Μετάβαση σε περιεχόμενο
NIKOLETA1

ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ- ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙ?

Recommended Posts

@GinaKa καλη επιτυχια κ απο μενα!

Ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι η τυχερη σας.

Στο ιδιο κεντρο/νοσοκομειο εχετε κανει ολες τις προσπαθειες σας;;;

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις On 13/5/2018 at 7:52 ΜΜ, ο/η Sofilia είπε:

Κορίτσι μου γειά σου ! Δεν διάβασα τα προηγούμενα σχολια θα σου πω μονάχα την δική μου εμπειρία.... Προσπαθούσαμε και εμεις με τον συζυγο ενα μιση χρονο για παιδάκι... για 7 μηνες προσπαθούσαμε με παρακολούθηση ωορηξίας.. είχαμε κάνει και εμείς τις ίδιες εξετάσεις.... ανεξηγητη υπογονιμότητα ήταν και σε εμάς.. και τελικά έμεινα έγκυος ενα μήνα πριν την σπερματέγχυση με φυσιολογική σύλληψη.. ούτε και εγώ είχα παλίνδρομη πριν ούτε τίποτα... δεν ξέρω αν παίζει ρόλο πάντως τον μήνα που έμεινα τελικά έγκυος απλά χαλάρωσα... είπα ότι γίνει.. ότι θέλει ο Θεός..Σου εύχομαι σύντομα με σποράκι στην κοιλίτσα σου...

Σε ευχαριστω πολύ για τα καλά σου λόγια!!Μακαρι τόσο εγω όσο και οι άλλες κοπέλες να ειναι το ίδιο τυχερες και να μην ταλαιπωρούμαστε! Η αλήθεια είναι οτι το α΄γχος παίζει σημαντικό ρόλο στη συλληψη, αλλα πώς να το αποβαλεις όταν οι μήνες περνάνε χωρίς το επιθυμητ΄αποτέλεσμα?

στις On 18/5/2018 at 5:33 ΜΜ, ο/η GinaKa είπε:

Kορίτσια σας νικάω όλες.

6 χρόνια προσπαθειών,6 χρόνια ανεξηγητη.

3 εξωσωματικές,αιματολογικα ενδοκρινολογικά όλα οκ,παιδί πουθενά...

Πάντα μας τα λένε όλα καλά,ορμονες,ενδομητριο,σπέρμα όλα καλά και αποτελεσμα 0.

Μην απελπίζεσαι!!!Να φανταστώ ότι εχεις αλλαξει και γιατρούς?

στις On 4/5/2018 at 11:14 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Περα απο την θρομβοφιλια οταν λες ανοσολογικα τι εννοεις;

κοριτσι καλημερα.ειδα οτι ποτε δεν σου ειχα απαντησει.πιθανως να σου ειχε απαντησει καποια αλλη.ανοσολογικο ελεγχο κανεις για πιθανα αυτοανοσα-τα οποια κ επηρεαζουν την εγκυμοσυνη.

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

κοριτσι καλημερα.ειδα οτι ποτε δεν σου ειχα απαντησει.πιθανως να σου ειχε απαντησει καποια αλλη.ανοσολογικο ελεγχο κανεις για πιθανα αυτοανοσα-τα οποια κ επηρεαζουν την εγκυμοσυνη.

Δεν πειραζει! Ευχαριστω για την απαντηση. Θα μιλησω με τη νεα γιατρο μας κ θα την ρωτησω αν κρινει απαραιτητο να τις κανω αυτες τις εξετασεις. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Δεν πειραζει! Ευχαριστω για την απαντηση. Θα μιλησω με τη νεα γιατρο μας κ θα την ρωτησω αν κρινει απαραιτητο να τις κανω αυτες τις εξετασεις. 

αφου εισαι στην προσπαθεια να τον κανεις τον ελεγχο.μια εξεταση αιματος ειναι.ειναι σημαντικο να αποκλειουμε οτι δεν υπαρχει θεμα ή εστω οτι υπαρχει γιατι τουλαχιστον ετσι ξερεις πως να πορευτεις.

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας και ανταποδίδω.

Σε 3 διαφορετικούς γιατρούς οι προσπαθειες,η μια εκ των οποίων σε δημόσιο νοσοκομείο.

2 φορες βραχύ,με 8 ωοθυλάκια την πρωτη φορά αλλά γονιμοποιηθηκαν τα 3 από τα 8 τα οποια όμως κατεληξαν σε 2 πτωχής και 1 μέτριας ποιότητας έμβρυα.Τα βαλαμε αλλά δεν πετύχαμε.

Τη δευτερη φορά με βραχύ εκανα με 200 μοναδες 6 ωοθυλάκια και την 4η ημερα μείναμε με ενα το οποιο και βαλαμε.Τζίφος πάλι.

3η φορα διεγερση,πρωτόκολλο ανταγωνιστών,με 150 μοναδες επαθα σοβαρη υπερδιέγερση,δεν καναμε εμβρυομεταφορα.

Μου πήραν 23!!!! ωοθυλακια εκ των οποιων 6 γονιμοποιηθηκαν και προχωρησαν τα 2 σε βλαστοκυστες τα οποια όμως μας είπαν ότι ειχαν ανωμαλίες και δεν τα βάλαμε.Παταγωδης αποτυχία!!!!

• Sad 2

στις πριν 3 ώρες, ο/η GinaKa είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας και ανταποδίδω.

Σε 3 διαφορετικούς γιατρούς οι προσπαθειες,η μια εκ των οποίων σε δημόσιο νοσοκομείο.

2 φορες βραχύ,με 8 ωοθυλάκια την πρωτη φορά αλλά γονιμοποιηθηκαν τα 3 από τα 8 τα οποια όμως κατεληξαν σε 2 πτωχής και 1 μέτριας ποιότητας έμβρυα.Τα βαλαμε αλλά δεν πετύχαμε.

Τη δευτερη φορά με βραχύ εκανα με 200 μοναδες 6 ωοθυλάκια και την 4η ημερα μείναμε με ενα το οποιο και βαλαμε.Τζίφος πάλι.

3η φορα διεγερση,πρωτόκολλο ανταγωνιστών,με 150 μοναδες επαθα σοβαρη υπερδιέγερση,δεν καναμε εμβρυομεταφορα.

Μου πήραν 23!!!! ωοθυλακια εκ των οποιων 6 γονιμοποιηθηκαν και προχωρησαν τα 2 σε βλαστοκυστες τα οποια όμως μας είπαν ότι ειχαν ανωμαλίες και δεν τα βάλαμε.Παταγωδης αποτυχία!!!!

λυπαμαι κοριτσι μου.δεν εχω περασει το ιδιο αλλα μπορω να φανταστω τον πονο κ την πικρια.

ελπιζω να ακουσεις εδω απο τα κοριτσια διαφορα κ να βοηθηθεις.κ πρακτικα κ ψυχολογικα.

στην αθηνα εισαι?

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

λυπαμαι κοριτσι μου.δεν εχω περασει το ιδιο αλλα μπορω να φανταστω τον πονο κ την πικρια.

ελπιζω να ακουσεις εδω απο τα κοριτσια διαφορα κ να βοηθηθεις.κ πρακτικα κ ψυχολογικα.

στην αθηνα εισαι?

Σ ευχαριστώ.Είμαι δυστυχώς πλέον σε πολύ ασχημη ψυχολογική κατασταση.

Αθηνα είμαι και σε μεγαλο προβληματισμό για το πως να συνεχίσω και ποιο γιατρό να εμπιστευτώ...

στις πριν 3 ώρες, ο/η GinaKa είπε:

Σ ευχαριστώ.Είμαι δυστυχώς πλέον σε πολύ ασχημη ψυχολογική κατασταση.

Αθηνα είμαι και σε μεγαλο προβληματισμό για το πως να συνεχίσω και ποιο γιατρό να εμπιστευτώ...

Τα λογια παρηγοριας δεν μου αρεσουν κ πιστευω δεν βοηθανε.

Εχεις δικιο να νιωθεις ετσι. Οποιοσδηποτε στη θεση σου ετσι θα ενιωθε.

Δυστυχως οι ατυχιες στο θεμα παιδι δεν μας αφηνουν και πολλα περιθωρια επιλογων.Αυτο που λεω και ισχυει κ για μενα ειναι απλα σκεφτομαστε αν θελουμε να αποκτησουμε παιδακι.Αν ναι,κλαψε κ χτυπησου κ μετα σηκω κ συνεχισε.Και αν εχεις κ ανθρωπους που μπορουν να σε στηριξουν ακομη καλυτερα.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Και εγώ ίδια μέρα με σένα έκανα εμβρυομεταφορα και είναι να παω για χοριακη την Παρασκευή 
    • Επισης αν η μια σου σαλπιγγα ειναι βουλωμενη και κανεις CA125 και βγει αυξημενη υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να προκειται για ενδομητριωση.Ειναι ενας απο τους βασικους λογους βλαβης στις σαλπιγγες.Αλλα ειναι ασχετο με την υπερπλασια ενδομητριοθ
    • Vivi να το προτιμησεις με αχνη ζαχαρης για να μην χαλασει η απολυτα τελεια απαλη υφη του αβοκαντου!! Θα εχει μια πολυ ωραια γλυκοξινη γευση..! Κonstantia εγω οταν το τρωω το γιαουρτι με μελι ή μιλσεικ ή παγωτο, παντα παιρνω στραγγιστο. Ουαν το τρωω σκετο, αστα... προβειο με παχια πετσα κ φουλ λιπαρα!!!
    • Την ενδομητριωση μονο η λαπαροσκοπηση τη δειχνει σιγουρα.Τιποτα αλλο δυστυχως .Εκτος και η ενδομητριωση εχει δημιουργησει κυστες οποτε φαινονται στον υπερηχο.Η υπερπλασια ενδομητριου δεν εχει σχεση με την ενδομητριωση.Το ενδομητριο μπορει να ναι παχυ απο ορμονικους λογους η λογω φλεγμονης.Για να δεις αν εχει φλεγμονη πρεπει να γινει βιοψια η οποια γινεται με υστεροσκοπηση
    • Καλησπέρα! Δεν γνωρίζω τπτ σχετικά με τα σπιράλ αλλά θυμάμαι ότι σε κάποιο παλαιότερο θέμα μιλούσαν άλλες κοπέλες για το συγκεκριμένο που ανέφερες και λέγανε ότι τους έφερνε διάφορες παρενέργειες. Αν θες κάνε μια αναζήτηση για να στο βγάλει να πάρεις μια ιδέα.
  • Νέες συζητήσεις