Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Τι κανεις @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ? Σε χασαμε...

Εδώ είμαι κι εγώ ! Απολαμβάνω καλοκαιράκι εν αναμονή περιόδου και από Σεπτέμβρη για 2η εμβρυομεταφορά.... ? Σας διαβάζω και μαθαίνω τα νέα σας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Εδώ είμαι κι εγώ ! Απολαμβάνω καλοκαιράκι εν αναμονή περιόδου και από Σεπτέμβρη για 2η εμβρυομεταφορά.... ? Σας διαβάζω και μαθαίνω τα νέα σας !!!

Μπραβο Εμμανουηλ!!! Απολαυσε το λοιπον το καλοκαιρακι, ανάκτησε δυνάμεις και με το καλό τον Σεπτέμβρη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα.Διαβάζω καθημερινά τα νέα σας.Σήμερα έκανα τον τελευταίο υπέρηχο,τη Δευτέρα πάμε για ωοληψια,4 ωοθυλακια,τα τρία είναι 16χιλ και το τέταρτο 13plus.Για να δούμε αν θα είναι και καλά στο τέλος.Αχ τί άγχος και αυτο βρε κορίτσια κάθε φορά.Καλά η ωοληψια πλέον μου φαίνεται παιχνιδάκι,είναι η 10η που θα κάνω στα 4 χρόνια προσπαθειών.Για να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα.Διαβάζω καθημερινά τα νέα σας.Σήμερα έκανα τον τελευταίο υπέρηχο,τη Δευτέρα πάμε για ωοληψια,4 ωοθυλακια,τα τρία είναι 16χιλ και το τέταρτο 13plus.Για να δούμε αν θα είναι και καλά στο τέλος.Αχ τί άγχος και αυτο βρε κορίτσια κάθε φορά.Καλά η ωοληψια πλέον μου φαίνεται παιχνιδάκι,είναι η 10η που θα κάνω στα 4 χρόνια προσπαθειών.Για να δούμε.

Καλή επιτυχία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου διάβασα για αυτή τη μέθοδο της σαλπιγγογραφιας με υστεροσκοπηση μαζί στο ιασω,ξερει καμιά γι αυτό τίποτα;γι αυτά που λέει τα αξίζει πιστεύω τα λεφτά του να παω αθηνα.https://www.iaso.gr/υπηρεσίες/νέα-πρωτοποριακή-σαλπιγγογραφία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλή επιτυχία!!!!!

Σ ευχαριστώ κορίτσι εύχομαι και εσύ να τη βρεις την άκρη.Δυστυχώς δε ξέρω κάποια πληροφορία να σου δώσω για τη σαλπιγγογραφια με υστεροσκοπηση που λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου διάβασα για αυτή τη μέθοδο της σαλπιγγογραφιας με υστεροσκοπηση μαζί στο ιασω,ξερει καμιά γι αυτό τίποτα;γι αυτά που λέει τα αξίζει πιστεύω τα λεφτά του να παω αθηνα.https://www.iaso.gr/υπηρεσίες/νέα-πρωτοποριακή-σαλπιγγογραφία

Kαλησπέρα φίλη!!Ο γυναικολόγος μου που συνεργάζεται με το Ιασώ μου είπε για υστεροσκόπηση 800ε!!Και σε άλλη κλινική 600!!Δηλ.200ε διαφορά μεταξυ τους!!Μήπως αυτή η τιμή είναι μόνο της κλινικής χωρίς τον γιατρό?Πάρε ένα τηλ να ρωτήσεις!!Αν ισχυεί φαίνεται πολύ καλή τιμή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλησπέρα φίλη!!Ο γυναικολόγος μου που συνεργάζεται με το Ιασώ μου είπε για υστεροσκόπηση 800ε!!Και σε άλλη κλινική 600!!Δηλ.200ε διαφορά μεταξυ τους!!Μήπως αυτή η τιμή είναι μόνο της κλινικής χωρίς τον γιατρό?Πάρε ένα τηλ να ρωτήσεις!!Αν ισχυεί φαίνεται πολύ καλή τιμή!!

Δεν ξέρω αυτό το site βρήκα κ λέει ότι μόνο εκεί υπάρχει πουθενά αλλού,θα πάρω τη δευτέρα να ρωτησω γιατί αν είναι έτσι πιστεύω αξίζει να πάω αθηνα.εγω νόμιζα ότι θα πάρω τηλ.θα κλείσω ραντεβού κ θα πάω να τη κανω δεν είναι έτσι;λογικά θα είναι συγκεκριμένοι που κάνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα.Διαβάζω καθημερινά τα νέα σας.Σήμερα έκανα τον τελευταίο υπέρηχο,τη Δευτέρα πάμε για ωοληψια,4 ωοθυλακια,τα τρία είναι 16χιλ και το τέταρτο 13plus.Για να δούμε αν θα είναι και καλά στο τέλος.Αχ τί άγχος και αυτο βρε κορίτσια κάθε φορά.Καλά η ωοληψια πλέον μου φαίνεται παιχνιδάκι,είναι η 10η που θα κάνω στα 4 χρόνια προσπαθειών.Για να δούμε.

Μακάρι να πανε όλα καλά!!10η και τυχερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa ευχομαι να ειναι τα τυχερα σας ωαριακια αυτα! Με το καλο! 

@Bloublou85 δεν την ξερω την εξεταση αλλα απο αυτο που διαβαζω πιστευω πως ή αυτη η υστεροσκοπηση που λεει δεν θα εχει καμια σχεση με την κλασσικη υστεροσκοπηση ή αυτο που ειπε η marillia οτι η τιμη ειναι χωρις τον γιατρο. Κι εγω 500€ πληρωσα την υστεροσκοπηση στο κεντρο εξωσωματικης (απο 700 αρχικη τιμη)

Φιλη μου εκανε στο Ιασω υστεροσκοπηση ενα μηνα πριν κανει την 2η εμβρυομεταφορα της κ πληρωσε 1000€!! Κ τις καναμε σχεδον μαζι. Αυτη 1000 στο ιασω εγω 500 στο κεντρο ενωσωματικης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa ευχομαι να ειναι τα τυχερα σας ωαριακια αυτα! Με το καλο! 

@Bloublou85 δεν την ξερω την εξεταση αλλα απο αυτο που διαβαζω πιστευω πως ή αυτη η υστεροσκοπηση που λεει δεν θα εχει καμια σχεση με την κλασσικη υστεροσκοπηση ή αυτο που ειπε η marillia οτι η τιμη ειναι χωρις τον γιατρο. Κι εγω 500€ πληρωσα την υστεροσκοπηση στο κεντρο εξωσωματικης (απο 700 αρχικη τιμη)

Φιλη μου εκανε στο Ιασω υστεροσκοπηση ενα μηνα πριν κανει την 2η εμβρυομεταφορα της κ πληρωσε 1000€!! Κ τις καναμε σχεδον μαζι. Αυτη 1000 στο ιασω εγω 500 στο κεντρο ενωσωματικης. 

Nikona έτσι ξέρω ότι είναι πολύ ακριβά αλλά με νοιάζει κυρίως για τη σαλπιγγογραφια που λέει ότι δείχνει τρισδιάστατα.την υστεροσκοπηση μπορώ να τη κανω στο πανεπιστημιακό δωρεάν κ τη λαπαροσκόπηση αλλά αν ή σαλπιγγογραφια βγει καλή να γλιτωσω το χειρουργείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα.Διαβάζω καθημερινά τα νέα σας.Σήμερα έκανα τον τελευταίο υπέρηχο,τη Δευτέρα πάμε για ωοληψια,4 ωοθυλακια,τα τρία είναι 16χιλ και το τέταρτο 13plus.Για να δούμε αν θα είναι και καλά στο τέλος.Αχ τί άγχος και αυτο βρε κορίτσια κάθε φορά.Καλά η ωοληψια πλέον μου φαίνεται παιχνιδάκι,είναι η 10η που θα κάνω στα 4 χρόνια προσπαθειών.Για να δούμε.

Όλα καλά θα πάνε... ζουμερά (έτσι τα λέει ο γιατρός μου τα καλά) και τυχερά να είναι κοριτσάκι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Nikona έτσι ξέρω ότι είναι πολύ ακριβά αλλά με νοιάζει κυρίως για τη σαλπιγγογραφια που λέει ότι δείχνει τρισδιάστατα.την υστεροσκοπηση μπορώ να τη κανω στο πανεπιστημιακό δωρεάν κ τη λαπαροσκόπηση αλλά αν ή σαλπιγγογραφια βγει καλή να γλιτωσω το χειρουργείο.

Ναι φυσικα! Εσενα κυριως σε ενδιαφερει η σαλπιγγογραφια. Εγω θα επαιρνα ενα τηλ να ρωτησω αναλυτικα να μου πουνε τι παραπανω προσφερει απο την κλασικη κ αν μουαρεσε θα την εκανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ναι φυσικα! Εσενα κυριως σε ενδιαφερει η σαλπιγγογραφια. Εγω θα επαιρνα ενα τηλ να ρωτησω αναλυτικα να μου πουνε τι παραπανω προσφερει απο την κλασικη κ αν μουαρεσε θα την εκανα. 

Απ ότι κατάλαβα εδώ που τη κάνω είναι αμφιλεγόμενη ή διάγνωση κ ο κάθε γιατρός τη βλέπει διαφορετικά,γιατι οι μεν το πέρασαν τελικά το υγρό επομένως τις θεώρησαν φυσιολογικές κ ή γιατρός βλέπει ότι δε περνούσε κ ότι με δυσκολία πέρασε.επομενως θέλω μία ξεκάθαρη εικόνα λογικά οι 3d εικόνες θα δείχνουν πιο καθαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bloublou85 μου αν ήμουν στη θέση σου το ταξιδακι στην Αθήνα θα το έκανα...σε ένα μεγάλο νοσοκομείο να βγάλεις άκρη... απ'ότι φαίνεται η ιστορία ξεκίνησε λάθος από την αρχή...και πάρε μαζί σου και την προηγούμενη σαλπιγγογραφία,απεικονιστικές και διάγνωση, και βάλε να συγκρίνουν την παλιά με τη νέα..τότε θα καλαβεις τι έχει γίνει,αν υπηρχε πρόβλημα εξαρχής ή δημιουργήθηκε στην πορεία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω θα πηγαινα γιατι ακριβως φαινεται να εχει καλυτερη απεικονιση σαν μεθοδος. Οπότε να εισαι σιγουρη για το πόρισμα αυτή τη φορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορτιτσια ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια παρόμοια εμπειρία με εμένα γτ δν ξέρω τι μου γίνεται! 9η μέρα διέγερσης με gonna f και cetrodite 14 ωοθηλακια και πάχος ενδομητρίου 9,5mm αλλά η οιστραδιολη τπτ με το ζόρι ανεβαίνει κ έφτασε 415 !! Είμαι 24 χρόνων κ νομίζω δν πάμε καλά.. κάποια να με κατατοπίσει !;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Crystaleniaa είπε:

Γεια σας κορτιτσια ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια παρόμοια εμπειρία με εμένα γτ δν ξέρω τι μου γίνεται! 9η μέρα διέγερσης με gonna f και cetrodite 14 ωοθηλακια και πάχος ενδομητρίου 9,5mm αλλά η οιστραδιολη τπτ με το ζόρι ανεβαίνει κ έφτασε 415 !! Είμαι 24 χρόνων κ νομίζω δν πάμε καλά.. κάποια να με κατατοπίσει !;; 

Καλησπερα και καλη επιτυχια!

Μηπως ειναι πολυ μικρα ακομη τα ωοθηλακια?

Βεβαια το ενδομητριο σου ειναι καλο σε παχος. 

Δεν ξερω δυστυχως να σε βοηθησω. 

Ευχομαι ολα να πανε καλα στο τελος. 

Πες μας τα νεα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλησπερα και καλη επιτυχια!

Μηπως ειναι πολυ μικρα ακομη τα ωοθηλακια?

Βεβαια το ενδομητριο σου ειναι καλο σε παχος. 

Δεν ξερω δυστυχως να σε βοηθησω. 

Ευχομαι ολα να πανε καλα στο τελος. 

Πες μας τα νεα σου. 

Έχω οωθηλακια το μεγαλύτερο είναι 16mm το μικρότερο 9,9.. δλδ μπορεί να αυξηθεί μέχρι την ωοληψια; Αχ δν θέλω να παω κ να μου πουν δν πήραμε τπτ.. εντωμεταξύ καταλαβαίνω τις οωθηκες μ οτι είναι γεμάτες όλα φαίνονται νορμαλ αλλά δν ανεβαίνει η ρημάδα !! Θα σας πω αύριο έχω πάλι αίματα και υπέρηχο! Ελπίζω να έχει ανεβεί κ αλλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/8/2018 at 3:28 ΜΜ, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κοριτσια συγγνωμη που χαθηκα.γινοταν χαμος σπιτι...

Οπως σας ειχα πει ειχα ξεκινησει καταστολη για 2η εξωσωματικη..

Ε σημερα τη σταματησα!εκανα χοριακη και ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΗ!

525 βγηκε με 1 μερα καθυστερηση. Πως σας φαινετε η τιμη;;;

Κοριτσια εχω παθει ΣΟΚ!!!!!!

 

Πόσο καταπληκτικά νέα!!! Χάρηκα πολύ για το ευχάριστο! Μια μια να παίρνουμε σειρά κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Έχω οωθηλακια το μεγαλύτερο είναι 16mm το μικρότερο 9,9.. δλδ μπορεί να αυξηθεί μέχρι την ωοληψια; Αχ δν θέλω να παω κ να μου πουν δν πήραμε τπτ.. εντωμεταξύ καταλαβαίνω τις οωθηκες μ οτι είναι γεμάτες όλα φαίνονται νορμαλ αλλά δν ανεβαίνει η ρημάδα !! Θα σας πω αύριο έχω πάλι αίματα και υπέρηχο! Ελπίζω να έχει ανεβεί κ αλλο!! 

Νομίζω θα αυξηθεί μέχρι την ωοληψία γιατί κι εγω στη πρώτη μέτρηση είχα 400 κάτι κ όταν ήμουν έτοιμη για την τελική ένεση είχα 884.καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,πώς είστε;Εγώ τελείωσα με την ωοληψια,όλα καλά.Πήραμε 4 ωάρια.Επιτυχία,4 στα 4.Τώρα περιμένω τηλέφωνο αύριο για να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθουν.Αχ μακάρι να είναι καλα τα ωαριακια κορίτσια.Θα τα αφήσουμε για έμβρυα 3ης μέρας και κατάψυξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...