Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Λοιπόν κορίτσια,οι φόβοι μου σχεδόν επιβεβαιώθηκαν.κατ αρχην έχω μία κύστη εξού κ το αιμα,αλλα βρέθηκε υποψία υδροσαλπιγγας,ηταν διογκωμένη ή οποία δημιουργήθηκε μετά την εμβρυομεταφορά εφόσον πριν δεν υπήρχε στη σαλπιγγογραφια.σας είχα πει ότι στην εμβρυομεταφορα με είχε πονέσει πολύ κ όταν άλλαξε το πλαστικό είχε πάνω αιμα,αυτο που μου είπε ότι συνέβη είναι ότι έγινε φλεγμονή κ δημιουργήθηκε υδροσαλπιγγα,και το ενδομητριο μου είναι λεπτό από τα φαρμακα ενώ πριν δεν ήταν,επρεπε να είχε διακόψει τη προσπάθειά εφόσον το ενδομητριο δεν ανταποκρινοταν.εχουν ακουστεί πολλά για το κέντρο κ από άλλες κοπέλες κ προφανώς δεν από στειρώνουν καλά τον κολποδιαστολεα,επισης μου πήρε κολπικό υγρό να δούμε για μικροβια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν κορίτσια,οι φόβοι μου σχεδόν επιβεβαιώθηκαν.κατ αρχην έχω μία κύστη εξού κ το αιμα,αλλα βρέθηκε υποψία υδροσαλπιγγας,ηταν διογκωμένη ή οποία δημιουργήθηκε μετά την εμβρυομεταφορά εφόσον πριν δεν υπήρχε στη σαλπιγγογραφια.σας είχα πει ότι στην εμβρυομεταφορα με είχε πονέσει πολύ κ όταν άλλαξε το πλαστικό είχε πάνω αιμα,αυτο που μου είπε ότι συνέβη είναι ότι έγινε φλεγμονή κ δημιουργήθηκε υδροσαλπιγγα,και το ενδομητριο μου είναι λεπτό από τα φαρμακα ενώ πριν δεν ήταν,επρεπε να είχε διακόψει τη προσπάθειά εφόσον το ενδομητριο δεν ανταποκρινοταν.εχουν ακουστεί πολλά για το κέντρο κ από άλλες κοπέλες κ προφανώς δεν από στειρώνουν καλά τον κολποδιαστολεα,επισης μου πήρε κολπικό υγρό να δούμε για μικροβια.

Ωχχ κορίτσι μου περαστικά να είναι!!Δηλαδή δημιουργήθηκε υδροσάλπιγγα απο πιθανόν κάποια φλεγμονή?Το ενδομήτριο θα συνέλθει μόνο του ή θα πάρεις θεράπεια?Δν σου δίναν χάπια στην προσπάθεια για να παχύνει το ενδομήτριο?Να φύγεις απο αυτό το κέντρο!!Ιδιωτικό είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia @nikona μου έδωσε αντισυλληπτικά για 21 μέρες να σταματήσει το αίμα κ να φύγει ή κύστη,μολις αδιαθετησω θα με δει κ θα με στείλει για άλλη σαλπιγγογραφια να το επιβεβαιώσουμε,λογικα αν επιβεβαιωθεί θα πρέπει να την αφαιρεσω.οσες εξωσωματικές κ να έκανες δε μένεις μου είπε.η απορία μου είναι ότι μου έκαναν εκατό υπερήχους στο κέντρο δεν το είδαν;είναι ολόκληρο μπαστουνακι στον υπέρηχο.ναι από φλεγμονή μου είπε δημιουργείται κ επειδή για τη μέρα μου είναι κ λεπτό το ενδομητριο μπορεί να έχει γίνει κ κάποια ενδομητριτιδα.συνεπως,κυστη υδροσαλπιγγα κ λεπτό ενδομητριο τι αλλο θέλω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 ουτε στο κεντρο ο γιατρος ουτε η καινουρια γιατρος το ειδε. Ποιος ξερει τι εγινε;

Οπότε κανε πρωτα την θεραπεια για την κυστη και μετα με την σαλπιγγογραφια θα ξεδιαλυνει η κατασταση. Εκει θα φανει η κατασταση της σαλπιγγας. 

Πολυ βασικο που τουλαχιστον βρεθηκε καποια υποψια εστω για τις αποτυχιες. Ετσι θα μπορεσετε να το διορθωσετε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 ουτε στο κεντρο ο γιατρος ουτε η καινουρια γιατρος το ειδε. Ποιος ξερει τι εγινε;

Οπότε κανε πρωτα την θεραπεια για την κυστη και μετα με την σαλπιγγογραφια θα ξεδιαλυνει η κατασταση. Εκει θα φανει η κατασταση της σαλπιγγας. 

Πολυ βασικο που τουλαχιστον βρεθηκε καποια υποψια εστω για τις αποτυχιες. Ετσι θα μπορεσετε να το διορθωσετε.

 

Ναι πραγματικά αυτό με παραξένεψε που δεν είδε κανείς κάτι.περιμενω τώρα κ τα αποτελέσματα από το κολπικό υγρο,τουλαχιστον με βαλανε σε δράση γιατί με το περίμενε κ το χαλάρωσε δεν ημουνα κ εγώ καλα.εσεις εμβρυομεταφορα κάνατε με πλαστικό ή με σιδερένιο κολποδιαστολεα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι πραγματικά αυτό με παραξένεψε που δεν είδε κανείς κάτι.περιμενω τώρα κ τα αποτελέσματα από το κολπικό υγρο,τουλαχιστον με βαλανε σε δράση γιατί με το περίμενε κ το χαλάρωσε δεν ημουνα κ εγώ καλα.εσεις εμβρυομεταφορα κάνατε με πλαστικό ή με σιδερένιο κολποδιαστολεα;

Καλα αποτελεσματα στην εξεταση του κολπικου υγρου. Θα περιμενουμε τα νεα σου.

Εγω νομιζω οτι ηταν πλαστικοι οι κολποδιαστολεις.

Σιδερενιο θυμαμαι χρησιμοποιησε στο διαγνωστικο κεντρο ο ακτινολογος που μου εκανε την σαλπιγγογραφια. Και η αληθεια οταν τον ειδα αυτο σκεφτηκα κι εγω, για τα μικροβια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 για την κυστουλα το υποπτευομουν απο τα λιγα που ξερω. Δεν ειναι φυσικα κατι. Εχει νερο μεσα σου ειπε? Λογικα με τα αντισυλληπτικα και σε ενα δυο κυκλους το πολυ θα φυγει. Τωρα για τα υπολοιπα όπως ειπε και η @nikona το θετικο ειναι οτι τα ειδατε και οτι στην επομενη προσπαθεια θα πατε στοχευμενα με διορθωμενα τα κακως κειμενα γιατι ειναι κριμα σε μια προσπαθεια εξωσωματικης να μην προσπαθεις να εκμηδενιζεις τους οποιους κινδυνους αποτυχιας. Προφανως αλλαξε κεντρο γιατι τους ακουω πολυ ο,τι να ναι και η επομενη φορα θα ειναι και η τυχερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλα αποτελεσματα στην εξεταση του κολπικου υγρου. Θα περιμενουμε τα νεα σου.

Εγω νομιζω οτι ηταν πλαστικοι οι κολποδιαστολεις.

Σιδερενιο θυμαμαι χρησιμοποιησε στο διαγνωστικο κεντρο ο ακτινολογος που μου εκανε την σαλπιγγογραφια. Και η αληθεια οταν τον ειδα αυτο σκεφτηκα κι εγω, για τα μικροβια. 

Έτσι ακριβώς μου είπε ότι ο σιδερένιος δεν είναι αποστεθρωμενος καινούργιος,τον απιστειρωνουν κ καλά αυτοί με μπεταντιν αλλά αν δεν τον αποστειρωσουν καλά υπάρχει ο κίνδυνος.κανονικα στην εμβρυομεταφορα πρέπει να τον ανοίγουν εκεί μπροστά σου.κ στη σαλπιγγογραφια πάλι με τον σιδερένιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Bloublou85 για την κυστουλα το υποπτευομουν απο τα λιγα που ξερω. Δεν ειναι φυσικα κατι. Εχει νερο μεσα σου ειπε? Λογικα με τα αντισυλληπτικα και σε ενα δυο κυκλους το πολυ θα φυγει. Τωρα για τα υπολοιπα όπως ειπε και η @nikona το θετικο ειναι οτι τα ειδατε και οτι στην επομενη προσπαθεια θα πατε στοχευμενα με διορθωμενα τα κακως κειμενα γιατι ειναι κριμα σε μια προσπαθεια εξωσωματικης να μην προσπαθεις να εκμηδενιζεις τους οποιους κινδυνους αποτυχιας. Προφανως αλλαξε κεντρο γιατι τους ακουω πολυ ο,τι να ναι και η επομενη φορα θα ειναι και η τυχερη.

Έχω φύγει εδώ κ καιρό τώρα θα εμπιστευτω αυτήν λογικα θα με στείλει αθηνα γιατί συνεργάζεται εκεί αν κ δεν ξέρω αν μετά θα μπορω να μείνω κ φυσιολογικά με μία μόνο σάλπιγγα.τωρα ξεκίνησα τα αντισυλληπτικά είμαι στη 13η μέρα θα τα πάρω για 21 μέρες μετά ποτέ έρχεται ή περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχω φύγει εδώ κ καιρό τώρα θα εμπιστευτω αυτήν λογικα θα με στείλει αθηνα γιατί συνεργάζεται εκεί αν κ δεν ξέρω αν μετά θα μπορω να μείνω κ φυσιολογικά με μία μόνο σάλπιγγα.τωρα ξεκίνησα τα αντισυλληπτικά είμαι στη 13η μέρα θα τα πάρω για 21 μέρες μετά ποτέ έρχεται ή περίοδος;

καλα η πρωην νυφη μου 3 εγκυμοσυνες φυσιολογικη συλληψη εκανε με μια σαλπιγγα. Δεν εχει να λεει. Αν λειτουργει καλα η μια οταν κανεις ωορρηξια απο εκεινη τη μερια μια χαρα πιθανοτητες κανονικες να μεινεις εχεις. Μετα ερχεται απο μια βδομαδα αν θυμαμαι καλα. Επισης ειδα για κολποδιαστολεα που λετε. Ο γυναικολογος μου και μενα σιδερενιο χρησιμοποιει για γυναικολογικη εξεταση παντως. Για το παπ πχ χρόνια τώρα. Δεν ειχα σκεφτει ποτε αυτο που λετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα η πρωην νυφη μου 3 εγκυμοσυνες φυσιολογικη συλληψη εκανε με μια σαλπιγγα. Δεν εχει να λεει. Αν λειτουργει καλα η μια οταν κανεις ωορρηξια απο εκεινη τη μερια μια χαρα πιθανοτητες κανονικες να μεινεις εχεις. Μετα ερχεται απο μια βδομαδα αν θυμαμαι καλα. Επισης ειδα για κολποδιαστολεα που λετε. Ο γυναικολογος μου και μενα σιδερενιο χρησιμοποιει για γυναικολογικη εξεταση παντως. Για το παπ πχ χρόνια τώρα. Δεν ειχα σκεφτει ποτε αυτο που λετε

Σήμερα που μου πήρε υγρό άνοιξε μπροστά μου πλαστικό κ μου είπε ότι κανονικά με τέτοιο πρέπει να γίνεται γιατί μπορεί να μη τον αποστειρωσουν καλά κ να έχει μείνει από άλλη μικρόβιο.ελπιζω μέχρι να τη βγάλω μην επηρεαστεί κ ή άλλη τι να πω,πηγα για μαλλί κ βγηκα κουρεμενη σήμερα.ε χω ακούσει ότι κ από την προβληματική να γίνεται γέρνει ή άλλη σάλπιγγα κ παραλαμβάνει το ωάριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Σήμερα που μου πήρε υγρό άνοιξε μπροστά μου πλαστικό κ μου είπε ότι κανονικά με τέτοιο πρέπει να γίνεται γιατί μπορεί να μη τον αποστειρωσουν καλά κ να έχει μείνει από άλλη μικρόβιο.ελπιζω μέχρι να τη βγάλω μην επηρεαστεί κ ή άλλη τι να πω,πηγα για μαλλί κ βγηκα κουρεμενη σήμερα.ε χω ακούσει ότι κ από την προβληματική να γίνεται γέρνει ή άλλη σάλπιγγα κ παραλαμβάνει το ωάριο.

δεν ξερω, γιατι στον δικο μου παω 12 χρονια και παντα με σιδερενιο το κανει, τωρα λιγο τρομαξα βεβαια αλλα ντρεπομαι και πολυ να του πω οτιδηποτε μετα απο τοσο καιρο που παω. Η γιατρος κολλητη μου με εχει στειλει οπου παει και η ιδια πολλα παραπανω χρονια. Αν ηταν κατι θα το χε παρατηρησει και η ιδια. Αυτο που λες δεν το ξερω, παντως η μια και λειτουργικη ειναι οκ εντελως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

δεν ξερω, γιατι στον δικο μου παω 12 χρονια και παντα με σιδερενιο το κανει, τωρα λιγο τρομαξα βεβαια αλλα ντρεπομαι και πολυ να του πω οτιδηποτε μετα απο τοσο καιρο που παω. Η γιατρος κολλητη μου με εχει στειλει οπου παει και η ιδια πολλα παραπανω χρονια. Αν ηταν κατι θα το χε παρατηρησει και η ιδια. Αυτο που λες δεν το ξερω, παντως η μια και λειτουργικη ειναι οκ εντελως!

Όχι μην ανησυχεις εγώ τώρα μιλάω για εμβρυομεταφορες όπου διαπερνανε πάνω τα μικροβια.τωρα απλά συνέβη σε μένα γιατί πριν δεν υπήρχε τίποτα.η σαλπιγγογραφια στην αθηνα σε κάποιον εξειδικευμένο τι κόστος περίπου έχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat μην αγχωνεσαι τωρα για τον κολποδιαστολεα.

Προφανως ο γιατρος σου θα τον απολυμαινει μετα απο καθε χρηση. 

Αλλωστε και η @Bloublou85 φανταζομαι υποθεση κανει οτι η φλεγμονη εγινε απο αυτο. Μπορει να εγινε μπορει και οχι. 

Κι εγω που εκανα την σαλπιγγογραφια δεν επαθα κατι. Εσυ τοσαχρονια δεν επαθες κατι. 

Φυσικα κ μπορει να συμβαινουν τετοια αλλα αφου δεν εχεις καποια ενδειξη μην αγχωνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Kat-Cat μην αγχωνεσαι τωρα για τον κολποδιαστολεα.

Προφανως ο γιατρος σου θα τον απολυμαινει μετα απο καθε χρηση. 

Αλλωστε και η @Bloublou85 φανταζομαι υποθεση κανει οτι η φλεγμονη εγινε απο αυτο. Μπορει να εγινε μπορει και οχι. 

Κι εγω που εκανα την σαλπιγγογραφια δεν επαθα κατι. Εσυ τοσαχρονια δεν επαθες κατι. 

Φυσικα κ μπορει να συμβαινουν τετοια αλλα αφου δεν εχεις καποια ενδειξη μην αγχωνεσαι. 

ναι, δικιο εχεις. Μου φαινεται και παρακινδυνευμενο απο μερους τους ειδικα σε ιδιωτικα ιατρεια να μην προσεχουν ρε παιδι μου κιολας. Νομιζω οτι εχει κλιβανο τωρα που το σκεφτομαι, αν και πραγματικα δεν ειχα μπει ποτε στη διαδικασια να το σκεφτω γιατι ειναι πολλα χρονια γυναικολογος και επειδη δεν ειχε τυχει να εχω καποιο προβλημα ποτε. Τελοσπαντων μην το γυρναω και σε μενα :P Περιμενουμε νεα σας. @Bloublou85 ποτε κανεις σαλπιγγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat @nikona εννοείται υπόθεση κάνω κ λέω για το συγκεκριμένο κέντρο γιατι πήγε κ άλλη κοπέλα με παράπονα σ αυτή τη γιατρό να τη βοηθήσει.μπορει να είχα κ εγώ κάποιο μικρόβιο από πριν κ με τη σαλπιγγογραφια να πήγε πάνω.κ για την υδροσαλπιγγα πάλι δεν μπορεί να είναι σίγουρη μόνο οταν κάνω σαλπιγγογραφια θα φανεί με σιγουριά.θα την κάνω όταν αδιαθετησω ξανά νομίζω τη 10η μέρα δηλ αρχές σεπτεμβρη λογικά.το θέμα βρε κορίτσια είναι ότι θα με στείλει πάλι σε δημόσιο κ δεν τους εμπιστευομαι μετά απ αυτο.εσυ @Kat-Cat μου έμεινε εγκυουλα φυσικά μην ανησυχεις δεν είναι όλοι το ίδιο εγώ έχω πει εξ αρχής ότι είχα πέσει σε μεγάλο φρούτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Kat-Cat @nikona εννοείται υπόθεση κάνω κ λέω για το συγκεκριμένο κέντρο γιατι πήγε κ άλλη κοπέλα με παράπονα σ αυτή τη γιατρό να τη βοηθήσει.μπορει να είχα κ εγώ κάποιο μικρόβιο από πριν κ με τη σαλπιγγογραφια να πήγε πάνω.κ για την υδροσαλπιγγα πάλι δεν μπορεί να είναι σίγουρη μόνο οταν κάνω σαλπιγγογραφια θα φανεί με σιγουριά.θα την κάνω όταν αδιαθετησω ξανά νομίζω τη 10η μέρα δηλ αρχές σεπτεμβρη λογικά.το θέμα βρε κορίτσια είναι ότι θα με στείλει πάλι σε δημόσιο κ δεν τους εμπιστευομαι μετά απ αυτο.εσυ @Kat-Cat μου έμεινε εγκυουλα φυσικά μην ανησυχεις δεν είναι όλοι το ίδιο εγώ έχω πει εξ αρχής ότι είχα πέσει σε μεγάλο φρούτο.

Στα δημοσια και εγω δεν εμπιστευομαι πολυ την καθαριοτητα, ενω ως επιστημονικο προσωπικο τους θεωρω τοπ. Αλλα μην ανησυχεις κανε ο,τι σου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι πραγματικά αυτό με παραξένεψε που δεν είδε κανείς κάτι.περιμενω τώρα κ τα αποτελέσματα από το κολπικό υγρο,τουλαχιστον με βαλανε σε δράση γιατί με το περίμενε κ το χαλάρωσε δεν ημουνα κ εγώ καλα.εσεις εμβρυομεταφορα κάνατε με πλαστικό ή με σιδερένιο κολποδιαστολεα;

Kανονικά χρησιμοποιούν πλαστικό διαστολέα!!Θυμάμαι η πρώτη μου γυναικολόγος είχε σιδερόνιο στα 18 μου που τώρα αυτή έχει βγεί στη σύνταξη!!Εμένα στη σαλπιγγογραφία μου έβαλε πλαστικό κ μάλιστα παιδικό μέγεθος για να μη πονέσω μου είπε!!Αχχχ κορίτσι μου εύχομαι γρήγορα να περάσουν όλα κ να βρεθεί η σωστή άκρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις συνηλθα,επεσα κάτω από τους πόνους στη κοιλιά κ στις ωοθήκες,με έστειλε για αίματος crp,τ ταχύτητα καθίζησης κ ουρων.ολα βγήκαν καθαρά βρε κορίτσια μου κ μου είπε ή βιοπαθολογος ότι αν υπάρχει φλεγμονή στα γεννητικά θα φαινόταν κάτι στις εξετάσεις δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 οταν εκανες την σαλπιγγογραφια, πηρες πριν ή/και μετα αντιβιωση? 

Τωρα τι ηταν αυτος ο πονος? Τι να πω περαστικα. Ευχομαι να μην ξαναπονεσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μόλις συνηλθα,επεσα κάτω από τους πόνους στη κοιλιά κ στις ωοθήκες,με έστειλε για αίματος crp,τ ταχύτητα καθίζησης κ ουρων.ολα βγήκαν καθαρά βρε κορίτσια μου κ μου είπε ή βιοπαθολογος ότι αν υπάρχει φλεγμονή στα γεννητικά θα φαινόταν κάτι στις εξετάσεις δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.

Aχχχ πολύ ευχάριστο αυτό!!Τουλάχιστον να μην έμπλεκες με αντιβιώσεις κ επανέλεγχους!!!Κολπική καλλιέργεια για χλαμύδια,μυκόπλασμα κ ουρεόπλασμα έχεις κάνει στο παρελθόν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 οταν εκανες την σαλπιγγογραφια, πηρες πριν ή/και μετα αντιβιωση? 

Τωρα τι ηταν αυτος ο πονος? Τι να πω περαστικα. Ευχομαι να μην ξαναπονεσεις. 

Ναι πήρα το προηγούμενο βράδυ κ μετά την εξέταση vibramycin.η γιατρός επιμένει για την εμβρυομεταφορα ότι συνέβη.αυτο ψάχνουμε το παθαινω στα καλά καθουμενα μετά τη σαλπιγγογραφια μου είπε τώρα θα κάνουμε λαπαροσκόπηση αν βγει καλή ή εξέταση για να βρεθεί τι είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Aχχχ πολύ ευχάριστο αυτό!!Τουλάχιστον να μην έμπλεκες με αντιβιώσεις κ επανέλεγχους!!!Κολπική καλλιέργεια για χλαμύδια,μυκόπλασμα κ ουρεόπλασμα έχεις κάνει στο παρελθόν?

Όχι τώρα μου πήρε υγρό,αλλα έκανε ο άντρας μου τα χριστούγεννα κ ήταν καθαρός αν είχα εγώ χρόνια θα είχε κόλλησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι τώρα μου πήρε υγρό,αλλα έκανε ο άντρας μου τα χριστούγεννα κ ήταν καθαρός αν είχα εγώ χρόνια θα είχε κόλλησει.

Nαι πιστεύω ότι συνήθως το έχουν κ οι δύο!!Τα χλαμύδια κάνουν ζημιά στις σάλπιγγες!!Μήπως έχεις το έντερο?Γτ κάνει αφόρητους πόνους σε ωοθήκες κ μέση!!!Οι υδροσάλπιγγες δημιουργούνται από συγκεκριμένους λόγους!!Μικρόβια,αποξέσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @cat12 καλησπέρα και από μένα! Επειδή έχω κάνει "διατριβή" (δηλαδή έχω βγάλει τα μάτια μου 🤣🤣🤣) στα τεστακια ταινίες της home από την εμπειρία μου σου λέω ότι είναι θετικό!! Μάλιστα και εγώ τότε δύο εμβρυακια 3ημερων είχα μεταφέρει, τα μοναδικά που είχαν προκύψει από σύνολο 14 ωαρίων, πολύ μέτρια.. όπως καταλαβαίνεις οι ελπίδες ήταν σίγουρα μηδαμινές για εμένα τότε.. και όμως το θαύμα είχε γίνει!! Μάλιστα θυμάμαι εγώ έβλεπα το θετικό από τη 5η μέρα ετ.. στις φωτογραφίες δεν φαινόταν ξεκάθαρα, οι φίλες μου δεν το έβλεπαν, ο άντρας μου άρχισε να αμφιβάλλει για την ψυχική μου υγεία..!!! Χαχαχαχαχα!! Έφτασα να πάρω από φαρμακείο της first step & predictor early που ανιχνεύουν από 10 μονάδες όπου πλέον βγήκαν και ξεκάθαρα θετικά και αυτό το έκανα για να μην "τρελαθώ" καθώς μόνο εγώ το έβλεπα..!!! Παρόλα αυτά όμως τα αγαπάω της hometest.. ήταν το πρώτο θετικό που πήρα στη ζωή μου και ας "με τρέλαναν"!! Χαχαχαχαχα  Σου ανεβάζω φωτό για να δείς να γελάσεις.. της home τα είχα βάλει μάλιστα στη σειρά για να φανεί και η αύξηση της χοριακής μέρα με τη μέρα.. όχι πες μου εσύ αν βλέπεις στην αρχή γραμμουλα!!! 🤣🤣🤣 Εγώ είμαι σίγουρη για σένα πάντως!! Βουρ στο φαρμακείο για early!! Χαχαχαχαχα!!  
    • @Kate1992θα περιμένουμε και τα επόμενα τεστακια σου  @Mpourmpoulo πηγες στο γιατρο; τι νεότερα έχεις να μας πεις;
    • Ωωω τι όμορφα νέα ❤️ εύχομαι καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️  Με το καλό κορίτσι μου , όλα θα πάνε καλά ❤️
    • Καλησπέρα! Κι εγώ είχα πολύ πρησμένο στήθος πριν καν την αναμενόμενη περίοδο. Όπως επίσης και πονάκια στην κοιλιά. Που και τα 2 ήταν για μένα και συμπτώματα περιόδου. Λίγο πιο μετά ξεκίνησα να έχω και συχνοουρια και ναυτία. Με το καλό σου εύχομαι, να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!
    • Όχι εμεις την papa τα κανουμε 10η εβ κ στέλνονται τα αποτελέσματα στη γιατρο για να είναι έτοιμα στην αυχενική να γίνει αμέσως το ριπορτ!   Αυτες οι εξετάσεις αίματος ήταν πολύ καλύτερες από την πρώτη εγκυμοσύνη  Φύλο είναι 60% σίγουρη είναι με επιφύλαξη απλά επειδή δε θελουμε να ξέρουμε ακόμη μας το έβαλε σε φάκελο να το δώσουμε στη γιατρο για επιβεβαίωση… αλλά επειδή θελουμε να κάνουμε πάλι πάρτυ δε θελουμε να ξέρουμε ακόμη 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...