Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

νομιζω αν και δεν ειμαι ειδημων στο θεμα, οτι στις εξωσωματικες δεν τους νοιαζουν καθολου οι σαλπιγγες. Φυσικα αν ειναι διαβατες και λειτουργικες θα μπορεις. Δεν ξερω αν εμποδιζει την λειτουργικοτητα, και επισης αν ειναι η μια μονο τοτε λειτουργει η αλλη.

Κι εγώ έχω μπερδευτεί με όλα αυτά,ουφ για να δουμε αύριο για ποτέ θα μου κλείσουν ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Τι να πω βρε @sansa μου ... Λυπαμαι παρά πολύ για την ατυχία. Μπορείς να κάνεις κάτι ώστε να μην ακυρωθεί και ο επόμενος κύκλος? Ποτέ θα γίνει η διέγερση?

Τελικά μου εδωσανείπε τα αντισυλληπτικά jasmin για 21 μέρες,μετά ο κύκλος θα στρώσει,δε προκειται να ακυρωθεί.Υπομονή λοιπόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sansa είπε:

Τελικά μου εδωσανείπε τα αντισυλληπτικά jasmin για 21 μέρες,μετά ο κύκλος θα στρώσει,δε προκειται να ακυρωθεί.Υπομονή λοιπόν.

το έχεις πάρει τόσο αποφασιστικά και δυναμικά που δεν πρόκειται να ακυρωθεί. Νομίζω κάνεις την καλύτερή σου προσπάθεια αυτή τη στιγμή. Θέλει υπομονή ο τρόπος αυτός αλλά θα σε δικαιώσει. Ενδιάμεσα θα κανεις και την εξέταση του Νίκα που θες και νομιζω θα χεις μαζέψει μετά και τα εμβρυάκια σου και θα μπορείς να προχωράς με λιγότερο αγχος (οσο γινεται).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!έκλεισα τη δευτέρα σαλπιγγογραφια κ ο θεός βοηθός!μόνο που ανησυχω που θα είμαι στην 11η μέρα.

Καλημέρα! Γιατί ανησυχεις; 7- 12 μέρα δεν την κάνουμε;εμένα τουλαχιστον αυτές τις οδηγίες μου είχαν δώσει.. καλά αποτελέσματα!!!!!!!με ενδοκρινολόγο μίλησες τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!έκλεισα τη δευτέρα σαλπιγγογραφια κ ο θεός βοηθός!μόνο που ανησυχω που θα είμαι στην 11η μέρα.

συμφωνώ με τη @Sofia35, καλά αποτελέσματα και γενικά από δω και στο εξής βρίσκεις την άκρη του νήματος πιστεύω. Δες σε δεύτερη φάση και έναν ενδοκρινολόγο, μολις βγουν οι ορμονικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Καλημέρα! Γιατί ανησυχεις; 7- 12 μέρα δεν την κάνουμε;εμένα τουλαχιστον αυτές τις οδηγίες μου είχαν δώσει.. καλά αποτελέσματα!!!!!!!με ενδοκρινολόγο μίλησες τελικά;

Επειδή κάνω νωρίς ωορρηξία 11η με 12η εγώ γι αυτό ανησυχω @Kat-Cat αν εκείνη τη μέρα είμαι σε ωορρηξία τι θα γινει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Επειδή κάνω νωρίς ωορρηξία 11η με 12η εγώ γι αυτό ανησυχω @Kat-Cat αν εκείνη τη μέρα είμαι σε ωορρηξία τι θα γινει;

Τι κύκλο έχεις κανονικά? Τώρα μη σε απασχολεί αυτό πραγματικά, εξάλλου με τη διαταραχη που είχες δε νομίζω να έκανες και κανονικές ωορρηξίες (αυτό δειχνει το λεπτό ενδομήτριο), τώρα θα ξαναστρώσει όλο αυτό να ξέρεις και θα επανέλθεις φυσικά. Αλλά και να κανεις 11η μερα ωορρηξια, πότε θα προλάβει να περάσει στη σάλπιγγα. Μη σε αγχώνει. Λένε μάλιστα ότι μετά από σαλπιγγογραφία γίνεσαι και περισσότερο γόνιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Τι κύκλο έχεις κανονικά? Τώρα μη σε απασχολεί αυτό πραγματικά, εξάλλου με τη διαταραχη που είχες δε νομίζω να έκανες και κανονικές ωορρηξίες (αυτό δειχνει το λεπτό ενδομήτριο), τώρα θα ξαναστρώσει όλο αυτό να ξέρεις και θα επανέλθεις φυσικά. Αλλά και να κανεις 11η μερα ωορρηξια, πότε θα προλάβει να περάσει στη σάλπιγγα. Μη σε αγχώνει. Λένε μάλιστα ότι μετά από σαλπιγγογραφία γίνεσαι και περισσότερο γόνιμη.

Έχω 25-26 ημερών κανονικά κ πάντα το τεστ βγαίνει θετικό ή 10η ή 11η μέρα,τωρα λογικά θα καν γιατί ήταν όλα καθαρά έφυγε κ ή κύστη γιατί μου είπε να προσπαθήσω κ φυσικά.τεσπα για να είπε ή ακτινολογος δεν θα υπάρχει θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 γνωμη μου ειναι πως δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι και για αυτο στην παρουσα φαση. 

Κι εγω οταν εκανα σαλπιγγογραφια δεν ηθελα να χασω τον μηνα αλλα η γιατρος μου μου ειπε να μην εχουμε ελςυθερες επαφες εκεινο τον κυκλο. Άλλοι γιατροι επιτρεπουν. Εγω εκανα αυτο που μου ειπε η γιατρος μου. 

Επισηςαν το τεστ σου βγαινει θετικο 10η ή 11η ημερα δεν σημαινει οτι εκεινη την ημερα γινεται κιολας. Συνηθως γινεται περιπου εως 36 ωρες αργοτερα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @Kat-Cat αυτό που με παραξένεψε είναι ότι μου είπε ότι ή υδροσαλπιγγα δεν εμποδίζει την εξωσωματική,επισης αν έχω θα την απομονωσουμε απλά δε θα την αφαιρέσουμε,κ επίσης ότι μπορώ να μείνω κ φυσικά.

Οι σαλπιγγες στην εξωσωματικη δεν μας πειραζουν γτ δε τις χρησιμοποιουμε καθολου και για τπτ! Στη φυσικη συλληψη ακομα κι αν η μια εχει προβλημα εχουμε την 2η εφεδρικη!

Για το αν ειναι καλυτερο το δεσιμο ή η αφαιρεση δε γνωριζω δυστυχως.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Οι σαλπιγγες στην εξωσωματικη δεν μας πειραζουν γτ δε τις χρησιμοποιουμε καθολου και για τπτ! Στη φυσικη συλληψη ακομα κι αν η μια εχει προβλημα εχουμε την 2η εφεδρικη!

Για το αν ειναι καλυτερο το δεσιμο ή η αφαιρεση δε γνωριζω δυστυχως.

 

Κοριτσια νομιζω οι υδροσαλπιγγες ειναι θεμα για την εξωσωματικη. 

Ψαξτε το λιγο και θα δειτε οτι προτεινεται αφαιρεση τους πριν την εξωσωματικη

Melisanthi τι κανεις? Σε χασαμε. Πώς παει η εγκυμοσυνη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια νομιζω οι υδροσαλπιγγες ειναι θεμα για την εξωσωματικη. 

Ψαξτε το λιγο και θα δειτε οτι προτεινεται αφαιρεση τους πριν την εξωσωματικη

Melisanthi τι κανεις? Σε χασαμε. Πώς παει η εγκυμοσυνη σου?

Σας διαβαζω ολες αλλα δε προλαβαινω να γραψω!! Η εγκυμοσυνη καλα αυριο θα ειμαι 7η εβδομαδα!

Με εχει πιασει φοβος μη παει τπτ κακα και βλεπω εφιαλτες με αιμα στο εσωρουχο και γενικα πολυς φοβος. Πως να κατσω,τι να φαω, μη κανω τπτ στραβο...

Γενικα εχω αγχη και τρεξιματα αλλα ενα ενα ολα φτιαχνουν.

Εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melisanthi drakou χαιρομαι που εισαι καλα! Καταλαβαινω το αγχος σου. Νομοζω ολες το περναμε.

Οπως εχουμε ξαναπει καθε σταδιο εχει το δικο του ξεχωριστο αγχος. 

Ειμαι κι εγω καλα δοξα τω Θεω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!έκλεισα τη δευτέρα σαλπιγγογραφια κ ο θεός βοηθός!μόνο που ανησυχω που θα είμαι στην 11η μέρα.

Καλα αποτελεσματα στη σαλπιγγογραφια μην σε απασχολει αυτο καλυτερα θα εχεις πιθανοτητες να μεινεις και φυσιολογικα το λενε αλλωστε πως μεσα σε 6 μηνες υπαρχουν πολλα περιστατικα που μενουν!!!!!για τις σαλπιγγες μονο αν ειναι υδροσαλπιγγες υπαρχει θεμα στην εξωσωματικη αλλιως μια χαρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 γνωμη μου ειναι πως δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι και για αυτο στην παρουσα φαση. 

Κι εγω οταν εκανα σαλπιγγογραφια δεν ηθελα να χασω τον μηνα αλλα η γιατρος μου μου ειπε να μην εχουμε ελςυθερες επαφες εκεινο τον κυκλο. Άλλοι γιατροι επιτρεπουν. Εγω εκανα αυτο που μου ειπε η γιατρος μου. 

Επισηςαν το τεστ σου βγαινει θετικο 10η ή 11η ημερα δεν σημαινει οτι εκεινη την ημερα γινεται κιολας. Συνηθως γινεται περιπου εως 36 ωρες αργοτερα. 

 

Όχι δεν αγχωνομαι μήπως χάσω τη προσπάθεια δε πειράζει αυτό μήπως άμα έχεις κάνει ωορρηξία συμβει τίποτα όταν παρασύρει το ωάριο με φοβίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Καλα αποτελεσματα στη σαλπιγγογραφια μην σε απασχολει αυτο καλυτερα θα εχεις πιθανοτητες να μεινεις και φυσιολογικα το λενε αλλωστε πως μεσα σε 6 μηνες υπαρχουν πολλα περιστατικα που μενουν!!!!!για τις σαλπιγγες μονο αν ειναι υδροσαλπιγγες υπαρχει θεμα στην εξωσωματικη αλλιως μια χαρα!!!!!

Ευχαριστώ,μακαρι να βγουν καλά τα αποτελέσματα να μην υπάρχει τπτ,απλα τώρα μου είπε ότι δεν εμποδίζει ή υδροσαλπιγγα την εξωσωματικη,δε ξέρω οι απόψεις διίστανται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 δεν μπορει ναδημιουργηθει κανενα τετοιο προβλημα που σκεφτεσαι. 

Ο μονος λογος που προτεινουν οι γιατροι να γινεται τις συγκεκριμενες ημερες αυτη η εξεταση ειναι για να αποφευχθει καποιο προβλημα σε συλληψη που εχει ηδη γινει. 

Χαλαρωσε και κανε την εξεταση σου και ολα να ειναι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 δεν μπορει ναδημιουργηθει κανενα τετοιο προβλημα που σκεφτεσαι. 

Ο μονος λογος που προτεινουν οι γιατροι να γινεται τις συγκεκριμενες ημερες αυτη η εξεταση ειναι για να αποφευχθει καποιο προβλημα σε συλληψη που εχει ηδη γινει. 

Χαλαρωσε και κανε την εξεταση σου και ολα να ειναι καλα!!

Α εντάξει, ναι ή αλήθεια είναι ότι χαρηκα σήμερα που έκλεισα επιτέλους κ θα κάνω κάτι γιατί ή αναμονή με αγχωνε.τουλαχιστον τη δευτέρα θα ξέρω τι θα κάνω παρακάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!έκλεισα τη δευτέρα σαλπιγγογραφια κ ο θεός βοηθός!μόνο που ανησυχω που θα είμαι στην 11η μέρα.

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!Νομίζω κ 11 μέρα μέσα στα πλαίσια είσαι!!Απλά δν θέλει επαφούλες για τυχόν εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!Νομίζω κ 11 μέρα μέσα στα πλαίσια είσαι!!Απλά δν θέλει επαφούλες για τυχόν εγκυμοσύνη!!!

Ευχαριστώ κοπέλα μου,α κ μου είπαν δε χρειάζεται να πάρω αντιβιωση όμως εγώ θα πάρω προληπτικα τη προηγούμενη φορά είχα πάρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου,α κ μου είπαν δε χρειάζεται να πάρω αντιβιωση όμως εγώ θα πάρω προληπτικα τη προηγούμενη φορά είχα πάρει.

Ναι να πάρεις!!!Εμένα μου είχε πει για 3 μέρες αλλά πήρα για τέσσερις!!!Αλλά ρώτα ποια να πίεις να είσαι σίγουρη!!Εμένα μου δώσαν vibramicyn!!!Εεπιδή κάπου χάθηκα στα μηνύματα απο περίοδο κ με την κύστη πως πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...