Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΔΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Recommended Posts

Γεια σας...!!!!? 

χρειαζομαι την βοηθεια απο γνωστες του κατωθι θεματος που θετω....

πηγα στο νοσοκομειο να μιλησω με τον διευθυντη, να με δουν να ξεκινησω να με παρακολουθουν κτλ κτλ... ειμαι 3 μηνων εγκυος.

γνωριζω και ειχα ξανα αναρτησει πως μπορω να παρω απο τον γιατρο η απο το νοσοκομειο για την επαπειλουμενη εγκυμοσύνη...

η δουλεια μου ειναι σε καφε-εστιατοριο οπου εχει πολυ τρεξιμο, υπερβολικα πολυ μεσα εξω (μαγαζι μεσα και εξω σε πλατεια)

κουραση και αγχος να βγουν οι παραγγελιες.

ζητησα απο τον διευθυντη μπορει να μου δωσει το χαρτι, με ενημερωσε πως θα πρεπει να κανω εισαγωγη 3 μερες αλλα για καποιο λογο ηταν πολυ εριστικος μετα απο λιγα λεπτα και μου το αρνηθηκε και μου συστησε να παραμεινω στην δουλεια την οποια του εξηγησα πως εχει και βαρη και μου συστησε επισης να σηκωνω βαρη και να τρεχω....

εμεινα αναυδη.

δεν ξερω τι να κανω γιατι ο εργοδοτης μου δεν μπορει να με απολυσει ετσι ωστε να μπω στο ταμειο οαεδ.

τον γιατρο μου φυσικα δεν τον ρωτησα(εξωτερικος) γιατι απο οσα μου ειπαν δεν αναγνωριζουν το χαρτι ιδιωτη γιατρου στο ικα....

τι με συμβουλευετε?

αγχωνομαι γιατι τα εξοδα ειναι αρκετα και πραγματικα αν γινοταν και δεν ειχα φοβο μην γινει κατι στο εμβρυο, θα συνεχιζα την δουλεια.

εδω δινουν την επαπειλουμενη στους δημοσιους υπαλληλους για παιξε γελασε!δεν καταλαβαινω.

δεν ξερω αν υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω. ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα κ αναγνωριζουν χαρτι κ απο ιδιωτη. Να πας σε εναν συμβεβλημενο με τον εοππυ. Με 10-20 ευρω θα σου γραφει καθε μηνα αναρρωτικες!!

καλη συνεχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δεύτερη μου κύηση που ήταν επαπειλούμενη είχε χαρτί κανονικά από ιδιώτη του εοπυυ.

Όπως σου έγραψαν παραπάνω κοπέλες στο πρώτο σου ποστ ο ιδιώτης θα σου γράψει επαπειλούμενη( ψεύτικη ουσιαστικά μιας κ δεν είναι επαπειλούμενη η κύηση σου επί του παρόντος) προφανώς για αυτό ο δημόσιος γιατρός στο αρνήθηκε..δε βάζει εύκολα κάποιος την υπογραφή του έτσι..φοβούνται..

Για το δημόσιο έχεις απολυτο δίκαιο έχω φίλες που πήραν επίσης χωρίς να χουν κάτι γιατί προφανώς δεν υπάρχει έλεγχος..

Πάντως του ιδιώτη το δέχονται..

Όπως κ να χει εύχομαι να βρεις άκρη! Καλή λευτεριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...