Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@Magaiver & @Zeta. super όλα !!! Με το καλό κορίτσια για την επόμενη εβδομάδα !!!

@Eleni73 μου θα μεγαλώσει κι άλλο !!!! Υπομονή !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85  @Zeta. @nikona @Sofia35 @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσια !!! Προς το παρόν πάμε καλά :) Θα σας ενημερώσω για την συνέχεια!

@Eleni73 Σε ευχαριστώ Ελένη μου. Έγινε πιο λεπτό το ενδομητριο σου? Πόσο ήταν οταν κάνατε την εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85  @Zeta. @nikona @Sofia35 @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσια !!! Προς το παρόν πάμε καλά :) Θα σας ενημερώσω για την συνέχεια!

@Eleni73 Σε ευχαριστώ Ελένη μου. Έγινε πιο λεπτό το ενδομητριο σου? Πόσο ήταν οταν κάνατε την εμβρυομεταφορα?

Οχι νομιζω πως το ιδιο ηταν γυρω στο 7 με τοση προγεστερόνη ομως τίποτα;;; αη στο καλό τσάμπα εχω πέσει στα πατώματα από τη νύστα!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 μου αρέσει που έχεις και δεν χάνεις το χιούμορ :) Κατάλαβα τι εννοείς.. Θεωρητικά έπρεπε να είχε απορροφηθεί η προγεστερονη και είχε φουσκώσει κάπως? Μια εβδομάδα ακόμη μέχρι την χοριακη!Παντως η εμφύτευση θα έχει επιτευχθεί εάν έχουμε επιτυχια. Το παράθυρο εμφυτευσης μέχρι 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα εμβρυων 2 ημερών δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 μου αρέσει που έχεις και δεν χάνεις το χιούμορ :) Κατάλαβα τι εννοείς.. Θεωρητικά έπρεπε να είχε απορροφηθεί η προγεστερονη και είχε φουσκώσει κάπως? Μια εβδομάδα ακόμη μέχρι την χοριακη!Παντως η εμφύτευση θα έχει επιτευχθεί εάν έχουμε επιτυχια. Το παράθυρο εμφυτευσης μέχρι 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα εμβρυων 2 ημερών δεν είναι?

Ετσι ακριβώς είναι για να δούμε κρατάω μικρό καλάθι για μικρότερη απογοήτευση όπως κατάλαβες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Ετσι ακριβώς είναι για να δούμε κρατάω μικρό καλάθι για μικρότερη απογοήτευση όπως κατάλαβες!

Καλά κάνεις και προστατεύεσαι και από την στεναχώρια της πιθανής αποτυχιας. Βέβαια αισιοδοξούμε για τα θετικά νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

Καλά κάνεις και προστατεύεσαι και από την στεναχώρια της πιθανής αποτυχιας. Βέβαια αισιοδοξούμε για τα θετικά νέα!!!

θετική σκέψη ALWAYS!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλο σαββατοκυριακο σε ολες!!!

Επίσηςςςςςς !!!! Καλό Σαββατοκύριακο και καλές βολτίτσες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλο σαββατοκυριακο σε ολες!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλή ξεκούραση σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια! 

Είχαμε καλά νέα με την γονιμοποίηση.! 3 έμβρυα τα κατάφεραν και θα  βάλουμε τα δύο την Δευτέρα.

@Zeta. Θα κάνουμε μαζί τις εμβρυομεταφορες :) Θα μοιραζομαστε την αγωνία !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια! 

Είχαμε καλά νέα με την γονιμοποίηση.! 3 έμβρυα τα κατάφεραν και θα  βάλουμε τα δύο την Δευτέρα.

@Zeta. Θα κάνουμε μαζί τις εμβρυομεταφορες :) Θα μοιραζομαστε την αγωνία !

Μπράβο magaiver! Κορίτσια με το καλό να τα υποδεχτειτε καλή σας επιτυχία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια! 

Είχαμε καλά νέα με την γονιμοποίηση.! 3 έμβρυα τα κατάφεραν και θα  βάλουμε τα δύο την Δευτέρα.

@Zeta. Θα κάνουμε μαζί τις εμβρυομεταφορες :) Θα μοιραζομαστε την αγωνία !

συγχαρητηρια για τη γονιμοποιηση...αντε κ μια ομαλη κυηση!!!! Επειδη κ εγω εχω 2 στην καταψυξη μου ειπαν θα ηταν καλυτερα αν ειχα 3...αλλα δεν θελω αλλο ημιφυσικο για τριτο εμβρυο...θα βαλω τα 2...εσυ γιατι αφησες ενα??και βαζεις δυο?? τι σου ειπαν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ @Bloublou85 @nikona Ευχαριστώ κορίτσια!!!

@antzy9 Η γιατρός μου δεν είναι υπέρ του να βαλεις 3 έμβρυα εάν είσαι κάτω από 35 ετών. Γιαυτό όταν της είπα να βάλουμε παραπάνω δεν συμφώνησε. Δεν θεωρεί ότι το παραπάνω έμβρυο αυξάνει την πιθανότητα μονής κύησης. Πιο πολύ μετράει η ποιότητα των εμβρυων παρά ο αριθμός που βάζεις εάν έχω καταλαβει καλά. Εκτός εάν επιθυμείς οπωσδήποτε πολυδυμη κύηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια! 

Είχαμε καλά νέα με την γονιμοποίηση.! 3 έμβρυα τα κατάφεραν και θα  βάλουμε τα δύο την Δευτέρα.

@Zeta. Θα κάνουμε μαζί τις εμβρυομεταφορες :) Θα μοιραζομαστε την αγωνία !

Τι καλά κορίτσι μου!!! Με το καλό!!!Πολύ χάρηκα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

συγχαρητηρια για τη γονιμοποιηση...αντε κ μια ομαλη κυηση!!!! Επειδη κ εγω εχω 2 στην καταψυξη μου ειπαν θα ηταν καλυτερα αν ειχα 3...αλλα δεν θελω αλλο ημιφυσικο για τριτο εμβρυο...θα βαλω τα 2...εσυ γιατι αφησες ενα??και βαζεις δυο?? τι σου ειπαν????

Τριπλή  κύηση όμως;;; Εδώ ευχόμαστε βάζοντας 2 για δίδυμα... επικίνδυνα είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Τριπλή  κύηση όμως;;; Εδώ ευχόμαστε βάζοντας 2 για δίδυμα... επικίνδυνα είναι...

Αυτό που λες και εσύ  @Zeta. είπε και η γιατρός μου. Είναι επικίνδυνο να έχεις πολυδυμη κύηση και ίσως χρειαστεί να θανατώσεις κάποιο.

Ευχαριστώ πολύ! Ανταποδίδω τις ευχές :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Αυτό που λες και εσύ  @Zeta. είπε και η γιατρός μου. Είναι επικίνδυνο να έχεις πολυδυμη κύηση και ίσως χρειαστεί να θανατώσεις κάποιο.

Ευχαριστώ πολύ! Ανταποδίδω τις ευχές :)

Κι εμένα μου είχε πει να βάλω τρία κ αρνήθηκα είπα 2.(και δε πέτυχε κανένα)???? βλαστοκύστες θα βάλεις έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η karen είπε:

Κορίτσια μου με το καλο οι έμβρυομεταφορες σας  και με θετικές χοριακες σας ευχομαι ολόψυχα?Ποσο ημερών ειναι;

Ευχαριστώ Karen. Εάν θυμάμαι καλά η Ζετα έχει βλαστοκυστες στην κατάψυξη. Εγώ έκανα χθές ωοληψια και την Δευτέρα θα είναι 3 ημερών. Με ρώτησε και η γιατρός εάν προτιμώ να περιμένουμε να γίνουν 5 ημερών. Μέχρι τώρα την πρώτη φορά με φάρμακα και δεν είχαμε καθόλου γονιμοποίηση. Την δεύτερη ήταν φυσικός κύκλος και τώρα που ξανάπηρα φάρμακα και έχουμε επιλογή της αναμονής δεν ξέρω.. Εσείς πιστεύετε ότι είναι καλύτερο να βάλεις 5 ημερών? Σίγουρα έχει υψηλότερα ποσοστά επιτυχίας όμως κάποια έμβρυα που θα ζούσαν στην μήτρα της γυναίκας δεν φτάνουν σε βλαστοκυστη στο εργαστήριο. Εσείς τι πιστεύετε κορίτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Κι εμένα μου είχε πει να βάλω τρία κ αρνήθηκα είπα 2.(και δε πέτυχε κανένα)???? βλαστοκύστες θα βάλεις έτσι;

Όχι προς το παρόν το πλάνο είναι τριών ημερών. Λες να περιμένω να γίνουν βλαστοκυστες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου δεν θελω να σε επηρεασω. Απλα απο την εμπερια μου θα σου πω την γνωμη μου. 

Αριστες βλαστοκυστες ειχαμε στις δυο πρωτες προσπαθειες κ δεν πετυχαμε. Βεβαια κ τωρα 2 βλαστοκυστες ειχαμε βαλει. 

Απλα νομιζω οτι αν ειναι να εμφυτευθει θα εμφυτευθει. Πολλεςςςςς κοπελες πετυχαινουν με δυο ή τριών ημερών. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Όχι προς το παρόν το πλάνο είναι τριών ημερών. Λες να περιμένω να γίνουν βλαστοκυστες?

Όχι όχι συνήθως όταν είναι καλά τα εμβρυα τριών ημερών τα βάζουν,αν είναι να πετύχει θα πετύχει οπως είπε ή νικονα.κ φυσικά ότι μας λεει ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...