Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Κορίτσια σας ευχαριστώ. Μου χάλασε λίγο ο προγραμματισμός και αιφνιδιάστηκα. Πήγαινα να κάνω κάτι καλύτερο επειδή είμαι και λίγο γριούλα, να έχω ένα back up σε περίπτωση αποτυχίας πάλι. Τελοσπάντων, δεν πειράζει, δεν το βάζουμε κάτω. Αφού έχουμε επιλογές για το τώρα σκεφτήκαμε με τον κύριο Πίου - πίου αυτό που λες και εσύ @nikona μου, πως κάθε εμπόδιο για καλό! Μπορεί να τα καταφέρουμε αυτή τη φορά. Και γιατί όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 εμενα μου ειχαν πει να επιλεξω μία συγκεκριμενη ωρα απο τις 17:00 ως τις 20:00, όμως λόγω δουλειάς μου δεν μπορουσα να τις παίρνω μαζι μου κ τους ειπα να τις κανω στις 16:15 καθε μερα κ συμφώνησαν. 

Εγώ τις έκανα στις 12 τη νύχτα γιατί έκανα τις άλλες στις 12 το πρωί.δε ξέρω αν επηρεάζει σε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αχ βρε κορίτσια. Τσάμπα η αισιοδοξία μου. Τελικά τον ακυρώσαμε τον κύκλο. Δεν ήταν κύστη αλλά ωάριο που ''βιάζεται''σε σχέση με τα άλλα. 2η ημέρα περιόδου και είναι ήδη 11 χιλ. Θα έχανα τουλάχιστον 4 ωάρια μου είπανε αν το δοκίμαζα. Τί να πω. Τουλάχιστον έχω τις βλαστοκυστούλες από την προηγούμενη διέγερση. Θα τις βάλω, τέλος του μήνα. Και ο Θεός βοηθός. Τώρα μετράμε ημέρες για την ωορρηξία.

Αχ πιου πιου τώρα το είδα,ειχε αναπτυχθεί ωάριο και αδιαθετησες κιόλας;δε πειράζει μία χαρά κ οι βλαστοκυστουλες μπορεί αυτές να είναι το τυχερο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Αχ πιου πιου τώρα το είδα,ειχε αναπτυχθεί ωάριο και αδιαθετησες κιόλας;δε πειράζει μία χαρά κ οι βλαστοκυστουλες μπορεί αυτές να είναι το τυχερο σου.

Είναι το ωάριο του καινούργιου κύκλου που είναι πολύ μεγάλο για την ώρα του. Αυτό που θα κάνει ωορρηξία.  Πρώτη φορά μου τυχαίνει συνήθως 12 -13 χιλ είναι την 8η ημέρα που κάνω υπέρηχο επειδή τσεκάρουμε την ωορρηξία κάθε μήνα και τωρα 2η μερα ειναι σχεδον 11. Όλα καλά θα πάνε, @Bloublou85  μου το πιστεύω.  Τώρα που μπήκες θα μου φτιάξει και το κέφι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αχ βρε κορίτσια. Τσάμπα η αισιοδοξία μου. Τελικά τον ακυρώσαμε τον κύκλο. Δεν ήταν κύστη αλλά ωάριο που ''βιάζεται''σε σχέση με τα άλλα. 2η ημέρα περιόδου και είναι ήδη 11 χιλ. Θα έχανα τουλάχιστον 4 ωάρια μου είπανε αν το δοκίμαζα. Τί να πω. Τουλάχιστον έχω τις βλαστοκυστούλες από την προηγούμενη διέγερση. Θα τις βάλω, τέλος του μήνα. Και ο Θεός βοηθός. Τώρα μετράμε ημέρες για την ωορρηξία.

καθε εμποδιο για καλό και εγώ το πιστευω. Τα παιζει και ο οργανισμος παιδια απο ενασημειο και μετα με τις ορμονες. Εδω σας εχω πει το δικο μου παραδειγμα που μετα απο φυσιολογικη κυηση που παλινδρομησε τα παιξαν τελειως οι ορμονες για ενα διμηνο. Καθυστερησεις, κυστες που ποτε δεν ειχα ξαναβγαλει. Κανε την εμβρυομεταφορα σου και ευχομαι να ηταν σημαδι απο το συμπαν αυτο ;) οτι δε χρειαζοσουν αλλο! Ευχομαι ο αλλος μηνας να έχει καλα νεα για όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Είναι το ωάριο του καινούργιου κύκλου που είναι πολύ μεγάλο για την ώρα του. Αυτό που θα κάνει ωορρηξία.  Πρώτη φορά μου τυχαίνει συνήθως 12 -13 χιλ είναι την 8η ημέρα που κάνω υπέρηχο επειδή τσεκάρουμε την ωορρηξία κάθε μήνα και τωρα 2η μερα ειναι σχεδον 11. Όλα καλά θα πάνε, @Bloublou85  μου το πιστεύω.  Τώρα που μπήκες θα μου φτιάξει και το κέφι. 

Μωρέ καλά λένε ότι μένεις έγκυος κ όταν έχεις περίοδο!αβυσσος το γυναικείο σύστημα.τελικα από δω το φέρες από κει το φέρες ήθελες να μου κάνεις παρέα κατά βαθος τέλος του μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Μωρέ καλά λένε ότι μένεις έγκυος κ όταν έχεις περίοδο!αβυσσος το γυναικείο σύστημα.τελικα από δω το φέρες από κει το φέρες ήθελες να μου κάνεις παρέα κατά βαθος τέλος του μήνα.

Ναι!!! Αυτό είναι. Μου το ελεγες εσυ και δεν ακουγα. Σημάδι από το σύμπαν που λέει και η @Kat-Cat.  Μου είπε ξεκάθαρα κυρία μου χωρίς τη  Bloublou τη φίλη σου δεν πας πουθενά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ναι!!! Αυτό είναι. Μου το ελεγες εσυ και δεν ακουγα. Σημάδι από το σύμπαν που λέει και η @Kat-Cat.  Μου είπε ξεκάθαρα κυρία μου χωρίς τη  Bloublou τη φίλη σου δεν πας πουθενά. 

Κι έλεγα πριν μέρες πως να γίνει να είμαστε μαστε στο τελος,να της έρθει αργότερα γίνεται αλλά πόσο αργότερα δε φτάνει μέχρι τέλος.κι όμως έγινε αλλιώς!!!!!απίστευτο γιατί το σκεφτομουνα.αμα σας έλεγα εγώ κ για τα σκατά δεν ακούτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κι έλεγα πριν μέρες πως να γίνει να είμαστε μαστε στο τελος,να της έρθει αργότερα γίνεται αλλά πόσο αργότερα δε φτάνει μέχρι τέλος.κι όμως έγινε αλλιώς!!!!!απίστευτο γιατί το σκεφτομουνα.αμα σας έλεγα εγώ κ για τα σκατά δεν ακούτε.

Βρε κορίτσι έχω μπερδευτεί. Όπως ήρθαν τα πράγματα θα κάνω εμβρυομεταφορα τελος του μήνα. Εσύ για πότε είσαι ακριβώς;  Αρχές Νοεμβρίου; Φοβάμαι μην και πάλι σου την κάνω και δεν το σώσω με τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 εγω ταυτοχρονα εκανα κ την ενεση καταστολης κ της διεγερσης.

Στο βραχυ πρωτοκολλο εκανα τον ανταγωνιστη με της διεγερσης με δυο τρεις ωρες διαφορα.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Βρε κορίτσι έχω μπερδευτεί. Όπως ήρθαν τα πράγματα θα κάνω εμβρυομεταφορα τελος του μήνα. Εσύ για πότε είσαι ακριβώς;  Αρχές Νοεμβρίου; Φοβάμαι μην και πάλι σου την κάνω και δεν το σώσω με τίποτα. 

Εγώ θα ξεκινησω διέγερση προς το τέλος του μήνα είναι να αδιαθετησω γύρω στις 27,εμβρυομεταφορα;;;χμ θα πρέπει να έχω εμβρυα για να κανω.θες να σου πω ποτέ θα είναι κι εγώ έτοιμη για εμβρυομεταφορα να το πεις στο γιατρό σου να μη παιδευομαστε;;;;????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 εγω ταυτοχρονα εκανα κ την ενεση καταστολης κ της διεγερσης.

Στο βραχυ πρωτοκολλο εκανα τον ανταγωνιστη με της διεγερσης με δυο τρεις ωρες διαφορα.

 

 

 

Επειδή την άλλη φορά έκανα κ μενοπουρ κ γοναλ κ daronda μάλλον γι αυτό έπρεπε να έχω κάποιες ώρες διάφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Βγήκα χθές μετά την εμβρυμεταφορά. Για καφέ κ φαγητό. Κ τώρα για καφέ πάμε?. Τα πρωινά με πειάνει η ανυπομονησία... θα περιμένω ακόμα, γιατί μετά με βλέπω να αγοράζω τα τεστ με το κιλό? Εσύ πως είσαι;;;

Πολύ καλά κάνεις που ξεμυτιζεις από το σπίτι. Δεν είμαστε άρρωστες. Και να σου πω και κάτι? Εάν δεν ήταν με εξωσωματική και ήταν με τον παραδοσιακό τρόπο θα καθόμασταν ξάπλα κάθε μήνα 5 μέρες μέτα την ωορρηξία? Δεν ξέρω κάποια φίλη μου που έμεινε φυσιολογικά να έκανε τέτοια υπερβολή. Οπότε ούτε και εμείς να υπερβάλουμε.. Από αύριο πας και δουλειά.. Σωστά? 

Εγώ καλά είμαι. Εχουμε επισκέψεις από Ελλάδα και πήγαμε μια μικρή εκδρομουλα σήμερα! Σίγουρα δεν το λες ότι κάνω ιδιαίτερη σωματική ξεκούραση αλλά ψυχολογικά είμαι πολύ χαλαρή. Δεν έχω πιεστεί καθόλου αυτή την φορά. 

Να σας γράψω και την ιστορία του γιατί λέγομαι Μαγκαιβερ? Όταν γράφτηκα στο φόρουμ ήμουν μέσα στην απελπισία μια μέρα μετά την εμβρυομεταφορα με 39 πυρετό μόνη μου στο νοσοκομείο (σε ένα γερμανικό νοσοκομείο που με τα βίας βγάζω συνεννόηση στα γερμανικά). Τον άντρα μου δεν τον άφηναν να μείνει το βράδυ επειδή απαγορεύεται στην γυναικολογικη. Εε λοιπόν αναρωτιόμασταν εαν υπάρχει πιθανότητα να πετύχει η εξωσωματική με τέτοια ψυχική και σωματική καταπόνηση που είχα υποστεί. Γυρνάει λοιπόν ο άντρας μου και μου λέει:" Εάν όμως πετύχει το παιδί θα το πούμε Μαγκαιβερ!" Εκεί γελάσαμε και είπαμε ότι γίνει.

Αυτή την φορά λοιπόν πάλι δεν έχω υπερξεκουραστει όμως ψυχολογικά αισθάνομαι σούπερ! Έχω τεράστια συμπαράσταση από εσάς και νιώθω όμορφα που έστω και για 5 μέρες έχω μέσα μου τα έμβρυακια μας που ίσως να εξελιχθούν σε δύο Μαγκαιβερς :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver συμφωνω με τον τρόπο που το διαχειριζεσαι. Μπραβο! Κι εγω εν μερει αυτο ελεγα, οτι σε φυσιολογικη συλληψη η γυναικα κανει ενα σωρο πραγματα κι ομως μια χαρα πανε ολα.

Φυσικα δεν λεμε να σηκωνουμε βαρη ή να κρεμαμε τις κουρτινες κ να πλενουμε τα χαλια αλλα ουτε και να ειμαστε αγαλματα στον καναπε. Κυριως για λογους ψυχολογιας.

Πολυ χαιρομαι που αισθανεσαι καλα ψυχολογικα! Ευχομαι ολοψυχα να ανταμειφθεις και εσυ κ ολα τα κοριτσια !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτάξτε,εγω μετά την ωορρηξία κάθομαι πάντως? θα μου φτιάξει λέει κ ο άντρας μου αυτά που κρεμούσαν παλιά τα πόδια τα αναπαυσολια για να μείνουν έγκυες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Μακάρι να πραγματοποιηθεί η ευχή που μου έδωσες! Για την ώρα είμαι προετοιμασμενη και για τα δύο σενάρια. 

@Bloublou85 Χαχαχαχα. Να φανταστώ κανείς και κεράκι μετά την επαφή?!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Αχ βρε κορίτσια να είστε καλά... δεν άντεξα πολύ μακρυά σας!!!! Μια μεγάλη αγκαλιά σε όλες σας!!!!!!

Ελενακιιιι μας πολύ χαιρόμαστε που είσαι ξανά μαζί μας σε περιμέναμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@nikona μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Μακάρι να πραγματοποιηθεί η ευχή που μου έδωσες! Για την ώρα είμαι προετοιμασμενη και για τα δύο σενάρια. 

@Bloublou85 Χαχαχαχα. Να φανταστώ κανείς και κεράκι μετά την επαφή?!? 

Όχι κεράκια δεν αναβω,τρωω μπισκότα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 Ελεναρα welcome back! Γύρνα στην παρέα μας να ακούσεις τα καμώματα της @Bloublou85 ! Την έχουν μάθει μέχρι και οι φαρμακοβιομηχανίες!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι κεράκια δεν αναβω,τρωω μπισκότα!

την στάση κεράκι λέω... που λένε ότι βοηθάει την σύλληψη μετά την επαφή. Αλήθεια πάντως μια φίλη μου το έκανε.. Νομίζω είναι και αυτή έτσι τρελουτσικη σαν εσένα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Magaiver είπε:

την στάση κεράκι λέω... που λένε ότι βοηθάει την σύλληψη μετά την επαφή. Αλήθεια πάντως μια φίλη μου το έκανε.. Νομίζω είναι και αυτή έτσι τρελουτσικη σαν εσένα ?

???? Ποια είναι αυτή ή στάση;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...