Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ- ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙ?


Recommended Posts

Είναι κάπως ιδιαίτερο το ύφος του και δεν μπορώ να πω ότι μου έκανε κλικ, οπότε προσπαθώ να διασταυρώσω και με κάποιον ακόμη που να είναι γιατρός και όχι φαρμακολόγος... Επίσης προσπαθώ να βρω πού αλλού μπορώ να κάνω τις εξετάσεις που μου πρότεινε χωρίς να δώσω 450 ευρώ... Ο ίδιος συνεργάζεται με το τμήμα θεραπευτικής εξατομίκευσης του αρεταίειου (αν και δεν μου το είπε ο ίδιος ) και προσπαθώ να βγάλω άκρη αν γίνονται εκεί χωρίς να δώσω μία περιουσία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Καλημερα!!Οι εξετάσεις λέγονται εξετάσεις ιστοσυμβατοτητατας και αφορά κάποιους γονιδιακός δείκτες.ο γιατρός είναι φάρμακογενετιστής  και πηγαίνουν κοπέλες με ανεξήγητη υπογονιμότητα και χωρίς επιτυχημένες εξωσωματικές..έχω και όνομα αν θέλεις...σε βάζει σε μια διαδικασία πολύ εξειδικευμένων εξετάσεων άρα πρέπει να είσαι σίγουρη ότι από γυναικολόγο,ενδοκρινολόγο, αιματολογο και ουρολόγο είσαι οκ και δε βρέθηκε απολύτως κανένα προβλήμα..

Ναι τον έχω ακουστά...στη φιλη σου πού εντοπισε το προβλημα και πως λύθηκε?Νομιζω ότι τις περισσοτερες εξετασεις που προτεινει τις έχω κανει,τις περισσοτερες σχεδον δωρεαν στο Ελενα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Cat T είπε:

Είναι κάπως ιδιαίτερο το ύφος του και δεν μπορώ να πω ότι μου έκανε κλικ, οπότε προσπαθώ να διασταυρώσω και με κάποιον ακόμη που να είναι γιατρός και όχι φαρμακολόγος... Επίσης προσπαθώ να βρω πού αλλού μπορώ να κάνω τις εξετάσεις που μου πρότεινε χωρίς να δώσω 450 ευρώ... Ο ίδιος συνεργάζεται με το τμήμα θεραπευτικής εξατομίκευσης του αρεταίειου (αν και δεν μου το είπε ο ίδιος ) και προσπαθώ να βγάλω άκρη αν γίνονται εκεί χωρίς να δώσω μία περιουσία..

Έχεις απόλυτο δίκιο... είναι ιδιαίτερος και ωμός...οι εξετάσεις που βάζει πολύ ακριβές γιατί πλέον έχεις εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες και ψάχνεται για άλλα πράγματα...σκέψου ότι πηγαίνουν γυναίκες με πολλές αποτυχημένες εξωσωματικες...συγχώρεσε με δε θυμάμαι την ιστορία σου πάντως αν ανήκεις σε αυτές τις περιπτώσεις αξίζει να του δώσεις μια ευκαιρία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά θυμώνω με τους υπόλοιπους γιατρούς , επειδή έζησα τον Γολγοθά της φίλης μου από πολύ κοντά και τώρα ανεβαίνω τον δικό μου,όταν έχουν γυναίκες με 4, 5 και περισσότερα χρόνια προσπαθειών και το μόνο που λένε ανεξήγητη υπογονιμότητα άρα εξωσωματική... δυστυχώς πρόβλημα υπάρχει απλά δεν το έχεις βρει!!!!!! Η εξωσωματική λύνει γυναικολογικά ή αμδρολογικά προβλήματα όχι τα υπόλοιπα .Αλλά δυστυχώς για πολλούς γιατρούς είναι η εύκολη λύση και μετά σου λένε όταν αποτύχει ότι ήταν θέμα τύχης και άλλες μπουρδες... συγνώμη που σας κούρασα αλλά ξύπνησαν δυσάρεστες μνήμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εξωσωματική δεν είναι η λύση για όλα τα προβλήματα κορίτσια και σε εμένα μάλιστα είχα χειρότερα αποτελέσματα από ότι με σπερματέγχυση... Τελικά αρχίζει να ξεθολώνει το τοπίο με το αρεταίειο. Τους βρήκα στο τηλέφωνο και λόγω του ότι η Καλανταρίδου βλέπει μόνο κάθε πέμπτη, έκλεισα για σεπτέμβρη. ¨Οπως μου διευκρίνησε όμως η ευγενέστατη γραμματέας η καθηγήτρια από σεπτέμβριο πάει στο αττικό στο αντίστοιχο τμήμα... Με τις ανοσολογικές εξετάσεις που δεν συνταγογραφούνται δεν έβγαλα άκρη  στο αρεταίειο και στο αλεξάνδρα. Θα δοκιμάσω την τύχη μου στον ευαγγελισμό και το γεννηματά, όπως μου πρότειναν από το αλεξάνδρα.. Επίσης μία άλλη σημαντική πληροφορία -που δεν μου είπε ο Οικ_____υ είναι ότι όλες αυτές οι εξετάσεις θρομβοφιλίας, ανοσολογικές κλπ πρέπει να γίνονται τουλάχιστον 3 μήνες μετά την αποβολή και όχι νωρίτερα, γιατί υπάρχει ο κίνδυνος ψευδούς αποτελέσματος, σύμφωνα με την Καλανταρίδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η GinaKa είπε:

Ναι τον έχω ακουστά...στη φιλη σου πού εντοπισε το προβλημα και πως λύθηκε?Νομιζω ότι τις περισσοτερες εξετασεις που προτεινει τις έχω κανει,τις περισσοτερες σχεδον δωρεαν στο Ελενα....

Στις εξετάσεις ιστοσυμβατοτητατας..σε ένα γονίδιο βρέθηκε συμβατότητα 99%..σε αυτή την περίπτωση δεν μπορούν να κάνουν πολλά...μόνο με δανεικό σπέρμα ή ωάριο. βέβαια πρόκειται για σπάνια περίπτωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...