Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη θρίλερ !


Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Από την στιγμή που υπάρχει υπερηχογραφική εικόνα δεν χρειάζεται χοριακή.. Αφού μπορεί να δει στον υπέρηχο.. όλα καλα θα πάνε.. και εγώ στο γιο μου 2 χοριακές είχα κανει η πρώτη με 1 μέρα καθυστέρησης 50 και η δεύτερη μετά από 4 μέρες 500 περίπου.. μετά δεν ξανα έκανα..  Πήγα μετά από καμιά βδομάδα είδαμε σάκο και τέλος οι χοριακές.. 

όλα θα πάνε καλά καλή επιτυχία.. 

Σ ευχαριστω πολυ Lisaki 80 , κ Εσένα κ ολα τα κορίτσια που μου απάντησαν , με τα ενθαρρυντικά σας λόγια νιώθω μεγάλη αισιοδοξία χάρη σε εσάς ! Να είστε όλες καλα να χαίρεστε τις οικογένειες σας κ πραγματικά  σας ευχαριστω απο καρδιας που με στηρίζετε ! Θα σας ενημερώσω την Τετάρτη !! Ολα καλα , θετικές σκέψεις ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αςχημα τα νεα ,  ο σάκος δεν μεγάλωσε απο τον τελευταίο υπέρηχο  , πριν δέκα μέρες κ η χοριακη έμεινε το ιδιο , ανέβηκε μόνο δέκα μονάδες σε τέσσερις μέρες . Θα κάνω άλλη μια αυριο να επιβεβαίωσουμε την πτώση της κ Σάββατο παω για απόξεση . Ειμαι απαρηγόρητη , δυσκολεύομαι πολυ να το διαχειριστώ κορίτσια , ήμουν τοσο κοντά στην ευτυχια κ τωρα πάλι στο μηδέν . Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου αλλα μου φαίνεται αδύνατο! Όσο επιφυλακτική κ να ειςαι , παράσυρεσαι κ το μυαλό τρέχει κ κανείς όνειρα , κ μετα προσγειώνεσαι κάπως αςχημα .... Σας ευχαριστω όλες για την βοηθεία κ την στήριξη κ εύχομαι σε όλες που προσπαθείτε να αποκτήσετε σύντομα τα μωράκια σας αγκαλιά . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ κάτι τελευταίο ....τρέμω στην ιδέα να μην ξανασυμβεί , γτ δεν γνωρίζουμε γτ συνεβει κ ο γιατρός ειπε Ότι 60% τυχαίο γεγονός , 20% θρομβοφιλια που δεν εχω , κ το υπόλοιπο εικοσι χρομωσωματικες ανωμαλίες , ποιος μ λέει Ότι δεν θα ξανασυμβεί ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anna1212 ηταν η πρώτη σου κύηση? Σκέψου ότι το έπαθα εγώ αυτό πριν 2 μήνες (όπως και πολλες αλλες κοπέλες), και μαλιστα σε μένα χωρίς καμια ενδειξη. Εκει να δεις σοκ οταν πηγα για υπέρηχο. Ειχα τέλεια χοριακή, διπλασιαζόταν κανονικά, τελεια προγεστερόνη και φυσικά κανένα σύμπτωμα (πονο/αιμα κλπ). Οταν πήγα για υπέρηχο ειχα συνδρομο κενου σάκου. δηλαδη ο σακος ειχε αναπτυχθει καταπληκτικα σε μενα και μαλιστα ηταν και πιο μπροστα ημερολογιακα απο τις μερες μου, αλλα εμβρυο πουθενα. Τυχαιο γεγονός και σε μενα και τιποτα δεν προμηνυε το ασχημο αποτέλεσμά μου. Δε θα σου πω μη στενοχωριέσαι γιατι ειναι η απογοήτευση τεράστια και το ξέρω. Προσπάθησε να κρατήσεις το γεγονός ότι εμεινες έγκυος, ότι συνέβη η ατυχια πολύ νωρις και οχι αφού ειχε αναπτυχθει το μεβρυο το οποοιο θα ηταν ακόμα χειρότερο και θα ξαναέρθει σύντομα. Κ;ανεις δε μας εγγυάται οτι δε θα ξανασυμβει. ΠΡοσπαθω να πεισω τον εαυτο μου γιαυτο για να προετοιμαζομαι οσο γινεται. Απλα δε γινεται παντα να πεφτουμε και στην πιθανοτητα της αποβολης οταν δεν υπάρχει πρόβλημα και ειναι τυχαιο γεγονος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@Anna1212 ηταν η πρώτη σου κύηση? Σκέψου ότι το έπαθα εγώ αυτό πριν 2 μήνες (όπως και πολλες αλλες κοπέλες), και μαλιστα σε μένα χωρίς καμια ενδειξη. Εκει να δεις σοκ οταν πηγα για υπέρηχο. Ειχα τέλεια χοριακή, διπλασιαζόταν κανονικά, τελεια προγεστερόνη και φυσικά κανένα σύμπτωμα (πονο/αιμα κλπ). Οταν πήγα για υπέρηχο ειχα συνδρομο κενου σάκου. δηλαδη ο σακος ειχε αναπτυχθει καταπληκτικα σε μενα και μαλιστα ηταν και πιο μπροστα ημερολογιακα απο τις μερες μου, αλλα εμβρυο πουθενα. Τυχαιο γεγονός και σε μενα και τιποτα δεν προμηνυε το ασχημο αποτέλεσμά μου. Δε θα σου πω μη στενοχωριέσαι γιατι ειναι η απογοήτευση τεράστια και το ξέρω. Προσπάθησε να κρατήσεις το γεγονός ότι εμεινες έγκυος, ότι συνέβη η ατυχια πολύ νωρις και οχι αφού ειχε αναπτυχθει το μεβρυο το οποοιο θα ηταν ακόμα χειρότερο και θα ξαναέρθει σύντομα. Κ;ανεις δε μας εγγυάται οτι δε θα ξανασυμβει. ΠΡοσπαθω να πεισω τον εαυτο μου γιαυτο για να προετοιμαζομαι οσο γινεται. Απλα δε γινεται παντα να πεφτουμε και στην πιθανοτητα της αποβολης οταν δεν υπάρχει πρόβλημα και ειναι τυχαιο γεγονος.

Ναι η πρώτη ήταν . Κρίμα,  πολυ κρίμα κ για εσένα κ για μενα κ για όλες μας , κ ενα τεράστιο γιατί ... τι έφταιξε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Anna1212 είπε:

Ναι η πρώτη ήταν . Κρίμα,  πολυ κρίμα κ για εσένα κ για μενα κ για όλες μας , κ ενα τεράστιο γιατί ... τι έφταιξε ...

δυστυχως ετσι ειναι. Αν διαβάσεις εδώ ιστορίες κοριτσιών θα δεις πολύ χειροτερα πραγματα. Αυτο ξερω. Διαβαζα προ ολιγου κοπελα με 9 εξωσωματικες και δεν ξερω και εγω ποσα φαρμακα/εξοδα/ψυχικο κοστος. Τελικα μια τοσο ομορφη διαδικασια και πορεια μπορει να γινει μεγαλη πληγη για πολλες. Το γιατι παντα θα μενει αναπαντητο. Σκεψου κουρασμενη νιωθω και εγω και απο το ιδιο το γεγονος και απο διαφορα αλλα πραγματα και ηρθαν ολα σωρευτικα πια να με τσακισουν. Υπομονη. τιποτα αλλο. Μετα τις μπόρες συνήθως έρχεται μια καλη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2018 at 2:26 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

δυστυχως ετσι ειναι. Αν διαβάσεις εδώ ιστορίες κοριτσιών θα δεις πολύ χειροτερα πραγματα. Αυτο ξερω. Διαβαζα προ ολιγου κοπελα με 9 εξωσωματικες και δεν ξερω και εγω ποσα φαρμακα/εξοδα/ψυχικο κοστος. Τελικα μια τοσο ομορφη διαδικασια και πορεια μπορει να γινει μεγαλη πληγη για πολλες. Το γιατι παντα θα μενει αναπαντητο. Σκεψου κουρασμενη νιωθω και εγω και απο το ιδιο το γεγονος και απο διαφορα αλλα πραγματα και ηρθαν ολα σωρευτικα πια να με τσακισουν. Υπομονη. τιποτα αλλο. Μετα τις μπόρες συνήθως έρχεται μια καλη μερα.

Κορίτσια θα τρελαθώ !!! Αυριο παω για απόξεση κ εκανα μια τελευταία χοριακη όπως μ ζήτησε ο γιατρός για να επιβεβαιώσουμε την πτώση της χοριακης ! Κ ανέβηκε διακόσιες μονάδες , θα με τρέλανει !! Μίλησα με τον γιατρο κ μ ειπε να κάνω άλλη μια σε δυο μέρες πάλι,  ναι μεν ανέβηκε αλλα ειναι λιγο ....δεν θελω να εχω ψεύτικες ελπίδες , μου εχει κοστίσει ήδη παρά πολυ δεν θελω να κοροϊδεύω τον εαυτό μου  , μήπως εχει Καμία παροιμία εμπειρία ; βέβαια η ενδοκρινολόγος μου είχε πει όσο ανέβαινει η χοριακη δεν κανείς τπτ , τι να πω ; ο θεός να βάλει το χέρι του κ ας με λυπηθεί ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna1212 είπε:

Κορίτσια θα τρελαθώ !!! Αυριο παω για απόξεση κ εκανα μια τελευταία χοριακη όπως μ ζήτησε ο γιατρός για να επιβεβαιώσουμε την πτώση της χοριακης ! Κ ανέβηκε διακόσιες μονάδες , θα με τρέλανει !! Μίλησα με τον γιατρο κ μ ειπε να κάνω άλλη μια σε δυο μέρες πάλι,  ναι μεν ανέβηκε αλλα ειναι λιγο ....δεν θελω να εχω ψεύτικες ελπίδες , μου εχει κοστίσει ήδη παρά πολυ δεν θελω να κοροϊδεύω τον εαυτό μου  , μήπως εχει Καμία παροιμία εμπειρία ; βέβαια η ενδοκρινολόγος μου είχε πει όσο ανέβαινει η χοριακη δεν κανείς τπτ , τι να πω ; ο θεός να βάλει το χέρι του κ ας με λυπηθεί ....

εμενα σε αντιστοιχη φαση (χοριακη που ανεβαινε αργα κ εικονα ενδομητριου σακου στον υπερηχο) μου ειχε πει ο γιατρος οτι θα αναμενουμε και οτι θα λογικα θα αποβαλω μονη κ θα πεσει κ η χοριακη.μου ειχε βαλει κ οριο οτι αν μεχρι 9-10 βδομαδες δεν απεβαλα θα πηγαιναμε για αποξεση.εγινε οπως μου τα ειπε κ απεβαλα μονη κ πληρως την 7η βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2018 at 2:26 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

δυστυχως ετσι ειναι. Αν διαβάσεις εδώ ιστορίες κοριτσιών θα δεις πολύ χειροτερα πραγματα. Αυτο ξερω. Διαβαζα προ ολιγου κοπελα με 9 εξωσωματικες και δεν ξερω και εγω ποσα φαρμακα/εξοδα/ψυχικο κοστος. Τελικα μια τοσο ομορφη διαδικασια και πορεια μπορει να γινει μεγαλη πληγη για πολλες. Το γιατι παντα θα μενει αναπαντητο. Σκεψου κουρασμενη νιωθω και εγω και απο το ιδιο το γεγονος και απο διαφορα αλλα πραγματα και ηρθαν ολα σωρευτικα πια να με τσακισουν. Υπομονη. τιποτα αλλο. Μετα τις μπόρες συνήθως έρχεται μια καλη μερα.

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

εμενα σε αντιστοιχη φαση (χοριακη που ανεβαινε αργα κ εικονα ενδομητριου σακου στον υπερηχο) μου ειχε πει ο γιατρος οτι θα αναμενουμε και οτι θα λογικα θα αποβαλω μονη κ θα πεσει κ η χοριακη.μου ειχε βαλει κ οριο οτι αν μεχρι 9-10 βδομαδες δεν απεβαλα θα πηγαιναμε για αποξεση.εγινε οπως μου τα ειπε κ απεβαλα μονη κ πληρως την 7η βδομαδα.

Έπαιρνες προγεστερονη ; εμένα μου την σταμάτησε αλλα σήμερα μου ειπε να ξεκινήσω πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anna1212 είπε:

 

Έπαιρνες προγεστερονη ; εμένα μου την σταμάτησε αλλα σήμερα μου ειπε να ξεκινήσω πάλι 

οχι δεν επαιρνα.εκανες μετρηση κ ηταν χαμηλη ή είχες αίμα?

η προγεστερονη εξ οσων γνωριζω δεν χορηγειται ετσι χωρις λογο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

οχι δεν επαιρνα.εκανες μετρηση κ ηταν χαμηλη ή είχες αίμα?

η προγεστερονη εξ οσων γνωριζω δεν χορηγειται ετσι χωρις λογο.

Είχα λιγα καφέ υγρα στην αρχή κ μου ειπε θα τα παίρνω όπως κ να χει , μετα ομως που είδε οτι η χοριακη δεν ανεβαίνει μου ζήτησε να τα διακόψω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου δεν ξερω τι να σου πω.Εμενα ανεβαινε μια χαρα η χοριακη, ωστοσο υπηρχε κενος σακος οποτε παρολο που η χοριακη ηταν στα υψη σε αποξεση προχωρησα. Υπερηχογραφηκα τι δειχνει? το διακοσιες μοναδες που ανεβηκε μπορει να ειναι και απο το σακο....Μου φαινεται περιεργο που σου ειπε να ξαναξεκινησεις προγεστερονη μονο και μονο απο την τιμη της χοριακης, αλλα οκ ακους ο,τι σου πει ο γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

κοριτσι μου δεν ξερω τι να σου πω.Εμενα ανεβαινε μια χαρα η χοριακη, ωστοσο υπηρχε κενος σακος οποτε παρολο που η χοριακη ηταν στα υψη σε αποξεση προχωρησα. Υπερηχογραφηκα τι δειχνει? το διακοσιες μοναδες που ανεβηκε μπορει να ειναι και απο το σακο....Μου φαινεται περιεργο που σου ειπε να ξαναξεκινησεις προγεστερονη μονο και μονο απο την τιμη της χοριακης, αλλα οκ ακους ο,τι σου πει ο γιατρος.

Καλημερα κ χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες ! Μου ειπε να συνεχίσω την προγεστερονη γτ φοβήθηκε μην εχω αιμοραγια το ΣΚ κ τρέχουμε ....αυριο θα κάνω την όγδοη χοριακη , Ας ελπίσουμε σε ενα θαύμα γτ μόνο με ενα θαύμα μπορει να αλλαξει η κατάσταση θα παω στο μοναστήρι της Αγία Ειρήνης σημερα , να προσευχηθώ , να μας βοηθήσει , οποίο κ να ειναι το αποτέλεσμα Εκείνη ξέρει καλύτερα ποιο ειναι καλύτερο για εμας . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...