Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Λοιπόν κοριτσια καλημέρα!! Ευχομαι σε ολεςσε οποιο σταδιο κ αν βρίσκεστε να εχετε ή μάλλον να έχουμε καλή επιτυχία!!! Αυριο εχω την έμβρυομεταφορά!!!!!!!! Οκ είμαι πιο χαλαρη απ οτι ήμουν στην ωοληψια αλλα θελω ν ακούσω διάφορες γνώμες ειτε βαση γνωσης ειτε βαση προσωπικής εμπειριας οσον αφορά στο μετά.. Λενε πως ταξιδεύεις τηνιδια μερα.. Ειναι προτιμότερο απ οτι την επόμενη; επειτα μετα οκ ξεκούραση.. Αλλα ποσο;;λενε οχι κούραση, οχι στο κρεβάτι απαραιτητως αλλα πχ να μαγειρεψεις ή αν έχεις άνθρωπο να σε βοηθα καλυτερα να το αναλάβει εκεινος;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Με το καλο η εμβρυομεταφορα κ καλη επιτυχια!!

Σε οτι αφορα το ταξιδι λενε οτι ειναι καλυτερα την ιδια μερα γιατι το/τα εμβρυα ακομη αιωρουνται μεσα στην μητρα ενω απο την επομενη ισως ξεκιναει η εμφυτευση.

Για την κουραση ειναι οπως τα λες. Εμενα τουλαχιστον δεν μου ειπαν να ειμαι ολη μερα ξαπλωμενη. Αλλα οχι δουλειες. Εγω απο την τεταρτη μερα εκανα καποια πραγματακια αλλα οχι κατι κουραστικο. Γενικα τις πρωτες τρεις ημουν σε ξεκουραση. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι με το καλό η εμβρυομεταφορα από τι γνωρίζω ταξίδι μόνο την ίδια μέρα λένε όλοι. 

Για το μετά τώρα ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του μερικοί ξάπλα μερικοί ξεκουράσει άλλοι κανονικά στης δραστηριότητες τους κτλ.Εγω προσωπικά της πρώτες μέρες ήμουν ξάπλα τελείως τα φαρμακακια μου την μουσικούλα και μπόλικα βιβλία την 5 μερα σηκώθηκα βγήκα και ολας περπάτησα κανονικά ακριβώς την επόμενη άρχιζαν κάτι καφέ δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο εμφύτευση η κάτι άλλο αλλά από το φόβο ξαναεπεστρεψα στο πάπλωμα μου έφτιαχνα μόνο φαγητό και τίποτα άλλο ο γιατρός μου ήταν της άποψης ξάπλα μέχρι την χοριακη κρεβάτι καναπε τουαλέτα μακριά από σκάλες καρέκλες. Ευτυχώς για μένα το αποτελσμα ήταν θετικό αλλά είμαι τη άποψής ότι αν ένα έμβρυο είναι καλό και η μήτρα έχει καλό και υγιές περιβάλλον ότι και να κάνεις θα πετύχει γιατί όλο το ζήτημα πιστεύω πιο πολύ έχει να κάνει με το ψυχολογικό κομμάτι ?? οπότε ηρεμία όσο μπορείς και το κλασικό μακριά από το ίντερνετ λίγο δύσκολο το ξέρω αλλά κάνει όλο αυτό ακόμη πιο δύσκολο γιατί συνεχια θα συγκρίνεις και θα ψάχνεις συμπτώματα που δυστυχώς δεν υπάρχουν γιατί ότι νιώθουμε είναι όλα από τα φαρμακα υποστήριξης που παίρνουμε της εγκυμοσύνης ξεκηνανε κάπως πιο αργά ? 

Καλή επιτυχία και πάλι @konstantinou&elenis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @Sunshine 88

φανταζομαι για να στε εδώ ξερετε ποση σημασια έχει αυτού του είδους η επικοινωνία!!! Σας ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές και για τις ευχές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Λοιπόν κοριτσια καλημέρα!! Ευχομαι σε ολεςσε οποιο σταδιο κ αν βρίσκεστε να εχετε ή μάλλον να έχουμε καλή επιτυχία!!! Αυριο εχω την έμβρυομεταφορά!!!!!!!! Οκ είμαι πιο χαλαρη απ οτι ήμουν στην ωοληψια αλλα θελω ν ακούσω διάφορες γνώμες ειτε βαση γνωσης ειτε βαση προσωπικής εμπειριας οσον αφορά στο μετά.. Λενε πως ταξιδεύεις τηνιδια μερα.. Ειναι προτιμότερο απ οτι την επόμενη; επειτα μετα οκ ξεκούραση.. Αλλα ποσο;;λενε οχι κούραση, οχι στο κρεβάτι απαραιτητως αλλα πχ να μαγειρεψεις ή αν έχεις άνθρωπο να σε βοηθα καλυτερα να το αναλάβει εκεινος;;; 

Καλη επυτυχια να εχεις!!!! Καλυτερα να ταξιδεψεις την ιδια μερα λενε η την ιδια  η μετα απο 3 μερες αν θες την γνωμη μου να ταξιδεψεις την ιδια μερα εγω αυτο εχω κανει ολες τις φορες! Για την κουραση ναι δεν θελει και οσων αφορα το βαρος αλλοι γιατροι λενε 3 κιλα αλλοι 7 κιλα εγω θα ελεγα κατσε και ξεκουρασου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@nikona @Sunshine 88

φανταζομαι για να στε εδώ ξερετε ποση σημασια έχει αυτού του είδους η επικοινωνία!!! Σας ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές και για τις ευχές 

 Εγώ όλη την διαδικασία την έκανα ας πούμε  κρυφά από όλους οικογένια φίλοι γενικά ποτέ δεν μάθανε γι'αυτό και ξέρω πάρα πολύ καλά την επιθυμία να συζητάς αυτό το θεμα και το κουράγιο και την ελπίδα που χρειάζεσαι .Οπως μου έλεγαν και αλλά κορίτσια που είχανε περάσει όλο αυτό το διάστημα της αναμονής το μυστικό ηρεμία αγκαλίτσες με τον άντρα σου εγώ για να είμαι ειλικρινής προσπαθούσα να τα κάνω αυτά αλλά δεν πίστεψα ποτέ ότι θα τα κατάφερνα με την πρώτη ο άντρας μου ήταν σίγουρος από την αρχή και εκείνες της 14 μέρες ήταν Το στήριγμα μου και όλα τα κορίτσια που ίσως να μην της ήξερα ένιωθα να της ήξερα χρόνια γιατί αλήθεια νιωθανε και καταλαβαινανε το πόνο την αγωνια κάθε φορά που έβλεπα τα καφέ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 εγω δεν κρατήθηκα και το μοιράστηκα και με την κουμπάρα μου και με την μητέρα μου... Αλλα οσο και να θελει ο άλλος να σου σταθεί κανείς δεν μπορεί να το κάνει καλύτερα απο καποιον που χει περάσει είτε στο παρελθόν ειτε σρο παρόν απο την ιδια φαση με εσένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@Sunshine 88 εγω δεν κρατήθηκα και το μοιράστηκα και με την κουμπάρα μου και με την μητέρα μου... Αλλα οσο και να θελει ο άλλος να σου σταθεί κανείς δεν μπορεί να το κάνει καλύτερα απο καποιον που χει περάσει είτε στο παρελθόν ειτε σρο παρόν απο την ιδια φαση με εσένα 

Εγώ παλιότερα το είχα πει σχεδόν παντού όταν είχα κάνει της σπερματεγχυσης ος αποτελσμα από την αγωνία τους να φόρτωναν και εμένα και μετά άρχιζαν τα πράγματα του τύπο η κόρη του τάδε πήγε εκεί και τα κατάφερε μια συναδέλφισσα μου ηρεμίσε και τα κατάφερε και πολλά άλλα οπότε όταν έκανα το βήμα αποφάσισα να μη  το ξέρει κανένας και όντως ήμουν  πολύ πιο χαλαρή της άποψης ότι δεν είχα ανθρώπους να κάνουν ερωτήσεις θα τα κρατήσεις όλα αν πιάσεις αχ και πως θα καταφέρνεις μετά η μην κάνεις αυτό μην κάνεις εκείνο. Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να πω ότι η μάνα μου η αδερφή η κολλητή μου δεν νοιάζονται για μένα αλλά δεν καταλαβαίνουν όσο και να θέλουν την αγωνία το στρες το άγχος που έχει η υπογονιμότητα και η επιθυμία να γίνεσαι μάμα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 η αλήθεια είναι οτι η μανα μου γίνεται καπως "πειστική" απο την αποψη οτι το χει δεσει ενώ εγω τους λεω δεν υπαρχει μωρο μεχρι να φανει σε καποια εξέταση μεχει τοτε δεν θελω βα γινεται κουβέντα γτ τίποτα δεν ειναι δεδομένο.. Κ αν κατι παει στραβα εγω θα πρεπει να συρθω απ τα πατώματα γι αυτο δεν θελω κουβέντα μεχρι να υπαρξει κατι αν υπάρξει. Απ αυτην την άποψη θα προτιμούσα να μην εχω πει τίποτα αλλα δεν κρατιόμουν.. Κάπου ήθελα να μοιραστώ τους φόβους και την αγωνία μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω τις αλλες φορες το ειχα πει μη φανταστητε στην οικογενεια και στην κουμπαρα μου που ειναι κολλυτη μου αλλα εκανα λαθος αυτη τη φορα μονο η μαμα μου και η αδερφη μου για να με βοηθησουνε ουτε καν η πεθερα μου γιατι με ανχονει κλαιει και η κουνιαδα μου υπιλογιζε ποτε θα γεννησω !!!!!!!!ακομα δεν το ειδαμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Souko είπε:

Και εγώ εκανα την Πέμπτη . Θεσσαλονίκη θα έρθεις ; 21/5 θα κάνω χοριακη. Εύχομαι να έχουμε καλή επιτυχία 

@Souko οχι ειμαι στο Πανεπιστημιακο των Ιωαννίνων.. Στις πόσες μέρες δλδ γίνεται η χοριακη; εγω εκανα ωοληψία στις 9/5 

Καλη επιτυχία σου ευχομαι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χοριακη γινεται αναλογα με το ποσων ηνερων ειναι τα εμβρυα. Εγω που ειχα βλαστοκυστες την εκανα 9 ημερες μετα την μεταφορα. Αν τα εμβρυα ειναι 3 ημερων γινεται 11 μερες μετα. 

Βεβαια ειναι κ αναλογα τον γιατρο. 

Καλη επιτυχια σημερα! Με το καλο να γαντζωθουν τα εμβρυακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή επιτυχία εύχομαι! Ήρθε η στιγμή να ολοκληρωθεί η διαδικασία και εύχομαι να έχεις και θετικό αποτέλεσμα σε λίγες μερούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.Είμαι καινούργιο μέλος.Βρίσκομαι και εγώ στην 3η μέρα εμβρυομεταφορας με 2 βλαστοκυστες,οι οποίες είναι 1,5 βαθμού μου είπαν,αρκετά καλές.Είναι η 5η μου ετ αυτή και άρχισα να έχω λίγο άγχος.Εχθές 2ημέρα είχα πόνους περιόδου και τη μέση μου.Και σήμερα ελαφρώς τα έχω αυτά.Φοβάμαι ότι δεν έγινε τίποτα πάλι,θα μου πείτε είναι νωρίς ακόμα.Σήμερα πήγα να μετρήσω ε2 και προγεστερόνη μήπως χρειάζεται να αλλάξω τη δόση,είναι πρώτη φορά που τις μετράω.Βέβαια στις άλλες 4 δεν είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα και πήρα το μηδέν.Δεν ξέρω αν καταλαβαίνουμε την εμφύτευση.Σήμερα η θερμοκρασία ήταν 37.2,αλλά νομίζω πως είναι από την προγεστερόνη.Έχω αγχωθεί λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@Souko οχι ειμαι στο Πανεπιστημιακο των Ιωαννίνων.. Στις πόσες μέρες δλδ γίνεται η χοριακη; εγω εκανα ωοληψία στις 9/5 

Καλη επιτυχία σου ευχομαι

 

Την μερα της χωριακης την καθοριζει η μερα της εμβρυομεταφορας και το αν ειναι 3ης η 5ης μερας οχι απο την ωολυψια! Καλη επιτυχια να εχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια.Είμαι καινούργιο μέλος.Βρίσκομαι και εγώ στην 3η μέρα εμβρυομεταφορας με 2 βλαστοκυστες,οι οποίες είναι 1,5 βαθμού μου είπαν,αρκετά καλές.Είναι η 5η μου ετ αυτή και άρχισα να έχω λίγο άγχος.Εχθές 2ημέρα είχα πόνους περιόδου και τη μέση μου.Και σήμερα ελαφρώς τα έχω αυτά.Φοβάμαι ότι δεν έγινε τίποτα πάλι,θα μου πείτε είναι νωρίς ακόμα.Σήμερα πήγα να μετρήσω ε2 και προγεστερόνη μήπως χρειάζεται να αλλάξω τη δόση,είναι πρώτη φορά που τις μετράω.Βέβαια στις άλλες 4 δεν είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα και πήρα το μηδέν.Δεν ξέρω αν καταλαβαίνουμε την εμφύτευση.Σήμερα η θερμοκρασία ήταν 37.2,αλλά νομίζω πως είναι από την προγεστερόνη.Έχω αγχωθεί λιγάκι.

Καλη επιτυχια να πανε ολα καλα!!!!μετρας ακομα οιστραδιολη προγεστερονη και ολα αυτα και μετα την εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλη επιτυχια να πανε ολα καλα!!!!μετρας ακομα οιστραδιολη προγεστερονη και ολα αυτα και μετα την εμβρυομεταφορα?

Ευχαριστώ κορίτσι.Πρώτη φορά τις μέτρησα.Είμαι στην 3η μέρα ετ.Σήμερα η Ε2 ήταν 1334 και η προγεστερόνη 117.70.Ο γιατρός δε με πήρε ακόμα τηλέφωνο,υποθέτω ότι είναι καλές οι τιμές.Γνωρίζει καμιά κοπέλα αν εκτός από την ανταπόκριση στα φάρμακα,αν δείχνουν κάτι άλλο αυτές οι ορμόνες κατά τη διάρκεια της ετ;Έχω πάντως σήμερα πόνους περιόδου και μ έχει πιάσει φόβος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/5/2018 at 3:42 ΜΜ, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@nikona @Sunshine 88

φανταζομαι για να στε εδώ ξερετε ποση σημασια έχει αυτού του είδους η επικοινωνία!!! Σας ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές και για τις ευχές 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!Να πανε ολα καλα και να μας ανακοινωσεις συντομα ευχαριστα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @Sunshine 88

Κορίτσια τελείωσα!!! Μου μεταφεφαν 2 εμβρυάκια καλής ποιότητας!!!! Ηταν μεχρι στιγμης σε όλη την φαση της εξωσωματικής η πιο όμορφη εμπειρία.. Δεν ξέρω για σας εμενα μόλις μου δώσαν τον υπέρηχο με τα εμβρυάκια συγκινήθηκα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@nikona @Sunshine 88

Κορίτσια τελείωσα!!! Μου μεταφεφαν 2 εμβρυάκια καλής ποιότητας!!!! Ηταν μεχρι στιγμης σε όλη την φαση της εξωσωματικής η πιο όμορφη εμπειρία.. Δεν ξέρω για σας εμενα μόλις μου δώσαν τον υπέρηχο με τα εμβρυάκια συγκινήθηκα!!! 

Τέλεια κορίτσι και σου εύχομαι ολόψυχα να φωλιάζουν και τα δύο μέσα σου εμένα φωτογραφία μου είχαν δώσει από τα ζουζούνια μου . Τώρα χαλαρή μουσικούλα και υπομονή μέχρι την χοριακη να ξέρεις ο Μάιος είναι μήνας χαράς και θετικοτιτας οπότε cross fingers 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@nikona @Sunshine 88

Κορίτσια τελείωσα!!! Μου μεταφεφαν 2 εμβρυάκια καλής ποιότητας!!!! Ηταν μεχρι στιγμης σε όλη την φαση της εξωσωματικής η πιο όμορφη εμπειρία.. Δεν ξέρω για σας εμενα μόλις μου δώσαν τον υπέρηχο με τα εμβρυάκια συγκινήθηκα!!! 

Καλη επιτυχια να εχεις να πανε ολα καλα ,,,πραγματικα ειναι ωραια και η ολη διαδικασια απο τη στιγμη και των ενεσεων ακομα ακομα!!!!! 3ης μερας εβαλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλη επιτυχια να εχεις να πανε ολα καλα ,,,πραγματικα ειναι ωραια και η ολη διαδικασια απο τη στιγμη και των ενεσεων ακομα ακομα!!!!! 3ης μερας εβαλες?

Οχι 5ης μέρας. Βλαστοκύστες.. Τώρα πείτε μου μπανιο να κανω αυριο η μεθαύριο.. Γιατι λενε διάφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια να εχετε!!! Με το καλο η χοριακη!!!

Κι εμας μας εδωσαν κ φωτο με τα εμβρυα κ φωτο του υπερηχου.

Εγω μπανιο εκανα την επομενη. 

Δεν μου ειπαν κατι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...