Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλημερούδιαααααααα!!!Τελικά το έντερο μου ήταν κ γι αυτό ο πόνοσ!!!Μας είπε κ αυτός ο γιατρός πρώτα μια σπερματέγχυση!!!Για να δούμε!!!Εσύ κορίτσι μου πως είσαι?

Α ωραία μία χαρά,αριστερα δεν πονάς;τι έντερο δεν το βλέπει στον υπέρηχο;γιατί στον πρώτο υπέρηχο στο κέντρο που με είδε μου λέει καλέ τι χάλια έντερο είναι αυτό κ του λέω ναι έχω ευερέθιστο.κραταω μία ελπίδα κ γι αυτό γιατί τη μέρα που εξεταστηκα είχα δυσκοιλιότητα(με το συμπαθειο).σήμερα ξυπνησα καλά ευτυχως,περιμενω τα αποτελέσματα απο το υγρό πόσες μέρες κανουν να βγουν; @nikona τα συνεχιζω κανονικά τα αντισυλληπτικά αλλά δεν έπρεπε να τα ξεκινησω με τη περίοδο;τα ξεκινάνε κ στη μέση του κύκλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τί κάνετε;Εγώ σήμερα πήγα στο κέντρο για υπέρηχο και ορμόνες και ξεκινάω διέγερση.Η fsh ήταν λίγο τσιμπιμένη 12,94 και η ε2 ήταν 32.Δυστυχώς η ηλικία φταίει για όλα.Για να δούμε,ξεκίνησα με φεμάρα από σήμερα και από αύριο 150 μονάδες φάρμακα διέγερσης.Είδαμε 3 ωοθυλάκια στον υπέρηχο και ένα πιο μικρό,ο αριθμός αυτός είναι δυστυχώς,τώρα αν εμφανιστεί και κανένα άλλο λιγάκι χλωμό το κόβω,αλλά ποτέ δε ξέρεις.Αχ βρε κορίτσια για να δούμε τί θα κάνουμε,πάμε για εμβρυάκια 3 ημερών και κατάψυξη.Έχουμε μέλλον,δεν έχουν προλάβει και αυτά τα dhea να δράσουν;Ένα μήνα τα παίρνω όμως σίγουρα θα θέλουν παραπάνω.Την Τρίτη υπέρηχο και ο Θεός βοηθός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τί κάνετε;Εγώ σήμερα πήγα στο κέντρο για υπέρηχο και ορμόνες και ξεκινάω διέγερση.Η fsh ήταν λίγο τσιμπιμένη 12,94 και η ε2 ήταν 32.Δυστυχώς η ηλικία φταίει για όλα.Για να δούμε,ξεκίνησα με φεμάρα από σήμερα και από αύριο 150 μονάδες φάρμακα διέγερσης.Είδαμε 3 ωοθυλάκια στον υπέρηχο και ένα πιο μικρό,ο αριθμός αυτός είναι δυστυχώς,τώρα αν εμφανιστεί και κανένα άλλο λιγάκι χλωμό το κόβω,αλλά ποτέ δε ξέρεις.Αχ βρε κορίτσια για να δούμε τί θα κάνουμε,πάμε για εμβρυάκια 3 ημερών και κατάψυξη.Έχουμε μέλλον,δεν έχουν προλάβει και αυτά τα dhea να δράσουν;Ένα μήνα τα παίρνω όμως σίγουρα θα θέλουν παραπάνω.Την Τρίτη υπέρηχο και ο Θεός βοηθός.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου μία χαρά είναι τρία καλοτυχα να ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου μία χαρά είναι τρία καλοτυχα να ειναι!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι,άντε να δούμε.Εύχομαι και εσύ να τη βρεις την άκρη και όλα να σου πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Α ωραία μία χαρά,αριστερα δεν πονάς;τι έντερο δεν το βλέπει στον υπέρηχο;γιατί στον πρώτο υπέρηχο στο κέντρο που με είδε μου λέει καλέ τι χάλια έντερο είναι αυτό κ του λέω ναι έχω ευερέθιστο.κραταω μία ελπίδα κ γι αυτό γιατί τη μέρα που εξεταστηκα είχα δυσκοιλιότητα(με το συμπαθειο).σήμερα ξυπνησα καλά ευτυχως,περιμενω τα αποτελέσματα απο το υγρό πόσες μέρες κανουν να βγουν; @nikona τα συνεχιζω κανονικά τα αντισυλληπτικά αλλά δεν έπρεπε να τα ξεκινησω με τη περίοδο;τα ξεκινάνε κ στη μέση του κύκλου;

Nαι αριστερά πονούσα κ μάλιστα με χτυπούσε μέσα στον κόλπο!!Εγώ είχα 5 μέρες να πάω τουαλέτα!!Πολύ ευχάριστο που σήμερα είσαι καλά!!Εύχομαι να πάρουν γρήγορα όλα τον δρόμο τους !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Α ωραία μία χαρά,αριστερα δεν πονάς;τι έντερο δεν το βλέπει στον υπέρηχο;γιατί στον πρώτο υπέρηχο στο κέντρο που με είδε μου λέει καλέ τι χάλια έντερο είναι αυτό κ του λέω ναι έχω ευερέθιστο.κραταω μία ελπίδα κ γι αυτό γιατί τη μέρα που εξεταστηκα είχα δυσκοιλιότητα(με το συμπαθειο).σήμερα ξυπνησα καλά ευτυχως,περιμενω τα αποτελέσματα απο το υγρό πόσες μέρες κανουν να βγουν; @nikona τα συνεχιζω κανονικά τα αντισυλληπτικά αλλά δεν έπρεπε να τα ξεκινησω με τη περίοδο;τα ξεκινάνε κ στη μέση του κύκλου;

Νομίζω 2 μέρες κάνουν να βγούν τα αποτελέσματα!!Απόγευμα περιμένεις?Να βγουν πεντακάθαρα εύχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Α ωραία μία χαρά,αριστερα δεν πονάς;τι έντερο δεν το βλέπει στον υπέρηχο;γιατί στον πρώτο υπέρηχο στο κέντρο που με είδε μου λέει καλέ τι χάλια έντερο είναι αυτό κ του λέω ναι έχω ευερέθιστο.κραταω μία ελπίδα κ γι αυτό γιατί τη μέρα που εξεταστηκα είχα δυσκοιλιότητα(με το συμπαθειο).σήμερα ξυπνησα καλά ευτυχως,περιμενω τα αποτελέσματα απο το υγρό πόσες μέρες κανουν να βγουν; @nikona τα συνεχιζω κανονικά τα αντισυλληπτικά αλλά δεν έπρεπε να τα ξεκινησω με τη περίοδο;τα ξεκινάνε κ στη μέση του κύκλου;

Α δεν ξερω πότε ξεκινανε. Περασαν πολλα χρονια που επαιρνα κ δεν θυμαμαι τιποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Νομίζω 2 μέρες κάνουν να βγούν τα αποτελέσματα!!Απόγευμα περιμένεις?Να βγουν πεντακάθαρα εύχομαι

Τη τρίτη μου πήρε το υγρό κ είπε θα με πάρει αυτή τηλ.ειχα αίμα όμως όταν το πήρε κ ή άλλη μου έλεγε ότι δεν πρέπει να έχω αίμα για να μπορεί να δει ο κυτταρολογος.για να δούμε..δηλ.εσενα σου είδε το έντερο στον υπέρηχο;εγώ είχα τρεις μέρες να πάω τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2018 at 3:44 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα κάνω όταν αδιαθετησω μετά τη 10η μέρα κ ανάλογα τι θα βρεθεί θα προχωρησω τώρα παίρνω αντισυλληπτικά να στρώσει ο κύκλος.δηλ.αν κανείς ωορρηξία απ την άλλη σου είπε οτι δε γίνεται;

Αν δεν εχεις σαλπιγγα απο που θα περασει το ωαριο απλα να βγει γιατι εχει τοξικο υγρο λενε και οτι παιρνα δεν επιβιωνει! Καλα αποτελεσματα και στη σαλπιγγογραφια!!!το εμδομητριο θα φτιαξει πιστευω εγω παω για εμβρυομεταφορα με ενδομητριο 7 το πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τί κάνετε;Εγώ σήμερα πήγα στο κέντρο για υπέρηχο και ορμόνες και ξεκινάω διέγερση.Η fsh ήταν λίγο τσιμπιμένη 12,94 και η ε2 ήταν 32.Δυστυχώς η ηλικία φταίει για όλα.Για να δούμε,ξεκίνησα με φεμάρα από σήμερα και από αύριο 150 μονάδες φάρμακα διέγερσης.Είδαμε 3 ωοθυλάκια στον υπέρηχο και ένα πιο μικρό,ο αριθμός αυτός είναι δυστυχώς,τώρα αν εμφανιστεί και κανένα άλλο λιγάκι χλωμό το κόβω,αλλά ποτέ δε ξέρεις.Αχ βρε κορίτσια για να δούμε τί θα κάνουμε,πάμε για εμβρυάκια 3 ημερών και κατάψυξη.Έχουμε μέλλον,δεν έχουν προλάβει και αυτά τα dhea να δράσουν;Ένα μήνα τα παίρνω όμως σίγουρα θα θέλουν παραπάνω.Την Τρίτη υπέρηχο και ο Θεός βοηθός.

Ολα καλα να πανε καλα αποτελεσματα να εχεις!!!μην αγχονεσε για την ποσοτητα ευχομαι να ειναι ποιοτικα αριστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καποιοι γιατροι λενε πως δεν βλεπουν αν μια σαλπιγγα ειναι υδροσαλπιγγα απο ενα απλο υπερηχο αλλοι παλι λενε πως το βλεπουν τι να πεις αβυσος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καποιοι γιατροι λενε πως δεν βλεπουν αν μια σαλπιγγα ειναι υδροσαλπιγγα απο ενα απλο υπερηχο αλλοι παλι λενε πως το βλεπουν τι να πεις αβυσος!!!!

Και άλλοι αναιρούν τη σαλπιγγογραφια από το νοσοκομείο κ μου λέει ότι δεν είναι αξιόπιστη κ θα με στείλει αλλού,εγω δυσκολευομαι να πιστέψω ότι σε ολόκληρο πανεπιστημιακό με πολύ καλούς ακτινολογους δεν βρήκαν την υδροσαλπιγγα κ μου έγραψαν όλα φυσιολογικά κ δυσκολευομαι επίσης στο ότι αν δημιουργήθηκε τώρα από τα εργαλεία θα ήταν ενεργή μου είπε ή μικροβιολόγος κ θα έκανα πρώτα πυρετό κ έπειτα στις αίματος ή ενεργή φαίνεται.θα το ψαξουμε μέχρι τέλος ακόμα κ αν χρειαστεί να πάμε σε όλους τους γιατρούς της πόλης.με έχουν εξεταστεί 4 γυναικολογοι εδώ κ ένα χρόνο και δύο ακτινολογοι κ δεν είδε κανείς τίποτα;με πνίγει όλο αυτό.οι ακτινολογοι έγραψαν κ έκθεση ότι όλα φυσιολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Τη τρίτη μου πήρε το υγρό κ είπε θα με πάρει αυτή τηλ.ειχα αίμα όμως όταν το πήρε κ ή άλλη μου έλεγε ότι δεν πρέπει να έχω αίμα για να μπορεί να δει ο κυτταρολογος.για να δούμε..δηλ.εσενα σου είδε το έντερο στον υπέρηχο;εγώ είχα τρεις μέρες να πάω τότε.

Oχι δν φάνηκε στον υπέρηχο!!Αλλά μήτρα,ωοηθήκες ήταν μια χαρά!!Επίσης κ ο κόλπος μου οπτικά του φάνηκε καλός!!Αλλά έκανα κ καλλιέργεια για παν ενδεχόμενο!!Τελικά όταν ενεργήθηκα δν ξαναπόνεσα!!Πιστεύω κ με αίμα θα φανεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@sansa με το καλο καλη επιτυχια

@marillia και σε σας καλη επιτυχια με την σπερματεγχυση.

Ευχαριστούμε πολύ!!Κ εσύ να έχεις μια καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Oχι δν φάνηκε στον υπέρηχο!!Αλλά μήτρα,ωοηθήκες ήταν μια χαρά!!Επίσης κ ο κόλπος μου οπτικά του φάνηκε καλός!!Αλλά έκανα κ καλλιέργεια για παν ενδεχόμενο!!Τελικά όταν ενεργήθηκα δν ξαναπόνεσα!!Πιστεύω κ με αίμα θα φανεί!!!

Για να δούμε να περάσουν οι γιορτές τώρα κ να πάμε κ στον άλλο.εσυ ποτέ θα κάνεις τη σπερματεγχυνση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Για να δούμε να περάσουν οι γιορτές τώρα κ να πάμε κ στον άλλο.εσυ ποτέ θα κάνεις τη σπερματεγχυνση;

Σε νιώθω γτ κ γω έχω περάσει απο τη φάση λάθος διαγνώσεων !!!Θ την βρείς την άκρη αλλά σίγουρα είναι ψυχοφθόρο!!Για την σπερματέγχυση σε κανένα δίμηνο μάλλον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τί κάνετε;Εγώ σήμερα πήγα στο κέντρο για υπέρηχο και ορμόνες και ξεκινάω διέγερση.Η fsh ήταν λίγο τσιμπιμένη 12,94 και η ε2 ήταν 32.Δυστυχώς η ηλικία φταίει για όλα.Για να δούμε,ξεκίνησα με φεμάρα από σήμερα και από αύριο 150 μονάδες φάρμακα διέγερσης.Είδαμε 3 ωοθυλάκια στον υπέρηχο και ένα πιο μικρό,ο αριθμός αυτός είναι δυστυχώς,τώρα αν εμφανιστεί και κανένα άλλο λιγάκι χλωμό το κόβω,αλλά ποτέ δε ξέρεις.Αχ βρε κορίτσια για να δούμε τί θα κάνουμε,πάμε για εμβρυάκια 3 ημερών και κατάψυξη.Έχουμε μέλλον,δεν έχουν προλάβει και αυτά τα dhea να δράσουν;Ένα μήνα τα παίρνω όμως σίγουρα θα θέλουν παραπάνω.Την Τρίτη υπέρηχο και ο Θεός βοηθός.

Οτι καλύτερο σου εύχομαι... δεν πειράζει που είναι λίγα ... καλής ποιότητας να είναι!!! και τυχερά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Oχι δν φάνηκε στον υπέρηχο!!Αλλά μήτρα,ωοηθήκες ήταν μια χαρά!!Επίσης κ ο κόλπος μου οπτικά του φάνηκε καλός!!Αλλά έκανα κ καλλιέργεια για παν ενδεχόμενο!!Τελικά όταν ενεργήθηκα δν ξαναπόνεσα!!Πιστεύω κ με αίμα θα φανεί!!!

Εμενα ο εξωσωματικος πως είχε δει το έντερο κ μου λέει πω πω χάλια έντερο,θα μας τρελανουν αυτοί γιατροί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Σε νιώθω γτ κ γω έχω περάσει απο τη φάση λάθος διαγνώσεων !!!Θ την βρείς την άκρη αλλά σίγουρα είναι ψυχοφθόρο!!Για την σπερματέγχυση σε κανένα δίμηνο μάλλον!!!

Αχ μακάρι να τη γλιτωσω κ να ξεκινησω κι εγώ μαζί σε δύο μήνες όπως σχεδιαζα.ειχες ποτέ λάθος διάγνωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Οτι καλύτερο σου εύχομαι... δεν πειράζει που είναι λίγα ... καλής ποιότητας να είναι!!! και τυχερά!!!

Σ¨ευχαριστώ πολύ,μακάρι,κάθε φορά το ίδιο λέω και εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Εμενα ο εξωσωματικος πως είχε δει το έντερο κ μου λέει πω πω χάλια έντερο,θα μας τρελανουν αυτοί γιατροί.

Kαλημέραααα!!Αν είναι πάρα πολύ πρησμένο το έντερο ίσως φαίνεται!!!Αλλά θα το καταλάβει απ την ωοθήκη!!Βασικά λάθη κάναν οι γιατροί στην αποβολή μου!!Και ειδικά στην μία που πήγα ήταν ότι να ναι!!Βγήκαν τα αποτελέσματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλημέραααα!!Αν είναι πάρα πολύ πρησμένο το έντερο ίσως φαίνεται!!!Αλλά θα το καταλάβει απ την ωοθήκη!!Βασικά λάθη κάναν οι γιατροί στην αποβολή μου!!Και ειδικά στην μία που πήγα ήταν ότι να ναι!!Βγήκαν τα αποτελέσματα?

Καλημέρα,οχι δεν με πήρε είπε θα με πάρει τώρα θα περιμένω από βδομάδα.μακαρι εύχομαι να ήταν μία λάθος διάγνωση αλλά από την άλλη λέω να πάω να κάνω τη λαπαροσκόπηση να ξεμπερδεψω επιτέλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2018 at 1:36 ΜΜ, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τί κάνετε;Εγώ σήμερα πήγα στο κέντρο για υπέρηχο και ορμόνες και ξεκινάω διέγερση.Η fsh ήταν λίγο τσιμπιμένη 12,94 και η ε2 ήταν 32.Δυστυχώς η ηλικία φταίει για όλα.Για να δούμε,ξεκίνησα με φεμάρα από σήμερα και από αύριο 150 μονάδες φάρμακα διέγερσης.Είδαμε 3 ωοθυλάκια στον υπέρηχο και ένα πιο μικρό,ο αριθμός αυτός είναι δυστυχώς,τώρα αν εμφανιστεί και κανένα άλλο λιγάκι χλωμό το κόβω,αλλά ποτέ δε ξέρεις.Αχ βρε κορίτσια για να δούμε τί θα κάνουμε,πάμε για εμβρυάκια 3 ημερών και κατάψυξη.Έχουμε μέλλον,δεν έχουν προλάβει και αυτά τα dhea να δράσουν;Ένα μήνα τα παίρνω όμως σίγουρα θα θέλουν παραπάνω.Την Τρίτη υπέρηχο και ο Θεός βοηθός.

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bloublou85 μου επειδή κι εγώ είμαι παθούσα από μπορεί και ίσως γιατρών όπου πήγα να τρελαθώ,πλέον μόνο εξετάσεις...κάνε την αγωγή σου,τις εξετάσεις σου γιατί όχι και μια δεύτερη γνώμη και με ψυχραιμία θα βγάλεις άκρη..τα καφέ τελείωσαν η ακόμα έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...