Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απόξεση


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

λοιπόν είμαι 29 ετών. 9/3 ήταν η τελευταί μου περίοδος. Είχα καθυστέρηση και αποφάσισα να κάνω τεστ. Βγήκε θετικό. Έκανα την επόμενη μέρα χοριακή κ ήταν 1.080. Πήγα στον γυναικολόγο μου 12/4 και ήταν όλα οκ. Όταν ξαναπήγα 4/5 το εμβρυάκι μου δεν είχε μεγαλώσει. Μόνο ο σάκος. Καναμε ξανα χοριακή. Η μία ήταν 69.800 και μετα απο δύο μέρες 75.350. Μου έδωσε utrogestan ανα 8 ώρες κ μου είπε να ξαναπάω σε μία εβδομάδα. Πήγα λοιπόν χτές, ελπίζοντας σε ένα θαύμα και μου είπε ότι μεγαλώνει ο σάκος αλλά τίποτα μέσα :/ 

Μου είπε ότι πρέπει να κάνω απόξεση. Μου έδωσε κ δύο χάπια που πρέπει να τα πάρω πριν το χειρουργείο. Έτσι όπως ήμουν δεν τον ρώτησα για το οικονομικό. Τον πήρα πιό μετά κ μίλησα με τη μαία του. Μου είπε ότι θα κοστίσει συνολικά 450€ (όλα μέσα και οι βιοψία) και οτι ο γιατρός δε θε πάρει κάτι. Ρώτησα αν μου καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ τίποτα και προσπάθησε να το αποφύγει λεγοντάς μου απλά να έχω το βιβλιάριο μου μαζί (σε μεγάλο ιδιωτικό νοσοκομείο θα γίνει). Γνωρίζει κάποιος κάτι; 

Είμαι πολύ στεναχωρημένη, εγχωμένη και ότι άλλο μπορεί να αισθανθεί κάποιος :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου έχω περάσει δύο φορές το σύνδρομο κενού σάκου... Δυστυχώς... Δεν έχουμε βρει το γιατί αλλά θα κάνω ενεσεις ηπαρινης όταν ξαναμεινω έγκυος. Μπορεί η δική σου περίπτωση να είναι τυχαία... Κ εμένα έτσι μου είπαν την πρώτη φορά... Πριν την αποξεση δεν πήρα χάπια καμία φορά. Κουράγιο κ εύχομαι την επόμενη φορά όλα να πάνε κατ'ευχην! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...