Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθειες συληψης..


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!

Διαβαζω εδω και λιγο καιρο τις συζητησεις και νιωθω τοση υποστηριξη και ενσυναισθηση αναμεσα στα μελη που μου δινει την ωθηση να γραψω και εγω. Αποφασισα να προσπαθησω για παιδι με τον αντρα μου εδω και 4 μηνες.Ενω το θελω τοσο πολυ στην αρχη φοβομουν τοσο πολυ για το αν θα καταφερω να φερω στον κοσμο ενα υγιες παιδι καθοτι καπνιστρια που βεβαια το εχω περιορισει σε 1 την ημερα και αν ,διαβαζα τις ασθενειες τον αυτισμο πραγματα που δεν προβλεπονται απο εξετασεις παρολαυτα αφεθηκα στον θεο και την πιστη μου οτι ολα θα πανε καλα και ετσι ξεκινησαμε τις προσπαθειες.. 4 μηνες μετα οι προσπαθειες μας δεν εχουν αποδοσει καρπους οποτε αλλο αγχος τωρα θα μπορεσουμε διαβαζω ολα τα προβληματα και τα εμποδια που αντιμετωπιζουν γυρω μου ανθρωποι καλοι που τους αξιζει τοσο να γινουν γονεις και φοβαμαι τοσο πολυ..Ειναι τοσο δυσκολο με τοσα αγχη για ολους οσους αποφασιζουν να κανουν παιδι αραγε?Εχουν τοσες ανασφαλειες.και δευτερες σκεψεις ολοι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η λιζυ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Διαβαζω εδω και λιγο καιρο τις συζητησεις και νιωθω τοση υποστηριξη και ενσυναισθηση αναμεσα στα μελη που μου δινει την ωθηση να γραψω και εγω. Αποφασισα να προσπαθησω για παιδι με τον αντρα μου εδω και 4 μηνες.Ενω το θελω τοσο πολυ στην αρχη φοβομουν τοσο πολυ για το αν θα καταφερω να φερω στον κοσμο ενα υγιες παιδι καθοτι καπνιστρια που βεβαια το εχω περιορισει σε 1 την ημερα και αν ,διαβαζα τις ασθενειες τον αυτισμο πραγματα που δεν προβλεπονται απο εξετασεις παρολαυτα αφεθηκα στον θεο και την πιστη μου οτι ολα θα πανε καλα και ετσι ξεκινησαμε τις προσπαθειες.. 4 μηνες μετα οι προσπαθειες μας δεν εχουν αποδοσει καρπους οποτε αλλο αγχος τωρα θα μπορεσουμε διαβαζω ολα τα προβληματα και τα εμποδια που αντιμετωπιζουν γυρω μου ανθρωποι καλοι που τους αξιζει τοσο να γινουν γονεις και φοβαμαι τοσο πολυ..Ειναι τοσο δυσκολο με τοσα αγχη για ολους οσους αποφασιζουν να κανουν παιδι αραγε?Εχουν τοσες ανασφαλειες.και δευτερες σκεψεις ολοι?

Καλησπερα...δεν μπορω να σου δωσω και πολλες απαντησεις...γτ εμεις ειμαστε στον πρωτο μηνα προσπαθιων οποτε δεν εχω και πολυ εμπειρια...και πιστευω πως ολα τα ζευγαρια ανχονονται ιδικα στο πρωτι τους παιδακι...εγω πιστευω πως το ανχος ειναι οτι χειροτερο...προσπαθησε οσο γινεται να κανεις πραγματα που σου φτιαχνουν τη διαθεση και ειμαι σιγουρι πως μολις αποβαλεις το ανχος θα σου ερθει πολυ συντομα σπορακι σου!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η λιζυ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Διαβαζω εδω και λιγο καιρο τις συζητησεις και νιωθω τοση υποστηριξη και ενσυναισθηση αναμεσα στα μελη που μου δινει την ωθηση να γραψω και εγω. Αποφασισα να προσπαθησω για παιδι με τον αντρα μου εδω και 4 μηνες.Ενω το θελω τοσο πολυ στην αρχη φοβομουν τοσο πολυ για το αν θα καταφερω να φερω στον κοσμο ενα υγιες παιδι καθοτι καπνιστρια που βεβαια το εχω περιορισει σε 1 την ημερα και αν ,διαβαζα τις ασθενειες τον αυτισμο πραγματα που δεν προβλεπονται απο εξετασεις παρολαυτα αφεθηκα στον θεο και την πιστη μου οτι ολα θα πανε καλα και ετσι ξεκινησαμε τις προσπαθειες.. 4 μηνες μετα οι προσπαθειες μας δεν εχουν αποδοσει καρπους οποτε αλλο αγχος τωρα θα μπορεσουμε διαβαζω ολα τα προβληματα και τα εμποδια που αντιμετωπιζουν γυρω μου ανθρωποι καλοι που τους αξιζει τοσο να γινουν γονεις και φοβαμαι τοσο πολυ..Ειναι τοσο δυσκολο με τοσα αγχη για ολους οσους αποφασιζουν να κανουν παιδι αραγε?Εχουν τοσες ανασφαλειες.και δευτερες σκεψεις ολοι?

Ολα θα πάνε καλά αρκεί να αποβάλλεις το άγχος..το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά είσαι στην αρχή ακόμα..Προσπάθησε να κανεις πράγματα που σε ευχαριστούν να βρίσκεσαι με τον αντρούλη σου και θα έρθει και το παιδάκι..Στο λέω γιατί πριν μείνω έγκυος συνεχώς το μυαλό μου το είχα εκεί και έψαχνα τα πάντα..Όταν σταμάτησα να το σκέφτομαι ήρθε και έχω ένα αγοράκι 9 μηνών τώρα..Καλές προσπάθειες και με το καλό να μεινεις έγκυος σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου καλώς μας ήρθες.. Θυμάμαι πως στην αρχή δεν είχα καθόλου άγχος να σου πω την αλήθεια και αν δεν είχε συμβεί και μια κακή εμπειρία που έζησα θα ήμουν ακόμα καλά.. έχουμε ξεκινήσει ελεύθερα από τον Οκτώβρη εμείς..
Να είσαι ήρεμη για να πάνε όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπερα...δεν μπορω να σου δωσω και πολλες απαντησεις...γτ εμεις ειμαστε στον πρωτο μηνα προσπαθιων οποτε δεν εχω και πολυ εμπειρια...και πιστευω πως ολα τα ζευγαρια ανχονονται ιδικα στο πρωτι τους παιδακι...εγω πιστευω πως το ανχος ειναι οτι χειροτερο...προσπαθησε οσο γινεται να κανεις πραγματα που σου φτιαχνουν τη διαθεση και ειμαι σιγουρι πως μολις αποβαλεις το ανχος θα σου ερθει πολυ συντομα σπορακι σου!!!

 

 

Σε ευχαριστω πολυ! Ευχομαι ολα.να πανε καλα και.συντομα να ανταλλασουμε μηνυματα σχετικα με τα μωρακια μας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η λιζυ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! Ευχομαι ολα.να πανε καλα και.συντομα να ανταλλασουμε μηνυματα σχετικα με τα μωρακια μας!

 

Μακαρι!!!το ευχομαι και εγω!!!????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ath33 είπε:

Ολα θα πάνε καλά αρκεί να αποβάλλεις το άγχος..το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά είσαι στην αρχή ακόμα..Προσπάθησε να κανεις πράγματα που σε ευχαριστούν να βρίσκεσαι με τον αντρούλη σου και θα έρθει και το παιδάκι..Στο λέω γιατί πριν μείνω έγκυος συνεχώς το μυαλό μου το είχα εκεί και έψαχνα τα πάντα..Όταν σταμάτησα να το σκέφτομαι ήρθε και έχω ένα αγοράκι 9 μηνών τώρα..Καλές προσπάθειες και με το καλό να μεινεις έγκυος σύντομα!!

Σε ευχαριστω τοσο πολυ για τα ενθαρυντικα λογια..Μακαρι να πανε ολα καλα οσο περναει ο καιρος και δεν τα καταφερνουμε με τον αντρα μου τοσο αγχωνομαι..Ο γιατρος μου ειπε οτι στα 30 που βρισκομαι σε 6 μηνες να κανουμε με τον αντρα μου περαιτερω εξετασεις αν δεν εχουμε εγκυμονυνη. Εσεις μετα απο ποσο καιρο τα καταφερατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσι μου καλώς μας ήρθες.. Θυμάμαι πως στην αρχή δεν είχα καθόλου άγχος να σου πω την αλήθεια και αν δεν είχε συμβεί και μια κακή εμπειρία που έζησα θα ήμουν ακόμα καλά.. έχουμε ξεκινήσει ελεύθερα από τον Οκτώβρη εμείς..
Να είσαι ήρεμη για να πάνε όλα καλά.. 

Λυπαμαι τοσο που το.ακουω αλλα ευχομαι να συμβουν τα καλυτερα απο εδω και περα και συντομα να μοιραστεις ευχαριστα νεα μαζι μας!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2018 at 11:53 ΜΜ, ο/η λιζυ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Διαβαζω εδω και λιγο καιρο τις συζητησεις και νιωθω τοση υποστηριξη και ενσυναισθηση αναμεσα στα μελη που μου δινει την ωθηση να γραψω και εγω. Αποφασισα να προσπαθησω για παιδι με τον αντρα μου εδω και 4 μηνες.Ενω το θελω τοσο πολυ στην αρχη φοβομουν τοσο πολυ για το αν θα καταφερω να φερω στον κοσμο ενα υγιες παιδι καθοτι καπνιστρια που βεβαια το εχω περιορισει σε 1 την ημερα και αν ,διαβαζα τις ασθενειες τον αυτισμο πραγματα που δεν προβλεπονται απο εξετασεις παρολαυτα αφεθηκα στον θεο και την πιστη μου οτι ολα θα πανε καλα και ετσι ξεκινησαμε τις προσπαθειες.. 4 μηνες μετα οι προσπαθειες μας δεν εχουν αποδοσει καρπους οποτε αλλο αγχος τωρα θα μπορεσουμε διαβαζω ολα τα προβληματα και τα εμποδια που αντιμετωπιζουν γυρω μου ανθρωποι καλοι που τους αξιζει τοσο να γινουν γονεις και φοβαμαι τοσο πολυ..Ειναι τοσο δυσκολο με τοσα αγχη για ολους οσους αποφασιζουν να κανουν παιδι αραγε?Εχουν τοσες ανασφαλειες.και δευτερες σκεψεις ολοι?

Καλός ήρθες στην παρέα μας. Καλό ειναι να μην κάθεσε να διαβάζεις είσαι ακόμη στην αρχή (σου εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει) πάντα στην αρχή έχεις άγχος πιστεύω μετά από λίγο καιρό το αποβαλεις αλλά πιστεύω θα έρθει σύντομα στην αρχή ενυπάρχει μαζί με το άγχος και λίγη ανασφάλεια με το λαό το το ξεπερνάς.. Οπότε σου εύχομαι σύντομα με καλά νέα και όπως λέω πάντα δεν χρειάζεται άγχος...!!!!!! Κάτσε να απολαύσεις της στιγμές με τον άντρα σου και θα έρθει στην ώρα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλη μου και καλώς ήρθες στην παρέα μας! Συμφωνώ με τις κοπέλες παραπάνω, δεν χρειάζεται να διαβάζεις όλα αυτά που γράφονται και να τα κάνεις κτήμα σου, άλλωστε 4 μήνες δεν είναι μεγάλο διάστημα προσπαθειών για να σκέφτεσαι ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Χαλάρωσε, απόλαυσε το σεξ με τον σύζυγό σου και να δεις πως αργά ή γρήγορα θα πιάσεις το σποράκι σου. Όπως λέει και το τραγούδι "τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις..."

Σου εύχομαι να μας ανακοινώσεις σύντομα την εγκυμοσύνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Καλός ήρθες στην παρέα μας. Καλό ειναι να μην κάθεσε να διαβάζεις είσαι ακόμη στην αρχή (σου εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει) πάντα στην αρχή έχεις άγχος πιστεύω μετά από λίγο καιρό το αποβαλεις αλλά πιστεύω θα έρθει σύντομα στην αρχή ενυπάρχει μαζί με το άγχος και λίγη ανασφάλεια με το λαό το το ξεπερνάς.. Οπότε σου εύχομαι σύντομα με καλά νέα και όπως λέω πάντα δεν χρειάζεται άγχος...!!!!!! Κάτσε να απολαύσεις της στιγμές με τον άντρα σου και θα έρθει στην ώρα του.

Το ξερω οτι το αχγος δεν βοηθαει αλλα ο γιατρος μου μου ειπε οτι αν  περασουν 6 μηνες χωρις αποτελεσμα θα πρεπει να αρχισουμε να ψαχνομαστε περαιτερω με εξετασεις και αυτο ειναι που με φοβησε να ειμαι ειλικρινης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η λιζυ είπε:

Σε ευχαριστω τοσο πολυ για τα ενθαρυντικα λογια..Μακαρι να πανε ολα καλα οσο περναει ο καιρος και δεν τα καταφερνουμε με τον αντρα μου τοσο αγχωνομαι..Ο γιατρος μου ειπε οτι στα 30 που βρισκομαι σε 6 μηνες να κανουμε με τον αντρα μου περαιτερω εξετασεις αν δεν εχουμε εγκυμονυνη. Εσεις μετα απο ποσο καιρο τα καταφερατε?

Εγώ είμαι 35...στους 8 μήνες που μου έδωσε η γυναικολόγος περιθώριο προσπάθησα τους μισούς 4 δηλαδή και έμεινα έγκυος.Κάποιοι γυναικολόγοι δίνουν και περιθώριο 1 χρόνο..Και εγώ αγχωνόμουν πάρα πολύ έλεγα δεν θα τα καταφέρω..Όταν έπαψα να το σκέφτομαι και να απολαμβάνω τις στιγμές με τον άντρα μου ήρθε και ο γιος μου!!Θα τα καταφέρεις και όλα θα πάνε καλά!!Θετική ενέργεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η λιζυ είπε:

Το ξερω οτι το αχγος δεν βοηθαει αλλα ο γιατρος μου μου ειπε οτι αν  περασουν 6 μηνες χωρις αποτελεσμα θα πρεπει να αρχισουμε να ψαχνομαστε περαιτερω με εξετασεις και αυτο ειναι που με φοβησε να ειμαι ειλικρινης..

Δεν χρειάζεσαι να φοβασε. Αν επιτρέπετε πόσο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι 30 χρονων και εγω και ο αντρας μου..Τωρα εκανα τεστ 3 μερες πριν την αναμενομενη ημερα περιοδου και βγηκε αρνητικο.. Δεν πειραζει ομως δεν το βαζω κατω υπαρχει και ο ο επομενος μηνας..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@λιζυ μου,καλωσόρισες στη παρέα Μας!!Σε καταλαβαίνω απόλυτα ως προς το άγχος το οποίο περιγράφεις..Εμεις αρχίσαμε προσπαθείες χαλαρά από τον Αύγουστο και εντατικά από το Δεκέμβριο..Δυστυχως δεν έχουμε αποτέλεσμα ακόμα..Αλλα παρόλο το άγχος μου,ειμαι αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρουμε..Κι εγώ 30 ειμαι και η γιατρος μου ειπε οτι θα κάνουμε το καλοκαίρι περαιτέρω εξετάσεις,αν δεν τα έχουμε καταφέρει...Μην σε αγχωνιυν οι εξετάσεις!!Εγώ φαντάσου ζήτησα να κάνω εξετάσεις από το πρώτο μήνα εντατικων προσπαθειών αλλά η γιατρός μου δεν ήθελε..Ελπιζω σύντομα να δεις ένα θετικό τεστακι!!Και μια συμβουλή από εμένα..Μην κάνεις ποτέ τεστ πριν τη καθυστέρηση..Για μένα η απογοήτευση είναι πολύ μεγαλύτερη σε ένα αρνητικό τεστ πάρα όταν απλά έρθει περίοδος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 εχεις δικιο η απογοητευση μου ηταν μεγαλη χθες και σημερα ολη μερα εχω με εχει ριξει αλλα θα συνελθω που θα παει. Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και συντομα να εχεις ευχαριστα νεα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...