Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@Eleni73 ειμαι καλα. Σεευχαριστω. Τα συμπτωματα εχουν υποχωρησει σε μεγαλο βαθμο.

Εσυ?

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρία Κοροπουλη είπε:

Καλημέρα...και καλη επιτυχια σε ολες .Ειμαι στην πρωτη μου προσπάθεια. Μου μετεφεραν 2 εμβρυακια 5ης μερας πολυ καλης ποιοτητας και τωρα ειμαι στην 5 μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Δεν εχω κανενα συμπτωμα ειναι φυσιολογικο???Επισης θελω να ρωτησω ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη σε 12 μερες αλλα πέφτει Κυριακή. Αν κανω Σάββατο την εξέταση θα δείξει τιποτα ή να περιμένω την Δευτερα??

Καλησπερα και καλώς ηρθες!

Με το καλο η χοριακη σου,ευχομαι να ειναι η πρωτη κ τυχερη σας φορα! Μην σκεφτεσαι για συμπτωματα. Δεν υπαρχει τιποτα σιγουρο. Ουτε εγω ειχα κατι. 

Πιστευω θα δειξει η χοριακη σου γιατι οι περισσοτεροι γιατροι λενε με εμβρυα πεντε ημερων να την κανουμε 9 μερες μετα. Οπότε μπορεις κ Σαββατο. Αλλα το καλυτερο ειναι να ρωτησεις τον γιατρο σου. 

Καλη επιτυχια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας! @nikona πως εισαι?? οπου να ναι ετοιμαζεσαι για αυχενικη ε? :)

εχω χαθει κοριτσια γιατι εχω αρκετα συμπτωματα και ζοριζομαι. δεν κανω εμετο αλλα δε μπορω να στεκομαι πανω απο 10 λεπτα θελω να ξαπλωσω και ολη μερα ναυτια, αδιαθεσια, καουρα, ζαλαδα!

Κανω υπομονη γιατι σκεφτομαι οτι οσο πιο χαλια νιωθω τοσο πιο καλα παει η αναπτυξη του μωρου! Γινεται χαμος με το σπιτι που φτιαχνουμε αλλα εγω τα εχω αφησει , ισα που δουλευω ενα 4ωρο και ειμαι και τεζα μετα απο το τίποτα!

Τα νέα σας ομως τα διαβαζω και σας σκεφτομαι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

γεια σας! @nikona πως εισαι?? οπου να ναι ετοιμαζεσαι για αυχενικη ε? :)

εχω χαθει κοριτσια γιατι εχω αρκετα συμπτωματα και ζοριζομαι. δεν κανω εμετο αλλα δε μπορω να στεκομαι πανω απο 10 λεπτα θελω να ξαπλωσω και ολη μερα ναυτια, αδιαθεσια, καουρα, ζαλαδα!

Κανω υπομονη γιατι σκεφτομαι οτι οσο πιο χαλια νιωθω τοσο πιο καλα παει η αναπτυξη του μωρου! Γινεται χαμος με το σπιτι που φτιαχνουμε αλλα εγω τα εχω αφησει , ισα που δουλευω ενα 4ωρο και ειμαι και τεζα μετα απο το τίποτα!

Τα νέα σας ομως τα διαβαζω και σας σκεφτομαι

 

Γεια σου μελισανθη!

Υπομονη με τα συμπτωματα. Τα περασα και δεν το λεω εκ του ασφαλους. Θα περασουν ομως. Μονο υπομονη. 

Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.

Εγω καλα ειμαι, ναι την Πεμπτη παμε γισ την αυχενικη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαρία Κοροπουλη είπε:

Καλημέρα...και καλη επιτυχια σε ολες .Ειμαι στην πρωτη μου προσπάθεια. Μου μετεφεραν 2 εμβρυακια 5ης μερας πολυ καλης ποιοτητας και τωρα ειμαι στην 5 μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Δεν εχω κανενα συμπτωμα ειναι φυσιολογικο???Επισης θελω να ρωτησω ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη σε 12 μερες αλλα πέφτει Κυριακή. Αν κανω Σάββατο την εξέταση θα δείξει τιποτα ή να περιμένω την Δευτερα??

Καλή σου επιτυχία εύχομαι!!! Συνήθως όταν μεταφέρονται βλαστοκύστες κάνουμε 9 μέρες μετα θα δείξει,αλλα σύμφωνα πάντα κ με τη γνώμη του γιατρού.τωρα πιστεύω για μία μέρα πριν δεν υπάρχει θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona πολύ χαίρομαι για σένα άντε με όμορφα νέα και την Πέμπτη !!!! 

Εγώ έτοιμάζομαι για την επόμενη ωοληψία φυσικού κύκλου μάλλον σε καμια 10ρια μερούλες!!! Για να δούμε και τώρα ,,, τι να κάνω υπομονή!!!!

@melisanthi drakou κι εσύ υπομονή!!! Εχεις ανέβει τουλάχιστον λεβελ!!!! :)❤️ 

@Μαρία Κοροπουλη καλώς μας βρήκες!!! Θα δείξει και το Σάββατο πιστεύω κι εγώ!!! Σου ευχομαι μια μεγάλη χοριακούλα!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μαρία Κοροπουλη είπε:

Καλημέρα...και καλη επιτυχια σε ολες .Ειμαι στην πρωτη μου προσπάθεια. Μου μετεφεραν 2 εμβρυακια 5ης μερας πολυ καλης ποιοτητας και τωρα ειμαι στην 5 μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Δεν εχω κανενα συμπτωμα ειναι φυσιολογικο???Επισης θελω να ρωτησω ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη σε 12 μερες αλλα πέφτει Κυριακή. Αν κανω Σάββατο την εξέταση θα δείξει τιποτα ή να περιμένω την Δευτερα??

Κ εγώ την 9η μέρα είχα κάνει την χοριακή έχοντας βάλει βλαστοκύστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μαρία Κοροπουλη είπε:

Καλημέρα...και καλη επιτυχια σε ολες .Ειμαι στην πρωτη μου προσπάθεια. Μου μετεφεραν 2 εμβρυακια 5ης μερας πολυ καλης ποιοτητας και τωρα ειμαι στην 5 μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Δεν εχω κανενα συμπτωμα ειναι φυσιολογικο???Επισης θελω να ρωτησω ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη σε 12 μερες αλλα πέφτει Κυριακή. Αν κανω Σάββατο την εξέταση θα δείξει τιποτα ή να περιμένω την Δευτερα??

Καλή επιτυχία !!!όλα να πάνε τέλεια και να έχεις ευχάριστα αποτελέσματα ! Νομίζω δεν έχει νόημα γιατί τα αποτελέσματα πάλι Δευτέρα θα βγουν οπότε καλύτερα να πας Δευτέρα πρωί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@sansa μου πω βρε κορίτσι μου περαστικά να είναι γρήγορα,ελπιζω να έχει περάσει μέχρι την ωοληψία σου.

@Eleni73ευχαριστω κοπέλα μου!

@Zeta. και @bebe2 με το καλό κορίτσια οι εμβρυομεταφορα σας καλή επιτυχία!!!!

Ευχαριστούμε ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην παρέα !

@Eleni73 μου καλά είμαι ! Εν αναμονή του επόμενου κύκλου στον οποίο θα μελετήσουμε την ανάπτυξη του ενδομητρίου σε φυσική εξέλιξη χωρίς καθόλου φαρμακευτική αγωγή για να δούμε πως θα πάει... Θα χρησιμοποιήσουμε τα αποτελέσματα για την καλύτερη προετοιμασία μας για την επόμενη εμβρυομεταφορά... Σου κάνω μεγάλη αγκαλιά για την επόμενη ωοληψία σου !!!!!

@Zeta. και @bebe2 καλή επιτυχία !!! Και μένα με μεταφορά βλαστοκυστών την 12η μέρα μου ζήτησαν χοριακή. ίσως για να δείξει καλύτερα με μεγαλύτερο νούμερο ! Αλλά σίγουρα και στις 9 θα δείξει !

@Bloublou85 άντε επιτέλους μπορείς να πας παρακάτω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα στην παρέα !

@Eleni73 μου καλά είμαι ! Εν αναμονή του επόμενου κύκλου στον οποίο θα μελετήσουμε την ανάπτυξη του ενδομητρίου σε φυσική εξέλιξη χωρίς καθόλου φαρμακευτική αγωγή για να δούμε πως θα πάει... Θα χρησιμοποιήσουμε τα αποτελέσματα για την καλύτερη προετοιμασία μας για την επόμενη εμβρυομεταφορά... Σου κάνω μεγάλη αγκαλιά για την επόμενη ωοληψία σου !!!!!

@Zeta. και @bebe2 καλή επιτυχία !!! Και μένα με μεταφορά βλαστοκυστών την 12η μέρα μου ζήτησαν χοριακή. ίσως για να δείξει καλύτερα με μεγαλύτερο νούμερο ! Αλλά σίγουρα και στις 9 θα δείξει !

@Bloublou85 άντε επιτέλους μπορείς να πας παρακάτω !

Το προσεγγιζετε πολύ καλά από ότι καταλαβαίνω! Ολόκληρη διδακτορικη διατριβή θα γράψετε πάνω στην ανάπτυξη του ενδομητριου με τόση μελέτη! Μπράβο στο γιατρό σου και καλή δύναμη σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Το προσεγγιζετε πολύ καλά από ότι καταλαβαίνω! Ολόκληρη διδακτορικη διατριβή θα γράψετε πάνω στην ανάπτυξη του ενδομητριου με τόση μελέτη! Μπράβο στο γιατρό σου και καλή δύναμη σου εύχομαι!!!

χαχαχαχαχ ! Πράγματι ! Απλά προσπαθώ να μην είμαι ανυπόμονη και θέλω να μεγιστοποιήσω τις πιθανότητες ! Όσο γίνεται βέβαια, γιατί το θέμα εγκυμοσύνη είναι τόσο πολύπλευρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Ξέρετε ποια μέρα του κύκλου γίνεται η έμβρυο μεταφορά ?

 Νομίζω εξαρτάται από το ενδομήτριο αυτό. Στην πρώτη μου προσπάθεια τα είχαμε βάλει 17η μέρα. Είχα όμως προηγουμένως προσπαθήσει πάλι αλλά δεν είχα πολύ παχύ  ενδομήτριο, ακυρώθηκε η εμβρυομεταφορά κ τότε θα έπεφτε περίπου 15η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Ξέρετε ποια μέρα του κύκλου γίνεται η έμβρυο μεταφορά ?

Δεν υπαρχει στανταρ ημερα bebe2.

Παει αναλογα με το πρωτοκολλο που απολουθειται.

Θα ειναι μετα απο διεγερση με φρεσκα εμβρυα? Θα ειναι με κατςψυγμενα? Στα κατςψυγμενα υπαρχουν διαφορετικα πρωτοκολλο.

Επισης ειναι κ αναλογα το ποσων ημερών ειναι τα εμβρυα.

Πολλα παίζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 αν κάνεις κύκλο με διέγερση και φρέσκα έμβρυα την 3η ή την 5η ημέρα μετά την ωοληψία ανάλογα με το αν θα βάλεις έμβρυα τριών ημερών ή βλαστοκύστες. Αν κάνεις  με κατεψψυγμένα την 3η ή την 5η ημέρα μετά την ωορηξία την οποία ή τη διαπιστώνουν με υπέρηχο ή ξέρουν ακριβώς πότε είναι αν ακολουθήσεις φαρμακευτική αγωγή με την οποία την ελέγχουν απόλυτα. Καλή επιτυχία σου εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! ειναι κατεψυγμενα εμβρυα! μου ειπε θα με δει την 13 μερα και θα μου πει τις επομενες οδηγιες! αντε να δουμε οσο πλησιαζουν οι μερες εχω ενα περίεργο συναίσθημα άγχος ανυπομονησία χαρά ! αποφασισα αυτη τη φορα να κατσω σπιτι για λιγες μερες να δοκιμασω και αυτο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικά μετά τη 13 ημέρα θα μετρήσετε +3 ή +5 αν έχεις βλαστοκύστες. Χαίρομαι που είσαι αισιόδοξη και έτσι να μείνεις μέχρι να έχεις μία ωραία μεγάλη χοριακή. Ελπίζω και εγώ την επόμενη φορά να είμαι έτσι σαν εσένα ήρεμη και αισιόδοξη. Σου εύχομαι καλή δύναμη και καλή επιτυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! ειναι κατεψυγμενα εμβρυα! μου ειπε θα με δει την 13 μερα και θα μου πει τις επομενες οδηγιες! αντε να δουμε οσο πλησιαζουν οι μερες εχω ενα περίεργο συναίσθημα άγχος ανυπομονησία χαρά ! αποφασισα αυτη τη φορα να κατσω σπιτι για λιγες μερες να δοκιμασω και αυτο! :)

Επομενως δεν εχεις κανει καταστολη ορμονων ε? Αρα θα θελει να δει την ωορρηξια κ μετα αναλογως να τα βαλετε!

Με το καλοοο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! ειναι κατεψυγμενα εμβρυα! μου ειπε θα με δει την 13 μερα και θα μου πει τις επομενες οδηγιες! αντε να δουμε οσο πλησιαζουν οι μερες εχω ενα περίεργο συναίσθημα άγχος ανυπομονησία χαρά ! αποφασισα αυτη τη φορα να κατσω σπιτι για λιγες μερες να δοκιμασω και αυτο! :)

Άντε με το καλό @bebe2 να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου!!! Εγώ είχα πάρει 3 μέρες άδεια μετά την πρώτη εμβρυομεταφορά κ μετά ήρθε η βιοχημική. Η γυναικολόγος μου, μου είχε πει οτι ειναι να γινει θα γινει στο πρωτο εικοσιτετράωρο κ πως μπορώ να πάω για δουλειά ... το ίδιο θα κάνω κ εγώ με εσένα  αυτή τη φορά όμως... μόνο κ μόνο για να νιώθω ότι δεν έκανα κάτι λάθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Λογικά μετά τη 13 ημέρα θα μετρήσετε +3 ή +5 αν έχεις βλαστοκύστες. Χαίρομαι που είσαι αισιόδοξη και έτσι να μείνεις μέχρι να έχεις μία ωραία μεγάλη χοριακή. Ελπίζω και εγώ την επόμενη φορά να είμαι έτσι σαν εσένα ήρεμη και αισιόδοξη. Σου εύχομαι καλή δύναμη και καλή επιτυχία. 

Ευχαριστώ ! Με το καλό να σου πάνε όλα τέλεια ,,?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Άντε με το καλό @bebe2 να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου!!! Εγώ είχα πάρει 3 μέρες άδεια μετά την πρώτη εμβρυομεταφορά κ μετά ήρθε η βιοχημική. Η γυναικολόγος μου, μου είχε πει οτι ειναι να γινει θα γινει στο πρωτο εικοσιτετράωρο κ πως μπορώ να πάω για δουλειά ... το ίδιο θα κάνω κ εγώ με εσένα  αυτή τη φορά όμως... μόνο κ μόνο για να νιώθω ότι δεν έκανα κάτι λάθος...

Καλημέρα !για να είμαι ειλικρινής εγώ την προηγούμενη φορά έκανα την μεταφορά Κυριακή και Δευτέρα πήγα για δουλειά ! Δεν είναι ιδιαίτερα κουραστική η δουλειά μου είναι και δίπλα στο σπίτι μου αλλά όπως και να έχει ελπίζω να είναι διαφορετικά να κάθεσαι σπίτι ! Αυτό που λες ακριβώς σκέφτομαι να κάνω ότι περνάει από το χέρι μου να μη σκέφτομαι ότι έκανα κάτι λάθος εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! @nikona μου καλή επιτυχία στην αυχενική σου! Να είναι όλα σούπερ εύχομαι,περιμένουμε νέα σου! Στα υπόλοιπα κορίτσια θετική έκβαση στις προσπάθειές τους εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα κοριτσια!

@OLY10 μου σε ευχαριστω πολυ!!!Αυριο το απογευμα θα σας πω οταν επιστρεψουμε.

Εσυ πώς πας? 

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ 8ο ΜΑΝΙ-ΜΑΝΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...