Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γαλακτορροια στην εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Καλημερα εγκυουλες!!! Ειχα καιρό να δημοσιευσω κατι..αλλα ηρθε η ωρα μου για αποριες!!χαχα

Σημερα ξυπνησα με εντονο πονο στο στηθος (32+4) και πηγα να κανω μασαζ...τοτε παρατηρησα οτι τρεχει γαλα..και ειχε συνεχη ροη (οχι μεγαλη ποσοτητα απλα σταγονες η μια μετα την αλλη)... Εχω μιλησει με τον γιατρο και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο...

Απλα εγω θελω να ρωτησω:

1) για να ξεκιναει απο τωρα σημαινει οτι θα εχω αρκετο γαλα? (Απο οσα εχω ακουσει ξεκιναει μετα τον τοκετο)

2) μηπως ερχεται σιγα σιγα η ωρα να γνωρισουμε τη μπεμπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλα μου! Νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα για να γνωρίσετε την μπέμπα σας, έχετε μερικές βδομάδες ακόμα που πρέπει να αναπτυχθεί. Όσον αφορά το γάλα, το έχω ακούσει και από άλλες κοπέλες να τους συμβαίνει πριν να γεννήσουν, δεν είναι πολύ συχνό βέβαια αλλά δεν νομίζω ότι πρέπει να σε ανησυχεί. Όσον αφορά αν αυτό είναι ένδειξη ότι θα έχεις αρκετό γάλα δεν το γνωρίζω αλλά στο εύχομαι!

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! Καλό τοκετό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σημαίνει τίποτα Κατερίνα μου κ προφανώς δεν είναι η ώρα για γνωριμία :)

συμβαινει γιατί αυξάνεται η προλακτίνη

γαλα θα έχεις έτσι κι αλλιώςειναι μόλις το 1% που δεν έχουν

απλα οι περισσότερες δεν ενημερώνονται( όπως εγώ στο πρώτο παιδί)

μια χαρά θα θηλασεις εφ όσων το επιθυμείς 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω για τις απαντησεις!! Η αληθεια ειναι οτι θελω πολυ να θηλασει η μικρη μου οσο γινεται...θελω να το νιωσω αυτο το συναισθημα...αυτη τη στιγμη μεταξυ μας!!

Προς το παρον εχω βαλει επιθεματα και παρακολουθω τη ροη...

Σας ευχομαι οτι καλυτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2018 at 10:33 ΠΜ, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερα εγκυουλες!!! Ειχα καιρό να δημοσιευσω κατι..αλλα ηρθε η ωρα μου για αποριες!!χαχα

Σημερα ξυπνησα με εντονο πονο στο στηθος (32+4) και πηγα να κανω μασαζ...τοτε παρατηρησα οτι τρεχει γαλα..και ειχε συνεχη ροη (οχι μεγαλη ποσοτητα απλα σταγονες η μια μετα την αλλη)... Εχω μιλησει με τον γιατρο και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο...

Απλα εγω θελω να ρωτησω:

1) για να ξεκιναει απο τωρα σημαινει οτι θα εχω αρκετο γαλα? (Απο οσα εχω ακουσει ξεκιναει μετα τον τοκετο)

2) μηπως ερχεται σιγα σιγα η ωρα να γνωρισουμε τη μπεμπα?

Κοριτσι μου με το καλ9 σου εύχομαι, και εγω σ.την πρώτη εγκυμοσύνη περίπου σε αυτήν την εβδομάδα έβγαλα γάλα κάποιες φορές(οχι συνεχόμενα). Γενικά είχα παααααρα πολυ γάλα μετα την γέννα αλλα δεν γνωρίζω αν σχετίζεται αυτο ή ειναι τυχαίο!!! Να εχει σχέση με πρόωρη γέννα δεν νομίζω.. εγω έτυχε να γεννήσω πρόωρα με πρόκληση και οχι επειδή είχε έρθει η ωρα.. βάλε επιθέματα, να τα αλλάζεις συχνά και μην αγχώνεσαι για τον θηλασμό, μόλις γεννήσεις θα γίνουν ολα αυτόματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2018 at 12:32 ΠΜ, ο/η Mama2015 είπε:

Κοριτσι μου με το καλ9 σου εύχομαι, και εγω σ.την πρώτη εγκυμοσύνη περίπου σε αυτήν την εβδομάδα έβγαλα γάλα κάποιες φορές(οχι συνεχόμενα). Γενικά είχα παααααρα πολυ γάλα μετα την γέννα αλλα δεν γνωρίζω αν σχετίζεται αυτο ή ειναι τυχαίο!!! Να εχει σχέση με πρόωρη γέννα δεν νομίζω.. εγω έτυχε να γεννήσω πρόωρα με πρόκληση και οχι επειδή είχε έρθει η ωρα.. βάλε επιθέματα, να τα αλλάζεις συχνά και μην αγχώνεσαι για τον θηλασμό, μόλις γεννήσεις θα γίνουν ολα αυτόματα!!

Σε ευχαριστω για την απαντηση..χρονια πολλα κιολας!!

Εβαλα επιθεματα εκεινη την ημερα γιατι εσταζε συνεχομενα...απο τοτε μεχρι σημερα δεν εχω ξαναβαλει επιθεματα..παρατηρησα οτι τωρα βγαζει σταγονες οταν ειναι σφιχτο το σουτιεν ή οταν πιεζω το στηθος... Μαλλον ηταν τυχαιο και ρυθμιστηκε..τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...