Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Πολύ καλό που ήδη πάχυνε τόσο! Ίσως τώρα που ξέρετε ποίο φάρμακο σε πιάνει να το πάρεις από πιο μπροστά για να δουλέψει καλύτερα!

Αντε ρε κορίτσια να ακούσουμε θετικά νέα στο φορουμ! Από την εγκυμοσύνη της Μελισανθης και μετά δεν είμαστε σε καλή φάση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

άρα προς το τέλος του έτους εάν όλα πάνε καλά..σωστά?

Ναι θέλει υπομονή και να το πας βήμα βημα για να φαίνεται πιο εύκολο. Τι είδους φλεγμονή έχεις που είναι τόσο επίμονη?

Αχ βρε κορίτσια πόση υπομονή να έχει κάποιος πια.Ακυρώθηκε πάλι ο κύκλος,οι ορμόνες ήταν καλές,η fsh όπως πάντα λίγο τσιμπημένη στο 15,οι άλλες όμως ήταν οκ.Ο υπέρηχος δεν ήταν καλός.Ένα ωοθυλάκιο στα 13 plus,κυστικό μου είπε,μάλλον από την ωοληψία έμεινε και μόνο ένα μικρό στα 5χιλ στην άλλη ωοθήκη.Δε φαινόταν κάτι άλλο,οπότε ο κύκλος δεν ήταν καλός.Εγώ τους είπα να μου δώσουν κάτι αντισυλληπτικά ή οτιδήποτε άλλο για να είμαστε σίγουροι ότι θα υποχωρήσει,δεν είμαι για να ακυρώνω και άλλο κύκλο.Περιμένω οδηγίες από το γιατρό.Από αύριο λοιπόν θα ξεκινήσω την αντιβίωση και τις πλύσεις για την εξέταση του Νίκα και θα δούμε πότε θα κάνω την επανεξέταση.Magaiver ο Νίκας στις χρόνιες φλεγμονές δε λέει ποιο μικρόβιο είναι,αλλά όπως μου είπε ο γιατρός μου είναι κατά ένα μεγάλο ποσοστό ενδομητρίτιδα.Μπλέξαμε άσχημα κορίτσια.Για να κάνω 3 ωοληψίες με ήπια διέγερση θα κάνω κανά 6μηνο απ¨οτι φαίνεται,φαντάσου να έκανα φυσικούς κύκλους τί θα πάθαινα,μακριά.Θα τραβήξει όλο αυτό μετά τις γιορτές.Ας τα καταφέρω τουλάχιστον να πω άξιζε όλη αυτή η ταλαιπωρία.Eleni μου λυπάμαι που δε τα κατάφερε το εμβρυάκι σου σε καταλαβαίνω απόλυτα .Κουράγιο και υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  1. Καλησπέρα ?Εδω είστε βρε κορίτσια και ψάχνω να σας βρω?Σε αλλη συζήτηση σας αφήνω σε άλλη σας βρίσκω μπαίνω και απο τηλ και ζοριζομαι λίγο να βρω τις συζητήσεις και αρκετές φορες το φόρουμ κολλάει. Τωρα τι εχω πατήσει δεν ξερω και βγαίνει αυτο παρακατω. Τι κάνατε διάβασα αλλες ξεκινησατε αλλες σε αναμονη χοριακης σε τι φαση και αν είστε εύχομαι οτι καλύτερο!!! 
στις On 26/6/2018 at 9:57 ΜΜ, ο/η melisanthi drakou είπε:

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου σε ευχαριστώ τόσο κι εσένα  @nikona μου δυστυχώς όμως δεν τα κατάφερε το εμβρυάκι ,,, πάει η προσπάθεια,,,απογοήτευση λυπάμαι πολύ...ολες σε νιώθουμε...φφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσι μου @sansa .... ποσο σε καταλαβαινω.... οπλιζομαστε με θαρρος και ελπιδα και μετα τιποτα... "πρεπει να ακυρωσουμε τον κυκλο".... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sansa είπε:

Αχ βρε κορίτσια πόση υπομονή να έχει κάποιος πια.Ακυρώθηκε πάλι ο κύκλος,οι ορμόνες ήταν καλές,η fsh όπως πάντα λίγο τσιμπημένη στο 15,οι άλλες όμως ήταν οκ.Ο υπέρηχος δεν ήταν καλός.Ένα ωοθυλάκιο στα 13 plus,κυστικό μου είπε,μάλλον από την ωοληψία έμεινε και μόνο ένα μικρό στα 5χιλ στην άλλη ωοθήκη.Δε φαινόταν κάτι άλλο,οπότε ο κύκλος δεν ήταν καλός.Εγώ τους είπα να μου δώσουν κάτι αντισυλληπτικά ή οτιδήποτε άλλο για να είμαστε σίγουροι ότι θα υποχωρήσει,δεν είμαι για να ακυρώνω και άλλο κύκλο.Περιμένω οδηγίες από το γιατρό.Από αύριο λοιπόν θα ξεκινήσω την αντιβίωση και τις πλύσεις για την εξέταση του Νίκα και θα δούμε πότε θα κάνω την επανεξέταση.Magaiver ο Νίκας στις χρόνιες φλεγμονές δε λέει ποιο μικρόβιο είναι,αλλά όπως μου είπε ο γιατρός μου είναι κατά ένα μεγάλο ποσοστό ενδομητρίτιδα.Μπλέξαμε άσχημα κορίτσια.Για να κάνω 3 ωοληψίες με ήπια διέγερση θα κάνω κανά 6μηνο απ¨οτι φαίνεται,φαντάσου να έκανα φυσικούς κύκλους τί θα πάθαινα,μακριά.Θα τραβήξει όλο αυτό μετά τις γιορτές.Ας τα καταφέρω τουλάχιστον να πω άξιζε όλη αυτή η ταλαιπωρία.Eleni μου λυπάμαι που δε τα κατάφερε το εμβρυάκι σου σε καταλαβαίνω απόλυτα .Κουράγιο και υπομονή.

@sansa μου λυπάμαι και για σένα ... δεν ηταν καλή μερα σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Eleni73 μου πως εισαι ? 

Την παλεύω!!! Ανασυντάσσω δυναμεις ... χάθηκε η μάχη ( @sansa και για σένα αυτό) αλλα έχουμε πόλεμο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχω αγχωθεί σήμερα, θελω να μου πειτε γνώμες. Οπως σας ειχα πει ειχα να παω τουαλετα μια εβδομάδα, πηρα κ εγω κ εφαγα 5 αποξηραμένα δαμάσκηνα και ενα φρεσκο ακτινιδιο. Αρχιζουν λοιπόν κατι πόνοι παω τουαλέτα και μετα απο ενα τέταρτο εγινε χαμουλης??? αλλα στην αρχη ζοριστηκα και πονουσα πολυ στο έντερο, ριγος ταχυκαρδι, ασε που υδρωνα ξευδρωνα, τελικα ξελαφρωσα αλλα απο εκεινη την ωρα εχω τσιμπηματα πολλα στη μητρα και κράμπες ολα υποφερτα αλλα δε σταματουν. Λετε να δημιουργησα προβλημα στα σποράκια μου?????φφφφ ειναι η πέμπτη ημερα εμβρυομεταφορας

στις πριν 3 ώρες, ο/η sansa είπε:

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ροζ δεν νομοζω. Μην ανησυχεις. Τετοιες κραμπες νομιζω εχουμε οι περισσοτερες ιδιως μετα απο διεγερση κ ωοληψια! Ολα θα πανε καλα!

@sansa λυπαμαι. Δυστυχως ολο και κατι συμβαινει. Υπομονη και ανασυνταξη δυναμεων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια,η κύστη έφυγε αλλά το άλλο που είναι υποψία υδροσαλπιγγας παραμένει,μου έγραψε σαλπιγγογραφια κ ένα σωρό ορμονικές.ομως εγώ φοβάμαι πολύ για αυτό κ θα κάνω έναν ακόμη υπέρηχο στη παλιά μου γιατρό εδώ να το δει κ αυτή.οσο για τις ορμονικές μου έγραψε ένα κατεβατο που δε τα έχω ξαναδεί,για φερρτινη όρου ανδροστενεδιονη αίματος για βιταμίνη d k b12 κ ένα που λέγεται υδροξυπρογεστερονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν κορίτσια,η κύστη έφυγε αλλά το άλλο που είναι υποψία υδροσαλπιγγας παραμένει,μου έγραψε σαλπιγγογραφια κ ένα σωρό ορμονικές.ομως εγώ φοβάμαι πολύ για αυτό κ θα κάνω έναν ακόμη υπέρηχο στη παλιά μου γιατρό εδώ να το δει κ αυτή.οσο για τις ορμονικές μου έγραψε ένα κατεβατο που δε τα έχω ξαναδεί,για φερρτινη όρου ανδροστενεδιονη αίματος για βιταμίνη d k b12 κ ένα που λέγεται υδροξυπρογεστερονη.

Μπραβο για την κυστη! 

Καλα θα κανεις που θα παρεις κι αλλη γνωμη.

Οσο για τις ορμονες σου εγραψε προφανως πληρη ορμονικο ελεγχο. Μια χαρα. 

Θα τις κανεις σε συτον τον κυκλο?

Τι ειπε για τη ροη της περιοδου σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν κορίτσια,η κύστη έφυγε αλλά το άλλο που είναι υποψία υδροσαλπιγγας παραμένει,μου έγραψε σαλπιγγογραφια κ ένα σωρό ορμονικές.ομως εγώ φοβάμαι πολύ για αυτό κ θα κάνω έναν ακόμη υπέρηχο στη παλιά μου γιατρό εδώ να το δει κ αυτή.οσο για τις ορμονικές μου έγραψε ένα κατεβατο που δε τα έχω ξαναδεί,για φερρτινη όρου ανδροστενεδιονη αίματος για βιταμίνη d k b12 κ ένα που λέγεται υδροξυπρογεστερονη.

@Bloublou85 μου να τις κάνεις τις εξετάσεις οι συγκεκριμένες που αναφέρεις καλό είναι να γίνονται απο την αρχή των προσπαθειών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν κορίτσια,η κύστη έφυγε αλλά το άλλο που είναι υποψία υδροσαλπιγγας παραμένει,μου έγραψε σαλπιγγογραφια κ ένα σωρό ορμονικές.ομως εγώ φοβάμαι πολύ για αυτό κ θα κάνω έναν ακόμη υπέρηχο στη παλιά μου γιατρό εδώ να το δει κ αυτή.οσο για τις ορμονικές μου έγραψε ένα κατεβατο που δε τα έχω ξαναδεί,για φερρτινη όρου ανδροστενεδιονη αίματος για βιταμίνη d k b12 κ ένα που λέγεται υδροξυπρογεστερονη.

μπραβο για την κυστη κορίτσι. Για τις ορμονικες τις εχω κανει ολες οσες αναφερεις και σκεψου δεν εχω κανει εξωσματικη. Μου κανει εντυπωση που δεν τις ειχες κανει πριν την προσπαθεια. Ειναι στις βασικες ορμονολογικες. Καντες. ΠΑρε αλλη μια γνωμη για την σαλπιγγο, αλλα εγω στη θεση σου, και αν θες τη γνωμη μου, θα την εκανα ανεξαρτητα του τι θα μου πει ο αλλος γιατρος. Αυτο γιατι παντα θα ειχα στο μυαλο μου, οτι και αν ειχε δικιο εκεινος που μου το ειπε? Νομιζω οτι καλο ειναι να ξεμπερδευεις με ο,τι σε απασχολει να πας παρακατω. Σκεψου θα τα κανεις αυτο το μηνα, θα ρθει και ο επομενος κυκλος καλυτερος και ολα μετα θα στρωσουν. Για περιοδο τι σου ειπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@karen εδω ειμαστε! Εσυ τι κανεις? Σε χασαμε..ελπιζω να εισαι καλα, να ξεκουραστηκες και να ηρεμησες!

Πως παει η εγκυμοσύνη σου ;Σε ποια εβδομαδα εισαι;Πολλές απουσίες τα κορίτσια μας. Καλα ειμαι δόξα το Θεό... Παει και το καλοκαίρι ξανά στους ρυθμούς μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

μπραβο για την κυστη κορίτσι. Για τις ορμονικες τις εχω κανει ολες οσες αναφερεις και σκεψου δεν εχω κανει εξωσματικη. Μου κανει εντυπωση που δεν τις ειχες κανει πριν την προσπαθεια. Ειναι στις βασικες ορμονολογικες. Καντες. ΠΑρε αλλη μια γνωμη για την σαλπιγγο, αλλα εγω στη θεση σου, και αν θες τη γνωμη μου, θα την εκανα ανεξαρτητα του τι θα μου πει ο αλλος γιατρος. Αυτο γιατι παντα θα ειχα στο μυαλο μου, οτι και αν ειχε δικιο εκεινος που μου το ειπε? Νομιζω οτι καλο ειναι να ξεμπερδευεις με ο,τι σε απασχολει να πας παρακατω. Σκεψου θα τα κανεις αυτο το μηνα, θα ρθει και ο επομενος κυκλος καλυτερος και ολα μετα θα στρωσουν. Για περιοδο τι σου ειπε?

Λοιπόν πήγα κ στη δική Μ κι εδώ θα συνεχίσω τώρα με αυτην,αύριο θα πάρω να κλείσω για σαλπιγγογραφια μάλλον θα κάνω αυτή τη βδομάδα.η περίοδος εντάξει μου είπε θα φτιάξει τώρα αφού έχω αίμα συνέχεια δε πειράζει που δεν είναι πολύ,το σημαντικό είναι να βγει η διάγνωση για τις σάλπιγγες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Μπραβο για την κυστη! 

Καλα θα κανεις που θα παρεις κι αλλη γνωμη.

Οσο για τις ορμονες σου εγραψε προφανως πληρη ορμονικο ελεγχο. Μια χαρα. 

Θα τις κανεις σε συτον τον κυκλο?

Τι ειπε για τη ροη της περιοδου σου?

Ναι αύριο θα πάω αλλά είναι λίγο μπέρδεμα οι μισές γράφονται κάποιες όχι θα δούμε,αύριο θα κλείσω ραντεβού κ για τη σαλπιγγογραφια ελπίζω να έχουν ραντεβού για τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν πήγα κ στη δική Μ κι εδώ θα συνεχίσω τώρα με αυτην,αύριο θα πάρω να κλείσω για σαλπιγγογραφια μάλλον θα κάνω αυτή τη βδομάδα.η περίοδος εντάξει μου είπε θα φτιάξει τώρα αφού έχω αίμα συνέχεια δε πειράζει που δεν είναι πολύ,το σημαντικό είναι να βγει η διάγνωση για τις σάλπιγγες.

τελεια, το λεγαμε για την περιοδο, οτι αρκει που ειδες αιματακι εστω και με πιο ελαφρια ροη. Ναι καντην. Μια ψυχη που ναι να βγει να βγει και μετα θα προγραμματισεις το επομενο βημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η sansa είπε:

Αχ βρε κορίτσια πόση υπομονή να έχει κάποιος πια.Ακυρώθηκε πάλι ο κύκλος,οι ορμόνες ήταν καλές,η fsh όπως πάντα λίγο τσιμπημένη στο 15,οι άλλες όμως ήταν οκ.Ο υπέρηχος δεν ήταν καλός.Ένα ωοθυλάκιο στα 13 plus,κυστικό μου είπε,μάλλον από την ωοληψία έμεινε και μόνο ένα μικρό στα 5χιλ στην άλλη ωοθήκη.Δε φαινόταν κάτι άλλο,οπότε ο κύκλος δεν ήταν καλός.Εγώ τους είπα να μου δώσουν κάτι αντισυλληπτικά ή οτιδήποτε άλλο για να είμαστε σίγουροι ότι θα υποχωρήσει,δεν είμαι για να ακυρώνω και άλλο κύκλο.Περιμένω οδηγίες από το γιατρό.Από αύριο λοιπόν θα ξεκινήσω την αντιβίωση και τις πλύσεις για την εξέταση του Νίκα και θα δούμε πότε θα κάνω την επανεξέταση.Magaiver ο Νίκας στις χρόνιες φλεγμονές δε λέει ποιο μικρόβιο είναι,αλλά όπως μου είπε ο γιατρός μου είναι κατά ένα μεγάλο ποσοστό ενδομητρίτιδα.Μπλέξαμε άσχημα κορίτσια.Για να κάνω 3 ωοληψίες με ήπια διέγερση θα κάνω κανά 6μηνο απ¨οτι φαίνεται,φαντάσου να έκανα φυσικούς κύκλους τί θα πάθαινα,μακριά.Θα τραβήξει όλο αυτό μετά τις γιορτές.Ας τα καταφέρω τουλάχιστον να πω άξιζε όλη αυτή η ταλαιπωρία.Eleni μου λυπάμαι που δε τα κατάφερε το εμβρυάκι σου σε καταλαβαίνω απόλυτα .Κουράγιο και υπομονή.

Τι να πω βρε @sansa μου ... Λυπαμαι παρά πολύ για την ατυχία. Μπορείς να κάνεις κάτι ώστε να μην ακυρωθεί και ο επόμενος κύκλος? Ποτέ θα γίνει η διέγερση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Πως παει η εγκυμοσύνη σου ;Σε ποια εβδομαδα εισαι;Πολλές απουσίες τα κορίτσια μας. Καλα ειμαι δόξα το Θεό... Παει και το καλοκαίρι ξανά στους ρυθμούς μας

Δοξα τω Θεώ Κάρεν μου μεχρι στιγμης καλα. Ειμαι 9εβδ.

Ναι.παει το καλοκαιρι και σιγα σιγα αρχιζει παλι η κλεισουρα,αν και μεχρι τωρα η ζεστη καλα κρατει. Εδω μας κανει 35άρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μπραβο που θα την κανεις! Κι εγω θα την εκανα στη θεση σου γιατι ειναι η ιδανικη εξεταση για να δει κανεις οτι οντως υπαρχει κατι ή οχι. 

Καλη επιτυχια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @Kat-Cat αυτό που με παραξένεψε είναι ότι μου είπε ότι ή υδροσαλπιγγα δεν εμποδίζει την εξωσωματική,επισης αν έχω θα την απομονωσουμε απλά δε θα την αφαιρέσουμε,κ επίσης ότι μπορώ να μείνω κ φυσικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 και @sansa λυπάμαι κορίτσια μου προχωράμε δυνατά όμως για τον επόμενο,κοιτα το με τα αντισυλληπτικά εγώ πήρα τα labous κ έφυγε ή κύστη τελείως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @Kat-Cat αυτό που με παραξένεψε είναι ότι μου είπε ότι ή υδροσαλπιγγα δεν εμποδίζει την εξωσωματική,επισης αν έχω θα την απομονωσουμε απλά δε θα την αφαιρέσουμε,κ επίσης ότι μπορώ να μείνω κ φυσικά.

νομιζω αν και δεν ειμαι ειδημων στο θεμα, οτι στις εξωσωματικες δεν τους νοιαζουν καθολου οι σαλπιγγες. Φυσικα αν ειναι διαβατες και λειτουργικες θα μπορεις. Δεν ξερω αν εμποδιζει την λειτουργικοτητα, και επισης αν ειναι η μια μονο τοτε λειτουργει η αλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...