Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εκπαιδευτικα-διαδραστικα παιχνιδια


Recommended Posts

Εμείς πέρσυ το καλοκαίρι που είμασταν 6-8 μηνών μας είχανε δώσει 1 φουσκωτή πισίνα με σκίαστρο και ένα σωσίβιο για βρεφάκια, και τα 2 από τα jumbo και ειδικά το σωσίβιο (10 ευρώ) μας βόλεψε πολύ, ήταν πολύ ασφαλές πάντα φυσικά με επίβλεψη. Την φουσκωτή πισίνα την χρησιμοποιήσαμε αλλά λίγες φορές, φέτος πιστέυω θα έρθει το τέλος της γιατί είμαστε ατίθασα αγόρια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Diwni Πήγαμε ναι πριν απο μια βδομάδα! Και περασαμε πολυ ωραια! Φυσικα εβαζε τα παντα στο στομα του, απο πετραδακια και αμμο, αλλα ενθουσιαστηκε με την υφη τους και πλατσουριζε συνεχως μεσα στο νερο γελουσε, κουνουσε ποδαρακια, ηταν τελεια! 

Ααααα 'εντεχνη' η μπεμπα σας!!!  Μια χαρα την βρισκω!!! Τώρα χορεύει κιολας με το ρυθμο; 

@KONSTANTIA πισινούλα θέλουμε να πάρουμε κι εμεις, τρελαινεται και με το μπανακι στη μπανιερα του και με τη θαλασσα, οποτε νομιζω θα του αρεσει πολυ, να βαζουμε νερακια και να πλατσουριζει στο μπαλκονι, ειδικα τωρα με τις ζεστες! Θα περασουν ωραια τα ατιθασα αγορια μας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. σχετικά με τα βιβλία που λέγατε παραπάνω, εγώ του πήρα το "Ο Αρκουδάκος μια μέρα μάστορας" από Εκδόσεις Ίκαρος γιατί εκτός από ατίθασα αγόρια είμαστε και μαστροχαλαστές/ πολυτεχνήτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA πολύ ωραίο κι αυτό! Μοιάζουν τα παιδιά μας! Και ο δικος μου μονιμως ξεχαρβαλωνει την κεραια της τηλεορασης! Εννοειται εχουμε παντου προστατευτικα για τις μπριζες, τρελαινεται να παταει ολα τα κουμπια, πχ της καφετιερας ή του ασανσερ και συνεχως παρατηρει τις λαμπες! τι να πω... ισως να ειναι μια καλη επιλογη και για μας λοιπον! ευχαριστουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. αν τα παιδιά μας μοιάζουν αφενός θα βελάξεις σύντομα και αφετέρου εγώ τον έμαθα να σκουπίζει με την ηλεκτρική αφού έχει τόσο ενδιαφέρον για τις ηλεκτρικές συσκευές και το εκμεταλεύομαι....Μην μας πει η μελλοντική νύφη ότι τον δώσαμε και δεν ήξερε ούτε μια σκούπα να βάζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA χαχαχαχα! αυτο δεν το ειχα σκεφτει! αλλα η ηλεκτρικη σκουπα ειναι το νουμερο 1 ενδιαφερον μαζι με το πλυντηριο ρουχων, οταν πλενει! Αλλα πρεπει πρωτα να αρχισει να περπαταει, αν και τωρα που το ξανασκεφτομαι και μπουσουλωντας, τα πολλα πολλα θα μπορουσε να τα παρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA ποκυ γέλασα με τη σκούπα. Μπράβο τ αγόρι μου!

@Vivi.Nik. Καλά με τ πλυντήριο έχει έρωτα κ η δικιά μ. Τ πρωί την τάιζω την ετοιμάζω τη βάζω στο καρότσι κ βάζω ένα πλυντήριο κ κάθεται κ τ χαζεύει μέχρι να μαζέψω την κουζίνα κ να ετοιμαστώ κ γω.

Ρε κορίτσια εμένα φοβάται τ σίδερο. Δ ξέρω γτ τ χει πάρει με στραβό μάτι. Οπότε σιδερωνω τ κοιτάει τσαμπουκαλεμενα. Ειδικά ένα απλό π έχω για να πατάω κανένα ρούχο στα γρηγορα δ θέλει ούτε να τ βλέπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. χθες ο μάγκας ανέβηκε στην καρέκλα του και πιλάτευε τον φούρνο μικροκυμάτων, απόκτημα 2 μηνών γιατί ο άλλος εξερράγη - άλλη συζήτηση αυτή. Εγώ έτρωγα ψάρια με το ένα μάτι και με το άλλο τον παρακολουθούσα και γυρίζω και του λέω "μη, πουλάκι μου, καινούριος είναι ακόμα, άστον να ζήσει λίγο" κλπ και γυρίζει και ρίχνει ένα βλέμμα σαν να μου έλεγε "κλάφτον"....

@Diwni όταν μάθει και να απλώνει θα ξενοιάσεις τελείως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

9@KONSTANTIA λες να μ βγει νοικοκυρά κ να βοηθαει; γτ προς τ παρόν μόνο σκορπάει. 

Κ μεις έχουμε πισινα κ θέλουμε να τη φουσκώσουμε να τη βγάλουμε στο μοαλκονι. Προς τ παρόν σαν μίνι πάρκο να τη βάζω μέσα να παίζουμε λ οταβ πιάσουν για φα καλά οι ζέστες να τη γεμίζουμε.  Μας βρέχει όμως κάθε μέρα κ μας κάνει χάλια τ μοαλκονι οπότε δ την έχουμε φουσκώσει ακόμη. Σήμερα πήγαμε κ πρώτη φορα baby swimming. Ξετρελαθηκε! Πλατσουριζε, τσιρίζε. Μια χαρα τ πήγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni τα ιδια κι εγω! Αν δω τα δυσκολα, βαζω μια πλυση και τον αφηνω εκει ορθιο να χαζευει! Εδω να φανταστεις, οταν αδειαζω το πλυντηριο απ τα πλυμμενα ρουχα, χωνει ολο το κεφαλι του μεσα στον καδο!:unsure: Τρέλα!

Τωρα για το σιδερο τι να σου πω...εμας στην αρχη φοβοταν το μουλτι και ό,τι έκανε απότομο θόρυβο...τωρα το σιδερο γιατι; μήπως απλά το παρακολουθει με δεος;;

Τί ωραία που ξεκινλησατε baby swimming!!!Εμεις μολις γυρισαμε απ το δευτερο μπανιο στη θαλασσα! Χαμος εγινε! Εγκαινιασαμε και τα κουβαδακια, εβαζε μεσα πετρουλες, τις εβγαζε μετα μια μια, το κατευχαριστηθηκε! Με το ζορι τον πηραμε και φυγαμε στο τελος! Εκανε αυτο το θεικο που κανουν ολα τα μωρα αυτης της ηλικιας και τεντωνουν τερμα την πλατη τους σχηματιζοντας καμπυλη, ετσι που να μην μπορεις με τιποτα να τα τα βαλεις στο καροτσι ή να τα παρεις αγκαλια! Γλιστρανε!

@KONSTANTIA λίγο με τρόμαξες με το φουρνο μικροκυματων! Πώς εξερράγη; Δε φαντάζομαι υπαίτιος να είναι ο ταρζάν σου; Όχι τίποτα άλλο, για να ξέρουμε τι άλλο μας περιμένει! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. αχ τι ωραία π πάτε θάλασσα!!! Είναι κοντά σας; δ ξέρω γτ εται με τ σίδερο. Έχει βαλει κ τα κλάματα. Με τ μουλτι δ τρόμαξε ποτέ ούτε όταν ήταν 5 μηνών π ξεκινήσαμε τις τροφές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni δεν ειναι και τοσο κοντα μας, σημερα καναμε 50 λεπτα για να παμε, αλλα ειπαμε τις Κυριακες απο δω και περα οσο μπορουμε να πηγαινουμε, αφου του αρεσει τοσο!

Ποιος ξερει τι την τρομαζει...πολυ θα θελα να μπορουσα να τρυπωσω στο μυαλουδακι τους να καταλαβω τι σκεφτονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε, τι ωραια συζητηση που πιασατε!!

@Vivi.Nik. εχεις να μας στειλεις καμια φωτο απο το φουσκωτο σας??

@Diwni κι εμεις ολη την ημερα τραγουδαμε κ ακουμε μουσικη!! Αφου να φανταστεις, πριν ακομα γεννηθει, της ειχα φτιαξει λιστες τραγουδιων στο youtube!! Tραγουδια για τον υπνο της, για τον ξυπνιο της, κλασικη μουσικη, παιδικα τραγουδακια, μεχρι κ μελωδικο μεταλ της εβαλα! Ετσι για να εχει να διαλεγει..! Προς το παρον το αγαπημενο της ειναι το "με τα δυο χερακια, πλαθω κουλουρακια" γιατι της αρεσει οταν της λεω: "κουλουρα-Α-κιααα"!! Για τον υπνο προτιμα το "αστο το χερακι σου". Στο αυτοκινητο μονο ροκακια για να χορευουμε ολοι μαζι!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary ναι φυσικα! ειναι αυτο εδω!

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± swimtrainer

 

Τρελαινομαι χαζομανουλα που ειχες ηδη ετοιμες τις λιστες youtube!!! Εμεις στο αυτοκινητο ακουμε τη Λιλιπουπολη και την Επιστροφη του Τεμπελη δρακου. Πριν τον υπνο νανουρισματα, κλασικη μουσικη, ροκ/μεταλ μελωδιες για μωρα!!! Και ολη την υπολοιπη μερα τα παντα!!! Αλλα το καλυτερο ειναι να παιζει ο μπαμπας μας κιθαρα και ο μικρος να στεκεται ορθιος διπλα του και να παταει κι αυτος καμια συγχορδια!!! Τους αγαπω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

 

Αλλα το καλυτερο ειναι να παιζει ο μπαμπας μας κιθαρα και ο μικρος να στεκεται ορθιος διπλα του και να παταει κι αυτος καμια συγχορδια!!! Τους αγαπω!

 

Ωωωωωωωωωωωωωωω!!! Συγκινουμαι...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. ο φούρνος εξεράγη από βλακεία δική μου αλλά ο Θεός μας φύλαξε και δεν ήταν κανένας στην κουζίνα γιατί θα είχαμε θρηνίσει θύματα. Έσπασε το πιάτο του, άνοιξε η βόρτα και εκσφενδονίστηκαν τα κομμάτια σε όλη την κουζίνα....ο άντρας μου ακόμα με βρίζει για αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. πόσο όμορφη εικόνα αυτή π περιγράφεις;; τ σωσίβιο τ παραγγείλαμε κ μεις. Ελπίζω να τ βολεύτει γτ είναι κ λίγο ζωντοβολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκπαιδευτικό-διαδραστικό παιχνίδι νούμερο 1: Κορόμηλο-μπάλα! Το παίρνει στη χούφτα του, το κοιτάζει, χαμογελάει, το πετάει κάτω και το τσουλάει σ'όλο το σπίτι! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...