφάνιση πονοκεφάλου έχω που συνήθως προμηνύει τον ερχομό της ... για να δούμε!!!

Κι εσύ μην φοβάσαι έχουμε περάσει τόσο και τόσα δεν θα κολλήσουμε στα διαδικαστικά heads up!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Οχι βρε παιδί μου μόνο εμφάνιση πονοκεφάλου έχω που συνήθως προμηνύει τον ερχομό της ... για να δούμε!!!

Κι εσύ μην φοβάσαι έχουμε περάσει τόσο και τόσα δεν θα κολλήσουμε στα διαδικαστικά heads up!!!!

Α ωραία αφού έχεις τέτοιο σήμα περιμένουμε τι θα κάνει θα έρθει.δυστυχως εμενα αυτή ή διαδικασία με δυσκολεύει γιατί εχω δύσκολη κλίση κ αν κάτι πάει στραβά λογικά κινδυνεύει κ ή προσπαθεια.για να δούμε τι θα γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 καλη επιτυχία για αύριο. Λυπάμαι τόσο πολύ Ζετα. Γενικά όταν ακούω για προσπάθειες χωρις καλή εκβαση με πιάνει κόμπος. ειμαι όμως σίγουρη 100% ότι όλες είστε κοντά. Πολύ κοντα. Πιστευω ότι ωσπου να φυγει αυτο το, ομολογουμενως οχι και φοβερό έτος, θα αφήσει πίσω του μια γλυκιά γεύση σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

 Πιστευω ότι ωσπου να φυγει αυτο το, ομολογουμενως οχι και φοβερό έτος, θα αφήσει πίσω του μια γλυκιά γεύση σε όλες!

Kat-cat μακάρι να γίνει έτσι. Και προλαβαίνουμε όλες πριν το νέο έτος. Και τα κορίτσια προλαβαίνουν καινούργια προσπάθεια και αυτή τη φορά θα πετύχει. Να πάμε στο θέμα ''Πάνες'' που λέει και η Ελένη. Να πάρουμε και τη @nikona που την κρατάμε εδώ - δεν τη δίνουμε πουθενά- και την κρατάμε σε λάθος θέμα. Και θα έρθεις και εσύ, θα το δεις ( και μετά θα ψάξουμε οι δυο μας τα πάντα για την εγκυμοσύνη ανά τρίμηνο, μη σου πω ανά μήνα άμα θες - τί αρρωστάκια θα είμαστε αλλιώς;).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Kat-cat μακάρι να γίνει έτσι. Και προλαβαίνουμε όλες πριν το νέο έτος. Και τα κορίτσια προλαβαίνουν καινούργια προσπάθεια και αυτή τη φορά θα πετύχει. Να πάμε στο θέμα ''Πάνες'' που λέει και η Ελένη. Να πάρουμε και τη @nikona που την κρατάμε εδώ - δεν τη δίνουμε πουθενά- και την κρατάμε σε λάθος θέμα. Και θα έρθεις και εσύ, θα το δεις ( και μετά θα ψάξουμε οι δυο μας τα πάντα για την εγκυμοσύνη ανά τρίμηνο, μη σου πω ανά μήνα άμα θες - τί αρρωστάκια θα είμαστε αλλιώς;).

αχαχαχαχ, ναι μετα θα χουμε αλλο θεμα αγχους :P Ασε ειμαι αρρωστακι απο τα παλια. Θελω να πιστευω οτι θα κλεισει ωραια το ετος για τις περισσότερες ή τουλαχιστον θα ξεκινήσει ομορφα το αλλο. Ε, δεν ηρθε η ωρα να αλλαξει και λιγο το θεμα απο τις προσπαθειες? Ας παει στο παρακατω αγχος :P H @nikona ειναι θεα και μπράβο της, και εχω πει και εγώ στον εαυτό μου και ελπίζω να μπορέσω να το κάνω, πως αν και πλέον δεν πολυμπαίνω, σε περίπτωση που φτάσω στον στόχο μου, δε θελω να σταματήσω έστω μια στο τοσο να δινω "παρων" (τουλάχιστον όσο ακομα υπάρχουν κοπέλες που έχω διαβάσει και ξέρω τις ιστορίες τους και τις δυσκολίες τους) και να προσπαθώ όσο γινεται να βοηθάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχαχ, ναι μετα θα χουμε αλλο θεμα αγχους :P Ασε ειμαι αρρωστακι απο τα παλια. Θελω να πιστευω οτι θα κλεισει ωραια το ετος για τις περισσότερες ή τουλαχιστον θα ξεκινήσει ομορφα το αλλο. Ε, δεν ηρθε η ωρα να αλλαξει και λιγο το θεμα απο τις προσπαθειες? Ας παει στο παρακατω αγχος :P H @nikona ειναι θεα και μπράβο της, και εχω πει και εγώ στον εαυτό μου και ελπίζω να μπορέσω να το κάνω, πως αν και πλέον δεν πολυμπαίνω, σε περίπτωση που φτάσω στον στόχο μου, δε θελω να σταματήσω έστω μια στο τοσο να δινω "παρων" (τουλάχιστον όσο ακομα υπάρχουν κοπέλες που έχω διαβάσει και ξέρω τις ιστορίες τους και τις δυσκολίες τους) και να προσπαθώ όσο γινεται να βοηθάω.

Τι ακούω εδώ;τέθηκε θέμα να πάει ή @nikona σε άλλο θέμα;χαχαχα μη κάνει κανένα αστείο γιατί χαθηκαμε.εδω θα ξεχειμωνιασουμε μαζί είτε φουσκωμενες είτε αλλιώς.ηταν ή πρωτη που με είχε κατατοπισει με την εξωσωματική τις επιτροπές κτλ δε το θυμάται ημουνα με άλλο ψευδώνυμο αλλά το αλλαξα γιατί είχα το όνομα μου κ δεν ηθελα.αλλα ηταν ή πρωτη που μου πρωτομιλησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...