Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλα ειμαι και εγω σας εχασα εχω μερες να μπω και ειπα να στειλω να δω τι κανετε και πως πας εσυ πηγες ειδατε σακο?ολα καλα να πανε στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου και σε ολες που πετυχανε οι προσπαθουνε ακομα!

Θα πηγαιναμε την Παρασκευη στη γυναικολογο μου να κανουμε υπερηχο αλλα τελικα τον ακυρωσα γιατι η εξωσωματικος δεν μας ειπε ακομη ναπαμε οπότε θα περιμενω τις οδηγιες της. 

Εσυ εκλεισες στην Λευκού?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

@Sofia35καλη επυτυχια καταρχας!!!!! Στα βιβλιαρια σου φενεται αν εχεις παρει φαρμακα γιατι εκει γραφει αν ξανα εχεις περασει επιτροπη και εχεις παρει φαρμακα αλλα και χαρτι να θελουν που να το επιβαιβεωνει δεν σου ειπανε απο που να το παρεις? Εγω την τελευταια φορα τουλαχιστον που περασα ηταν στη Λαρισα και οταν πηρα τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου μια πολυ καλη κυρια μου ειπε αν θελω να παω μια εβδομαδα πριν να τα ελεγξει αυτη για να ειμαι συγουρη!

Εσυ που περνας? Ο εξωσωματικος σου θα ξερει πιστευω

 

Θα τους πάρω αύριο τηλ ... Πειραιά περνάω..έχω βάλει και τη μαμά μου μπας και βρει τα παλιά βιβλιάρια...άντε να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/7/2018 at 1:37 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια 1.101 η χοριακη σημερα. Ολα καλα!

@Magaiver εγω πηγα στη Θεσσαλονικη στο New life με την κυρια Κύρου Δήμητρα. Εχει δικο της ιατρειο, σε βλεπει εκει οχι στο κεντρο. 

Εχω να μπω πολλες μερες και βλεπω την θετικη χοριακη σου !!!!! Μπραβο κοριτσαρα μου συγχαρητηρια!!!! Καλη κ τελειομηνη ευχομαι ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eriv είπε:

Εχω να μπω πολλες μερες και βλεπω την θετικη χοριακη σου !!!!! Μπραβο κοριτσαρα μου συγχαρητηρια!!!! Καλη κ τελειομηνη ευχομαι ❣️❣️❣️

Ευχαριστω εριβ μου. Κι ελεγα οτι χαθηκες. Ελπιζω να εισαι καλα! Καλη επιτυχια και σε σας ευχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mairoula20 είπε:

Κορίτσια τζίφος!!! Πήρα ένα ωραίο 2!!! Δεν πειράζει έχει ο θεός για όλους !!! Καλές μας διακοπές λοιπόν και πάντα με υγεία εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες !!!

Θα γίνει την επόμενη φορά!!! Και εγώ είχα την αποτυχία μου πριν από 2 μέρες και σε καταλαβαίνω. Φαίνεται από το μήνυμα σου ότι το διαχειρίζεσαι καλά! Μπράβο σου! Μαζεύουμε δύναμη τωρα το καλοκαίρι για να ξαναπροσπαθήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η nikona είπε:

Θα πηγαιναμε την Παρασκευη στη γυναικολογο μου να κανουμε υπερηχο αλλα τελικα τον ακυρωσα γιατι η εξωσωματικος δεν μας ειπε ακομη ναπαμε οπότε θα περιμενω τις οδηγιες της. 

Εσυ εκλεισες στην Λευκού?

 

Ναι εκλεισα για τον Σεπτεμβριο να δουμε και απο εκει τι θα γινει!!!

Συνηθως Πας καποιες φορες στον εξωσωματικο καο μετα σου λεει να πας στη γυναικολογο σου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Θα τους πάρω αύριο τηλ ... Πειραιά περνάω..έχω βάλει και τη μαμά μου μπας και βρει τα παλιά βιβλιάρια...άντε να δούμε..

Και μη σε αγχωνει αλλωστε υπαρχουν καποιες προσπαθειες που δικαιουτε το ζευγαρι γενικα το λεω για τα βιβλιαρια που ψαχνουν αυτοι !!! Καλα αποτελεσματα ποτε περνας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Και μη σε αγχωνει αλλωστε υπαρχουν καποιες προσπαθειες που δικαιουτε το ζευγαρι γενικα το λεω για τα βιβλιαρια που ψαχνουν αυτοι !!! Καλα αποτελεσματα ποτε περνας?

Προσπαθώ σήμερα να επικοινωνήσω μαζί τους δυστυχώς για Οκτώβριο με βλέπω να περνάω... αν καταφέρω να επικοινωνήσω  βέβαια...η μαμα  μου ευτυχώς είχε κρατήσει τα παλιά μου βιβλιάρια όποτε ηρέμησα λιγο!αχ καλά αποτελέσματα σε όλες μας κορίτσι μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Αντε ωραια @Sofia35 που τα βρηκατε

Ευτυχώς... ήμουν σίγουρη ότι δεν τα είχα αλλά η μαμά μου που κρατάει τα πάντα με έσωσε....τώρα να δω πότε θα καταφέρω να πιάσω γραμμή για να κλείσω επιτέλους το ραντεβού!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Ευτυχώς... ήμουν σίγουρη ότι δεν τα είχα αλλά η μαμά μου που κρατάει τα πάντα με έσωσε....τώρα να δω πότε θα καταφέρω να πιάσω γραμμή για να κλείσω επιτέλους το ραντεβού!!!!!!

Κουράγιο με το δημόσιο και Αισιοδοξία! Σε έσωσε η μανούλα με το βιβλιαριο.. Μήπως να πάρει και τηλέφωνο μπας και το σηκώσουν?

Δεν ξέρω πόσο καλά είναι τα κέντρα εξωσωματικής στην Γερμανία αλλά τουλάχιστον οι εγκρίσεις από το ασφαλιστικό ταμείο γίνονται τσακ μπαμ. Σε μια εβδομάδα μέσα εγινε με εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2018 at 12:37 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

@Mairoula20 αυριο λοιπον. Υπομονηηηη.

@Odusseas ευχομαι καλη επιτυχια! Να παει καλα η κυηση. Υπομονη. 

Τελικα η χοριακη ηταν 1120...απογοητευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎2‎/‎8‎/‎2018 at 1:32 ΠΜ, ο/η Magaiver είπε:

Θα γίνει την επόμενη φορά!!! Και εγώ είχα την αποτυχία μου πριν από 2 μέρες και σε καταλαβαίνω. Φαίνεται από το μήνυμα σου ότι το διαχειρίζεσαι καλά! Μπράβο σου! Μαζεύουμε δύναμη τωρα το καλοκαίρι για να ξαναπροσπαθήσουμε!

Σημασία έχει να είμαστε καλά εμείς! Κάνουμε οτι μπορούμε ! Μερικά πράγματα είναι και θέλημα θεού! Καλές διακοπές σε όσους πάμε και καλή συνέχεια και μια τέλεια εγκυμοσύνη στις εγκύους μας @nikona και στις μη εγκύους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ @Mairoula20.! Θα πατε διακοπουλες? 

Ευχομαι να ηρεμησετε το καλοκαιρι και μετα παλι δυναμικα στην προσπαθεια κοριτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Odusseas είπε:

Τελικα η χοριακη ηταν 1120...απογοητευση!

Πολύ κρίμα! Ελπίζω να περάσει σύντομα η απογοήτευση και να καταφέρεις να δυναμώσεις και πάλι για την επόμενη προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω πολυ @Mairoula20.! Θα πατε διακοπουλες? 

Ευχομαι να ηρεμησετε το καλοκαιρι και μετα παλι δυναμικα στην προσπαθεια κοριτσια. 

Ναι θα πάμε κούκλα μου φεύγουμε αύριο, θα περάσουμε σούπερ το περιμένω πώς και πώς και από σεπτέμβρη βλέπουμε, από οτι μου είπε ο γιατρός θα με πάει σε τροποποιημένους φυσικούς μάλλον για να μαζέψουμε 5-6 καλά, ταλαιπωρία μου ακούγεται αλλά τι να κάνω θα το παλέψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairoula20 είπε:

Ναι θα πάμε κούκλα μου φεύγουμε αύριο, θα περάσουμε σούπερ το περιμένω πώς και πώς και από σεπτέμβρη βλέπουμε, από οτι μου είπε ο γιατρός θα με πάει σε τροποποιημένους φυσικούς μάλλον για να μαζέψουμε 5-6 καλά, ταλαιπωρία μου ακούγεται αλλά τι να κάνω θα το παλέψω.

Να περασετε ομορφα μαιρουλα!!! Το καλυτερο που μπιρουσατε να κανετε ειναι αυτες οι διακοπες στην παρουσα φαση.!

Να σου την αληθεια επειδη κι εγω μονο 3 ωαρια εκανα με την διεγερση σκεφτομουν οτι αν δεν πετυχαιναμε νσ μιλουσα με την γιατρο για τροποποιημενο φυσικο. 

Πρωτα ο Θεος ολα θα γινουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elviraice είπε:

@nikona μου πήγες για υπέρηχο??

Μολις μπηκαμε σπιτι elviraice μου!!!

Ειδαμε σακο κ μια μικρη κουκιδιτσα στη μεση.

27 Αυγουστου παλι ραντεβου. 

Εσυ εισαι καλα? Ευχαριστω που με νοιαζεσαι.

 

Τα υπολοιπα κοριτσια πώς είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μολις μπηκαμε σπιτι elviraice μου!!!

Ειδαμε σακο κ μια μικρη κουκιδιτσα στη μεση.

27 Αυγουστου παλι ραντεβου. 

Εσυ εισαι καλα? Ευχαριστω που με νοιαζεσαι.

 

Τα υπολοιπα κοριτσια πώς είστε?

@nikona  έτσι σταθερα !!! Κι εγώ σε αναμονη νέου φυσικού κύκλου απο Σεπτ'εμβρη... τωρα θα παρακολουθούμε εσένα ... έτσι για να ακουμε και κανα ευχάριστο !!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@nikona  έτσι σταθερα !!! Κι εγώ σε αναμονη νέου φυσικού κύκλου απο Σεπτ'εμβρη... τωρα θα παρακολουθούμε εσένα ... έτσι για να ακουμε και κανα ευχάριστο !!! :)

Αντε Ελένη ευχομαι και το πιστευω οτι ο κυκλος του Σεπτεμβρη θα παει καλα!!! 

Μακαρι να εχουμε απο ολες σας ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Μολις μπηκαμε σπιτι elviraice μου!!!

Ειδαμε σακο κ μια μικρη κουκιδιτσα στη μεση.

27 Αυγουστου παλι ραντεβου. 

Εσυ εισαι καλα? Ευχαριστω που με νοιαζεσαι.

 

Τα υπολοιπα κοριτσια πώς είστε?

Καταπληκτικά νέα!!! Όλα να συνεχίσουν έτσι ομαλά και ευχάριστα! Παίρνω πολύ κουράγιο από την δική σου την επιτυχία! Αντε να ακούσετε και καρδουλα!!!

Εγώ πήγα και σε ένα κέντρο στην Αθήνα μήπως το δούμε να κάνουμε εδώ την επόμενη προσπάθεια.. Το μόνο κακό είναι ότι έχουμε κλείσει την ασφάλεια μας και εγώ και ο άντρας μου και εάν δεν τα ξαναανοιξουμε πρέπει να πληρώσουμε τα φάρμακα..

Έχω ακόμα αίμα (από την προηγούμενη Κυριακή) και σχετικά παχύ ενδομητριο και αυτός ο γιατρός μου προτείνε υστεροσκοπηση. Μήπως έχω πολυποδα ή συμφυσεις στο ενδομητριο φοβάται.. Και σε εσας πρότειναν κάτι τέτοιο στα κέντρα? Είδα σε σχόλια στο ίντερνετ ότι σε πολλές γυναίκες σε αυτό το κέντρο προτείνουν υστεροσκοπηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...