Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ 8ο ΜΑΝΙ-ΜΑΝΙ!

Μπραβο ολυ!!! Με το καλοοοο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 τι κάνεις; Έμαθες πότε θα κάνεις την εμβρυομεταφορά; Εγώ ξεκίνησα χθές cyclacur. Ευτυχώς η περίοδός μου ήταν συνεπής αυτή τη φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

@bebe2 τι κάνεις; Έμαθες πότε θα κάνεις την εμβρυομεταφορά; Εγώ ξεκίνησα χθές cyclacur. Ευτυχώς η περίοδός μου ήταν συνεπής αυτή τη φορά...

Καλημέρα κορίτσι μου ! Όχι αύριο θα πάω για υπέρηχο μόλις μίλησα με τον ιατρό μου και αύριο θα μου πει ποια  μέρα θα γίνει  και τις υπόλοιπες οδηγίες ! Πώς νιώθεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα σήμερα για τον υπέρηχο γιατί παίρνω 10 μέρες ήδη Synarela για την καταστολή και περιμένω να αδιαθετησω για να ξεκινήσουμε το stimulation.Όμως στο υπέρηχο εκτός από το ενδομητριωμα που έχω στην ωοθήκη (η μια ωοθήκη μου μόνο παράγει ωάρια η άλλη έχει συρρικνωθεί πολύ και δεν δουλεύει πια) είδε και μια άλλη κύστη 2.2cm. Λέτε να πρέπει να ακυρωθεί ο κύκλος? Γίνεται stimulation παρόλο που υπάρχει κύστη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver τί εννοείς υπάρχει κύστη; Ότι το ωάριο του προηγούμενου κύκλου έγινε κυστικό; Όταν έκανα τη διέγερση είχα ακριβώς αυτό κύστη από το ωάριο του προηγούμενου κύκλου και εμένα τόσο ήταν 22 χιλ. Το συζητούσαν οι γιατροί είναι η αλήθεια, αλλά προχωρήσαμε κανονικά και έκανα 6 ωάρια από αυτήν την ωοθήκη τα 5 ώριμα. Μόνο που παρήγαγε πολλή Ε2 αυτή η κύστη και τσεκάραμε συνέχεια την ορμόνη. Ήταν και ο βασικός λόγος για την ελαφριά ευτυχώς υπερδιέγερση που έπαθα - μάζεψα λίγο υγρό. Νομίζω όμως ότι αφού σε προχωράει κανονικά δεν θα ακυρωθεί ο κύκλος. Σου εύχομαι καλή επιτυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα για τον υπέρηχο γιατί παίρνω 10 μέρες ήδη Synarela για την καταστολή και περιμένω να αδιαθετησω για να ξεκινήσουμε το stimulation.Όμως στο υπέρηχο εκτός από το ενδομητριωμα που έχω στην ωοθήκη (η μια ωοθήκη μου μόνο παράγει ωάρια η άλλη έχει συρρικνωθεί πολύ και δεν δουλεύει πια) είδε και μια άλλη κύστη 2.2cm. Λέτε να πρέπει να ακυρωθεί ο κύκλος? Γίνεται stimulation παρόλο που υπάρχει κύστη? 

Κι εγω το ειχα παθει αυτο Μαγκάιβερ αλλα μολις αδιαθετησα κ ενα υπερηχο μετα απο 3-4 ημερες εφυγε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου @nikona Ευχαριστώ κορίτσια για τα μηνύματα σας. Μετά από τις εξετάσεις αίματος που είδε η γιατρός μου είπε να μην αγοράσω τα φάρμακα για την διέγερση και να συνεχίσω με τις εισπνοές για την καταστολή. Θα με ξαναδεί την Δευτέρα. Δεν ξέρω ακριβώς τι είδους κύστη είναι αυτή @Πιου-πιου Επειδή όμως έχω ήδη μια ενδομητριωσικη κύστη φοβάμαι μην βγήκε και δεύτερη. Εάν είναι κυστικο από προηγούμενη ωορρηξία δεν θα πρέπει να φύγει σύντομα? Ίσως πάντως να τσέκαρε στις εξετάσεις αίματος αυτή την Ε2 που λες.. Τι δείχνει ακριβώς αυτή?Εχω μια μικρή ενόχληση πάντως σαν τσίμπημα από εκείνη την ωοθήκη.

@Zeta. @bebe2 Καλή επιτυχία σε εσάς κορίτσια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου @nikona Ευχαριστώ κορίτσια για τα μηνύματα σας. Μετά από τις εξετάσεις αίματος που είδε η γιατρός μου είπε να μην αγοράσω τα φάρμακα για την διέγερση και να συνεχίσω με τις εισπνοές για την καταστολή. Θα με ξαναδεί την Δευτέρα. Δεν ξέρω ακριβώς τι είδους κύστη είναι αυτή @Πιου-πιου Επειδή όμως έχω ήδη μια ενδομητριωσικη κύστη φοβάμαι μην βγήκε και δεύτερη. Εάν είναι κυστικο από προηγούμενη ωορρηξία δεν θα πρέπει να φύγει σύντομα? Ίσως πάντως να τσέκαρε στις εξετάσεις αίματος αυτή την Ε2 που λες.. Τι δείχνει ακριβώς αυτή?Εχω μια μικρή ενόχληση πάντως σαν τσίμπημα από εκείνη την ωοθήκη.

@Zeta. @bebe2 Καλή επιτυχία σε εσάς κορίτσια !!!

Ευχαριστούμε ! Μακάρι να μην είναι τίποτα !όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver το κυστικό ωάριο ή καλύτερα ωοθηλάκιο είναι ένα ωάριο που δεν έσπασε  καθόλου ή δεν έγινε καλή ωορρηξία  και έτσι παραμένει το ωοθυλάκιο  στον επόμενο κύκλο αλλά κάποια στιγμή αργότερα συρρικνώνεται. Στη φυσική σύλληψη δεν ενοχλεί καθόλου - δεν είναι κάτι αφύσικο ή σπάνιο. Στη διέγερση μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στην ανάπτυξη των ωαρίων. Η Ε2 (οιστραδιόλη) ξέρω ότι συνδέεται με την ποιότητα των ωοθυλακίων δηλ. αν είναι καλά ή χωρίς περιεχόμενο, αλλά έχει να κάνει και με την υπερδιέγρση ωοθηκών γιατί αυτές οι κύστες παράγουν πολλή Ε2. Καταλαβαίνω τους φόβους σου αλλά οι κυστούλες είναι κάτι σύνηθες και χωρίς σημασία συνήθως. Μην βάζεις το χειρότερο σενάριο στο μυαλό σου. Όλα θα πάνε καλά θα δεις. Εγώ είχα τέτοια κύστη παρά το ότι είχα πάρει στον προηγούμενο κύκλο utrogestan για να αποκλείσω το ενδεχόμενο αλλά προχωρήσαμε κανονικά. Νομίζω ότι με τα φάρμακα που σου συνεχίζει θα φύγει η δική σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου @nikona Ευχαριστώ κορίτσια για τα μηνύματα σας. Μετά από τις εξετάσεις αίματος που είδε η γιατρός μου είπε να μην αγοράσω τα φάρμακα για την διέγερση και να συνεχίσω με τις εισπνοές για την καταστολή. Θα με ξαναδεί την Δευτέρα. Δεν ξέρω ακριβώς τι είδους κύστη είναι αυτή @Πιου-πιου Επειδή όμως έχω ήδη μια ενδομητριωσικη κύστη φοβάμαι μην βγήκε και δεύτερη. Εάν είναι κυστικο από προηγούμενη ωορρηξία δεν θα πρέπει να φύγει σύντομα? Ίσως πάντως να τσέκαρε στις εξετάσεις αίματος αυτή την Ε2 που λες.. Τι δείχνει ακριβώς αυτή?Εχω μια μικρή ενόχληση πάντως σαν τσίμπημα από εκείνη την ωοθήκη.

@Zeta. @bebe2 Καλή επιτυχία σε εσάς κορίτσια !!!

Σου εδωσε φωτο τον υπερηχο?

Οι κυστες ενδομητριωσης στον υπερηχο φαινονται να "ασπριζουν" ειναι λιγο γκρι ενώ οι απλες κυστες φαινονται μαυρες.

Εχω κι εγω ενδομητριωση κ δυο κυστες στην δεξια ωοθηκη.

Μην ανησυχεις. Ολα θα πανε καλα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Όχι αύριο θα πάω για υπέρηχο μόλις μίλησα με τον ιατρό μου και αύριο θα μου πει ποια  μέρα θα γίνει  και τις υπόλοιπες οδηγίες ! Πώς νιώθεις ?

Είμαι πολύ χαρούμενη! Επιφυλακτική, αλλά ξεκίνησα μία νέα προσπάθεια κ αυτή μπορεί να πετύχει... Μόνο στην αδερφή μου το έχω πει αυτή τη φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα για τον υπέρηχο γιατί παίρνω 10 μέρες ήδη Synarela για την καταστολή και περιμένω να αδιαθετησω για να ξεκινήσουμε το stimulation.Όμως στο υπέρηχο εκτός από το ενδομητριωμα που έχω στην ωοθήκη (η μια ωοθήκη μου μόνο παράγει ωάρια η άλλη έχει συρρικνωθεί πολύ και δεν δουλεύει πια) είδε και μια άλλη κύστη 2.2cm. Λέτε να πρέπει να ακυρωθεί ο κύκλος? Γίνεται stimulation παρόλο που υπάρχει κύστη? 

Κορίτσι καλησπέρα.Επειδή με τα κυστικά ωοθυλάκια έχω προιστορία και έχω ακυρώσει αρκετούς κύκλους σου λέω ότι κανονικά δεν ξεκινάςδιέγερση  με κύστη 2,2cm η οποία εκκρίνει κιόλας οιστρογόνα.Είναι λάθος.Εδώ με 12χιλ έχω κυστικό έχω ακυρώσει κύκλο.Αν είναι μια απλή κύστη από τον προηγούμενο κύκλο θα φύγει αλλά στον επόμενο και δυστυχώς αυτός ο κύκλος θα χαθεί.Αλλιώς αν δε φύγει θα χρειαστεί αντισυλληπτικά.Απ ότι κατάλαβα και ο γιατρός σου δε νομίζω να σου ξεκινήσει διέγερση.Πάντως από την εμπειρία μου σου λέω ότι δε πρέπει να γίνει διέγερση με τέτοια κύστη.Υπομονή,τα έχω περάσει και εγώ πολλές φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου Ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση και για όλες τις χρήσιμες πληροφορίες! Για την ώρα περιμένω μέχρι την Δευτέρα που θα μου πει από κοντά.. Και είμαι λίγο απογοητευμένη αλλά ελπίζω..

@nikona Ναι αυτή η κύστη φαινόταν χωρίς περιεχόμενο σαν να μην είναι ενδομητριωσικη. Όμως επειδή είναι φρέσκια δεν ξέρω εάν πάλι θα φαινόταν το αίμα στο εσωτερικό της κυστης στον υπέρηχο. 

@sansa Και εγώ αυτό ήξερα ότι διακόπτουν τον κύκλο. Ίσως επειδή έχω και την ενδονητριωσικη κύστη στην ίδια ωοθήκη να αλλάζει κάτι? Δεν ξέρω μήπως μου πει να μην ακυρωθεί ο κύκλος επειδή υπάρχει ένα άγχος ότι θα χρειαστώ και τρίτο χειρουργείο με την ενδομητριωση που είναι πολύ επιθετική σε εμένα..

Ευχαριστω αλήθεια πολύ κορίτσια για την συμπαράσταση! Αισθάνομαι ήδη καλύτερα χάρη σε εσάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου ή αλήθεια είναι ότι κ σε μένα έτσι έλεγαν όπως τα λέει ή sansa,αλλα κορίτσι μου καλύτερα να χαθεί ένας κύκλος,παρα να μη γίνει σωστή προσπάθεια,επειδη κ εγώ είχα κύστη 2εκ μου είχε προκαλέσει κ μένα διαταραχή,τωρα που έφυγε εστρωσα.μακαρι να γίνει ότι καλύτερο σύμφωνα πάντα με το γιατρό σου.

@nikona τι έγινε πηγές για την αυχενική σου;;δεν είδα αν εγραψες πιο πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Είμαι πολύ χαρούμενη! Επιφυλακτική, αλλά ξεκίνησα μία νέα προσπάθεια κ αυτή μπορεί να πετύχει... Μόνο στην αδερφή μου το έχω πει αυτή τη φορά...

Όλα καλά θα πάνε άντε να τα καταφέρουμε και οι δύο και θα είμαστε και κοντά :)))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια εμεις ολα καλα με τον γιατρο. Καναμε την αυχενικη κ φαινονται ολα πολυ καλα!!

 

Τι καλά!!! Είσαι τώρα 3 μηνών περίπου? Ποτέ θα δείτε φυλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα για τον υπέρηχο γιατί παίρνω 10 μέρες ήδη Synarela για την καταστολή και περιμένω να αδιαθετησω για να ξεκινήσουμε το stimulation.Όμως στο υπέρηχο εκτός από το ενδομητριωμα που έχω στην ωοθήκη (η μια ωοθήκη μου μόνο παράγει ωάρια η άλλη έχει συρρικνωθεί πολύ και δεν δουλεύει πια) είδε και μια άλλη κύστη 2.2cm. Λέτε να πρέπει να ακυρωθεί ο κύκλος? Γίνεται stimulation παρόλο που υπάρχει κύστη? 

Υπομονή  κουράγιο και μια μεγάλη αγκαλιά απο μένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Τι καλά!!! Είσαι τώρα 3 μηνών περίπου? Ποτέ θα δείτε φυλο?

Ναι Μαγκαιβερ ειμαι 12 εβδομαφων. Μας ειπε με επιφυλαξη κοριτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Ναι εννοείται και εγώ πως θα κάνω αυτό που πρέπει. Εάν πρέπει να περιμένω να φύγει η κύστη θα περιμένω. Απλά ελπίζω να φύγει κάποια στιγμή.. 

@Eleni73 Ευχαριστώ πολύ για την αγκαλιά :)

@nikona Πολύ ωραία! Τώρα που πέρασε το τρίμηνο και πηγαίνουν όλα ομαλά είσαι και εσύ πιο χαλαρή ή έχεις άγχος? Το επόμενο που περιμένετε είναι η β-επιπέδου τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια εμεις ολα καλα με τον γιατρο. Καναμε την αυχενικη κ φαινονται ολα πολυ καλα!!

 

ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ! ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@OLY10 ναι..ηρεμησα αρκετα!!

@Magaiver ο επινενος μεγαλος υπεηλρηχος θα ειναι η β επιπεδου. Αλλα μεχρι τοτε θα ξανακανουμε απλους στην γιατρο.

Σε ολες κοριτσια ευχομαι δυναμη και κουραγιο! Καλη επιτυχια απο την καρδια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια εμεις ολα καλα με τον γιατρο. Καναμε την αυχενικη κ φαινονται ολα πολυ καλα!!

 

μπραβο σας.........με το καλο........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...