Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!

Και γω μαζί σας @karen και @bebe2 !!! Μόνο προετοιμασία ενδομητρίου, περιμένω να αδιαθετήσω 26/10 !!!

Και τα υπόλοιπα κορίτσια λίγο πολύ εκεί γύρω είναι στις ημερομηνίες !!!

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ κι εγώ στις 26 περίπου περιμένω!διέγερση δεν έχουμε καμιά άλλη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ κι εγώ στις 26 περίπου περιμένω!διέγερση δεν έχουμε καμιά άλλη;;

Η @Πιου-πιου είναι με διέγερση !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Η @Πιου-πιου είναι με διέγερση !!!

Ναι αλλά μου την έκανε ξεκιναει τωρα γιατί αδιαθετησε.εγω να σας πω την αλήθεια τώρα που φτάνει ή ώρα δε βιαζομαι καθολου γιατί φοβάμαι πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τελικά αδιαθετησα κανονικά το πρωί. Θα πάω στο γιατρό το απόγευμα ή το πρωί αύριο και αν όλα είναι καλά θα ξεκινήσουμε. @Bloublou85 εγώ δε φοβάμαι τίποτα. Αυτό που δεν αντέχω είναι το στρες της χοριακής . Μέχρι τότε είμαι απόλυτα πειθαρχημένη. Τις 2 τελευταίες μέρες τρελαίνομαι όμως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τελικά αδιαθετησα κανονικά το πρωί. Θα πάω στο γιατρό το απόγευμα ή το πρωί αύριο και αν όλα είναι καλά θα ξεκινήσουμε. @Bloublou85 εγώ δε φοβάμαι τίποτα. Αυτό που δεν αντέχω είναι το στρες της χοριακής . Μέχρι τότε είμαι απόλυτα πειθαρχημένη. Τις 2 τελευταίες μέρες τρελαίνομαι όμως...

Άντε αντε καλή αρχή να έχεις!!!εγώ φοβάμαι τώρα αν θα κάνω καλά εμβρυα γιατι αλλαξα πρωτόκολλο την άλλη φορά έκανα μακρύ κ τώρα με τους ανταγωνιστές δεν ξέρω αν θα κάνω τόσα ωάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 @nikona εντάξει είμαι σήμερα λίγο πονάκια σαν περιόδου και τσιμπήματα άλλα δεν δίνω σημασία. Μπορεί να ειναι για κακό. Η χοριακη μου αργεί πολύ ακόμα. 22 μου είπε η γιατρός αλλά εάν μέχρι τότε δεν έχει έρθει περίοδος (γιατί με ενδομητριο 17 χιλιοστα πριν 4 μέρες εάν δεν γίνει εμφύτευση η περίοδος θα έρθει σίγουρα νωρίτερα) θα κάνω μόνη μου. Έχω τόσα τεστ στο σπίτι και θα λήξουν. Μην πάνε άδικα. Τώρα περιμένω να ακούσουμε τα νέα της @Zeta. μόλις κάνει την χοριακη της.

Καλά για τις ιστορίες που λέτε με το ψυγείο έχω κατουρηθεί στο γέλιο. Ελπίζω να τα διαβάζει και η @Eleni73 να ξεχαστεί λιγάκι!

@karen Καλή ανάρρωση! Ακούγεται πολύ γρήγορη η διαδικασία οπότε δεν θα χάσεις άλλο καιρό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θα πάνε κορίτσια σε όλες μας. Εμείς θα προσπαθήσουμε πάντως για το καλύτερο. Λίγη τύχη μόνο ή μάλλον απλά όχι ατυχία και θα τα καταφέρουμε. Μόνο ευχάριστα εύχομαι να μας περιμένουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άντε αντε καλή αρχή να έχεις!!!εγώ φοβάμαι τώρα αν θα κάνω καλά εμβρυα γιατι αλλαξα πρωτόκολλο την άλλη φορά έκανα μακρύ κ τώρα με τους ανταγωνιστές δεν ξέρω αν θα κάνω τόσα ωάρια.

Εγώ την πρώτη φορά έκανα το βραχυπρωτόκολλο που λες με puregon (πήρα μόνο fsh όχι lh) αλλά δεν μου ταίριαξε καθόλου. Τώρα με το μακρύ και τις εισπνοές πήγε πολύ καλύτερα. 6 ωοθηλακια με 5 ωάρια από μια ωοθήκη είναι ότι καλύτερο περίμεναν οι γιατροί σε σχέση με ιστορικό σοβαρής ενδομητριωσης και ηλικίας (33 είμαι). Οπότε στην επόμενη προσπάθεια δεν θα ήθελα με τίποτα να αλλάξω πρωτόκολλο.

Όμως εσυ άλλαξες γιατρό. Οπότε ίσως έχει κάτι άλλο στο μυαλό του. Εάν σου έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη τότε προχωρά και μην αμφιβάλλεις κατά την διάρκεια της θεραπείας. Δεν έχει νόημα να αμφισβητείς έναν γιατρό όσο σε κουραρει. Μόλις τελειώσει η προσπάθεια μπορούμε να κάνουμε απολογισμό τι πήγε καλά τι λάθος και κατά πόσο έχει ευθύνη ο γιατρός και θα μπορούσε να αποτρέψει την λάθος έκβαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver γιατί σε έβαλε τόσο αργά αφού βαλατε βλαστοκύστες;λοιπόν θα σας πω κάτι για τύχη που λετε @Πιου-πιου έχει τύχει σε δύο σπίτια που έχω παει παλιά κ είχα πατήσει σκατά με το συμπαθειο κ δεν το κατάλαβα κ τους γεμισα το σπίτι,την επόμενη μέρα κάνει τεστ θετικό! Μετά άλλη μία φορά ξανασυμβαινει το ίδιο.σε όλους φέρνω γούρι εκτός από μένα!αφού ψάχνω κάποιον να πατήσει σκατά να μου τα φέρει σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 @nikona εντάξει είμαι σήμερα λίγο πονάκια σαν περιόδου και τσιμπήματα άλλα δεν δίνω σημασία. Μπορεί να ειναι για κακό. Η χοριακη μου αργεί πολύ ακόμα. 22 μου είπε η γιατρός αλλά εάν μέχρι τότε δεν έχει έρθει περίοδος (γιατί με ενδομητριο 17 χιλιοστα πριν 4 μέρες εάν δεν γίνει εμφύτευση η περίοδος θα έρθει σίγουρα νωρίτερα) θα κάνω μόνη μου. Έχω τόσα τεστ στο σπίτι και θα λήξουν. Μην πάνε άδικα. Τώρα περιμένω να ακούσουμε τα νέα της @Zeta. μόλις κάνει την χοριακη της.

Καλά για τις ιστορίες που λέτε με το ψυγείο έχω κατουρηθεί στο γέλιο. Ελπίζω να τα διαβάζει και η @Eleni73 να ξεχαστεί λιγάκι!

@karen Καλή ανάρρωση! Ακούγεται πολύ γρήγορη η διαδικασία οπότε δεν θα χάσεις άλλο καιρό :)

Την Πέμπτη η χοριακή μου κορίτσια... Τεστάκια έχω κ εγώ magaiver μου. Ξέρετε από ποια μέρα μπορεί να δείξει με βλαστοκύστες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver γιατί σε έβαλε τόσο αργά αφού βαλατε βλαστοκύστες;λοιπόν θα σας πω κάτι για τύχη που λετε @Πιου-πιου έχει τύχει σε δύο σπίτια που έχω παει παλιά κ είχα πατήσει σκατά με το συμπαθειο κ δεν το κατάλαβα κ τους γεμισα το σπίτι,την επόμενη μέρα κάνει τεστ θετικό! Μετά άλλη μία φορά ξανασυμβαινει το ίδιο.σε όλους φέρνω γούρι εκτός από μένα!αφού ψάχνω κάποιον να πατήσει σκατά να μου τα φέρει σπίτι.

???? έχω πέσει στα πατώματα...!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Εγώ την πρώτη φορά έκανα το βραχυπρωτόκολλο που λες με puregon (πήρα μόνο fsh όχι lh) αλλά δεν μου ταίριαξε καθόλου. Τώρα με το μακρύ και τις εισπνοές πήγε πολύ καλύτερα. 6 ωοθηλακια με 5 ωάρια από μια ωοθήκη είναι ότι καλύτερο περίμεναν οι γιατροί σε σχέση με ιστορικό σοβαρής ενδομητριωσης και ηλικίας (33 είμαι). Οπότε στην επόμενη προσπάθεια δεν θα ήθελα με τίποτα να αλλάξω πρωτόκολλο.

Όμως εσυ άλλαξες γιατρό. Οπότε ίσως έχει κάτι άλλο στο μυαλό του. Εάν σου έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη τότε προχωρά και μην αμφιβάλλεις κατά την διάρκεια της θεραπείας. Δεν έχει νόημα να αμφισβητείς έναν γιατρό όσο σε κουραρει. Μόλις τελειώσει η προσπάθεια μπορούμε να κάνουμε απολογισμό τι πήγε καλά τι λάθος και κατά πόσο έχει ευθύνη ο γιατρός και θα μπορούσε να αποτρέψει την λάθος έκβαση.

Στο μακρύ έκανα δέκα ωάρια κ τώρα που αλλαξα γιατρό του λέω με αυτό το πρωτόκολλο θα ξανακανω τόσα;κ μου λέει εντάξει δεν είχες κάνει κ πολλά με το άλλο?? αυτόν τώρα τον εμπιστευομαι πολύ με βλέπεις έχω άλλον αέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Την Πέμπτη η χοριακή μου κορίτσια... Τεστάκια έχω κ εγώ magaiver μου. Ξέρετε από ποια μέρα μπορεί να δείξει με βλαστοκύστες;;;

Εννιά μέρες μετα την εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστες κάνουμε συνήθως χοριακη,εσυ σε ποια μέρα είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Την Πέμπτη η χοριακή μου κορίτσια... Τεστάκια έχω κ εγώ magaiver μου. Ξέρετε από ποια μέρα μπορεί να δείξει με βλαστοκύστες;;;

Εσένα σου έβαλε μετά από 9 μέρες. Ίσως μια πριν να έδειχνε αλλα όχι πολύ νωρίτερα.Εμενα με έβαλε για την άλλη Δευτέρα όποτε μόλις μάθουμε τα δικά σου το αργότερο Σάββατο θα κάνω τεστ γιατί το δικό μου ραντεβού είναι σχετικά μακριά.

Από ψυχολογία πως πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Στο μακρύ έκανα δέκα ωάρια κ τώρα που αλλαξα γιατρό του λέω με αυτό το πρωτόκολλο θα ξανακανω τόσα;κ μου λέει εντάξει δεν είχες κάνει κ πολλά με το άλλο?? αυτόν τώρα τον εμπιστευομαι πολύ με βλέπεις έχω άλλον αέρα!

Άρα με σένα περιμένει πολλά παραπάνω! Καλό είναι αυτό που προσβλέπει σε κάτι πολύ καλύτερο!!! Εάν λέει μαλακ... θα φανεί στο χειροκρότημα. Αλλά εάν σου έχει κάνει καλή εντύπωση το αποκλείω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver γιατί σε έβαλε τόσο αργά αφού βαλατε βλαστοκύστες;λοιπόν θα σας πω κάτι για τύχη που λετε @Πιου-πιου έχει τύχει σε δύο σπίτια που έχω παει παλιά κ είχα πατήσει σκατά με το συμπαθειο κ δεν το κατάλαβα κ τους γεμισα το σπίτι,την επόμενη μέρα κάνει τεστ θετικό! Μετά άλλη μία φορά ξανασυμβαινει το ίδιο.σε όλους φέρνω γούρι εκτός από μένα!αφού ψάχνω κάποιον να πατήσει σκατά να μου τα φέρει σπίτι.

@Bloublou85. Το κορίτσι που μπορεί να κάνει μόνο του όλο το forum να γελάει. Έισαι θεά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Άρα με σένα περιμένει πολλά παραπάνω! Καλό είναι αυτό που προσβλέπει σε κάτι πολύ καλύτερο!!! Εάν λέει μαλακ... θα φανεί στο χειροκρότημα. Αλλά εάν σου έχει κάνει καλή εντύπωση το αποκλείω.

Μπορεί κ να με πείραζε,απλα μάλλον επειδή από δέκα έμειναν μόνο τρία εμβρυα ίσως γι αυτό θεωρησε ότι δεν πηγαμε καλά.κ σένα σου πήγε καλα,τελικα που την έκανες δε σε ρώτησα εδώ ή έξω; @Πιου-πιου αλήθεια λέω με φιλούσε όλη μέρα για το γουρι,καλα όταν είδε τις πατημασιές από την είσοδο μέχρι τα δωμάτια κ λέγαμε κάτι μυρίζει κάτι μυρίζει τι να είναι;τσα!θετική γραμμουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ σε πιστεύω, για αυτό πεθαίνω στα γέλια. Μην ανησυχείς κορίτσι αφού πήγε τόσο καλά η προηγούμενη διέγερση και αυτή θα πάει super. Και αν τόσο πολύ επιμένεις στο γούρι, εγώ προσφέρομαι και ας πετάξω μετά και τα παπούτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Καλά όλα όμως εχω μια απορία για την ειδική :) Έχει σημασία από τι ζώο είναι τα σκατα? Δηλαδή αλόγου που είναι πιο πολλά είναι πιο μεγάλο γούρι?! Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 Καλά όλα όμως εχω μια απορία για την ειδική :) Έχει σημασία από τι ζώο είναι τα σκατα? Δηλαδή αλόγου που είναι πιο πολλά είναι πιο μεγάλο γούρι?! Χαχαχαχα

Ρεεεε αλόγου;;στο κέντρο της πόλης μάλλον από σκύλο ήταν.τωρα τους αναγκάζουν κ τα μαζεύουν κ δε πατάμε γι αυτό έχει μειωθεί κ το γούρι.Υ.Γ ξέρεις ότι του αλόγου είναι πιο πολλά;εγώ δεν το ήξερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μωρέ σε πιστεύω, για αυτό πεθαίνω στα γέλια. Μην ανησυχείς κορίτσι αφού πήγε τόσο καλά η προηγούμενη διέγερση και αυτή θα πάει super. Και αν τόσο πολύ επιμένεις στο γούρι, εγώ προσφέρομαι και ας πετάξω μετά και τα παπούτσια!

Τι να σας πω ρε κορίτσια δε ξέρω εμενα ο άντρας μου χτες πήγε για ψάρεμα κ βρήκα στην είσοδο το μελάνι απ τα καλαμάρια δεν ξέρω αν πιάνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Εσένα σου έβαλε μετά από 9 μέρες. Ίσως μια πριν να έδειχνε αλλα όχι πολύ νωρίτερα.Εμενα με έβαλε για την άλλη Δευτέρα όποτε μόλις μάθουμε τα δικά σου το αργότερο Σάββατο θα κάνω τεστ γιατί το δικό μου ραντεβού είναι σχετικά μακριά.

Από ψυχολογία πως πας? 

Καλά μπορώ να πω... το σκέφτομαι συνέπεια, αλλά καλύτερα από την προηγούμενη φορά... εσύ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 απλα δεν υπαρχεις! Απο χθες ολο αυτό σου λεω! Πολυ γελασα!!!

@Magaiver μου υπομονη μεχρι την χοριακη κ μη σκεφτεσαι την περιοδο. Δεν θα ερθει αυτη τη φορα. Και αυτα τα πονακια ειναι απο τα φαρμακα. Εισαι κ μετα απο διεγερση αλλωστε. Πιστευω θα πανε ολα καλα!

@Zeta. Κι σε σενα με το καλο!!!!Υπομονη, λιγες μερουλες εμειναν

Και σε ολα τα κοριτσια, με το καλο!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...