Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου! Ανοιγω το θεμα γιατι ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για σεμιναρια που ψαχνω. Μου εχουν πει οτι αναλογα τα σεμιναρια καποια ξεκινανε 25η βδομαδα κυησης με την λογικη να τελειωσουν 37η βδομαδα ομως επειδη οι πιθανοτητες για τον πρωορο τοκετο ειναι πολλες για εμενα ξερω οτι ξεκινανε και απο την 20η βδομαδα οποτε αρχισα να ψαχνομαι!
Ιδανικα θα ηθελα να παρακολουθησουμε με τον αντρα μου σεμιναρια και για τον τοκετο αλλα και για τον θηλασμο. Βλεπω οτι εχουν πολλα νοσοκομεια τετοια προγραμματα αλλα βρισκω και καποια ιδιωτικα σεμιναρια οποτε χαθηκα και θελω γνωμες!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

ΕΛΕΝΑ με τα χιλια!!! Ειναι πολυ καλυτερα απ'οσα ιδιωτικα εχω ακουσει...ειδικα για του τοκετου ειναι απιστευτσ!! Θα με θυμηθεις!!

@Μπλε μου δε ξερω που μενεις αλλα εγω εχω ακουσει και για την φαιναρετι που ειναι στην νεα σμυρνη καλα λογια !!!! επισης πολλες ομαδες που στηριζουν τον θηλασμο κανουν πολλα δωρεαν σεμιναρια απλα τωρα δε θυμαμαι τα ονοματα  τους αν το ψαξεις λιγο στο ιντερνετ θα το βρεις λογικα αν το βρω θα στο στειλω!!!

Συμφωνώ με τη @Rosemary 100%! Εγω παρακολουθησα και καποια του mitrikosthimasmos και της nutricia, αλλα καμία σχέση με αυτά στο Έλενα! Σε όλα μπορεις να πας με το συζυγο και αξιζει, ειδικα αν θελει να ειναι κι αυτος παρων στον τοκετο. Οπως και να χει ειναι κατι που αφορα και στους δυο σας και ειναι πολυ ομορφο να το ζησετε μαζι! Στο Έλενα έχουν πολλες διαφορετικες ωρες και μερες κυκλους μαθηματων, οποτε θα βρειτε κατι που να βολευει και τους δυο σας! Οι μαίες που τα κάνουν ειναι φοβερα επικοινωνιακες και μου αρεσε εξισου και το θεωρητικο και το πρακτικο μερος!  Στο mitrikosthilasmos ειναι για μια μερα το καθενα, κανεις ηλεκτρονικα αιτηση και σου απαντουν με mail, αν κληρωθεις. Ειναι κι αυτα δωρεαν. Της nutricia ειναι online, αλλα ειναι λιγο βαρετα. Μπορεις να κανεις απευθειας ερωτηση μεσω chat. Αλλά άλλη χαρη εχει το δια ζωσης!

• Like 1

Καλημερα κοριτσια κ ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Η αλήθεια ειναι πως εφόσον στο Έλενα θα γεννήσω ισως ειναι καλυτερα να παω εκεί οντως! Εχει πληροφορίες στο σαιτ τους ξέρετε; ή παίρνεις τηλ κάπου; 

Παιρνεις τηλ στην ψυχοπροφυλακτικη (το εχει στο side τους το τηλ). Αυτοι θα σου πουν ποτε πρεπει να κανεις τα μαθηματα συμφωνα με την πιθανη ημερομηνια τοκετου σου. Αν για καποιο λογο δεν ρο σηκωσουν αφηνεις μηνυμα στον τηλεφωνητη με το κινητο σου κ σε παιρνουν πισω-φοβερο!! Εγω ειχα παρει τηλ βραδυ κ με πηραν την επομενη στις 9:15!! Ειναι το πιο οργανωμενο τμημα του Ελενα νομιζω!!

Παντως κ στο Ελενα δεν ειναι μονο για θηλασμο. Εχει χωρια μαθηματα τοκετου, χωρια θηλασμου κ χωρια λοχειας. Επισης αν γεννησεις εκει γινεται κ επαναληπτικο μαθημα θηλασμου κ λοχειας για τυχον απορριες που δημιουργουνται τις πρωτες ημερες!! Καπου 14 ωρες βγαινουν ολα..

στις πριν 15 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Παντως κ στο Ελενα δεν ειναι μονο για θηλασμο. Εχει χωρια μαθηματα τοκετου, χωρια θηλασμου κ χωρια λοχειας. Επισης αν γεννησεις εκει γινεται κ επαναληπτικο μαθημα θηλασμου κ λοχειας για τυχον απορριες που δημιουργουνται τις πρωτες ημερες!! Καπου 14 ωρες βγαινουν ολα..

Η Φαιναρετη είναι το μόνο κέντρο που πέραν όλων δίνει βάση στην ψυχική υγεία! Δεν τελειώνεις με τα μαθήματα! Σε στηρίζουν κ μετά τον τοκετό όλο τον επόμενο χρόνο.Εχεις κ δύο συναντήσεις με την ομάδα σου στο τρίμηνο κ εξάμηνο κ σχεδόν κάθε τρίμηνο σε παίρνουν τηλ να δούνε πως πας..Ανά πάσα στιγμή μπορείς να πας με το μωρό για βοήθεια σε ο,τιδηποτε κ το βασικότερο έχεις συνέδρια κ με ψυχίατρο πριν τον τοκετό..Λειτουργεί σε ομάδες ζευγαριών ( με τα οποία ξανασυναντήσει) η κ ατομικά όπου χρειάζεται! Για μένα που έκανα όλα τα σεμινάρια( κ Έλενα κ Αλεξάνδρα) ήταν μακράν το καλυτερο

Στην φαινερατη φαίνεται όντως καλο το πρόγραμμα αλλα νομιζω μου πέφτει λιγο μακριά! Στο Έλενα απ την άλλη καλε δεν τους εχω βρει!!! Μαλλον παιρνω λαθος ωρες. Θα προσπαθήσω παλι αύριο!! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Στην φαινερατη φαίνεται όντως καλο το πρόγραμμα αλλα νομιζω μου πέφτει λιγο μακριά! Στο Έλενα απ την άλλη καλε δεν τους εχω βρει!!! Μαλλον παιρνω λαθος ωρες. Θα προσπαθήσω παλι αύριο!! 

Αφησες το τηλ στον τηλεφωνητη? Πηρες στην ψυχοπροφυλακτικη? Θα δω αν εχω το τηλ να σου το στείλω.

Καλησπέρα κορίτσια!!Μόλις γράφτηκα στα μαθήματα στο ελενα αρχίζουμε 29/6 μου ειπαν μου δώσανε το πρόγραμμα διάλεξα απόγευμα  μου είπαν ότι μετά στο τέλος τέλη Ιουλίου κάνουμε και θηλασμού .Ανυπομονώ να πάω 😊😊

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Νέες συζητήσεις