Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Το απόγευμα που θα πάω να πάρω τα υπόλοιπα φάρμακα θα το ρωτησω κι αυτό.παντως κ τις innohep δεν τις βάζουμε στο ψυγείο.τωρα που κοίταξα στο ψυγείο οι gonal λένε πάνω να φυλάσσεται στο ψυγείο.εγω τις έκλεισα στο συρτάρι.

Καλα, δεν σου τις εδωσαν με παγοκυστες τις γκοναλ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Το απόγευμα που θα πάω να πάρω τα υπόλοιπα φάρμακα θα το ρωτησω κι αυτό.παντως κ τις innohep δεν τις βάζουμε στο ψυγείο.τωρα που κοίταξα στο ψυγείο οι gonal λένε πάνω να φυλάσσεται στο ψυγείο.εγω τις έκλεισα στο συρτάρι.

Οι gonal θέλουν αυστηρά ψυγείο... κ όπως είπε η Nikona τις δείνουν με παγοκύστες από το φαρμακείο για να μην αλλοιωθούν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλα, δεν σου τις εδωσαν με παγοκυστες τις γκοναλ?

 

Ναι είχα πάρει κ εγώ από το σπίτι τρεις κ τις έφερα όσο γρήγορα μπορούσα.απλα εννοώ ότι εκεί το γράφει το κουτί ενώ στις άλλες όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Λυπάμαι πολύ... Ο λόγος που κάναμε εξωσωματική με τον άντρα μου ηταν επειδή εχουμε κ οι δύο στίγμα μεσογειακής αναιμίας κ επειδή σε μία φυσιολογική εγκυμοσύνη θα μπορούσαμε να διαπιστώσουμε αν είναι υγιή το έμβρυο μετά την 12η εβδομάδα... είχαμε να στείλουμε 7 βλαστοκύστες στο χωρέμειο κ από αυτές διαπιστώθηκε 1 με τη νόσο κ μας έμειναν 6. Κάναμε μία εμβρυομεταφορά τον Ιούνιο κ κατέδειξε σε βιοχημική κ χθές έκανα την δεύτερη.

 

στις On 10/10/2018 at 4:10 ΜΜ, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Faith, κορίτσι μου οι προβλέψεις για τις βλαστοκυστούλες είναι πολύ καλύτερες από τα εμβρυάκια 3 ημερών ούτως ή άλλως. Οι προβλέψεις για βλαστοκύστη με προεμφυτευτικό είναι πάνω από 85% εμφύτευση με ηλικία μέχρι 40 και καλό ενδομήτριο. Εγώ μετάνιωσα πικρά που δεν έκανα προεμφυτευτικό και τώρα στην καινούργια μου διέγερση θα κάνω - αν με το καλό έχω βλαστοκύστες πάλι. Να σου πω ότι πιο πολύ για αυτό θα την κάνω την καινούργια - έχω ακόμα 3 στο ψυγείο, αλλά φοβάμαι - είμαι 39.

Ειμαι 40 .μακαρι οι πιθανοτητες να ειναι τοσο υψηλες γιατι εχω μια κ μοναδικη βλαστοκυστη και δν θα υπαρξει αλλη προσπαθεια μετα απο αυτη...απο το στομα σου κ στου θεου τ αυτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Faith είπε:

 

Ειμαι 40 .μακαρι οι πιθανοτητες να ειναι τοσο υψηλες γιατι εχω μια κ μοναδικη βλαστοκυστη και δν θα υπαρξει αλλη προσπαθεια μετα απο αυτη...απο το στομα σου κ στου θεου τ αυτι!

Κοριτσάκι μου να είσαι αισιόδοξη, αλήθεια οι πιθανότητες είναι πολλές αφού το πιο σημαντικό είναι το έμβρυο και το πιο δύσκολο να πετύχεις στην ηλικία μας (και εγώ 39 είμαι). Δεν ξέρω γιατί λες δεν θα υπάρξει άλλη προσπάθεια, μπορεί και να έχεις κάποιο σημαντικό λόγο. Αλλά η γνώμη μου είναι ότι έχεις πολλά περιθώρια προσπάθειας. Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι ολόψυχα να πετύχεις, όπως και σε όλες τις κοπέλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 όλη μέρα σε σκέφτομαι! Αύριο πολύ αγωνία θα έχω. Μακάρι να έχουμε θετικό!!!

Μακάρι κορίτσια μου μακάρι σε όλες σας!εσύ πως είσαι ξεκουραζεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 όλη μέρα σε σκέφτομαι! Αύριο πολύ αγωνία θα έχω. Μακάρι να έχουμε θετικό!!!

Άντε να ακούσουμε ευχάριστα από το Ελενάκι. Εσύ πότε θα κάνεις; Όλα εντάξει με το θέμα δουλειά working mammy;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου @Bloublou85 Μακάρι κορίτσια να είναι θετικό της Ελένης! Το Σεπτέμβρη δεν είχαμε καμία με θετική χοριακη. Ελπίζω να πέσουν βροχή από αύριο και μετά..

Εγώ καλά αισθάνομαι. Πολύ ξεκούραστη. Ήρθα δουλειά γιατί δεν έχω πάρει άδεια. Αλλά αισθάνομαι φουλ ξεκούραστη. Ίσως και καλύτερα για την ψυχολογία μου κορίτσια μου γιατί ξεχνιέμαι. Αλλιώς όλη μέρα γκουγκλ θα έβλεπα για εξωσωματικές και ποσοστά επιτυχίας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά πήγα στο φαρμακείο και μη γελασετε πηραμε τη φαρμακαποθηκη τηλ και δεν χρειάζονται ψυγείο οι cetrotide. 

@Magaiver χαίρομαι που αισθάνεσαι ωραια και ανυπομονουμε όλες για ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Eleni73 πώς είσαι; 

Αύριο κάνεις χοριακή ή θα πας Σάββατο;

Κορίτσια αύριο λέω να πάω ... αν είναι θα δείξει!!! Η αγωνία κορυφώθηκε νομίζω ... αρκεί ... ο Θεός βοηθός τώρα!!!!

Από συμπτώματα πάντως μηδενικά!!!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Κορίτσια αύριο λέω να πάω ... αν είναι θα δείξει!!! Η αγωνία κορυφώθηκε νομίζω ... αρκεί ... ο Θεός βοηθός τώρα!!!!

Από συμπτώματα πάντως μηδενικά!!!  

 

Να πας κορίτσι μου, μία μόνο μέρα νωρίτερα θα δείξει. Φτάνει η αγωνία, σε καταλαβαίνω. Μην σκέφτεσαι καθόλου τα συμπτώματα, είναι ο πιο λάθος τρόπος και είναι πολύ νωρίς ακόμα για τέτοια. 

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα. Σε περιμένουμε όλες, όπως βλέπεις.

Πολλά φιλιά και πάλι καλή επιτυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Κορίτσια αύριο λέω να πάω ... αν είναι θα δείξει!!! Η αγωνία κορυφώθηκε νομίζω ... αρκεί ... ο Θεός βοηθός τώρα!!!!

Από συμπτώματα πάντως μηδενικά!!!  

 

Κορίτσι καλή επιτυχία σου εύχομαι.Θα περιμένουμε αύριο ρα καλά νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Κορίτσια αύριο λέω να πάω ... αν είναι θα δείξει!!! Η αγωνία κορυφώθηκε νομίζω ... αρκεί ... ο Θεός βοηθός τώρα!!!!

Από συμπτώματα πάντως μηδενικά!!!  

 

Καλή επιτυχία!!!! Περιμενουμε νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Κορίτσια αύριο λέω να πάω ... αν είναι θα δείξει!!! Η αγωνία κορυφώθηκε νομίζω ... αρκεί ... ο Θεός βοηθός τώρα!!!!

Από συμπτώματα πάντως μηδενικά!!!  

 

Καλή επιτυχία !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Κορίτσια αύριο λέω να πάω ... αν είναι θα δείξει!!! Η αγωνία κορυφώθηκε νομίζω ... αρκεί ... ο Θεός βοηθός τώρα!!!!

Από συμπτώματα πάντως μηδενικά!!!  

 

Καλή επιτυχία Ελένη μου!!! Βρε είπαμε οτι δεν υπάρχουν συμπτώματα!!! Περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 Το έκανες το τεστ? Ποτέ θα βγουν τα αποτελέσματα? Έχω πολύ αγωνία..(δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στην δουλειά καθόλου μόνο αυτό σκέφτομαι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...