Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Eleni73 είπε:

Κρίστι μου το ευχάριστο είναι πως βρέθηκε η αιτία και ξεπερνιέται !! Πολύ σημαντικό , λίγο υπομονή θέλει. Οσο για την απόξεση καλύτερα που την κάνεις έτσι κι αλλιώς... άλλες την κάνουμε (το εχω κανει κι εγω 1 φορά) ..για το περιβόητο  scratching! Περάστικά σου ευχομαι και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!! ❤️

Σ ευχαριστώ Eleni73!Ναι το ξέρω ότι είναι αναγκαίο απλα θα χρειαστεί και μετά από 3 μήνες να κάνω υστεροσκοπηση δηλαδή 1 μήνα πριν την εξωσωματική ώστε να γίνει το scrathing  την ιδανική στιγμή και να μου ανοίξει και τον πυθμένα της μήτρας ελαφρώς.Ευτυχως που είστε κι εσείς και παίρνω κουράγιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver και εμένα μ' αρέσει το εξέκρινε, της τρίτης δέσμης και εγώ. Τέλεια τα νέα σου, δε θα ενοχλήσει η κύστη αφού είναι μικρούλα πλέον, θα τα πας μια χαρά.

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ άντε να έρθει και η σειρά μας, να κάνουμε και εμείς το επόμενο βήμα. Ανυπομονώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Magaiver πολυ χαιρομαι που πανε ολα καλα! Ξεκινησες ενεσεις για διεγερση δηλαδη?

Αντε με το καλο ολα!!!

Κι εμενα ετσι ειχε γινει. Ειχα το κυστικό κ με την περιοδο εφυγε οπότε ξεκινησα. Ηταν κ καλες οι ορμονες. 

 

Ναι ξεκίνησα από εχθές.. Ελπίζω να μου φερει τύχη η ανάποδια της κυστης.. Το άλλο κουφό είναι ότι εχθες μου είπε ότι βλέπει και την δεξιά μου ωοθήκη (πρώτη φορά στα χρονικά την είδε στον υπέρηχο επειδή έχει συρρικνωθεί μετά την πρώτη λαπαροσκόπηση)..

Και εσύ είχες το κυστικο στην δεύτερη διέγερση του Ιουλίου? Όταν δηλαδή είχες και θετικό τεστ εγκυμοσύνης? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι ξεκίνησα από εχθές.. Ελπίζω να μου φερει τύχη η ανάποδια της κυστης.. Το άλλο κουφό είναι ότι εχθες μου είπε ότι βλέπει και την δεξιά μου ωοθήκη (πρώτη φορά στα χρονικά την είδε στον υπέρηχο επειδή έχει συρρικνωθεί μετά την πρώτη λαπαροσκόπηση)..

Και εσύ είχες το κυστικο στην δεύτερη διέγερση του Ιουλίου? Όταν δηλαδή είχες και θετικό τεστ εγκυμοσύνης? 

Αντε αντε ολα να πανε καλα!

Μακαρι να βγαλει κ η δεξια σου ωοθηκη ωαριακια!

Εγω στην πρωτη διεγερση το ειχα το κυστικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Είναι θέμα η δουλειά.. Είχα διαβάσει παλιά ένα άρθρο που έλεγε εργαζόμενη γυναίκα και εξωσωματική και θυμάμαι πως περιέγραφε την διαχείριση του άγχους από την εξωσωματική στο εργασιακό περιβάλλον. Και τώρα που το ζω λέω πόσο δικιο είχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Magaiver και εμένα μ' αρέσει το εξέκρινε, της τρίτης δέσμης και εγώ. Τέλεια τα νέα σου, δε θα ενοχλήσει η κύστη αφού είναι μικρούλα πλέον, θα τα πας μια χαρά.

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ άντε να έρθει και η σειρά μας, να κάνουμε και εμείς το επόμενο βήμα. Ανυπομονώ.

Ναι προς το παρόν καλά! Αλλά ξέρεις πως είναι με την διαδικασία.. Κάθε βήμα έχει άγχος.. 

Να περάσει ο καιρός να προχωρήσετε και εσύ με την Εμμανουήλ στην εμβριομεταφορα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αντε αντε ολα να πανε καλα!

Μακαρι να βγαλει κ η δεξια σου ωοθηκη ωαριακια!

Εγω στην πρωτη διεγερση το ειχα το κυστικο. 

Εντάξει να βγάλει και ωάρια το θεωρώ απίθανο. Κοιμάται όλο αυτό τον καιρό και ξαφνικά ξύπνησε ξεκούραστη και θα δουλέψει κιόλας.. ?

Χμμ εσύ το είχες το κυστικο στην προσπάθεια που δεν ήταν επιτυχής.. Όχι και τόσο θετικό αυτό.

Διάβασα και για το μικρό ανθρωπάκι που έχεις στην κοιλίτσα σου! Πιστεύω συγκινηθηκατε πολύ όταν το είδατε!!! Είναι σίγουρα κορίτσι τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Εντάξει να βγάλει και ωάρια το θεωρώ απίθανο. Κοιμάται όλο αυτό τον καιρό και ξαφνικά ξύπνησε ξεκούραστη και θα δουλέψει κιόλας.. ?

Χμμ εσύ το είχες το κυστικο στην προσπάθεια που δεν ήταν επιτυχής.. Όχι και τόσο θετικό αυτό.

Διάβασα και για το μικρό ανθρωπάκι που έχεις στην κοιλίτσα σου! Πιστεύω συγκινηθηκατε πολύ όταν το είδατε!!! Είναι σίγουρα κορίτσι τελικά?

Μαγκαιβερ μου ειλικρινα πιστευω πως δεν εφταιξε το κυστικο για την αποτυχια. Γιατι ναι μεν υπηρχε αλλα εξαφανιστηκε με την περιοδο και η οιστραδιολη ηταν πολυ καλη. 

Επισης, ειχαμε παρει 5 ωαρια κ προεκυψαν 4 αριστες βλαστοκυστες σε εκεινη την προσπαθεια. Επομενως η διεγερση προχωρησε πολυ καλα. 

Το οτι δεν εμφυτευθηκαν σε εκεινη την προσπαθεια και σε μια αλλη με κατεψυγμενα νομιζω οφειλεται αλλου κ οχι στο οτι υπηρχε κυστικο πριν την περιοδο. 

Για το μωρακι, οχι δεν ειναι σιγουρο ακομη. Στον επομενο υπερηχο, πρωτα ο Θεος, ισως το επιβεβαιωσουμε.

Καλημερα σε ολες!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα !

Αχ τι καλά ! Μαζευτήκαμε πολλές για Νοέμβρη !

Είμαι εγώ , η @bebe2, η @Magaiver, η @Πιου-πιου η @Bloublou85 και η @Eleni73 σωστά ???

Ξέχασα καμμία ??? ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα κι από μένα !

Αχ τι καλά ! Μαζευτήκαμε πολλές για Νοέμβρη !

Είμαι εγώ , η @bebe2, η @Magaiver, η @Πιου-πιου η @Bloublou85 και η @Eleni73 σωστά ???

Ξέχασα καμμία ??? ?

 

Ναιιιιι,ειναι κ άλλες κοπέλες αλλά έχουν χαθεί δεν ξέρω τι έκαναν τελικά.Καλημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια διαβάζω καθημερινά τα νέα σας.Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες ξεκινάνε διέγερση ή έχουν ωοληψία και ετ.Κορίτσια εγώ σήμερα έχω στις 13.00 ραντεβού στο κέντρο για υπέρηχο,βγήκαν και οι ορμόνες που έκανα το πρωί,καλές μου φαίνονται,τί κάνουν τα αντισυλληπτικά.Όντως τις ρυθμίζουν όπως μου είχε πει ο γιατρός μου.Πιστεύω ότι και ο υπέρηχος θα είναι καλός και θα ξεκινήσω το δεύτερο γύρο.Πάντως η λοίμωξη του αναπνευστικού δε μου έφυγε παρόλο που πήρα δύο κουτιά αντιβιώσεις και δυστυχώς τώρα πρέπει να περιμένω να τελειώσω τη διέγερση και να πάω σε πνευμονολόγο,αυτός ο ωρυλά τί να πω.Δε μπορούσε να βρει τη σωστή αντιβίωση.Τί τραβάω βρε κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσια διαβάζω καθημερινά τα νέα σας.Καλή επιτυχία σε όσες κοπέλες ξεκινάνε διέγερση ή έχουν ωοληψία και ετ.Κορίτσια εγώ σήμερα έχω στις 13.00 ραντεβού στο κέντρο για υπέρηχο,βγήκαν και οι ορμόνες που έκανα το πρωί,καλές μου φαίνονται,τί κάνουν τα αντισυλληπτικά.Όντως τις ρυθμίζουν όπως μου είχε πει ο γιατρός μου.Πιστεύω ότι και ο υπέρηχος θα είναι καλός και θα ξεκινήσω το δεύτερο γύρο.Πάντως η λοίμωξη του αναπνευστικού δε μου έφυγε παρόλο που πήρα δύο κουτιά αντιβιώσεις και δυστυχώς τώρα πρέπει να περιμένω να τελειώσω τη διέγερση και να πάω σε πνευμονολόγο,αυτός ο ωρυλά τί να πω.Δε μπορούσε να βρει τη σωστή αντιβίωση.Τί τραβάω βρε κορίτσια.

Ακόμα βρε sansa μου;τι ταλαιπωρία κι αυτή όλο τρικλοποδιές.καλα μ αυτούς τους γιατρούς άμα μπλεξεις δε ξεμπλεκεις,οπως κ να χει καλή επιτυχία στον υπέρηχο σου περιμένουμε να μας πεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μη φοβάσαι. Έχει δίκιο η @nikona. Δεν έχει καμία σχέση η εμφύτευση ή η ποιότητα των ωαρίων με την κύστη. Και εγώ από τις 5 βλαστοκύστες που έγιναν έβαλα τις 2 και τίποτα, αλλά η ηλικία μου φταίει λογικά. Μου το έχουν πει 1-2 θα είναι χρωμοσωμιακά καλές, οπότε ελπίζω να έφταιξε αυτό και οι επόμενες να είναι οι καλές. Όλα θα πάνε καλά. Σου εύχομαι καλή επιτυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

@sansa περαστικα και καλη επιτυχια!! Θα περιμενουμε.

 

Ευχαριστώ κορίτσι,τελικά όλα καλά στον υπέρηχο.Απλά είναι λίγο νωρίς από τα αντισυλληπτικά.Φάνηκαν 3 ωοθυλάκια αλλά η γιατρός είπε ότι μάλλον θα εμφανιστεί και κανένα ακόμα.Από αύριο ξεκινάω τα femara και από μεθαύριο τις ενέσεις.Άντε να δούμε τί θα πάρουμε αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι,τελικά όλα καλά στον υπέρηχο.Απλά είναι λίγο νωρίς από τα αντισυλληπτικά.Φάνηκαν 3 ωοθυλάκια αλλά η γιατρός είπε ότι μάλλον θα εμφανιστεί και κανένα ακόμα.Από αύριο ξεκινάω τα femara και από μεθαύριο τις ενέσεις.Άντε να δούμε τί θα πάρουμε αυτή τη φορά.

Ωραια!!! Ποτε εχεις ξανα υπερηχο τωρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ωραια!!! Ποτε εχεις ξανα υπερηχο τωρα? 

Τώρα τη Δευτέρα στις 12.15μμ.Να δούμε τί θα έχουμε.Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sansa είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι,τελικά όλα καλά στον υπέρηχο.Απλά είναι λίγο νωρίς από τα αντισυλληπτικά.Φάνηκαν 3 ωοθυλάκια αλλά η γιατρός είπε ότι μάλλον θα εμφανιστεί και κανένα ακόμα.Από αύριο ξεκινάω τα femara και από μεθαύριο τις ενέσεις.Άντε να δούμε τί θα πάρουμε αυτή τη φορά.

Καλή τύχη σε αυτή την προσπάθεια sansa! Τι είναι τα femara? Για την διέγερση τα παίρνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλή τύχη σε αυτή την προσπάθεια sansa! Τι είναι τα femara? Για την διέγερση τα παίρνεις?

Είναι χάπια σαν την κλομιφαινη,αλλά πολύ καλύτερα.Σ ευχαριστώ και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτησω κάτι,διαβασα ότι καλύτερα τις αντιβιοτικά να τα παίρνουμε με άδειο στομάχι γιατί με γεματο μειώνεται ή δράση τους γνωρίζετε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Να σας ρωτησω κάτι,διαβασα ότι καλύτερα τις αντιβιοτικά να τα παίρνουμε με άδειο στομάχι γιατί με γεματο μειώνεται ή δράση τους γνωρίζετε κάτι;

οχι καλε!!!! θα σε θερισουν στο στομαχι. Να εχεις φαει και παρε και κανα προβιοτικο τυπου ultra levure μαζι αλλιως γιαουρτι με πετσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

οχι καλε!!!! θα σε θερισουν στο στομαχι. Να εχεις φαει και παρε και κανα προβιοτικο τυπου ultra levure μαζι αλλιως γιαουρτι με πετσα

Μόνο vibramycin παίρνω αλλά βάζω κ κολπική κρέμα προφανώς για να μην πάθω μυκητιαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Μόνο vibramycin παίρνω αλλά βάζω κ κολπική κρέμα προφανώς για να μην πάθω μυκητιαση.

οκ ακολουθα τις οδηγιες του γιατρου και ολα καλα θα πανε. Τα γιαουρτακια βοηθανε και για το στομαχι οποτε βαλε κανενα αφου δεν παιρνεις καποιο προβιοτικο. Εγω που επαιρνα για ουρολοιμωξη τον Μαιο για 10 μερες, με βοηθησαν πολυ τα ultra levure και την εβγαλα καθαρη. Αλλα εσυ και με την κρεμα μια χαρα θα εισαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

οκ ακολουθα τις οδηγιες του γιατρου και ολα καλα θα πανε. Τα γιαουρτακια βοηθανε και για το στομαχι οποτε βαλε κανενα αφου δεν παιρνεις καποιο προβιοτικο. Εγω που επαιρνα για ουρολοιμωξη τον Μαιο για 10 μερες, με βοηθησαν πολυ τα ultra levure και την εβγαλα καθαρη. Αλλα εσυ και με την κρεμα μια χαρα θα εισαι

Ναι απλά επειδή είναι επίμονο μικρόβιο δε φεύγει εύκολα προσπαθώ να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη δράση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...