Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πολύ καλά κάνεις που ξεμυτιζεις από το σπίτι. Δεν είμαστε άρρωστες. Και να σου πω και κάτι? Εάν δεν ήταν με εξωσωματική και ήταν με τον παραδοσιακό τρόπο θα καθόμασταν ξάπλα κάθε μήνα 5 μέρες μέτα την ωορρηξία? Δεν ξέρω κάποια φίλη μου που έμεινε φυσιολογικά να έκανε τέτοια υπερβολή. Οπότε ούτε και εμείς να υπερβάλουμε.. Από αύριο πας και δουλειά.. Σωστά? 

Εγώ καλά είμαι. Εχουμε επισκέψεις από Ελλάδα και πήγαμε μια μικρή εκδρομουλα σήμερα! Σίγουρα δεν το λες ότι κάνω ιδιαίτερη σωματική ξεκούραση αλλά ψυχολογικά είμαι πολύ χαλαρή. Δεν έχω πιεστεί καθόλου αυτή την φορά. 

Να σας γράψω και την ιστορία του γιατί λέγομαι Μαγκαιβερ? Όταν γράφτηκα στο φόρουμ ήμουν μέσα στην απελπισία μια μέρα μετά την εμβρυομεταφορα με 39 πυρετό μόνη μου στο νοσοκομείο (σε ένα γερμανικό νοσοκομείο που με τα βίας βγάζω συνεννόηση στα γερμανικά). Τον άντρα μου δεν τον άφηναν να μείνει το βράδυ επειδή απαγορεύεται στην γυναικολογικη. Εε λοιπόν αναρωτιόμασταν εαν υπάρχει πιθανότητα να πετύχει η εξωσωματική με τέτοια ψυχική και σωματική καταπόνηση που είχα υποστεί. Γυρνάει λοιπόν ο άντρας μου και μου λέει:" Εάν όμως πετύχει το παιδί θα το πούμε Μαγκαιβερ!" Εκεί γελάσαμε και είπαμε ότι γίνει.

Αυτή την φορά λοιπόν πάλι δεν έχω υπερξεκουραστει όμως ψυχολογικά αισθάνομαι σούπερ! Έχω τεράστια συμπαράσταση από εσάς και νιώθω όμορφα που έστω και για 5 μέρες έχω μέσα μου τα έμβρυακια μας που ίσως να εξελιχθούν σε δύο Μαγκαιβερς :)

Έτσι είναι!!!! Στο εύχομαι κοριτσάκι μου!!! Να βρεθεί ο άντρας σου με 3 magaivers!!!!? Αύριο επιστρέφω στη δουλειά ναι... Ήρθε κ το Σαββατοκύριακο μαζί με την άδεια κ νιώθω πως λείπω πολύ καιρό...τουλάχιστον με τη δουλειά θα ξεχνιέμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα @Bloublou85 κλαίω...

Αποκλειεται να μην ξερεις τη σταση κερακι για μετα το σεξ...πες την αλήθεια! 

Ειναι το κατακορυφο. Πολλες κοπελες μετα την πραξη καθονται κανενα τεταρτο μισαωρο ετσι για να μην βγει εκτοε κολπου το σπερμα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

???? Ποια είναι αυτή ή στάση;;;;

Είναι διάσημη στάση γιόγκα που υποτίθεται ότι σε βοηθάει να μείνεις έγκυος.. Δεν έχεις δει το "σαγαπώ μαγαπας" που το έκανε η Δήμητρα Παπαδοπουλου όταν ήθελε να γίνει μάνα?

Εδω την περιγραφει :

https://amp.mothersblog.gr/mama/well-being/story/31507/thyreoeidis-adenas-kai-yoga

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Αχ βρε κορίτσια να είστε καλά... δεν άντεξα πολύ μακρυά σας!!!! Μια μεγάλη αγκαλιά σε όλες σας!!!!!!

Καλώς μας ήρθες Ελένη μου!!!!!!!!!  !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

???? Ποια είναι αυτή ή στάση;;;;

Καλά βρε... αυτό δεν το περίμενα από εσένα...??? παρεμπιπτόντως σήμερα πάτησα κακάκια πουλιών ( ευτυχώς ήταν παλιά κ δεν άφησαν υπολείμματα στα παπούτσια μου) κ σκέφτηκα κατευθείαν εσένα... Λες να πειάνεται για γούρι;;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @Magaiver μη γελατε δεν ήξερα την ονομασία της αλήθεια.κατακορυφο έκανα αλλά πιανοταν ή μέση μου αφήστε που δεν εμενα κιόλας,κ σταμάτησα να κάνω.λεω δε μένω που δε μενω να μείνω κ από τη μέση μου.τωρα λέτε έκανα βλακεία λέτε ε έπρεπε να κάθομαι έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Καλά βρε... αυτό δεν το περίμενα από εσένα...??? παρεμπιπτόντως σήμερα πάτησα κακάκια πουλιών ( ευτυχώς ήταν παλιά κ δεν άφησαν υπολείμματα στα παπούτσια μου) κ σκέφτηκα κατευθείαν εσένα... Λες να πειάνεται για γούρι;;; ?

Έλα πες αλήθεια επίτηδες πηγές κ τα πατησες.και για κόκκινο βρακι έχω ακούσει πολύ γουρλιδικο,λετε να φορέσω στην εμβρυομεταφορα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Έλα πες αλήθεια επίτηδες πηγές κ τα πατησες.και για κόκκινο βρακι έχω ακούσει πολύ γουρλιδικο,λετε να φορέσω στην εμβρυομεταφορα;;;;;

Όχι καλέ!!! Σιχαίνομαι απίστευτα... σκέφτηκα οτι δεν πειάνεται όμως γιατί δεν τα μετέφερα στο σπίτι μου...??? Για το βρακί ήξερα οτι φέρνει γούρι στην αλλαγή του χρόνου... δεν ξέρω... μπορεί? αυτό πάντως σίγουρα που φέρνει γούρι είναι η διάθεσή σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 Ελεναρα welcome back! Γύρνα στην παρέα μας να ακούσεις τα καμώματα της @Bloublou85 ! Την έχουν μάθει μέχρι και οι φαρμακοβιομηχανίες!!!?

Σας έριχνα κλεφτες ματιές!!!! Ελπίζω και εσύ και η @Zeta. να πάτε τέλεια!!!! Ετσι να πάρετε το αίμα μου πίσω για τώρα!!! Να δικαιωθούμε κάπως!!!!

@nikonaμου καλύτερα δεν θα το έλεγα ακόμη ,,,, δεν μπορώ να αναπνεύσω ελεύθερα με πνίγει το παράπονο ωρες ωρες.... περιμένω να αδιαθετήσω  κιόλας ... σε πόσες μέρες δεν ξέρω με τόσα χάπια που έπαιρνα φαντάζομαι όπου να ναι ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα και είδα μία ταινία χάλια. Καλύτερα τα περνάτε εσείς εδώ. 

@Magaiver, νόμιζα ότι έχεις αυτό γιατί είσαι πολυμήχανο κορίτσι, που εδώ που τα λέμε σου φαίνεται κιόλας. Αφού όμως έχεις πολυμήχανα εμβρυάκια, μη φοβάσαι θα βρούνε το δρόμο τους. 

@Bloublou85, ούτε εγώ ήξερα ότι αυτή η  στάση λέγεται ''κεράκι''. Έχω ακούσει για το κατακόρυφο βέβαια, αλλά δεν το έχω εφαρμόσει. 

@Eleni73 χαίρομαι που είσαι καλύτερα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73, έχεις δίκιο κορίτσι μου. Σύντομα όμως θα είσαι καλύτερα και θα πάνε όλα καλά. Κάνε υπομονή. Τα κορίτσια θα πάρουν το αίμα σου πίσω. Μ' αρέσει αυτή η ιδέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια πήγα και είδα μία ταινία χάλια. Καλύτερα τα περνάτε εσείς εδώ. 

@Magaiver, νόμιζα ότι έχεις αυτό γιατί είσαι πολυμήχανο κορίτσι, που εδώ που τα λέμε σου φαίνεται κιόλας. Αφού όμως έχεις πολυμήχανα εμβρυάκια, μη φοβάσαι θα βρούνε το δρόμο τους. 

@Bloublou85, ούτε εγώ ήξερα ότι αυτή η  στάση λέγεται ''κεράκι''. Έχω ακούσει για το κατακόρυφο βέβαια, αλλά δεν το έχω εφαρμόσει. 

@Eleni73 χαίρομαι που είσαι καλύτερα. 

 

Εγώ έχω απορία κ ψάχνω στο ίντερνετ να καταλάβω από που βγήκε αυτή ή ονομασία;επειδή στεκόμαστε σαν κερί αναμμενο και ξαναμμενο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ έχω απορία κ ψάχνω στο ίντερνετ να καταλάβω από που βγήκε αυτή ή ονομασία;επειδή στεκόμαστε σαν κερί αναμμενο και ξαναμμενο;

Ξαναμμένο σίγουρα. Χα,χα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Όχι καλέ!!! Σιχαίνομαι απίστευτα... σκέφτηκα οτι δεν πειάνεται όμως γιατί δεν τα μετέφερα στο σπίτι μου...??? Για το βρακί ήξερα οτι φέρνει γούρι στην αλλαγή του χρόνου... δεν ξέρω... μπορεί? αυτό πάντως σίγουρα που φέρνει γούρι είναι η διάθεσή σου?

Εγώ δε ξέρω τι άλλο να κάνω για το γούρι λέω να κάνω κανένα ευχέλαιο,εστ @nikona είχες κάνει τίποτα για γούρι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Eleni73, έχεις δίκιο κορίτσι μου. Σύντομα όμως θα είσαι καλύτερα και θα πάνε όλα καλά. Κάνε υπομονή. Τα κορίτσια θα πάρουν το αίμα σου πίσω. Μ' αρέσει αυτή η ιδέα. 

❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου οχι, τιποτα δεν ειχα κανει για γουρι. Προσευχουλα μονο.

@Eleni73 εχεις τόσο δίκιο. Ειναι νωρίς ακομη. Ποσα αρνητικα συναισθημστα καθε φορα...κουραγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα !!! Τι γέλια έχω κάνει με τα κεράκια και τα βρακάκια !!!! χαχαχχα !!! Τουλάχιστον γελάμε εδώ μέσα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα και από εμένα. Καλή εβδομάδα. Και καλά αποτελέσματα κορίτσια μου. Εύχομαι να είναι η τέλεια εβδομάδα. 2/2 να έχουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες !πειτε σας παρακαλω οσες περνατε σαλοσπιρ των 100 περνατε ολες ?εμενα μου ειπε 160 γτ περνω λεει υψηλες δοσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Σας έριχνα κλεφτες ματιές!!!! Ελπίζω και εσύ και η @Zeta. να πάτε τέλεια!!!! Ετσι να πάρετε το αίμα μου πίσω για τώρα!!! Να δικαιωθούμε κάπως!!!!

@nikonaμου καλύτερα δεν θα το έλεγα ακόμη ,,,, δεν μπορώ να αναπνεύσω ελεύθερα με πνίγει το παράπονο ωρες ωρες.... περιμένω να αδιαθετήσω  κιόλας ... σε πόσες μέρες δεν ξέρω με τόσα χάπια που έπαιρνα φαντάζομαι όπου να ναι ... 

 

Μακάρι ρε Ελενακι να σε δικαιωσουμε! Έχω μεγάλη αγωνία για την @Zeta. τώρα.

Φαίνεσαι πολύ δυνατή γυναίκα. Θα καταφέρεις να σηκωθείς και πάλι.

Σου είπε μήπως τίποτα ο γιατρός σου? Κάνατε κάποια συζήτηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!θέλω να πω και για άλλες που μας διαβάζουν,οτι κάνουμε κ λίγη πλάκα γιατί θελουμε τα κορίτσια μας που είτε βρίσκονται στην αναμονή κ έχουν αγωνία να ξεχνιούνται κ να κυλάνε αυτές οι μέρες διασκεδαστικά αλλά κ εμείς που ξεκινάμε τώρα να ξεκινήσουμε με εναν χαρούμενο τρόπο κ να καταλάβουμε ότι στη ζωή όλα είναι μία πλάκα γιατί ο πιο μεγάλος πλακατζης είναι ο θεός.το έζησα,ξεκινησα με κλάματα με κρισεις πανικού έχασα τον εαυτό μου.πιστευω ότι όταν μία γυναίκα θέλει κ κάνει τα πάντα να γίνει μητέρα ή ζωή θα την ανταμείβει,ποτε ο θεός δεν αφήνει καμιά γυναίκα που το προσπαθεί με όλη της τη δύναμη.με τον ενα ή τον άλλο τρόπο στο τέλος θα τα καταφερουμε.καλη εβδομάδα με γεμισμένες κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...