Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλημερούδιαααααααα!!!Τελικά το έντερο μου ήταν κ γι αυτό ο πόνοσ!!!Μας είπε κ αυτός ο γιατρός πρώτα μια σπερματέγχυση!!!Για να δούμε!!!Εσύ κορίτσι μου πως είσαι?

Α ωραία μία χαρά,αριστερα δεν πονάς;τι έντερο δεν το βλέπει στον υπέρηχο;γιατί στον πρώτο υπέρηχο στο κέντρο που με είδε μου λέει καλέ τι χάλια έντερο είναι αυτό κ του λέω ναι έχω ευερέθιστο.κραταω μία ελπίδα κ γι αυτό γιατί τη μέρα που εξεταστηκα είχα δυσκοιλιότητα(με το συμπαθειο).σήμερα ξυπνησα καλά ευτυχως,περιμενω τα αποτελέσματα απο το υγρό πόσες μέρες κανουν να βγουν; @nikona τα συνεχιζω κανονικά τα αντισυλληπτικά αλλά δεν έπρεπε να τα ξεκινησω με τη περίοδο;τα ξεκινάνε κ στη μέση του κύκλου;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τί κάνετε;Εγώ σήμερα πήγα στο κέντρο για υπέρηχο και ορμόνες και ξεκινάω διέγερση.Η fsh ήταν λίγο τσιμπιμένη 12,94 και η ε2 ήταν 32.Δυστυχώς η ηλικία φταίει για όλα.Για να δούμε,ξεκίνησα με φεμάρα από σήμερα και από αύριο 150 μονάδες φάρμακα διέγερσης.Είδαμε 3 ωοθυλάκια στον υπέρηχο και ένα πιο μικρό,ο αριθμός αυτός είναι δυστυχώς,τώρα αν εμφανιστεί και κανένα άλλο λιγάκι χλωμό το κόβω,αλλά ποτέ δε ξέρεις.Αχ βρε κορίτσια για να δούμε τί θα κάνουμε,πάμε για εμβρυάκια 3 ημερών και κατάψυξη.Έχουμε μέλλον,δεν έχουν προλάβει και αυτά τα dhea να δράσουν;Ένα μήνα τα παίρνω όμως σίγουρα θα θέλουν παραπάνω.Την Τρίτη υπέρηχο και ο Θεός βοηθός.

στις πριν 33 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τί κάνετε;Εγώ σήμερα πήγα στο κέντρο για υπέρηχο και ορμόνες και ξεκινάω διέγερση.Η fsh ήταν λίγο τσιμπιμένη 12,94 και η ε2 ήταν 32.Δυστυχώς η ηλικία φταίει για όλα.Για να δούμε,ξεκίνησα με φεμάρα από σήμερα και από αύριο 150 μονάδες φάρμακα διέγερσης.Είδαμε 3 ωοθυλάκια στον υπέρηχο και ένα πιο μικρό,ο αριθμός αυτός είναι δυστυχώς,τώρα αν εμφανιστεί και κανένα άλλο λιγάκι χλωμό το κόβω,αλλά ποτέ δε ξέρεις.Αχ βρε κορίτσια για να δούμε τί θα κάνουμε,πάμε για εμβρυάκια 3 ημερών και κατάψυξη.Έχουμε μέλλον,δεν έχουν προλάβει και αυτά τα dhea να δράσουν;Ένα μήνα τα παίρνω όμως σίγουρα θα θέλουν παραπάνω.Την Τρίτη υπέρηχο και ο Θεός βοηθός.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου μία χαρά είναι τρία καλοτυχα να ειναι!

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου μία χαρά είναι τρία καλοτυχα να ειναι!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι,άντε να δούμε.Εύχομαι και εσύ να τη βρεις την άκρη και όλα να σου πάνε καλά.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Α ωραία μία χαρά,αριστερα δεν πονάς;τι έντερο δεν το βλέπει στον υπέρηχο;γιατί στον πρώτο υπέρηχο στο κέντρο που με είδε μου λέει καλέ τι χάλια έντερο είναι αυτό κ του λέω ναι έχω ευερέθιστο.κραταω μία ελπίδα κ γι αυτό γιατί τη μέρα που εξεταστηκα είχα δυσκοιλιότητα(με το συμπαθειο).σήμερα ξυπνησα καλά ευτυχως,περιμενω τα αποτελέσματα απο το υγρό πόσες μέρες κανουν να βγουν; @nikona τα συνεχιζω κανονικά τα αντισυλληπτικά αλλά δεν έπρεπε να τα ξεκινησω με τη περίοδο;τα ξεκινάνε κ στη μέση του κύκλου;

Nαι αριστερά πονούσα κ μάλιστα με χτυπούσε μέσα στον κόλπο!!Εγώ είχα 5 μέρες να πάω τουαλέτα!!Πολύ ευχάριστο που σήμερα είσαι καλά!!Εύχομαι να πάρουν γρήγορα όλα τον δρόμο τους !!!

Νομίζω 2 μέρες κάνουν να βγούν τα αποτελέσματα!!Απόγευμα περιμένεις?Να βγουν πεντακάθαρα εύχομαι

Α δεν ξερω πότε ξεκινανε. Περασαν πολλα χρονια που επαιρνα κ δεν θυμαμαι τιποτα. 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Νομίζω 2 μέρες κάνουν να βγούν τα αποτελέσματα!!Απόγευμα περιμένεις?Να βγουν πεντακάθαρα εύχομαι

Τη τρίτη μου πήρε το υγρό κ είπε θα με πάρει αυτή τηλ.ειχα αίμα όμως όταν το πήρε κ ή άλλη μου έλεγε ότι δεν πρέπει να έχω αίμα για να μπορεί να δει ο κυτταρολογος.για να δούμε..δηλ.εσενα σου είδε το έντερο στον υπέρηχο;εγώ είχα τρεις μέρες να πάω τότε.

στις On 8/8/2018 at 3:44 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Θα κάνω όταν αδιαθετησω μετά τη 10η μέρα κ ανάλογα τι θα βρεθεί θα προχωρησω τώρα παίρνω αντισυλληπτικά να στρώσει ο κύκλος.δηλ.αν κανείς ωορρηξία απ την άλλη σου είπε οτι δε γίνεται;

Αν δεν εχεις σαλπιγγα απο που θα περασει το ωαριο απλα να βγει γιατι εχει τοξικο υγρο λενε και οτι παιρνα δεν επιβιωνει! Καλα αποτελεσματα και στη σαλπιγγογραφια!!!το εμδομητριο θα φτιαξει πιστευω εγω παω για εμβρυομεταφορα με ενδομητριο 7 το πολυ!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η sansa είπε:

Ολα καλα να πανε καλα αποτελεσματα να εχεις!!!μην αγχονεσε για την ποσοτητα ευχομαι να ειναι ποιοτικα αριστα!!!!

Καποιοι γιατροι λενε πως δεν βλεπουν αν μια σαλπιγγα ειναι υδροσαλπιγγα απο ενα απλο υπερηχο αλλοι παλι λενε πως το βλεπουν τι να πεις αβυσος!!!!

στις πριν 39 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καποιοι γιατροι λενε πως δεν βλεπουν αν μια σαλπιγγα ειναι υδροσαλπιγγα απο ενα απλο υπερηχο αλλοι παλι λενε πως το βλεπουν τι να πεις αβυσος!!!!

Και άλλοι αναιρούν τη σαλπιγγογραφια από το νοσοκομείο κ μου λέει ότι δεν είναι αξιόπιστη κ θα με στείλει αλλού,εγω δυσκολευομαι να πιστέψω ότι σε ολόκληρο πανεπιστημιακό με πολύ καλούς ακτινολογους δεν βρήκαν την υδροσαλπιγγα κ μου έγραψαν όλα φυσιολογικά κ δυσκολευομαι επίσης στο ότι αν δημιουργήθηκε τώρα από τα εργαλεία θα ήταν ενεργή μου είπε ή μικροβιολόγος κ θα έκανα πρώτα πυρετό κ έπειτα στις αίματος ή ενεργή φαίνεται.θα το ψαξουμε μέχρι τέλος ακόμα κ αν χρειαστεί να πάμε σε όλους τους γιατρούς της πόλης.με έχουν εξεταστεί 4 γυναικολογοι εδώ κ ένα χρόνο και δύο ακτινολογοι κ δεν είδε κανείς τίποτα;με πνίγει όλο αυτό.οι ακτινολογοι έγραψαν κ έκθεση ότι όλα φυσιολογικά.

Τη τρίτη μου πήρε το υγρό κ είπε θα με πάρει αυτή τηλ.ειχα αίμα όμως όταν το πήρε κ ή άλλη μου έλεγε ότι δεν πρέπει να έχω αίμα για να μπορεί να δει ο κυτταρολογος.για να δούμε..δηλ.εσενα σου είδε το έντερο στον υπέρηχο;εγώ είχα τρεις μέρες να πάω τότε.

Oχι δν φάνηκε στον υπέρηχο!!Αλλά μήτρα,ωοηθήκες ήταν μια χαρά!!Επίσης κ ο κόλπος μου οπτικά του φάνηκε καλός!!Αλλά έκανα κ καλλιέργεια για παν ενδεχόμενο!!Τελικά όταν ενεργήθηκα δν ξαναπόνεσα!!Πιστεύω κ με αίμα θα φανεί!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@sansa με το καλο καλη επιτυχια

@marillia και σε σας καλη επιτυχια με την σπερματεγχυση.

Ευχαριστούμε πολύ!!Κ εσύ να έχεις μια καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη!!!

• Like 1

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Oχι δν φάνηκε στον υπέρηχο!!Αλλά μήτρα,ωοηθήκες ήταν μια χαρά!!Επίσης κ ο κόλπος μου οπτικά του φάνηκε καλός!!Αλλά έκανα κ καλλιέργεια για παν ενδεχόμενο!!Τελικά όταν ενεργήθηκα δν ξαναπόνεσα!!Πιστεύω κ με αίμα θα φανεί!!!

Για να δούμε να περάσουν οι γιορτές τώρα κ να πάμε κ στον άλλο.εσυ ποτέ θα κάνεις τη σπερματεγχυνση;

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Για να δούμε να περάσουν οι γιορτές τώρα κ να πάμε κ στον άλλο.εσυ ποτέ θα κάνεις τη σπερματεγχυνση;

Σε νιώθω γτ κ γω έχω περάσει απο τη φάση λάθος διαγνώσεων !!!Θ την βρείς την άκρη αλλά σίγουρα είναι ψυχοφθόρο!!Για την σπερματέγχυση σε κανένα δίμηνο μάλλον!!!

στις πριν 5 ώρες, ο/η sansa είπε:

Οτι καλύτερο σου εύχομαι... δεν πειράζει που είναι λίγα ... καλής ποιότητας να είναι!!! και τυχερά!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Εμενα ο εξωσωματικος πως είχε δει το έντερο κ μου λέει πω πω χάλια έντερο,θα μας τρελανουν αυτοί γιατροί.

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Σε νιώθω γτ κ γω έχω περάσει απο τη φάση λάθος διαγνώσεων !!!Θ την βρείς την άκρη αλλά σίγουρα είναι ψυχοφθόρο!!Για την σπερματέγχυση σε κανένα δίμηνο μάλλον!!!

Αχ μακάρι να τη γλιτωσω κ να ξεκινησω κι εγώ μαζί σε δύο μήνες όπως σχεδιαζα.ειχες ποτέ λάθος διάγνωση;

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Οτι καλύτερο σου εύχομαι... δεν πειράζει που είναι λίγα ... καλής ποιότητας να είναι!!! και τυχερά!!!

Σ¨ευχαριστώ πολύ,μακάρι,κάθε φορά το ίδιο λέω και εγώ.

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Εμενα ο εξωσωματικος πως είχε δει το έντερο κ μου λέει πω πω χάλια έντερο,θα μας τρελανουν αυτοί γιατροί.

Kαλημέραααα!!Αν είναι πάρα πολύ πρησμένο το έντερο ίσως φαίνεται!!!Αλλά θα το καταλάβει απ την ωοθήκη!!Βασικά λάθη κάναν οι γιατροί στην αποβολή μου!!Και ειδικά στην μία που πήγα ήταν ότι να ναι!!Βγήκαν τα αποτελέσματα?

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλημέραααα!!Αν είναι πάρα πολύ πρησμένο το έντερο ίσως φαίνεται!!!Αλλά θα το καταλάβει απ την ωοθήκη!!Βασικά λάθη κάναν οι γιατροί στην αποβολή μου!!Και ειδικά στην μία που πήγα ήταν ότι να ναι!!Βγήκαν τα αποτελέσματα?

Καλημέρα,οχι δεν με πήρε είπε θα με πάρει τώρα θα περιμένω από βδομάδα.μακαρι εύχομαι να ήταν μία λάθος διάγνωση αλλά από την άλλη λέω να πάω να κάνω τη λαπαροσκόπηση να ξεμπερδεψω επιτέλους.

στις On 10/8/2018 at 1:36 ΜΜ, ο/η sansa είπε:

Καλή επιτυχία!

Bloublou85 μου επειδή κι εγώ είμαι παθούσα από μπορεί και ίσως γιατρών όπου πήγα να τρελαθώ,πλέον μόνο εξετάσεις...κάνε την αγωγή σου,τις εξετάσεις σου γιατί όχι και μια δεύτερη γνώμη και με ψυχραιμία θα βγάλεις άκρη..τα καφέ τελείωσαν η ακόμα έχεις;

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Εγώ ούτε απέξω δεν πήγενα έστελνα τον άντρα μου και πάντα είχα μια δικαιολογία μέχρι που ξαφνικά μόνη μου ήθελα να πάω μεν κοιτάω ώρες που δεν έχει κόσμο αλλά τώρα σε πολύ κόσμο δεν κάθομαι με δοκίμασα την προηγούμενη εβδομάδα σε μια καφετέρια 2 ώρες κάτσαμε και όλο ήθελα να βγω εξω δεν είχα σταματημό εξήγησα πιο πανό για τι όχι παιδί 
    • Δεν ξέρω σήμερα μ' έπιασε μια αγωνιστικότητα άλλο πράγμα (Στρατηγέ @Eleni73 στας διαταγάς σας). Δεν θα πέσουμε με τίποτα. Πρώτον έχουμε τα καινούργια τα κορίτσια, που θα τα πάνε καλά. Δε θα βγει ο Οκτώβρης  χωρίς θετικές χοριακές, αλλιώς όλοι οι γιατροί και οι εμβρυολόγοι να πάνε να σκίσουνε τα πτυχία τους. Δεύτερον βάλε τα δυνατά σου να κάνουμε τα κορίτσια να χαρούν τον άλλο μήνα. Τρίτον τι θα κάνουμε για τα κλαματάκια; Μωρέ και τους καραγκιόζηδες θα κάνουμε. Δε θέλω να στεναχωριέται η Mag. Είναι και εκεί μακρυά και φοβάμαι μην είναι μόνα τους τα παιδιά. Θα έρθει σπίτι και όλα πάνε καλά. Το τί έχει να γίνει στην επόμενη χοριακή της που θα είναι τεράστια δε λέγεται. Το έχω ξαναπεί και το εννοώ θα πάρω πτυχίο με όλες τις συμφοιτήτριές μου (και ας χρειαστεί να σκίσουν οι γιατροί τα δικά τους).  
    • @paradisebird μου το έκοψαν λόγο ότι η ορμόνες δεν ξέρουν πως θα είναι και παίζει πολύ ρόλο όλο αυτό και θα με αγχώνει πιο πολύ όσο να πεις μια εγκυμοσηνη είναι ένα άγχος για σκέψου και τον πανικό μαζί εκεί θα με κλείσουν μέσα. Εδώ όταν χρειάζετε να πάρω ένα φάρμακο σκέψου ακόμη και Ντεπόν το διαπραγματευομαο και δεν φαντάζεσε το άγχος και τι πανικό περνάω για να αποφασίσω να το παρω όπως φυσικά αφυνω ένα χαρτάκι που γράφω τι φάρμακο πήρα για να ξέρουν αν πάθω κάτι. Οπότε εγκυμοσηνη απογοητευτική για εμενα τώρα αν μείνω πράγμα σπάνιο θα είχα μείνει εδώ και χρόνια θα το δω τότε 
    • @karen άστα έτσι ακριβος και πολύ κλάμα και να τρέμω ολόκληρη α εγώ νόμιζα ότι παθενω εγκεφαλικό εκεί που φοβόμουν πολύ ήταν μετά που πιγενα να χαλαρώσω εκεί με ξανά έπιανε μόνο ο ύπνος με έσωζε είχα φτάσει να κοιμαμε άπηρες ώρες εμένα όταν με βρήκαν ήταν εφιάλτης κανένας από όσους γιατρούς πήγα δεν μου είπε για κρίσεις μόνη μου το ανακάλυψα και μου το επιβεβαίωσαν μετά. 
    • Τα δικά μου έχουν ελαστικότητα και είναι διάφανα! Αλλά η μπεζ σταγόνες δεν ξέρω τι μπορεί να είναι!  Αλλά υπάρχει πιθανοτιτα να κάνεις οωρρηξια! 
  • Νέες συζητήσεις