Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@Bloublou85 είχα πάρει αντιβίωση για 5 ημέρες... Ο γιατρός δεν έδωσε πολύ σημασία μην αγχώνεσαι. Χαρακτηριστικά μου έλεγε ότι "θα πάρεις την αντιβίωση και θα το τσεκάρουμε αργότερα. Δεν μας απασχολεί στην παρούσα φάση". Οπότε μην ανησυχείς ! θα κάνεις την θεραπεία σου και τέλος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν έγινε :( βρήκε κάτι καφέ ο ιατρός και δεν το ρίσκαρε μήπως έχει αίμα το ενδομήτριο και δεν θα έιχε κανένα νόημα η μεταφορά :( εχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ ! Πάω με τόση αισιοδοξία τόση χαρά και στο τέλος κάτι γίνεται ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/9/2018 at 9:58 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια εμεις ολα καλα με τον γιατρο. Καναμε την αυχενικη κ φαινονται ολα πολυ καλα!!

 

Μπράβο Νικονα!!!! Χάρηκα πολύ με τα νέα σου. Εισαι παράδειγμα για όλες εδω μεσα που προσπαθουν αφενός γιατι κατάφερες και όχι χωρίς κόπο, αυτό που ήθελες και κυρίως γιατι κρατάς μια πολυ χαμηλή στάση μη φέροντας σε δυσκολη θέση καμια απο δω, και φυσικά εξακολουθείς και μπαίνεις και στηρίζεις τις κοπέλες. Αληθεια πμπράβο για το χαρακτήρα σου πρώτα από όλα. Με το καλό ευχομαι σε ολα τα κορίτσια που θα κανουν εμβρυομεταφορές αυτές τις μερες και θα ξεκινήσουν προσπάθειες συντομα. Λυνεται και το μυστηριο πλεον με τις σαλπιγγες οποτε θα προχωρησεις συντομως και εσυ @Bloublou85

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 δεν εχω προσωπικη εμπειρια. Ειναι ομως ενα συχνο μικροβιο. Μην επηρεαστεις αρνητικα απο ότι διαβασεις γιατι δεν ειναι ολεε οι περιπτωσεις ιδιες.

Παρε την θεραπεια που θα σου πει ο γιατρος σου και βλεπετε! Θα αντιμετωπιστει σιγουρα! 

 

Ξεκίνησα θεραπεία,και θα κλείσω κ ραντεβού αυτή την εβδομάδα με τον γιατρό για την εξωσωματική,απ ότι κατάλαβα θα ξεκινησω μάλλον ή τον επόμενο ή τον μεθεπόμενο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μπράβο Νικονα!!!! Χάρηκα πολύ με τα νέα σου. Εισαι παράδειγμα για όλες εδω μεσα που προσπαθουν αφενός γιατι κατάφερες και όχι χωρίς κόπο, αυτό που ήθελες και κυρίως γιατι κρατάς μια πολυ χαμηλή στάση μη φέροντας σε δυσκολη θέση καμια απο δω, και φυσικά εξακολουθείς και μπαίνεις και στηρίζεις τις κοπέλες. Αληθεια πμπράβο για το χαρακτήρα σου πρώτα από όλα. Με το καλό ευχομαι σε ολα τα κορίτσια που θα κανουν εμβρυομεταφορές αυτές τις μερες και θα ξεκινήσουν προσπάθειες συντομα. Λυνεται και το μυστηριο πλεον με τις σαλπιγγες οποτε θα προχωρησεις συντομως και εσυ @Bloublou85

@Kat-Cat ολόκληρη αράχνη περιπλεχτηκε γύρω μου,μα να μη σου πει κανένας κάνε καλλιεργειες;πόσο ανευθυνοι είναι όλοι που ξεκινάνε εξωσωματικές ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Δυστυχώς δεν έγινε :( βρήκε κάτι καφέ ο ιατρός και δεν το ρίσκαρε μήπως έχει αίμα το ενδομήτριο και δεν θα έιχε κανένα νόημα η μεταφορά :( εχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ ! Πάω με τόση αισιοδοξία τόση χαρά και στο τέλος κάτι γίνεται ??

Κορίτσι μου γλυκό ειλικρινά λυπάμαι πραγματικά αλλά μπράβο στο γιατρό σου που σε προστάτεψε,καθε εμπόδιο για καλό.συνεχιζουμε δυναμικα για τον επόμενο με αισιοδοξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 κριμα που δεν προχωρήσατε. Καταλαβαινω την απογοητευση σου ομως ξερεις κι εσυ οτι ισως ειναι καλυτερα ετσι παρα να βιαζοσασταν κ να μην ηταν ολα καλα. Ευχομαι τον επομενο μηνα να προχωρησετε.

@Bloublou85 περαστικα κ υπομονη. Εκανες αλλωστε τοση!!! Λιγη ακομη κ θα προχωρησετε με τις καλυτερες συνθηκες!!!

@Kat-Cat σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,με συγκινησες, το ιδιο εχω να πω κι εγω για σενα, διοτι στηριζεις ολα τα κοριτσια κι δεν μας εχεις απασχολησει ποτέ με τα δικα σου. Εγω σου ευχομαι με το καλο κι εσεις με ενα γερο μπεμπακι στην κοιλιτσα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Δυστυχώς δεν έγινε :( βρήκε κάτι καφέ ο ιατρός και δεν το ρίσκαρε μήπως έχει αίμα το ενδομήτριο και δεν θα έιχε κανένα νόημα η μεταφορά :( εχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ ! Πάω με τόση αισιοδοξία τόση χαρά και στο τέλος κάτι γίνεται ??

Μα ελεος ρε γαμωτο. Ειναι μερικοι ανθρωποι ρε παιδι μου που εχουν την τυχη με το μερος τους και μερικοι που πρεπει μετ' εμποδιων να καταφερουν αυτο που πρέπει. Ποτε σου ειπε? Τουλαχιστον μενει μονο η εμβρυομεταφορα. Η δουλιτσα εχει γινει, οποτε λιγο πριν λιγο μετα θα την κανεις. Σκεψου ότι καλυτερα να πας με τις πιθανοτητες με το μερος σου να εισαι πιο σιγουρη. Για καλο ειναι. Σε περιπτωσεις εξωσωματικης καλο ειναι να μειωνεις οσο γινεται τις πιθανοτητες αποτυχιας και ορθως επραξε ο γιατρος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@bebe2 κριμα που δεν προχωρήσατε. Καταλαβαινω την απογοητευση σου ομως ξερεις κι εσυ οτι ισως ειναι καλυτερα ετσι παρα να βιαζοσασταν κ να μην ηταν ολα καλα. Ευχομαι τον επομενο μηνα να προχωρησετε.

@Bloublou85 περαστικα κ υπομονη. Εκανες αλλωστε τοση!!! Λιγη ακομη κ θα προχωρησετε με τις καλυτερες συνθηκες!!!

@Kat-Cat σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,με συγκινησες, το ιδιο εχω να πω κι εγω για σενα, διοτι στηριζεις ολα τα κοριτσια κι δεν μας εχεις απασχολησει ποτέ με τα δικα σου. Εγω σου ευχομαι με το καλο κι εσεις με ενα γερο μπεμπακι στην κοιλιτσα! 

 

Γενικά πρήζω κόσμο βεβαια :P Απλά εδώ βλεπω ποσο στηριζετε η μια την αλλη και ποσο το παλευετε και να σου πω την αληθεια ειστε αξιες θαυμασμου, γιατι εχετε μια στωικοτητα, μια ηρεμια και μια αισιοδοξια και δεν το βαζετε κατω και ολες θα ανταμειφθουν στο τελος. Απλα δεν μπορω να μην επισημανω ότι ποτε δεν ξεχασες τις κοπελες  που εξακολουθουν να προσπαθουν και ποτε δεν μπηκες (ενω χιλια δικια θα ειχες αν το εκανες γιατι ειναι και αυτο μια αναγκη), να μπεις να γραφεις κατεβατα για την εγκυμοσυνη σου. Ησουν και εισαι πολυ διακριτικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Δυστυχώς δεν έγινε :( βρήκε κάτι καφέ ο ιατρός και δεν το ρίσκαρε μήπως έχει αίμα το ενδομήτριο και δεν θα έιχε κανένα νόημα η μεταφορά :( εχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ ! Πάω με τόση αισιοδοξία τόση χαρά και στο τέλος κάτι γίνεται ??

Λυπάμαι πολύ. Σε καταλαβαίνω για την απογοήτευση που αισθάνεσαι. Πρέπει να περιμένετε ένα μήνα τώρα δηλαδή μέχρι τον επόμενο κύκλο? Ποίο είναι το πλάνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Γενικά πρήζω κόσμο βεβαια :P Απλά εδώ βλεπω ποσο στηριζετε η μια την αλλη και ποσο το παλευετε και να σου πω την αληθεια ειστε αξιες θαυμασμου, γιατι εχετε μια στωικοτητα, μια ηρεμια και μια αισιοδοξια και δεν το βαζετε κατω και ολες θα ανταμειφθουν στο τελος. Απλα δεν μπορω να μην επισημανω ότι ποτε δεν ξεχασες τις κοπελες  που εξακολουθουν να προσπαθουν και ποτε δεν μπηκες (ενω χιλια δικια θα ειχες αν το εκανες γιατι ειναι και αυτο μια αναγκη), να μπεις να γραφεις κατεβατα για την εγκυμοσυνη σου. Ησουν και εισαι πολυ διακριτικη.

Πρηξε μας kat cat δε μας πειράζει,καλα ή πιο κλαψιαρα εδώ μέσα εγώ ειμαι.αλλα αυτό είναι καλό που καποιες είναι πιο δυνατές κ ψυχραιμες κ βοηθούν τις υπόλοιπες.φανταζεσαι να ήταν όλες σαν εμένα;χαχαχα και ή @nikona πραγματικά έχει χαρακτήρα κ πόσες φορές είχαμε διαφωνήσει κ χαίρομαι παρά πολύ που υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι γύρω μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Γενικά πρήζω κόσμο βεβαια :P Απλά εδώ βλεπω ποσο στηριζετε η μια την αλλη και ποσο το παλευετε και να σου πω την αληθεια ειστε αξιες θαυμασμου, γιατι εχετε μια στωικοτητα, μια ηρεμια και μια αισιοδοξια και δεν το βαζετε κατω και ολες θα ανταμειφθουν στο τελος. Απλα δεν μπορω να μην επισημανω ότι ποτε δεν ξεχασες τις κοπελες  που εξακολουθουν να προσπαθουν και ποτε δεν μπηκες (ενω χιλια δικια θα ειχες αν το εκανες γιατι ειναι και αυτο μια αναγκη), να μπεις να γραφεις κατεβατα για την εγκυμοσυνη σου. Ησουν και εισαι πολυ διακριτικη.

Πολύ καλά τα λες @Kat-Cat ! Δείχνει ποιότητα ανθρώπου όλη αυτή η στάση! 

@Bloublou85 χαχαχα γέλασα με το κλαψιαρα! 

Πιστεύω μετά από λίγα χρόνια μπορούμε να κάνουμε κορίτσια συνάντηση σαν ριγιουνιον φόρουμ και να έρθουμε όλες με τα μικρά μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

Δυστυχώς δεν έγινε :( βρήκε κάτι καφέ ο ιατρός και δεν το ρίσκαρε μήπως έχει αίμα το ενδομήτριο και δεν θα έιχε κανένα νόημα η μεταφορά :( εχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ ! Πάω με τόση αισιοδοξία τόση χαρά και στο τέλος κάτι γίνεται ??

Κοριτσάκι προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι. Είναι απογοήτευση αυτό τώρα το καταλαβαίνω, όμως καλύτερα να κάνεις εμβρυομεταφορά με τις καλύτερες προϋποθέσεις. Ένας μήνας ακόμα υπομονή. Σου εύχομαι από εδώ και πέρα μόνο τύχη σε όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

Δυστυχώς δεν έγινε :( βρήκε κάτι καφέ ο ιατρός και δεν το ρίσκαρε μήπως έχει αίμα το ενδομήτριο και δεν θα έιχε κανένα νόημα η μεταφορά :( εχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ ! Πάω με τόση αισιοδοξία τόση χαρά και στο τέλος κάτι γίνεται ??

Λυπάμαι κορίτσι μου.Σημασία έχει που έχεις τα εμβρυάκια σου για τον επόμενο κύκλο. Δεν υπάρχει λόγος να το ρισκάρεις. Ο πόνος είναι μεγαλύτερος μετά. Πρέπει να είμαστε προετοιμασμένες για όλα κ πάνω απόλα δυνατές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat, @Magaiver, @Bloublou85 με συγκινειτε!!!πολυ σας ευχαριστω για τα λογια σας! 

Ειστε ολες καλα κοριτσια!! 

Υπομονη και πίστη και ολα θα γινουν!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Λυπάμαι πολύ. Σε καταλαβαίνω για την απογοήτευση που αισθάνεσαι. Πρέπει να περιμένετε ένα μήνα τώρα δηλαδή μέχρι τον επόμενο κύκλο? Ποίο είναι το πλάνο?

Τώρα θα πάρω από τα cyclacur τα καφέ χάπια να μου έρθει περίοδος και την 8η μέρα θα πάω να μου κάνει υπέρηχο να δει χωρίς φάρμακα πώς είναι το ενδομήτριο και βλέπουμε ! Οπότε αν όλα πάνε καλά θα γίνει η εμβρυομεταφορα Νοέμβρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου.Σημασία έχει που έχεις τα εμβρυάκια σου για τον επόμενο κύκλο. Δεν υπάρχει λόγος να το ρισκάρεις. Ο πόνος είναι μεγαλύτερος μετά. Πρέπει να είμαστε προετοιμασμένες για όλα κ πάνω απόλα δυνατές... 

Σίγουρα δεν θα το ρισκάρα σε καμία περίπτωση του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη τον ακουω σε ότι πει και αν ήταν άλλος στη θέση του μπορεί και να την είχε κάνει και ας μην είχε νόημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κοριτσάκι προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι. Είναι απογοήτευση αυτό τώρα το καταλαβαίνω, όμως καλύτερα να κάνεις εμβρυομεταφορά με τις καλύτερες προϋποθέσεις. Ένας μήνας ακόμα υπομονή. Σου εύχομαι από εδώ και πέρα μόνο τύχη σε όλα. 

Ευχαριστώ πολύ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στηρίξη ! Ξέρω ότι με καταλαβαίνετε ελπίζω πραγματικά μέσα από την κ;ρδια μου να σας πάνε όλα καλα είναι πολύ σημαντικό που μπορείτε να φανταστείτε πως νιώθω γιατί ξέρω ότι και οι δικοί μου στεναχιωρούνται και με στηρίζουν αλλά δεν μπορούν να φανταστούν ,????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Μα ελεος ρε γαμωτο. Ειναι μερικοι ανθρωποι ρε παιδι μου που εχουν την τυχη με το μερος τους και μερικοι που πρεπει μετ' εμποδιων να καταφερουν αυτο που πρέπει. Ποτε σου ειπε? Τουλαχιστον μενει μονο η εμβρυομεταφορα. Η δουλιτσα εχει γινει, οποτε λιγο πριν λιγο μετα θα την κανεις. Σκεψου ότι καλυτερα να πας με τις πιθανοτητες με το μερος σου να εισαι πιο σιγουρη. Για καλο ειναι. Σε περιπτωσεις εξωσωματικης καλο ειναι να μειωνεις οσο γινεται τις πιθανοτητες αποτυχιας και ορθως επραξε ο γιατρος σου.

Αυτό ξανά πες το! Πόση δύναμη να βρούμε για τόσα εμπόδια ??!!! Θα μου έρθει περίοδος να με δει και αν όλα είναι οκ θα πάμε Νοέμβρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

 αν όλα είναι οκ θα πάμε Νοέμβρη 

Αυτό πάλι που για οτιδήποτε περιμένουμε έναν κύκλο ακόμα και αν είναι σπάσιμο. Άντε κορίτσια κουράγιο σε όλες μας και για ό,τι προσπαθούμε σ΄αυτή  τη φάση. Στις 8 θα πάω στο γιατρό να δούμε μήπως έχω ωορρηξία από τα δεξιά (αριστερή σάλπιγγα δεν έχω). Μήπως και τα καταφέρουμε μόνοι μας. Αλλιώς και εγώ  πάω για τέλος Οκτώβρη με τα κατεψυγμένα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αυτό πάλι που για οτιδήποτε περιμένουμε έναν κύκλο ακόμα και αν είναι σπάσιμο. Άντε κορίτσια κουράγιο σε όλες μας και για ό,τι προσπαθούμε σ΄αυτή  τη φάση. Στις 8 θα πάω στο γιατρό να δούμε μήπως έχω ωορρηξία από τα δεξιά (αριστερή σάλπιγγα δεν έχω). Μήπως και τα καταφέρουμε μόνοι μας. Αλλιώς και εγώ  πάω για τέλος Οκτώβρη με τα κατεψυγμένα μου. 

Ούτε εγώ έχω αριστερή ! Όλα να πάνε τέλεια ! Θα τα καταφέρουμε στο τέλος ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται πως θα τα καταφέρουμε @bebe2 και εμείς και όλα τα κορίτσια!

Όλα θα πάνε καλά και αυτό το αίσιο τέλος δεν θα είναι μακρυά, μη στεναχωριέσαι και εσύ ο Νοέμβρης είναι πολύ κοντά. Λίγη ακόμα ''ελευθερία'' πριν τους περιορισμούς της εγκυμοσύνης - ας το πάρουμε και έτσι. Πολλά φιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

Αυτό ξανά πες το! Πόση δύναμη να βρούμε για τόσα εμπόδια ??!!! Θα μου έρθει περίοδος να με δει και αν όλα είναι οκ θα πάμε Νοέμβρη 

παρολο που ειναι ξενερωτικο το ξερω, δες το σα σημαδι οτι δεν επρεπε να γινει αυτο το μηνα ;) καλυτερα να γινει οταν θα ερθει για να παραμεινει. ενας μηνας πανω ενας κατω, δεν ειναι τοσο φοβερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...