Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αυτό πάλι που για οτιδήποτε περιμένουμε έναν κύκλο ακόμα και αν είναι σπάσιμο. Άντε κορίτσια κουράγιο σε όλες μας και για ό,τι προσπαθούμε σ΄αυτή  τη φάση. Στις 8 θα πάω στο γιατρό να δούμε μήπως έχω ωορρηξία από τα δεξιά (αριστερή σάλπιγγα δεν έχω). Μήπως και τα καταφέρουμε μόνοι μας. Αλλιώς και εγώ  πάω για τέλος Οκτώβρη με τα κατεψυγμένα μου. 

Καλή επιτυχία σε όλες μας κορίτσια!!! Μακάρι τον επόμενο χρόνο  να κρατήσουμε όλες αγκαλιά το μπεμπάκι μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

παρολο που ειναι ξενερωτικο το ξερω, δες το σα σημαδι οτι δεν επρεπε να γινει αυτο το μηνα ;) καλυτερα να γινει οταν θα ερθει για να παραμεινει. ενας μηνας πανω ενας κατω, δεν ειναι τοσο φοβερο

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι φοβερό ούτε είναι μακρυά αλλά ήδη προσπαθώ 5 χρόνια! Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη έχω πολύ δύναμη αλλά όχι πάντα .. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Δυστυχώς δεν έγινε :( βρήκε κάτι καφέ ο ιατρός και δεν το ρίσκαρε μήπως έχει αίμα το ενδομήτριο και δεν θα έιχε κανένα νόημα η μεταφορά :( εχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ ! Πάω με τόση αισιοδοξία τόση χαρά και στο τέλος κάτι γίνεται ??

Μην στεναχωριέσαι καθόλου κοριτσάκι μου ... καλύτερα στα σίγουρα και αργότερα παρά να χαλαλίσεις τα εμβρυάκια σου!!! Ολα γινονται για κάποιο λόγο και μπραβο στον γιατρο σου που δεν το ρίσκαρε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ @nikona  την Πέμπτη τελικά η ωοληψία ήταν σήμερα 16αρι το ωοθηλάκιο.

@Magaiver υπολόγισέ με μέσα στο reunion!!! Τέλεια ιδέα!!

@Bloublou85 η πιο γλυκιά γκρινιαροκλαψιάρα  ever!!!! Δεν θέλεις να αποχωριστείς και τον τίτλο!!!! χαχαχα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ @nikona  την Πέμπτη τελικά η ωοληψία ήταν σήμερα 16αρι το ωοθηλάκιο.

@Magaiver υπολόγισέ με μέσα στο reunion!!! Τέλεια ιδέα!!

@Bloublou85 η πιο γλυκιά γκρινιαροκλαψιάρα  ever!!!! Δεν θέλεις να αποχωριστείς και τον τίτλο!!!! χαχαχα 

 

Οοο πολύ καλή επιτυχία ελενη με το καλό ένα ζουμερο ωαριο!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 Ένας μήνας είναι.. Θα περάσει! Ο χρόνος περνάει γρήγορα. Προσπάθησε να γεμίσεις τις μέρες σου και θα περάσει ακόμα πιο γρήγορα! 

@Eleni73 Να και το ευχάριστο! Καλή προετοιμασία για την Πέμπτη! Να εξελιχθεί σε ένα καλό εμβρυακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@bebe2 Ένας μήνας είναι.. Θα περάσει! Ο χρόνος περνάει γρήγορα. Προσπάθησε να γεμίσεις τις μέρες σου και θα περάσει ακόμα πιο γρήγορα! 

@Eleni73 Να και το ευχάριστο! Καλή προετοιμασία για την Πέμπτη! Να εξελιχθεί σε ένα καλό εμβρυακι!!!

❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2018 at 6:19 ΜΜ, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι τις πρώτες δύο τις έκανα για να δω αν υπάρχει φλεγμονή,η μία ήταν μέσω διαγνωστικής υστεροσκόπησης.Βγήκαν καθαρές.Τις άλλες δύο τις έκανα για την εξέταση του Νίκα.Το δεύτερο δείγμα το έδωσα για να βρω ποιό είναι το παράθυρο εμφύτευσης.Αυτή η εξέταση γίνεται με ηλεκτρονικό μικροσκόπιο,όχι όπως οι άλλες και έδειξε χρόνια φλεγμονή.Το ενδομήτριο φαινόταν πολύ καλό στους υπερήχους και τριζωνικό έλεγαν ότι είναι,δε ξέρω τί είναι αυτό,ανέβαινε κανονικά,αλλά υπήρχε πρόβλημα.Τώρα οι περισσότεροι γιατροί δε τη δέχονται αυτή την εξέταση,αλλά εγώ πιστεύω πως έπρεπε να γίνει.

Κορίτσια εύχομαι σε όλες να μας πάνε όλα κατ' ευχήν!κι εγώ έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες με 2 βιοχημικές κυησεις.Εχω κάνει όλες τις εξετάσεις και αποδείχτηκε μετά από υστεροσκοπηση ότι η φλεγμονή ήταν η αιτία. Πήρα 3πλο σχήμα αντιβιωσεων,έκανα βιοψια αλλά η φλεγμονη συνεχίζεται τοπικά μεν.Συνεχιζω 4 αντιβιωσεις για 2 μήνες και 3 φορές την εβδομάδα εγχυσεις αντιβιοτικου.Τωρα που βγήκαν τα αποτελέσματα της βιοψίας ολοκληρωμένα συνίσταται αποξεση άμεσα γιατί βρέθηκαν κυστουλες μικροβιων και να συνεχιστεί η αγωγή για να έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 & @Πιου-πιου είμαστε χρονικά μαζί στις προσπάθειες !!! Κι εγώ μόλις τελείωσα τα καφέ και περιμένω να αδιαθετήσω. Και μελετάμε σε φυσικό πάχος ενδομητρίου ! Και μάλλον Νοέμβριο για εμβρυομεταφορά ! Θα τα λέμε παρέα !

@Eleni73 μου μέσα απ την καρδιά μου να πάνε οοοοοοόλα πολύ καλά αυτή τη φορά !

Αχ κορίτσια μεγάλη ευλογία αυτό το φόρουμ και όλες οι κοπέλες που προσφέρουν κατανόηση και στήριξη ! ??? Σας αγαπώ !!!! :x

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή την φορά θα είναι καλύτερα! Τι πάχος περίπου θέλετε να φτάσει το ενδομητριο για να να γίνει η εμβριομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Magaiver !!! Δεδομένου του ότι στις τελευταίες μας προσπάθειες το ενδομήτριο έφτανε μέχρι τα 6,5 φαντάζομαι ότι ένα 7,5 θα είναι επιτυχία για μας ! Έχουμε ήδη ακυρώσει 2 κύκλους λόγω κακού ενδομητρίου και μη ανταπόκρισης σε φάρμακα , οπότε.... 

Εσύ πήγες χθες στο γιατρό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου καλημέρα !!!!!! Πές μας κι εσύ τα δικά σου να αλλάξουμε λίγο ψυχολογία !!! Τι κάνει το μικρούλι σου ? Το είδατε σε 3D υπέρηχο ? Φαίνονται χεράκια και ποδαράκια  κιόλας εεεε ? ?:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@nikona μου καλημέρα !!!!!! Πές μας κι εσύ τα δικά σου να αλλάξουμε λίγο ψυχολογία !!! Τι κάνει το μικρούλι σου ? Το είδατε σε 3D υπέρηχο ? Φαίνονται χεράκια και ποδαράκια  κιόλας εεεε ? ?:x

Δεν το ειδαμε σε 3d αλλα ναι, αυτη τη φορα ειδαμε ενα ανθρωπακι που κουνιοταν συνεχεια. Χερια ποδια κ μας ανοιξε κ το στομα δυο φορες.

Εμμανουηλ, αν δηλαδη δειτε οτι σε αυτον τον κυκλο χωρις φαρμακα παχυνει σωστα το ενδομητριο δεν θα τα βαλετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ωραία ο στόχος μας  είναι το 7.5-8 (βάζω λίγο παραπάνω για το αισιόδοξο της υπόθεσης) :) Το ξέρω ότι έχεις ακυρώσει προσπάθειες λόγω αυτού του θέματος.. Τουλάχιστον έχεις τα έμβρυακια να περιμένουν μεχρι είναι κατάλληλες οι συνθήκες για να τα φιλοξενήσεις!

Κορίτσια ως εκ θαύματος εγώ πάω καλύτερα.. Συνεχίζω με αυτό το spray για την καταστολή και χθές ξεκίνησα και με τις ενέσεις. Την προηγούμενη εβδομάδα που με είχε δει η γιατρός είχα την κύστη και εξεκρινε (αόριστος του "εκκρινω".. Έχουμε και την φιλόλογο!) οιστραδιολη.  81 μου την είχαν μετρήσει. Χθές όμως η κύστη είχε μικρύνει, φαίνεται να φεύγει και η οιστραδιολη είχε πέσει στο 28. Ίσως επειδή μου ήρθε περίοδος..? Δεν είμαι σίγουρη. Οπότε μου έδωσαν το πράσινο φως. Ελπίζω να μην βιαζόμαστε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κριστι❤ είπε:

Κορίτσια εύχομαι σε όλες να μας πάνε όλα κατ' ευχήν!κι εγώ έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες με 2 βιοχημικές κυησεις.Εχω κάνει όλες τις εξετάσεις και αποδείχτηκε μετά από υστεροσκοπηση ότι η φλεγμονή ήταν η αιτία. Πήρα 3πλο σχήμα αντιβιωσεων,έκανα βιοψια αλλά η φλεγμονη συνεχίζεται τοπικά μεν.Συνεχιζω 4 αντιβιωσεις για 2 μήνες και 3 φορές την εβδομάδα εγχυσεις αντιβιοτικου.Τωρα που βγήκαν τα αποτελέσματα της βιοψίας ολοκληρωμένα συνίσταται αποξεση άμεσα γιατί βρέθηκαν κυστουλες μικροβιων και να συνεχιστεί η αγωγή για να έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Κρίστι μου το ευχάριστο είναι πως βρέθηκε η αιτία και ξεπερνιέται !! Πολύ σημαντικό , λίγο υπομονή θέλει. Οσο για την απόξεση καλύτερα που την κάνεις έτσι κι αλλιώς... άλλες την κάνουμε (το εχω κανει κι εγω 1 φορά) ..για το περιβόητο  scratching! Περάστικά σου ευχομαι και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Καλή επιτυχία @Eleni73!!!! Με φυσικό κύκλο πας σωστά; 

Ευχαριστώ @Zeta. μου... ναι με φυσικότατο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ωραία ο στόχος μας  είναι το 7.5-8 (βάζω λίγο παραπάνω για το αισιόδοξο της υπόθεσης) :) Το ξέρω ότι έχεις ακυρώσει προσπάθειες λόγω αυτού του θέματος.. Τουλάχιστον έχεις τα έμβρυακια να περιμένουν μεχρι είναι κατάλληλες οι συνθήκες για να τα φιλοξενήσεις!

Κορίτσια ως εκ θαύματος εγώ πάω καλύτερα.. Συνεχίζω με αυτό το spray για την καταστολή και χθές ξεκίνησα και με τις ενέσεις. Την προηγούμενη εβδομάδα που με είχε δει η γιατρός είχα την κύστη και εξεκρινε (αόριστος του "εκκρινω".. Έχουμε και την φιλόλογο!) οιστραδιολη.  81 μου την είχαν μετρήσει. Χθές όμως η κύστη είχε μικρύνει, φαίνεται να φεύγει και η οιστραδιολη είχε πέσει στο 28. Ίσως επειδή μου ήρθε περίοδος..? Δεν είμαι σίγουρη. Οπότε μου έδωσαν το πράσινο φως. Ελπίζω να μην βιαζόμαστε.. 

Χαχαχαχ γελάω με το εξέκρινε !!!

Ευτυχώς η κύστη υποχωρεί ! Πέφτει και η οιστραδιόλη μια χαρά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver πολυ χαιρομαι που πανε ολα καλα! Ξεκινησες ενεσεις για διεγερση δηλαδη?

Αντε με το καλο ολα!!!

Κι εμενα ετσι ειχε γινει. Ειχα το κυστικό κ με την περιοδο εφυγε οπότε ξεκινησα. Ηταν κ καλες οι ορμονες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δεν το ειδαμε σε 3d αλλα ναι, αυτη τη φορα ειδαμε ενα ανθρωπακι που κουνιοταν συνεχεια. Χερια ποδια κ μας ανοιξε κ το στομα δυο φορες.

Εμμανουηλ, αν δηλαδη δειτε οτι σε αυτον τον κυκλο χωρις φαρμακα παχυνει σωστα το ενδομητριο δεν θα τα βαλετε? 

Τι καλά ! Το γεγονός ότι κουνιούνται έντονα τα έμβρυα είναι πολύ θετικό !

Δε μπορώ να λείψω απ τη δουλειά αυτό το μήνα καθόλου, οπότε θα πάμε τον Νοέμβριο. Απλά θα χρησιμοποιήσουμε αυτό τον κύκλο πειραματικά χωρίς φάρμακα φυσικά για να δούμε πως θα πάει και να κινηθούμε αντίστοιχα πιο στοχευμένα στον επόμενο κύκλο. Είναι και η δουλειά στη μέση... Δυστυχώς με κρατάει λίγο πίσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή την φορά θα είναι καλύτερα! Τι πάχος περίπου θέλετε να φτάσει το ενδομητριο για να να γίνει η εμβριομεταφορα?

Τι χάπια περνεις για να παχύνει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Τι καλά ! Το γεγονός ότι κουνιούνται έντονα τα έμβρυα είναι πολύ θετικό !

Δε μπορώ να λείψω απ τη δουλειά αυτό το μήνα καθόλου, οπότε θα πάμε τον Νοέμβριο. Απλά θα χρησιμοποιήσουμε αυτό τον κύκλο πειραματικά χωρίς φάρμακα φυσικά για να δούμε πως θα πάει και να κινηθούμε αντίστοιχα πιο στοχευμένα στον επόμενο κύκλο. Είναι και η δουλειά στη μέση... Δυστυχώς με κρατάει λίγο πίσω....

Καταλαβαινω Εμμανουηλ. Αντε μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ άντε κορίτσι μου να παχύνει το άτιμο μας παιδεψε,ειμαι σίγουρη ότι με φυσικό κύκλο θα πάει καλύτερα, @Magaiver ενέκρινε;;;χαχαχαχα να το σημειωσω να το λέω κι εγώ.με το καλό όλες κορίτσια!!έκλεισα κ εγώ ραντεβού την άλλη τέταρτη στο πανεπιστημιακό οπότε κι εγώ μαζί σας θα είμαι πάνω κάτω. @nikona πόση ευτυχία;με το καλό να τη κρατήσεις κ στην αγκαλιά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...